Spadek wejść na stronę własnej firmy

Karolina1974
Starszy szeregowy

Spadek wejść na stronę własnej firmy

Postautor: Karolina1974 » 25 sty 2018 16:29

Dzień dobry,
Prowadzę swoje drobne przedsiębiorstwo w branży IT, lecz ostatnio odczułam nagły spadek odwiedzin mojej strony internetowej. Co mogło się stać ? Myślicie, że moja firma mogła paść ofiarą jakiejś formy negatywnego marketingu ? Gdzie mogę poszukać jakichś informacji lub dowiedzieć się więcej na ten temat ? No i jak z tym walczyć i znów zyskać przychylność wyszukiwarki ? Poczytałam trochę i widzę, że tu jest to sensownie wyjaśnione, także jakby ktoś był w podobnej sytuacji to można poczytać.
https://afterweb.pl/seo/czy-depozycjono ... tywne-seo/
Pozdrawiam

korczyk
Starszy szeregowy

Re: Spadek wejść na stronę własnej firmy

Postautor: korczyk » 28 maja 2018 12:01

Pozycjonowanie strony internetowej i pozyskiwanie ruchu na witrynę, to wcale nie jest łatwa sprawa. Dobrze jest pod tym kątem monitorować działania konkurencji. Może się przecież okazać, że konkurencja "przejęła" Twój ruch. Dobrze więc, kiedy agencja, która pomaga Ci działać w tym zakresie, będzie raportować swoje działania. Na przykładzie branży hotelarskiej mogę polecić Ci chociażby https://bookingsolutions.pl, nie warto działać w ciemno, bo przyniesie Ci to więcej szkody, niż pożytku ;)

kwakero
Sierżant

Postautor: kwakero » 28 maja 2018 15:43

Waro sprawdzić poprzez komendę "site" czy w ogóle nasza strona pojawia się w wynikach wyszukiwania. Nagły spadek ruchu/pozycji jest najczęściej przyczyną tak zwanego filtra, czyli kary od Google. Skutkuje ona automatycznym spadkiem strony o 50 pozycji na każdą wyszukiwaną frazę.

korczyk
Starszy szeregowy

Postautor: korczyk » 19 cze 2018 09:29

Poza tym często ludzie stawiają na "One Page", bo są modne. Przez co raz, że pozycjonuje się dużo gorzej, a dwa, w indeksie siłą rzeczy również widnieje jedna podstrona.

Wróć do „Polska”