Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Alex33
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 277
Rejestracja: 11 wrz 2014 09:46
Kontakt:

Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: Alex33 » 11 wrz 2014 11:17

Jak myślicie? Jeżeli tak to gdzie to robić aby nie stracić

REKLAMA


pitar
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 367
Rejestracja: 08 wrz 2014 09:55

Postautor: pitar » 11 wrz 2014 16:21

Warszawa jak żadne inne miasto czeka intensywny rozwój przez najbliższe lata. Stolica już teraz jest najbogatszym miastem w Polsce a stan posiadania będzie się tylko powiększał.
Według mnie warto inwestować w mieszkania - chociażby po to aby później je wynajmować. A jest w czym wybierać - np Agent Development S.A. oddaje cyklicznie kolejne osiedla do użytku. Tutaj można sprawdzić aktualne inwestycje http://www.agenadevelopment.pl/

mfrysztac
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2013 06:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: mfrysztac » 19 wrz 2014 18:53

Rynek nieruchomości teraz jest jeszcze w fazie dekoniunktury, ale nie ma za bardzo powodu, aby w ciągu kilku lat ceny nie poszły do góry. Ale już nie we wszystkich lokalizacjach. Generalnie w dalszym ciągu najbardziej atrakcyjne lokalizacje będą drożeć, podczas gdy nieatrakcyjne, odległe i pozbawione infrastruktury osiedla będą coraz mniej atrakcyjne dla kupujących.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018 20:53 przez mfrysztac, łącznie zmieniany 1 raz.

piwek
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2014 21:50
Kontakt:

Postautor: piwek » 26 paź 2014 22:19

Mając 300 tys możesz kupić mieszkanie i zarabiać jakieś 15 tys, na wynajmie lub założyć lokatę i wyciągać około 10 tys. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy.

dwacmoki
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 27 paź 2014 19:06
Kontakt:

Postautor: dwacmoki » 05 gru 2014 22:32

Przy tak niskich stopach procentowych bardzo opłaca się inwestować w mieszkania. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

kosmatek
Starszy chorąży
Posty: 1092
Rejestracja: 08 paź 2007 13:01
Lokalizacja: Spod ciemnej gwiazdy, nigdy spod stołu

Postautor: kosmatek » 11 gru 2014 23:23

Przy tak niskich stopach procentowych bardzo opłaca się inwestować w mieszkania. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
Komentując przykłady powyżej:
Mając 300 tys na lokacie zarabiasz 3,5% brutto czyli 10500 zł. Inflację pomijam, mamy przy zerze, więc baza w zasadzie nie traci na wartości.

Za te pieniądze kupisz w Warszawie przeciętną kawalerkę:
- remonty raz na 10 lat niech 20 tys zł, -2 tys. rocznie
- czynsz (zazwyczaj wliczany w cenę wynajmu) min. -4 tys. rocznie
- pomiń ryzyko, że nie zawsze znajdziesz lokatora (przyjmuje się zazwyczaj 2 miesiące rocznie) i ewentualne nerwy w razie sporów
- pomiń (niesłusznie) koszt wyposażenia

Dochód z tak przeciętnego mieszkania to max. 1,5 tys. *12 -4 tys. = 14 tys. brutto.

Czy warto tracić czas, nerwy i płynność dla tych 3-4 tys. rocznie?

Sprawa się może mieć inaczej, jeśli kupuje się takie mieszkanie na kredyt, widziałem takie obliczenia. Ale niezbyt mnie przekonały.
CDR <0.1% portfela; 0%XTB + na hajpie SUNEX! ~ 70% portfela, reszta oblig., pryw. pożyczki, lokaty; od lat czekam na prawdziwą bessę, to wiosną 2020 się nie liczy 8)

InstantKarma
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2015 16:29
Kontakt:

Postautor: InstantKarma » 07 sty 2015 13:33

Wartość mieszkań powinna zacząć rosnąć wkrótce, jeśli już nierośnie.
Co do pytania moim zdaniem w mieszkania warto inwestować jednak nie jest to wysoce opłacalna inwestycja a wymaga dużego wkładu.

anastazy.baran
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2015 14:21

Postautor: anastazy.baran » 10 sty 2015 15:15

Właśnie wartość mieszkań teraz nie rośnie, ponieważ wchodzi ustawa o tym, że nie można wziąć kredytu na mieszkanie/dom jeśli nie ma się dużego wkladu własnego - o wiele większego niż było to wcześniej. Dlatego ceny będą niestety spadać a nie rosnąć.

DanMan
Plutonowy
Posty: 14
Rejestracja: 16 sty 2015 09:57

Postautor: DanMan » 16 sty 2015 10:08

Przy tak niskich stopach procentowych bardzo opłaca się inwestować w mieszkania. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
Komentując przykłady powyżej:
Mając 300 tys na lokacie zarabiasz 3,5% brutto czyli 10500 zł. Inflację pomijam, mamy przy zerze, więc baza w zasadzie nie traci na wartości.

Za te pieniądze kupisz w Warszawie przeciętną kawalerkę:
- remonty raz na 10 lat niech 20 tys zł, -2 tys. rocznie
- czynsz (zazwyczaj wliczany w cenę wynajmu) min. -4 tys. rocznie
- pomiń ryzyko, że nie zawsze znajdziesz lokatora (przyjmuje się zazwyczaj 2 miesiące rocznie) i ewentualne nerwy w razie sporów
- pomiń (niesłusznie) koszt wyposażenia

Dochód z tak przeciętnego mieszkania to max. 1,5 tys. *12 -4 tys. = 14 tys. brutto.

Czy warto tracić czas, nerwy i płynność dla tych 3-4 tys. rocznie?

Sprawa się może mieć inaczej, jeśli kupuje się takie mieszkanie na kredyt, widziałem takie obliczenia. Ale niezbyt mnie przekonały.
Dodaj jeszcze do tego to że możesz trafić na syfiarza i Ci poniszczy. Jakies zalanie. Grzyb bo sąsiedzi wyżej pralke zostawili na weekend. Tego jest na prawde dużo.

A tak na prawde to mieszkania do grobu nie zabierzemy. Wszystkim sie utarło że jak za komuny - trzeba miec! BO INNI MAJA! Nie prawda. Stracicie na tym w ciagu zycia 50k ale przeżyjecie godnie i spełnicie swoje wszystkie marzenia a nie pod koniec 65 lat. Nic nie zobaczyłes, nie miałes czasu bo zaiwaniasz na kredyt.. chore.

Także się zgadzam :)

najnowak
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2015 18:47

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: najnowak » 16 sty 2015 18:54

Jak myślicie? Jeżeli tak to gdzie to robić aby nie stracić
A ja gdybym miał nadwyżkę pieniężną to rozważyłby inwestycje w mieszkanie. Ale żeby to było opłacalne to trzeba kupić mieszkanie w dużym studenckim mieście, a to są koszty 300 tys.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2018 19:18 przez najnowak, łącznie zmieniany 1 raz.

MateuszBasiak
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 lut 2015 13:46

Postautor: MateuszBasiak » 03 lut 2015 13:48

No zgadza się ze 300tys trzeba mieć na takie małe mieszkanko jakie można wynająć studentom ja ostatnio na Mokotowie fajny lokal kupiłem przez firmę Akces http://www.akces.org.pl do remontu dużo taniej w planach mam właśnie wynajem.

jolantap81
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2015 21:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: jolantap81 » 24 mar 2015 10:30

Jasne że się opłaca, mieszkanie to jest inwestycja lepsza niż lokaty procentowe. Posiadając kilka mieszkań w strategicznych punktach nie musisz pracować, wystarczy, że będziesz żyć z wynajmu. Np wynajęcie mieszkania w Krakowie o powierzchni 60m to minimum 2 tys. zł, w Warszawie jeszcze więcej. Po 10 latach wynajmu spłaca się pół mieszkania, poza tym możesz je zawsze sprzedać:)

goblYN
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 03 kwie 2015 12:50
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Postautor: goblYN » 03 kwie 2015 12:52

Oczywiście, że się opłaca, zakładając, że wynajem będzie prowadzony dobre kilkanaście lat - to na pewno na tym zarobimy.

janekbiznes
Starszy sierżant
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2014 08:25

Postautor: janekbiznes » 10 kwie 2015 14:47

Zakup nieruchomości zawsze będzie dobra inwestycją. Ludzie muszą gdzieś mieszkać. Nie każda lokalizacja będzie jednak odpowiednia. Największą stopę zwrotu uzyskamy z tych dużych, bogatych miast jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk. Ewentualnie miejscowości rekreacyjno-wypoczynkowe. Ale w tym ostatnim przypadku zysk jest sezonowy. Tu masz podobny temat http://www.forum-kredytowe.pl/f151/inwe ... 90242.html
Szczególnie ta ostatnia wypowiedź daje do myślenia.

kasian85
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2015 12:09

Postautor: kasian85 » 16 kwie 2015 12:13

Moim zdaniem nieruchomość jest zawsze dobrą inwestycją... mieszkanie trzeba tylko kupić w dobrej lokalizacji, zawsze można wynajmować, bądź sprzedać... na pewno się nie straci :>


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości