pomocy... praca domowa..

ropa, złoto i ziemniaki
eczyzewska
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2009 12:26

pomocy... praca domowa..

Postautor: eczyzewska » 02 kwie 2009 20:28

Przepraszam, że tutaj, ale gdzieś muszę poprosić o pomoc. Nie z lenistwa a z braku czasu. Muszę na sobotę przygotować prezentację na temat: "Inwestycje o wyższym ryzyku (akcje, instrumenty pochodne, waluty, surowce, nieruchomości". Założenie jest takie, że sama określam profil "klienta" dla którego "niby doradca finansowy" przygotowuje propozycje inwestycji (wiek, majątek, zawód, założenia, skłonność do ryzyka). No i jeśli praca ma dotyczyć inwestycji w akcje, to sama charakterystyka tego instrumentu ma być tylko tłem do właściwej części pracy - porównania trzech konkretnych akcji (np. PKO BP, TPSA i Muza) lub trzech portfeli akcji, ale też złożonych z papierów wymienionch z nazwy (portfele mogą zawierać elementy dodatkowe, np. instrumenty terminowe czy obligacje). Problem polega na tym, że nie wiem, które 3 akcje/spółki wybrać, tak, żeby były one np. jednymi z korzystniejszych w zeszłym roku (bo przedstawiać będę musiała całą analizę wskaźnikową za zeszły rok). Chyba, że np. lepszą wersją będzie: 2 akcje + surowiec jakiś...? Pomóżcie mi tylko określić - wybrać, które instrumenty wziąć pod uwagę... Reszta pójdzie szybko, ale cała analiza wszystkich "za" i "przeciw" zajmie mi za dużo czasu. A mam jego zdecydowany brak... Smile
Z góry dzięki.
Ps. Gdyby coś - można pisać również na eczyzewska@op.pl

REKLAMA


slavo43
Chorąży
Posty: 718
Rejestracja: 07 sie 2006 19:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: slavo43 » 03 maja 2009 10:16

Na trwającym kryzysie chyba najmniej z całego indeksu WIG20 straciła Telekomunikacja Polska. Najpewniejszy papier, jako że telekomunikacja jest branżą defensywną dobrą na dekoniunkturę.
Jeżeli umiesz liczyć, to licz wyłącznie na siebie


Wróć do „Towary”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości