W Londynie stoją w kolejkach po złoto

ropa, złoto i ziemniaki
CzarnaZaraza
Młodszy chorąży
Posty: 578
Rejestracja: 06 paź 2008 16:40

Postautor: CzarnaZaraza » 11 paź 2008 19:51

[no brawo energo, w końcu ktoś to zauważył i traktuje poważnie....
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&c=30y&t=c&a=lg&b=0


Bez przesady ulica już widziała w ubiegłotygodniowej weekendowej :) no i oczywiście na bolgu Kuczyńskiego :wink:
piotruś, ale ja to wklejam od 3-4 tygodni :D a blogu tego bankruta nie czytam, jak już to białka, chociaż i on przy energo wysiada :D

REKLAMA


DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 19:51

[no brawo energo, w końcu ktoś to zauważył i traktuje poważnie....
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&c=30y&t=c&a=lg&b=0


Bez przesady ulica już widziała w ubiegłotygodniowej weekendowej :) no i oczywiście na bolgu Kuczyńskiego :wink:
tutaj to już w 2005 było wiadomo :D :shock:
Kłamiesz :!: Blog powstał później :lol:
Masz racje to chyba na bankierze napisał :lol:
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

Energobioster

Postautor: Energobioster » 11 paź 2008 19:51

Najlepsze inwestycje ostatniego roku, półrocza - to chiński Juan i japoński Jen http://stooq.com/q/?s=jpypln&d=20081010 ... l&a=lg&b=0
Lokata w Jenach dałaby od wakacji 50% zysku ;) Juan jeszcze mocniej, niestety tego w naszych bankach chyba nie dają :roll:

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 19:53

Najlepsze inwestycje ostatniego roku, półrocza - to chiński Juan i japoński Jen http://stooq.com/q/?s=jpypln&d=20081010 ... l&a=lg&b=0
Lokata w Jenach dałaby od wakacji 50% zysku ;) Juan jeszcze mocniej, niestety tego w naszych bankach chyba nie dają :roll:
Kłamiesz :!: plus lewar :D po co lokata :D
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008 19:55 przez DAPI, łącznie zmieniany 1 raz.
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 11 paź 2008 19:54

[no brawo energo, w końcu ktoś to zauważył i traktuje poważnie....
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&c=30y&t=c&a=lg&b=0


Bez przesady ulica już widziała w ubiegłotygodniowej weekendowej :) no i oczywiście na bolgu Kuczyńskiego :wink:
piotruś, ale ja to wklejam od 3-4 tygodni :D a blogu tego bankruta nie czytam, jak już to białka, chociaż i on przy energo wysiada :D
Ale kto Cię czyta ? :lol: Ulica czyta blog i oczywiście weekendową 8)

Energobioster

Postautor: Energobioster » 11 paź 2008 19:59

Kłamiesz :!: plus lewar :D po co lokata :D
Niestety, nie byłem ani na tyle sprytny, ani odważny. Tym bardziej że nasze banki latem wpadły na pomysł żeby zacząć udzielać kredytów w Jenach (czyli zakładały spadek Jena bądź stabilizację do PLN ;).
Jeśli ktoś się dał skusić, teraz musie mieć gorące i nieprzespane noce :lol:

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 20:18

P.K.: Generalnie wydaje mi się, że rok 2006 będzie raczej rokiem korekty, która potrwa przez dłuższy czas. Oczywiście wielu analityków wskazywało, że już rok 2005 może się okazać rokiem głębokiej korekty i dużych zmian w dół na rynku akcji. Jak widać, prognozy te nie sprawdziły się. Wydaje mi się, jednak że rok 2006 i 2007 nie będą już takie udane i trzeba się liczyć, że przez kilka miesięcy kursy wielu spółek będą mocno odbiegały od oczekiwań. Chociażby dlatego, że kursy wielu spółek są już tak wyśrubowane, że dłuższe utrzymywanie ich na obecnym poziomie jest nieuzasadnione ich wynikami finansowymi i wynikami całej gospodarki. Nie znaczy to jednak, że nie będzie kolejnych rekordów i wzbijania się poszczególnych indeksów na szczyty. Oczywiście nie wiem na jaki poziom, bo to trudno przewidzieć, ale należy się spodziewać, że na pewno będą.

Money.pl: Jakie rady ma Pan dla inwestorów na nadchodzące miesiące?

P.K.: Trzymać akcje, nie sprzedawać ich póki co, a nawet dokupić i poczekać do stycznia, lutego. Opłaca się zainwestować w spółki informatyczne. Myślę, że pochwalą się one dobrymi wynikami za IV kwartał tego roku i ich notowania pójdą ładnie w górę. Warto też przyjrzeć się firmom eksportowym. Jeśli rząd podejmie kroki osłabiające złotówkę, lepsze notowania będą miały właśnie spółki eksportujące swoje wyroby. Zwiększą sprzedaż, co bardzo korzystnie wpłynie na ich wyniki finansowe.


to jest *** hit Kuczyńskiego z grudnia 2005...o ja *****

a zobaczcie sobie na wartości c/z i c/wk dla gieldy w tych latach...to była hossa ktora pod tym wzgledem była fundamentalnie uzasadniona w wynikach...nie wspomne o gospodarce
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

CzarnaZaraza
Młodszy chorąży
Posty: 578
Rejestracja: 06 paź 2008 16:40

Postautor: CzarnaZaraza » 11 paź 2008 20:20

[no brawo energo, w końcu ktoś to zauważył i traktuje poważnie....
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&c=30y&t=c&a=lg&b=0


Bez przesady ulica już widziała w ubiegłotygodniowej weekendowej :) no i oczywiście na bolgu Kuczyńskiego :wink:
piotruś, ale ja to wklejam od 3-4 tygodni :D a blogu tego bankruta nie czytam, jak już to białka, chociaż i on przy energo wysiada :D
Ale kto Cię czyta ? :lol: Ulica czyta blog i oczywiście weekendową 8)
a co mnie tam ulica?....tam tylko k...wy, drwal i ocek :D ja ostrzegam poważnych inwestorów :)

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 20:24

AN: Jaką radę przekazałby Pan osobom, które chcą zostać zawodowo analitykiem? Czy tego zawodu można się nauczyć, czy też wynika on z cech osobowościowych?

PK: To jest tak, jak z matematyką. Jeśli nie ma się wrodzonych zdolności, to można się nauczyć narzędzi analitycznych, ale nie będzie się takiej pracy dobrze wykonywało.


:D :D :D
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 11 paź 2008 20:27

[a co mnie tam ulica?....tam tylko k...wy, drwal i ocek :D ja ostrzegam poważnych inwestorów :)
Pierwszy raz słyszę :)

Zenolop
Starszy chorąży
Posty: 1924
Rejestracja: 18 gru 2005 19:20

Postautor: Zenolop » 11 paź 2008 21:15

ująłeś to bardziej delikatnie :D :oops:
Bo widzisz, szczerze powiem że nie wiem jak będzie, może i złoto podrożeje do 2 tyś USD. Ale skoro tak, to dlaczego pomimo takiej paniki, krachu i tych kolejek (w polsce podobno juz zabrakło złotych sztabek), cena złota wciąż pozostaje poniżej szczytu z początku roku, ba - w piątek złoto potaniało o 7,5% !
Logika, rozum podpowiadają żeby inwestować w to, w co inni inwestować będą dopiero za jakiś czas. Kilka miesięcy temu otrzymywalem maile i telefony proponujące mi inwestycję w struktury oparte na rynku surowców i energii. Odmawiałem, mówiąc że chcą mi wcisnąć trefny towar na górce. Od pewnego czasu w tej sprawie cisza, nikt nie dzwoni ;)
zloto tak jak inne metale wykorzystywane jest w przemysle , idzie globalne spowolnie zatem obecnie cena zlota niemrawo buja w okolicach 900 ... mozliwe ze nawet spadnie do 700 , ale Goraczka Zlota nastapi i 2tys/uncja jest realne ... na tych poziomach leszcz zostanie ubrany ...

pozdr
Cicho Sza A Kysz , Bo Zginiesz Tysz !!! Pusz sie Draniu, Pusz Sie Pusz, Potem Hycniesz w Grob i Kusz !!!
Pragmatysta jest to zwykłe bydle, z tą różnicą, że teoretyzując swoje bydlęctwo, wmawia to innym jako jedyną filozofię.

Rysiu
Podporucznik
Posty: 16574
Rejestracja: 13 maja 2005 14:28
Lokalizacja: Z TWOJEGO NAJBARDZIEJ MROCZNEGO SNU

Postautor: Rysiu » 11 paź 2008 21:26

ująłeś to bardziej delikatnie :D :oops:
Bo widzisz, szczerze powiem że nie wiem jak będzie, może i złoto podrożeje do 2 tyś USD. Ale skoro tak, to dlaczego pomimo takiej paniki, krachu i tych kolejek (w polsce podobno juz zabrakło złotych sztabek), cena złota wciąż pozostaje poniżej szczytu z początku roku, ba - w piątek złoto potaniało o 7,5% !
Logika, rozum podpowiadają żeby inwestować w to, w co inni inwestować będą dopiero za jakiś czas. Kilka miesięcy temu otrzymywalem maile i telefony proponujące mi inwestycję w struktury oparte na rynku surowców i energii. Odmawiałem, mówiąc że chcą mi wcisnąć trefny towar na górce. Od pewnego czasu w tej sprawie cisza, nikt nie dzwoni ;)
zloto tak jak inne metale wykorzystywane jest w przemysle , idzie globalne spowolnie zatem obecnie cena zlota niemrawo buja w okolicach 900 ... mozliwe ze nawet spadnie do 700 , ale Goraczka Zlota nastapi i 2tys/uncja jest realne ... na tych poziomach leszcz zostanie ubrany ...

pozdr

Sama prawda!!!
Z tym ,ze leszcz bedzie ubrany wyzej...o ile bedzie miał cokolwiek :twisted:
Inwestycje rozpoczyna się w głębokiej bessie, a to co tu wszyscy uprawiają to taka gra, która polega na tym, żeby znaleźć głupszego od siebie, któremu akcje wciśnie się drożej niż się samemu kupiło

Gentlemanus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2005 23:54
Lokalizacja: Dulce Base

Postautor: Gentlemanus » 11 lis 2008 01:23

Why is gold dropping right now when anyone in their sane mind would expect it to rise? The simple answer to this question is, �because Comex-gold isn�t gold� � and because it deceptively pretends to be 'the' price-setter for real gold
[...]

Polecam przeczytac

http://www.gold-eagle.com/gold_digest_0 ... 01208.html

slavo43
Chorąży
Posty: 718
Rejestracja: 07 sie 2006 19:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: slavo43 » 03 maja 2009 10:22

Złoto w tej chwili to bardzo dobra lokata kapitału. Dolar amerykański spada, Ben Bernanke drukuje dolary bez pokrycia w towarze myśląc, że zażegna tym kryzys. Nic podobnego! Wytworzy tylko gigantyczną inflację!!! A wielka inflacja to szukanie alternatywnych inwestycji, jaką np jest złoto. W tej chwili myślę, że jak złoto przebije 1000 USD, to ma prostą drogę na 2000 USD.
Jeżeli umiesz liczyć, to licz wyłącznie na siebie

romank
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 392
Rejestracja: 05 gru 2006 15:09

Postautor: romank » 26 lip 2009 07:54

GDY DOLAR SPADNIE ZNACZNIE NP. DO 2 ZŁ TO UNCJA BEDZIE KOSZTOWAĆ WIĘCEJ ----- DUŻO TANICH DOLARÓW CZY MIEJ DROGICH = TO WSZYSTKO JEDNO -- A MOŻE NIE SZTABKI TYLKO DOBRE 100 LETNIE MONETY W PIĘKNYM STANIE ???


Wróć do „Towary”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości