Koszta kredytu hipotecznego

Michael57
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2017 12:23
Kontakt:

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: Michael57 » 08 wrz 2017 12:40

najlepiej przejść się do doradcy kredytowego, on wszystko Ci wyjaśni i znajdzie najlepszą ofertę.

REKLAMA


TomaszComasz
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2016 16:01

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: TomaszComasz » 02 paź 2017 15:20

To prawda - doradca finansowy jest w tym wypadku obligatoryjnym punktem. Sam miałem taki problem. Lepiej jednak zaufac komuś, kto się zna i wziąc kredyt z głową. Zależy w sumie jeszcze, ile kosztuje to mieszkanie, o które chcesz się starać. Banki teraz przecież wymagają wkładu własnego. A takim nie wszyscy dysponują. Wiem, jaki to orzech do zgryzienia, jak moja córka upatrzyła sobie mieszkanie w Warszawie - samo Centrum, przy Varso Tower!

Gigismara
Sierżant sztabowy
Posty: 124
Rejestracja: 31 maja 2016 08:23

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: Gigismara » 10 sty 2018 08:14

Koszta są zależne od bardzo wielu czynników. Pamiętam jak kiedyś otrzymałam stosunkowo tani kredyt hipoteczny w porównaniu do tego, który zaproponowali mi teraz, gdy szukałam kredytu na zakup mieszkania, który znalazłam tutaj https://www.wyszukiwarkamieszkan.pl/dew ... wa/ursynow . Tylko, że w moim przypadku taka sytuacja może być spowodowana tym, że mam już kredyt hipoteczny

jupiter098
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2017 17:33

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: jupiter098 » 02 lut 2018 16:06

Nie da się tego uogólnić. Wiadomo że klienci banku dostaną lepsze warunki. W raiffeisen na ten przykład biorąc kredyt mieszkaniowy można 2 razy w roku obniżyć raty o połowę i nic wielkiego się nie dzieje.

sylwek23
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2018 18:59

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: sylwek23 » 28 lut 2018 16:44

Koniecznie trzeba popatrzeć w kalkulatorach kredytowych. Lepszej metody chyba nie ma. Czy uważacie, że np. coś stąd byłoby dobrym wyjściem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kal ... -gotowkowy Co o tym myślicie?
Są rzeczy, które trwają wiecznie i odrodzą się w każdych okolicznościach

alabaster12
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2018 22:47

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: alabaster12 » 18 kwie 2018 22:56

Z tego co wiem to każda pozabankowa pożyczka może mieć negatywny wpływ na zdolność kredytową.
Dobra najtańsza chwilówka online.

burama
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2018 18:28

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: burama » 21 kwie 2018 19:20

ludzie biorą kredyt a nigdy nie przeliczą ile przyjdzie im pieniędzy oddać,
nie wspomnę już o ubezpieczeniach, które sa ładnie zakamuflowane

Stonka
Sierżant sztabowy
Posty: 151
Rejestracja: 11 sty 2017 11:33

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: Stonka » 21 gru 2018 07:03

Inna sprawa, to najczęściej przeceniają też swoje możliwości, a choćby obliczenie zdolności kredytowej pokazuje jak duży kredyt możemy wziąć i ile będzie nas on kosztował. Banki to oczywiście robią, ale samodzielnie także można dokonać takich obliczeń: http://www.bankowe.pl/dostaniesz-kredyt ... redytowej/, no i trzeba się liczyć z tym, że bank jakoś na kredycie zarabia, nie tylko na odsetkach, ale i na dodatkowych produktach bankowych, jak ubezpieczenie.

fijek
Starszy plutonowy
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2015 00:56

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: fijek » 06 lip 2019 17:35

Dobry kalkulator kredytu powinien liczyć koszty dla różnych okresów kapitalizacji. Niestety nie ma w necie za wiele takich narzędzi.

Jarkoo
Starszy plutonowy
Posty: 35
Rejestracja: 10 kwie 2019 18:14

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: Jarkoo » 10 lip 2019 10:16

Na tej stronie http://jakpomnazacoszczednosci.pl/prawd ... otecznego/ też znalazłem sporo ciekawych i przede wszystkim praktycznych porad.

annabajon
Sierżant sztabowy
Posty: 163
Rejestracja: 09 lip 2015 15:54

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: annabajon » 23 kwie 2020 07:49

Aktualnie wraz z obniżeniem stóp procentowych koszta kredytu hipotecznego są stosunkowo niższe ( przecietna rata zmniejszyła się o 100-200 zł). Jednak na pewno nie byłbym tutaj takim optymistą. Stopy procentowe nie zawsze będą takie niskie jak obecnie oraz na pewno przyjdzie czas kiedy wzrosną. Tak wiec kredyt hipoteczny nie jest niczym złym ale warto jest go brać dopiero jak będziemy mieli pewność, ze na pewno będziemy w stanie ten kredyt spłacić.

Podobnie bywa z kredytami gotówkowymi. https://loando.pl/kredyty-gotowkowe Ktore mozesz przejrzeć sobie tutaj

W sieci są serwisy, ktore dają możliwość kompleksowego porównania sobie takich ofert oraz warto jest z nich korzystac.

tompo
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2019 15:19

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: tompo » 07 wrz 2021 09:08

Ogólnie najlepsza opcja dla dobrze zarabiających to zaciągnięcie kredytu hipotecznego np. na 15 lat, a następnie po upłynięciu 3 lat mamy już możliwość wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego (źródło). I przypuszczam że teraz dużo osób zacznie tak robić, słysząc o tym że RPP zamierza podnieść w najbliższych miesiącach stopy procentowe, przez co oczywiście raty miesięczne kredytów hipotecznych wzrosną.

Mimo to nadal inwestycja w mieszkania przez kredyt hipoteczny nadal będzie opłacalna, z rotacji tego że mieszkania nadal drożeją. Na chwilę obecną nie zapowiada się również by coś miało się zmienić pod tym kątem.
Nie wiem. Ale czuję, że jest w tym tajemnica, a na tajemnice reaguję jak prosiaczek na trufle.

mateusz7802
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2020 00:45

Re: Koszta kredytu hipotecznego

Postautor: mateusz7802 » 25 lis 2022 00:57

A ze zwykłych kredytów również korzystacie? Bo jeśli tak, to myślę, że mogłaby Was zainteresować taka propozycja, jak https://gotowkowe-pozyczki.pl/ . Nie ukrywam, że dobór najlepszych kredytów jest tutaj bardzo ważny i trzeba z niego korzystać, jeśli mamy okazje.


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości