Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Krabensa
Kapral

Re: Czy opłaca się jeszcze inwestować w mieszkania?

Postautor: Krabensa » 21 gru 2017 07:49

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, nie zmienia to jednak ogólnego faktu, iż inwestorów na rynku nieruchomości wcale nie ubywa a raczej wręcz przybywa. Wszystko zależy od kilku kwestii, zwłaszcza gdy idzie o rzeczywistą wartość takiego mieszkania.
Pamięć jest jak powieść albo powieść jest jak pamięć.

Gigismara
Sierżant sztabowy

Postautor: Gigismara » 10 sty 2018 08:05

Jasne, że nadal jest to opłacalne, ale trzeba wiedzieć gdzie i w jakie mieszkania inwestować. Odradzałabym inwestowanie w mieszkania z rynku wtórnego, bo mozna w tym popłynąć z remontem a także z późniejszymi opłatami za ogrzewanie. Ja sama inwestuje, ale tylko w mieszkania z rynku pierwotnego. Teraz mam na oku mieszkanie, które wyszukałam dzieki tej stronie https://www.wyszukiwarkamieszkan.pl/mie ... awa/ochota , ale jeszcze musze dopytać w banku, czy mam zdolność kredytową.

TomaszComasz
Starszy kapral

Postautor: TomaszComasz » 31 sty 2018 23:37

Hm, temat wciąż aktualny i budzący wątpliwości i kontrowersje. Jednak tak naprawdę to jest pełen zależności. To, czy inwestycja w mieszkanie na wynajem nam się opłaci zależy od kilku czynników:
-lokalizacji mieszkania,
-tego, czy bierzemy je na kredyt czy za własne środki,
-standardu,
-wielkości,
-no i ogólnie od targetu, w który chcielibyśmy nim celować (a więc w grupę osób, którym chcielibyśmy wynajmować - wiadomo, ze bogaty biznesmen będzie wymagał lepszego apartamentu, a student zadowoli się standardem średnim).

Zresztą najlepiej chyba rozejrzeć się u źródeł, a więc u inwestorów :) Dobrym przykładem nowych apartamentów w Warszawie jest Art Deco Wola (można zobaczyć tutaj)

weronika1990
Szeregowy

Postautor: weronika1990 » 06 lut 2018 12:28

Moim zdaniem inwestowanie w mieszkania jest jedną z lepszych form inwestycji, szczególnie dla ludzi nie chcących grać na giełdzie itp. Na pewno ryzyko jest nieporównywalne. Jednak może pójść trochę dalej i zainwestować w nieruchomości niekoniecznie w Polsce. Mając mieszkanie przykładowo w jakimś regionie Hiszpanii, możemy je wynająć za kwotę zupełnie inną niż mieszkania "całoroczne" w Polsce. Jestem świadoma, że dużo trudniej takiego mieszkania doglądać itp. Jednak coraz więcej ludzi poruszą tę kwestię : http://oszczedzpieniadze.pl/blog/gdzie- ... i-europie/, więc może coś w tym jest?
Myślicie, też że lepiej zainwestować w mieszkanie na wynajem czy zacząć od mieszkania dla siebie? Tylko mam wrażenie, że zaczynając od mieszkania dla siebie na tym pewnie się skończy.

galantis
Starszy sierżant

Postautor: galantis » 15 lut 2018 07:17

Opłaca się inwestować, zwłaszcza w mieszkania w dużych miastach. Sama niedawno zrobiłam taki zakup, 3-pokojowe mieszkanie w Wilanowie i będzie ono z przeznaczeniem na wynajem. Z racji mojej nikłej znajomości jeśli chodzi o rynek nieruchomości współpracuję z agencją Eugeniusza Jaworskiego (kontakt do niego 603 195 624). On zadbał o wszystko, pomógł znaleźć odpowiednie mieszkanie pod ten cel, pomógł z tymi wszystkimi formalnościami, a teraz jeszcze będzie sprawował pieczę nad wynajmem, tak bym nie musiała co chwilę jeździć do Stolicy i sprawdzać czy nic się złego nie dzieje. Dla mnie to jest naprawdę ogromna wygoda - comiesięczny zastrzyk gotówki bez większego wysiłku

matmek
Szeregowy

Postautor: matmek » 26 mar 2018 22:14

teraz jest najlepszy czas inwestowania w mieszkania - sa niskie stopy procentowe,
wiec kredyty tez sa tanie, nie wiadomo jak długo więc trzeba korzystać

Wróć do „Polska”