Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

kwakero
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2016 18:30

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: kwakero » 11 maja 2018 21:15

Kolega ma kilka mieszkań pod wynajem w Warszawie. Od 3 lat praktycznie cały czas wszystko wynajęte. Najdłużej szukał nowego lokatora 2 tygodnie. Myślę, że to jest pewny biznes. Mogę tylko podpowiedzieć, że najbardziej chodliwe są mieszkania 35-40m2.

REKLAMA


matys
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018 15:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: matys » 23 maja 2018 16:04

Warto. Podobno jest teraz popyt na mikromieszkania ;)
Niezwykle wytrzymałe taśmy poliestrowe

Nuela35
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2018 21:49

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: Nuela35 » 08 cze 2018 22:38

Uważam, że jak najbardziej warto jest inwestować jeśli tylko stać nas na to.

Igła
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2018 09:58
Kontakt:

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: Igła » 21 cze 2018 10:30

Opłaca się, to ciągle bezpieczna inwestycja i warto zwłaszcza gdy przez niskie stopy procentowe lokaty są zupełnie nieopłacalne. Mieszkanie to zawsze coś materialnego. Wszystko trzeba robić z głową, ważna jest kwestia wyboru mieszkania na wynajem, później grupy docelowej, komu się chce wynająć i urządzenie jakoś w miarę takiego mieszkania. Biorąc pod uwagę, że najemcy najczęściej szukają mieszkań dwupokojowych, to trzeba się rozejrzeć za takim właśnie lokalem, w nieźle skomunikowanym miejscu i można nieźle na tym wszystkim wyjść. Jasne, że nie jest to błyskawiczny zysk, ale w swoim czasie się to zwraca.

arnold787
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 24 lis 2017 07:08

Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: arnold787 » 03 lip 2018 08:16

Może się stać że właśnie taka inwestycja przestanie być opłacalna, a jeśli nas nie stać na zakup mieszkania polecałbym się wstrzymać z taką inwestycją. Jeśli często zmieniacie miejsce zamieszkania to dużo lepszą alternatywą jest wynajmowanie pokoi, możecie zobaczyć sobie pokoje do wynajęcia katowice - zobaczcie jak cenowo w Katowicach to wygląda. Bardzo przystępna cena.

teresa.oros
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2017 20:47

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: teresa.oros » 10 lip 2018 10:57

Oczywiście, że tak. Tylko muszą być w dobrej lokalizacji. Na przykład w Warszawie jest to Mokotów. Mieszkania na sprzedaż Warszawa Mokotów znajdziesz teraz praktycznie od ręki. Tak samo jak na wynajem. I z tego co wiem to takie mieszkania na sprzedaż w Warszawie na Mokotowie cieszą się sporym wzięciem. Więc niezależnie od tego co planujesz zrobić z takim zakupionym mieszkaniem (odsprzedać czy wynająć) z pewnością na tym zyskasz.

tomasz87
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2018 02:26

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: tomasz87 » 21 lip 2018 21:52

W dużym mieście zawsze opłaca się inwestować w mieszkaniu. Studenci przyjeżdżają cały czas i będą skłonni je wynajmować. Ceny co prawda poszły teraz bardzo w górę, natomiast są deweloperzy, którzy mają jeszcze znośne ceny. My kupiliśmy takie mieszkanie: http://pcg.pl/mieszkania-wroclaw/muchob ... i-primera/. Mamy w planie spłacić je do połowy i brać kredyt na kolejne mieszkanie, a to wynająć aby spłacało się samo.

tomasz87
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2018 02:26

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: tomasz87 » 21 lip 2018 22:07

+ polecam jeszcze sprawdzać ceny nieruchomości zanim budynek zacznie być budowany - ceny są również niższe wtedy

realname
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 02 paź 2017 15:45
Lokalizacja: śląsk

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: realname » 23 lip 2018 09:36

W mojej ocenie inwestować w mieszkania jako jedną w wielu opcji. Jak by nie patrzeć nieruchomości to także problemy, a nie jak się czasem czyta maszyna do zarabiania pieniędzy.

tomasz.kent
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2018 08:44

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: tomasz.kent » 25 lip 2018 08:36

Oczywiście, że się opłaca. Z każdym dniem mieszkania stają się droższe. Polecam skorzystać z pomocy biura nieruchomości https://tur-nieruchomosci.pl/

paker
Starszy sierżant
Posty: 76
Rejestracja: 24 lip 2017 08:17

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: paker » 03 sie 2018 07:17

Patrzcie tutaj - https://www.big.biz.pl/poradnik-inwesto ... ytelnosci/
Czy warto? Moim zdaniem zdecydowanie tak, bo w tym widać po prostu potencjał i można całkiem nieźle zarobić - przynajmniej tak to oceniam na podstawie opisu. To istnieje od lat, a nie znalazłem w sieci choćby jednej osoby, która by nie dostała od nich środków. I tak to wygląda.

Gigismara
Sierżant sztabowy
Posty: 124
Rejestracja: 31 maja 2016 08:23

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: Gigismara » 21 wrz 2018 10:31

Tak, opłaca się o ile kupimy mieszkanie po okazyjnej cenie, przyzwoicie je urządzimy i wynajmiemy wypłacalnym osobą. Poza tym tak na prawde tylko w dużych miastach opłaca się kupować mieszkania. Ja rozważam kupno mieszkania w Gdyni, bo na tej stronie http://www.russjan.com/gdynia-mieszkania,24,pl.html znalazłam świetną ofertę i byłabym głupia gdybym z niej nie skorzystała. Jednak musze najpierw sprawdzić jak wysoką mam zdolnosć kredytową...

altis_szkody
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2018 12:11
Kontakt:

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: altis_szkody » 24 wrz 2018 12:20

przy obecnych cenach jak narazie nie opłaci się
Szukasz dodatkowego odszkodowania, skorzystaj z odkupu szkody

paker
Starszy sierżant
Posty: 76
Rejestracja: 24 lip 2017 08:17

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: paker » 27 wrz 2018 07:12

Motyw inwestycji w nieruchomości, zobaczcie - https://www.big.biz.pl/poradnik-inwesto ... omosciach/
Co wy na to? Przynajmniej wygląda to na coś pewnego. Widzicie potencjał?
A tak ogólnie, pod względem inwestycyjnym - co o tym sądzicie?
Wydaje mi się, że patrząc na zabezpieczenie to jest taka typowa inwestycja bez ryzyka.
A jak wy ją widzicie?

rsholdi
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2018 14:50
Kontakt:

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: rsholdi » 04 paź 2018 11:42

Wg mnie również temat słabo opłącalny. Od paru lat mieszkanai szybko drożeją a cena za wynajem nie idzie do góry.


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości