Drewno agaowe, bambus, stevia, min 15% rocznie ...

ropa, złoto i ziemniaki
Aternative_
Starszy sierżant
Posty: 73
Rejestracja: 21 paź 2011 14:20

Drewno agaowe, bambus, stevia, min 15% rocznie ...

Postautor: Aternative_ » 21 paź 2011 14:38

Inwestycje w drewno 
Inwestycje alternatywne jak np. w drewno są nowym sposobem dywersyfikacji inwestowanych środków. Długość inwestycji wacha się od 3 do 16 lat. Zyski, w zależności od produktu, wypłacane są corocznie (od 4-tego roku) bądź jednorazowo na koniec inwestycji. Za Państwa pieniądze kupowane są sadzonki konkretnych gatunków, które następnie sadzone są na jednej z kilkudziesięciu plantacji na świecie.
Drewno jako naturalny surowiec ograniczony co do zasobów i nieograniczony co do popytu (zapotrzebowanie na drewno tropikalne wzrosło w przeciągu ostatnich 40 lat o 2500%), staje się jednym z ciekawszych produktów inwestycyjnych. Przeznaczony jest głównie dla osób szukających ponadprzeciętnych zysków osiągniętych w sposób chroniący środowisko naturalne i korzystnie wpływających na nasz klimat.
Kwestią niepodlegającą dyskusji jest fakt, iż zasoby leśne na świecie kurczą się w zastraszającym tempie. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych niektóre gatunki drzew (bądź traw) tropikalnych takich jak bambus, z powodzeniem zastępują tradycyjne gatunki drzew w szeroko rozumianym przemyśle, przez co mają pozytywny wpływ na odnawianie światowych zasobów leśnych. Wynika to m.in. z tego, że np. bambus jest najszybciej rosnącą rośliną lądową na ziemi (pojedyncza kępa niektórych odmian rośnie do wysokości ok. 20 metrów w przeciągu zaledwie 3 miesięcy), wchłaniającą ok. 4 razy więcej dwutlenku węgla oraz produkującą 35% więcej tlenu niż tradycyjne drzewa. Nic dziwnego, że w przeciągu ostatnich 100 lat, cena niektórych gatunków bambusa rosła średnio o 6% w skali roku.


******************************************************************
******************************************************************

Drewno Bambusowe
Ocenia się, iż wartość rynku na produkty z bambusa na całym świecie osiągnie wartość około 20 miliardów dolarów amerykańskich do 2015 roku.
Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na Ziemi. Prehistoryczne bambusy osiągały wysokość ponad 85 metrów (280 stóp). Z bambusem wiąże się wiele prawdziwie fascynujących mitów i legend. W kilku azjatyckich kulturach uważa się, iż pierwszy mężczyzna i pierwsza kobieta powstali z bambusa. Antyczny polinezyjski bóg Kane miał posiadać ciało z bambusa. Podobno z tego właśnie powodu słowo „cane” (z ang.: trzcina) jest używane do opisu łodyg roślin trzciny cukrowej, które przypominają budową bambusa.
Pozostawmy jednak mityczne opowieści, a skupmy się na fakcie, że globalny popyt na bambus rośnie równie stabilnie i szybko, jak sama roślina. Pojedyncza kępa bambusa pozwala na produkcję 15 kilometrów zbywalnych produktów. Wytrzymałość na rozciąganie bambusa jest często większa niż niejednego gatunku stali. Bambus - stanowiąc substytut przy zmniejszającej się podaży i wciąż rosnącym popycie na twarde drewno - odgrywa na rynku coraz bardziej istotną rolę.

Problem i Szansa
Z każdym rokiem wzrastają ceny pozyskiwania tradycyjnych gatunków drzew potrzebnych do produkcji twardego drewna. Ograniczenia i zalecenia z zakresu ochrony środowiska i zarządzania zasobami leśnymi, a także nadmierny rozwój cywilizacji, na obszarach niegdyś bogatych w wysokiej jakości gatunki drzew przeznaczanych na cele handlowe, spowodowały iż przemysł drzewny musiał poszukać nowego alternatywnego rozwiązania. Okazał się nim być właśnie bambus.
Pomimo że dla Kultury Zachodu bambus jako substytut tarcicy wydaje się być raczej nowatorskim pomysłem, w Azji i w Kulturach Wschodu od pokoleń spełnia on właśnie taką rolę. Na długo przed rozpoczęciem wyrębu twardych drzew jak dęby lub cedry, praktycznie wszystkie przedmioty znajdujące się w azjatyckich gospodarstwach domowych były w jakimś stopniu produktami ubocznymi bambusa – włącznie z samymi budynkami mieszkalnymi. Zasoby tego surowca były zawsze nieograniczone. Jeśli ktoś potrzebował nowych talerzy, po prostu wycinał je z bambusa. Ta zastawa stołowa przydawała się od razu do podania smażonych z soją kiełków bambusa, pozostałych po wycinaniu tejże zastawy.
Obecnie zalety bambusa są powszechnie znane na Zachodzie, a wzrost popytu na zachodnich rynkach jest tego naturalnym efektem. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych (United Nations) blisko połowa z 1200 gatunków bambusa jest zagrożona wyginięciem z powodu nadmiernej eksploatacji. Touchwood Bamboo Program (“Program bambusowy Touchwood”) bezpośrednio odpowiada na ten problem.

Bambus – roślina do całkowitego przetworzenia
Każda część bambusa, od korzenia po pędy, jest pełnowartościowa. Pnie wykorzystywane są przy produkcji podłóg, w budownictwie oraz do produkcji mebli. Z części środkowych plecie się maty, a pędy stanowią składnik popularnych dań. Bambus jest używany praktycznie do wszystkiego, począwszy od koszy, a skończywszy na instrumentach muzycznych, pałeczkach do jedzenia, czy też pokryciach dachowych. Nawet trociny powstałe podczas frezowania są wykorzystywane do wytwarzania wysokiej jakości papieru.

Komercyjne Zastosowanie Bambusa
Podłogi, meble, konstrukcje, instrumenty muzyczne, pokrycia dachu, narzędzia, akcesoria dekoracyjne, żywność, papier, węgiel drzewny, energia i bio-rafinerie.

Dlaczego bambus? Dlaczego teraz?
Każdego dnia znika obszar lasu tropikalnego o powierzchni ponad 86 000 hektarów - powierzchni większej od miasta Nowy Jork. Podczas gdy instytucje rządowe różnych państw wraz z naukowcami debatują nad słusznością tezy o globalnym ociepleniu, nie ma cienia wątpliwości, że stale pogarsza się jakość powietrza, którym oddychamy. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, rozwiązaniem tego i innych przygnębiających problemów związanych ze środowiskiem naturalnym może być właśnie bambus.
Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych „w ciągu ostatnich 20 lat bambus okazał się wyjątkowo cennym substytutem drewna, często przewyższając je jakością. Bambus może zastępować drewno w wielu komercyjnych zastosowaniach i w ten sposób przyczynić się do ochrony i odnawiania lasów na Ziemi”. Pomijając jego oczywiste zalety jako alternatywy dla twardego drewna, bambus zużywa ponadto czterokrotnie więcej CO2 niż zwykłe drzewa i produkuje ponad 35% więcej tlenu.
Udział w Touchwood Bamboo Program (“Program bambusowy Touchwood”) oferuje inwestorom nie tylko rozwój ich oferty produktów, ale jednocześnie poprawę sytuacji naszej planety.

Touchwood Bamboo Investment Program (“Program inwestycji bambusowych Touchwood”)
Wszystkie argumenty przemawiające za dokonywaniem inwestycji w bambus są jednocześnie proekologiczne. Wraz z upływem czasu, gdy producenci i sprzedawcy będą kontynuować odkrywanie wyjątkowo wszechstronnych zalet bambusa, jego wartość będzie rosła. Kiedy ludzie lepiej poznają zalety bambusa jako alternatywy twardego drewna w kontekście ochrony środowiska, stanie się on towarem jeszcze bardziej pożądanym. Ludzie myślący proekologicznie wytworzą popyt, a osoby zajmujące się produktami proekologicznymi na pewno na tym zyskają.


Potencjał inwestycyjny/Opcje
• 15-letni okres inwestycyjny
• Zysk coroczny począwszy od 4. roku
• W pełni zbywalna własność

******************************************************************
******************************************************************
Drewno Agarowe

Jak stwierdzono na Universytecie w Minnesocie, wykorzystując nowoczesne procesy naukowe oraz wiedzę z zakresu mikrobiologii, wysokiej jakości drewno agarowe (agarwood) można wyprodukować w przeciągu dwóch lat.
W lasach Azji Południowo-Wschodniej rośnie wiecznie zielone drzewo znane pod nazwą Aquilaria. Około 1% drzewostanu zarażane jest grzybem, który atakuje rdzeń pnia i rozprzestrzenia się na zewnątrz. W naturalnym procesie obronnym przeciwko infekcji grzybiczej tworzy się ciemnobrązowy – a nawet czarny – gruby rdzeń żywiczny. Żywica ta nosi nazwę drewna agarowego (Agarwood) i od stuleci jest jedną z najcenniejszych i najbardziej wartościowych aromatycznych żywic na świecie.
Drewno agarowe od połowy XVI wieku stanowi główny produkt eksportowy Azji Południowo-Wschodniej. Handel tą żywicą zapoczątkował Nguyen Hoang, władca centralnych prowincji położonych na obszarze dzisiejszego Wietnamu. Stamtąd eksportował ją głównie do Chin i Japonii. W owych czasach jeden funt produktu eksportowano za cenę 15 taeli, a następnie sprzedawano na rynku za cenę 600 taeli. Cena oraz popyt na drewno agarowe po dzień dzisiejszy pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Wartość drewna agarowego: Cudowny zapach sukcesu
Drzewo agarowe cenione jest nie tylko ze względu na samo drewno, ale także dzięki właściwościom wyjątkowej i aromatycznej żywicy. Po przetworzeniu żywicy agaru wydziela ona jedyny w swoim rodzaju zapach utożsamiany z produktami luksusowymi: perfumami, mydłami, kadzidłami, oraz używana w obrzędach duchowych i religijnych. Dla większości osób na Bliskim Wschodzie agar jest produktem nierozerwalnie związanym z różnego rodzaju ceremoniami. Drobne kawałki agaru są palone w celu uzyskania wyjątkowego zapachu a ofiarowywanie drewna symbolizuje bogactwo darczyńcy. W dodatku w Azji Południowo-Wschodniej agar jest od tysiącleci ceniony jako środek leczniczy.
Wiodący zachodni producenci perfum, mydeł oraz środków zapachowych ciągle poszukują stałych źródeł dostaw tego produktu. Nie kto inny, jak sam Yves St. Laurent zwraca szczególną uwagę na to, żeby olej agarowy (Agar Oil) dodawany był do najbardziej luksusowych linii perfum jego firmy. W Japonii kadzidła agarowe są regularnie używane podczas Kodo lub w „ceremoniach kadzenia” (incense ceremonies). Olej destylowany z drewna agarowego kosztuje nawet 30 000 USD za kilogram w zależności od klasy produktu i popytu.

Zastosowanie
Kadzidła, mydła, perfumy, produkty lecznicze

Rozwiązanie problemu dot. 1% drewna agarowego
Tylko 1% drzew Aquilaria posiada żywiczny rdzeń (agar), który jest tak ceniony na całym świecie. Dodatkowy problem stanowi fakt, że od 1995 r. gatunek Aquilaria malaccenis, główne źródło drewna agarowego, jest chroniony przez Konwencję Waszyngtońską CITES (Convention of International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora). Wyobraźmy sobie teraz rozwiązanie, dzięki któremu każde jedno drzewo zawierałoby żywiczny rdzeń (agar), okres dojrzewania zostałby radykalnie przyspieszony, a proces pozyskiwania produktu z drzew spełniałby wszystkie zalecenia i przepisy dotyczące ochrony środowiska. Taka sytuacja dawałaby ekscytujące możliwości.

Prawo wyłączności na terenie Tajlandii na Rewolucyjny Opatentowany Proces
Touchwood posiada na terenie Tajlandii wyłączne prawo do opatentowanego procesu szczepienia Cultivated Agarwood Kit (C.A kit - zestawu uprawnego drewna agarowego). Opracowany na Universytecie w Minnesocie C.A Kit idealnie imituje sposób powstawania żywicznego rdzenia. Po raz pierwszy człowiek jest w stanie zagwarantować obecność żywicy agarowej w każdym drzewie Aquilaria oraz wielokrotnie przyspieszyć proces jej powstawania.
W Tajlandii Touchwood jest wyłączną firmą, która stosuje ten sprawdzony i opatentowany proces indukowania. Zapraszamy do przeprowadzenia badań nad opłacalnością inwestycji w drewno agarowe w jakimkolwiek miejscu na świecie. Ze względu na wyłączność do opatentowanego programu indukowania, a także biorąc pod uwagę wiele innych czynników, znalezienie równie atrakcyjnej oferty, jak Touchwood Agarwood Program (“Program drewna agarowego Touchwood”), jest mało prawdopodobne.

Dlaczego Touchwood?
Touchwood Agarwood Program (“Program drewna agarowego Touchwood”) jako jedyny oferuje wyłączne prawa do opatentowanego procesu, który eliminuje przypadkowość, maksymalizuje potencjalny wzrost i przyspiesza proces dojrzewania. Wieloaspektowe podejście Touchwood, ukierunkowane na osiąganie stałych zysków z inwestycji w produkcję drewna agarowego łączy się ze zrównoważonym zarządzaniem uprawami i odnawianiem zasobów drzew gatunku Aquilaria.
Począwszy już od czasów Nguyena Hoanga, aż do przełomu stulecia naukowcy poszukiwali sposobów indukowania infekcji, które pozwalałyby na wytworzenie tego jakże wartościowego rdzenia. Do tej pory wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. Dla znalezienia jednego drzewa z żywicą agarową niszczono każdorazowo około stu innych. W związku z tym, oraz ze względu na ekspansję cywilizacji, wprowadzono znaczne ograniczenia mające na celu ochronę środowiska naturalnego przed bezsensownymi i niezorganizowanymi zbiorami drewna agarowego.
Touchwood Agarwood Program (“Program drewna agarowego Touchwood”) jako pierwszy oferuje rozwiązanie wszystkich problemów i wątpliwości. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzkości, a także rozwiązanie problemów inwestorów. Mawia się, że okazji nie wolno marnować. Oto właśnie jedna z nich puka do Twoich drzwi!

Potencjał inwestycyjny/Opcje
• Siedmioletni okres inwestycji
• Zysk do 23%
• W pełni zbywalna własność


******************************************************************
******************************************************************

Stevia - naturalny słodzik

Stewia (Stevia rebaudiana) to roślina o wyjątkowo słodkich liściach. Od wielu lat używana przez miliony ludzi jako naturalny słodzik. Badania pokazują korzystne działanie stewii przy nadciśnieniu i cukrzycy. Dbasz o zdrowie, szczupłą sylwetkę, nie chcesz lub nie możesz jeść cukru? Stewia może być dla Ciebie idealną alternatywą.
O stewii w skrócie:

Stewia to w pełni naturalny słodzik
Ma zero kalorii
Jest słodszy do 250-450 razy od cukru (sacharozy)
Rozpuszczalny w wodzie i alkoholach
Odporny na wysoką temperaturę (do 200 °C) – może być używany do pieczenia i gotowania
Stabilny w kwaśnych i zasadowych płynach (pH 3-9)
Może być długo przechowywany
Stewia nie powoduje próchnicy zębów
Stewia jest bezpieczna dla diabetyków – nie podnosi poziomu cukru we krwi
Stewia jest bezpieczna dla osób chorych na fenyloketonurię (PKU)
Stewia jest nietoksyczna – testowana na zwierzętach i stosowana przez ludzi od wielu lat bez niepożądanych efektów
Słodziki ze stewii nie ulegają fermentacji
Stevia może być uprawiana samodzielnie



******************************************************************
******************************************************************
Nie jest to inwestycja w "pusty papier"
zyski wypłacane już po 4 roku inwestycji,
depozytariuszem jest Deutsche Bank !
w kwietniu wypłacony zysk na drewnie agarowym wyniósł 42% !
******************************************************************
******************************************************************

zainteresowanych proszę o kontakt na priv, albo na mail

inwestycjewdrewno@gmail.com

REKLAMA


Aternative_
Starszy sierżant
Posty: 73
Rejestracja: 21 paź 2011 14:20

szansa

Postautor: Aternative_ » 24 lis 2011 14:29

http://www.pb.pl/2522303,30662,stewia-wykopie-buraka

Komisja Europejska dała zgodę na stosowanie Stewii w napojach słodzonych !!!

Czy może być lepsza wiadomość ??


Wróć do „Towary”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości