MdM: pomagamy Deweloperom pod przykrywką pomocy Obywatelom

EuroWorld
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2013 12:20

MdM: pomagamy Deweloperom pod przykrywką pomocy Obywatelom

Postautor: EuroWorld » 17 lut 2013 09:52

My, czyli Naród Polski płacimy podatki. Niepłacenie podatków często kończy się ogromnymi kłopotami, ba nawet uczciwe płacenie może być przez jakiś Urząd Skarbowy zinterpretowane jako niewłaściwe i zapłacimy wielokrotnie więcej niż wynikało by ze skali podatkowej. Nie płacenie podatków również może skończyć się pobytem w więzieniu. Z Podatków finansowany był program dopłat do kredytów hipotecznych Rodzina na Swoim RnS oraz ma być finansowany program Mieszkania dla Młodych MdM.
Obrazek
Z przedstawionych przez Ministerstwo Infrastruktury wymagań MdM wynika, że program ma działać na zasadzie jednorazowej dopłaty do wkładu własnego. Wkład własny ma być wymuszony przez nową Rekomendację S Komisji Nadzoru Finansowego. Czyli narzuca się wymóg, który osoby bez oszczędności mogą tylko obejść korzystaniem z MdM -w praktyce to przymus czy wręcz szantaż wobec Obywatela.

Dodatkowo warunki MdM mówią, że można finansować z dopłatą tylko mieszkania z Rynku Pierwotnego czyli od Deweloperów. Deweloper to przeważnie bardzo bogata firma a jej właściciele i pracownicy z reguły nie mają żadnych problemów z utrzymywaniem siebie i swoich rodzin. Zarabiają na budowie mieszkań i zarabiają przeważnie na dobra luksusowe -jachty, super samochody, wille. Takich ludzi właśnie ma wspierać nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych.

Analizy niezależnych ekonomistów są druzgoczące dla propagandy strony Rządowej, która ewidentnie pluje w twarz podatnikom. Nie płacisz podatków to idziesz do paki, płacisz podatki to wspierasz bogacenie się bogaczy.

http://kredytymieszkaniowe.pro/
Obnażamy Rynek Hipoteczny

REKLAMA


TomaszComasz
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2016 16:01

Re: MdM: pomagamy Deweloperom pod przykrywką pomocy Obywatelom

Postautor: TomaszComasz » 19 lut 2018 10:35

Nie mogę się z tym zgodzić. Inwestowanie w przedsięwzięcia deweloperskie ma swoje podłoże w dbaniu o rozwój nowoczesnej architektury. Dziwnym by dla mnie było gdyby państwo wspierało stare blokowiska, które się rozsypują. Oczywiście nie mam nic przeciwko renowacjom, ale niewspieranie przez program MDM mieszkań z rynku pierwotnego skutkowałoby zahamowaniem tego rynku. A młodzi przecież chcą mieszkać w nowych czystych budynkach. Więc w czym problem? Sam korzystałem z dopłaty MDM podczas kupowania własnego mieszkania w Wejherowie. Zobacz sobie jak wyglądają takie budynki i jak odświeżają krajobraz: https://orlex.pl/


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości