MF: Podatek Belki jednak zostaje

O`Cellott
Chorąży sztabowy
Posty: 6618
Rejestracja: 05 sie 2005 14:04

Postautor: O`Cellott » 02 cze 2006 16:03

ocellot, jednowymiarowo patrzylem na studiach, pozniej zmadrzalem. skoro twierdzisz ze posluguje sie historia pseudoautorytetow w rodzaju geremka czy michnika to jakich to autorytetow mam sluchac?? lysiaka? - pisal swietne historyczne ksiazki a teraz produkuje sie w naszym dzienniku. czy te media rydzykowe to dla ciebie obiektywne zrodlo wiedzy?? bo dla mnie nie. dla mnie to ksenofobiczne, z klapkami na oczach, najgorsze polactwo. aws owszem realizowalo duza czasc polityki uw ale to aws mial skarb panstwa i niejaki wasacz to ten co sprywatyzowal najwiecej ze wszystkich ministrow 3rp.(i chwala mu za to, teraz pewnie bylby znowu desant wszelakich miernot na cieple panstwowe posadki w firmach).a teraz oczywiscie wrzeszca zlodziejska prywatyzacja(vide komisja bankowa) musze konczyc ocellot, moze wieczorkiem sie odezwe, mamy troche inna wizje polski. ja byc moze naiwnie chce zerwac z przeszloscia, ty byc moze bardziej realistycznie chcesz przez rozliczenie(jak dla mnie nierealne) pojsc dalej. w kazdym razie dobrze ze dyskutujemy a nie obrzucamy sie blotem.milego dnia zycze.pozdr
To co u nas nazywane jest ksenofobia we Francji w Niemczech w USA jest normalna obroną interesów narodowych. Tylko u nas jest taka sytuacja, ze jak Polak wymieni słowo naród to znaczy, ze jest faszysta i ksenofobem, a jak wymieni słowo zyd to znaczy, ze jest antysemitą. Nie dajmy się ogłupić. W tym kontekście polecam rozważania Gombrowicza o tozsamości narodowej z jego Dzienników. Byc może w niektórych środowiskach za dużo jest gadania o interesach narodowych, ale to wynika z tego ze od kilkudziesięciu lat sa one zdradzane i podporzadkowane interesom innych państw. Nie jestem osoba zbyt religijną, nie słucham RM i nie chce na ten temat dyskutowac, ale z tego co sie o tym radiu dowiaduje od jego zaciekłych wrogów wynika, że jest to jedyno z niewielu w Polsce medium gdzie panuje wolnośc słowa, i gdzie takie pojęcia jak naród, interes narodowy, duma narodowa nie sa tematami zakazanymi (jak to ma miejsce w michnikowym szmatławcu), to wystarczy aby to radio budziło we mnie sympatię. Wiesz, że do michnikowego szmatławca pisywał Kazik Staszewski? A wiesz czemu przestał pisywac? Bo napsiał szczerze co mysli o kwasniewskim. Zanim zaczniemy krytykowac RM przyjrzyjmy się dokładniej innym mediom w kraju. O nauce historii, bo to ważna rzecz. Ucz sie jej ze źródeł. Wspomnienia, pamietniki AKowców osób, które były milczacymi i zastraszonymi świadkami wydarzeń z lat 40 - 89. Szokujące jest zestawienie sytuacji młodych ludzi z lat 50-tych - młodzi Polacy w wiezieniach a dzieci ich oprawców, dzisiejsze michniki, kwaśniewskie, urbany itp, zajmują ich miejsca w szokłach, na uniwersytetach, w instytucjach państwowych.

REKLAMA


marcin9659
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 22 mar 2006 17:14

Postautor: marcin9659 » 02 cze 2006 22:25

jak obiecalem tak pisze.
odnosnie interesow narodowych - zdradzono nas w jalcie. po 89 mamy demokratyczna polske z wolnymi wyborami wiec demokratycznie wybrani przedstawiciele rzadza. moga Ci sie ocellot nie podobac tak jak mi sie nie podobaja terazniejsi ale na tym demokracja polega. zdrada interesow narodowych?? - o co konkretnie chodzi. wyprzedanie majatku narodowego - bzdura. w czasie transformacji bez udzialu kapitalu zagranicznego wiekszosc tych firm by upadla. niskie ceny za majatek - a jakie mialy byc jak nikt gotowki nie mial i majatek byl wystawiany w calym postsowieckim bloku. ze dochodzilo do naruszen prawa - zawsze dochodzi, proces niestety nieunikniony. natomiast co do zasady prywatyzacje uwazam za sukces. czym sie konczy jej brak - pkp - chroniczne doplaty z budzetu zamiast finansowac chocby sluzbe zdrowia, gornictwo to samo itp.itd.
co do wolnosci mediow - nie zgadzam sie. nie wiem ocellot czy Ty sobie sprawe zdajesz jak przebiega proces dopuszczenia sluchacza na antene RM. szkoda gadac. jak to takie wolne medium to czemu sie boi z dziennikarzami gadac. prawdziwa cnota... o zwyklych przekretach jego wysokosci rydzola nie wspomne.
wyborcza ma wolnodostepne forum gdzie kazdy moze artykul skomentowac. nawet skrajnie krytyczne komentarze sa tam zamiszczane takich osob jak Ty. argument wolnosci mediow uwazam wiec za gleboko chybiony. niech sobie RM istnieje, mnie nic do tego, zawsze stacje moge zmienic, niech tylko na antenie nie lamie prawa(nawolywanie do nienawisci rasowej zamieszczone jest w kk). dla mnie wyborcza jest dosc wywazonym medium ale zawsze sobie "nie" doczytuje zeby miec pelny obraz ale to oczywiscie kwestia swiatopogladowa.zreszta wystarczy jej nie kupowac i problem z glowy. skoro sprzedaje setki tys egzemplarzy tzn ze jest potrzebna.
co do lektur - czytalem ich wiele. ostatnio chocby wspomnienia nowaka-jezioranskiego. wiec tez wiem jak wygladalo zycie akowcow w powojennej polsce. tak jak wyzej gdzies pisalem - mozna oczerniac wszystkich naokolo, co z reszta robimy, problem w tym ze zostajemy zupelnie bez jakichkolwiek autorytetow co prowadzi zwyczajnie do anarchi. dla mnie autorytetem nie jest kosciol ani RM. raczej logika. bardziej ufam takiemu michnikowi (ktory byc moze zaaprobowal gruba kreske ale to w koncu jego wiezili za komuny wiec ma moim zdaniem moralne prawo wybaczyc swym oprawcom) niz jakis hochsztaplerom pokroju Rydza.
nastepny argument, ktory podnosicie, jest dla mnie dosc groteskowy. cos o prawdziwych polakach. to kurski tez mial z tym jakis problem jak gdzies tam gacie sciagal. dla mnie polakiem jest kazdy obywatel tego kraju, nie rozumiem kto to prawdziwy polak i jak moznaby taka elite wyodrebnic. doszloby zapewne do gigantycznych naduzyc jak to zwykle bywa przy tak bzdurnych pomyslach. no bo jak sie tu licytowac kto jest bardziej prawdziwy a kto nie?? nie szkoda na to czasu? nie lepiej walczyc z bezrobociem??drenazem mozgu mlodych i milionem naprawde prawdziwych problemow ktore nas na codzien dotykaja?
licze jeszcze ze poglady powymieniamy,
milego weekendu zycze

nikobuj
Młodszy chorąży
Posty: 460
Rejestracja: 19 gru 2005 09:11

Postautor: nikobuj » 02 cze 2006 22:35

na takich ciemniakach jak ten ocellot bazuje pis, samoobrona i lpr. Totalny populizm ale tylko bardzo malo madrzy ludzie daja sie na to nabierac :oops:

O`Cellott
Chorąży sztabowy
Posty: 6618
Rejestracja: 05 sie 2005 14:04

Postautor: O`Cellott » 02 cze 2006 23:48

jak obiecalem tak pisze.
odnosnie interesow narodowych - zdradzono nas w jalcie. po 89 mamy demokratyczna polske z wolnymi wyborami wiec demokratycznie wybrani przedstawiciele rzadza. moga Ci sie ocellot nie podobac tak jak mi sie nie podobaja terazniejsi ale na tym demokracja polega. zdrada interesow narodowych?? - o co konkretnie chodzi. wyprzedanie majatku narodowego - bzdura. w czasie transformacji bez udzialu kapitalu zagranicznego wiekszosc tych firm by upadla. niskie ceny za majatek - a jakie mialy byc jak nikt gotowki nie mial i majatek byl wystawiany w calym postsowieckim bloku. ze dochodzilo do naruszen prawa - zawsze dochodzi, proces niestety nieunikniony. natomiast co do zasady prywatyzacje uwazam za sukces. czym sie konczy jej brak - pkp - chroniczne doplaty z budzetu zamiast finansowac chocby sluzbe zdrowia, gornictwo to samo itp.itd.
co do wolnosci mediow - nie zgadzam sie. nie wiem ocellot czy Ty sobie sprawe zdajesz jak przebiega proces dopuszczenia sluchacza na antene RM. szkoda gadac. jak to takie wolne medium to czemu sie boi z dziennikarzami gadac. prawdziwa cnota... o zwyklych przekretach jego wysokosci rydzola nie wspomne.
wyborcza ma wolnodostepne forum gdzie kazdy moze artykul skomentowac. nawet skrajnie krytyczne komentarze sa tam zamiszczane takich osob jak Ty. argument wolnosci mediow uwazam wiec za gleboko chybiony. niech sobie RM istnieje, mnie nic do tego, zawsze stacje moge zmienic, niech tylko na antenie nie lamie prawa(nawolywanie do nienawisci rasowej zamieszczone jest w kk). dla mnie wyborcza jest dosc wywazonym medium ale zawsze sobie "nie" doczytuje zeby miec pelny obraz ale to oczywiscie kwestia swiatopogladowa.zreszta wystarczy jej nie kupowac i problem z glowy. skoro sprzedaje setki tys egzemplarzy tzn ze jest potrzebna.
co do lektur - czytalem ich wiele. ostatnio chocby wspomnienia nowaka-jezioranskiego. wiec tez wiem jak wygladalo zycie akowcow w powojennej polsce. tak jak wyzej gdzies pisalem - mozna oczerniac wszystkich naokolo, co z reszta robimy, problem w tym ze zostajemy zupelnie bez jakichkolwiek autorytetow co prowadzi zwyczajnie do anarchi. dla mnie autorytetem nie jest kosciol ani RM. raczej logika. bardziej ufam takiemu michnikowi (ktory byc moze zaaprobowal gruba kreske ale to w koncu jego wiezili za komuny wiec ma moim zdaniem moralne prawo wybaczyc swym oprawcom) niz jakis hochsztaplerom pokroju Rydza.
nastepny argument, ktory podnosicie, jest dla mnie dosc groteskowy. cos o prawdziwych polakach. to kurski tez mial z tym jakis problem jak gdzies tam gacie sciagal. dla mnie polakiem jest kazdy obywatel tego kraju, nie rozumiem kto to prawdziwy polak i jak moznaby taka elite wyodrebnic. doszloby zapewne do gigantycznych naduzyc jak to zwykle bywa przy tak bzdurnych pomyslach. no bo jak sie tu licytowac kto jest bardziej prawdziwy a kto nie?? nie szkoda na to czasu? nie lepiej walczyc z bezrobociem??drenazem mozgu mlodych i milionem naprawde prawdziwych problemow ktore nas na codzien dotykaja?
licze jeszcze ze poglady powymieniamy,
milego weekendu zycze
To że zostanie wyprodukowane pokolenie ludzi myslących tak jak ty przewidywałem już na poczatku lat 90-tych, gdy widziałem co się dzieje, jak dokonuje się manipulacja faktami, jak nagle przedefiniowuje się to czym był PRL i komunizm. Pamiętam moje rozmowy z kolegami na studiach. Niewielu mnie wtedy rozumiało, wszystko wydawało się takie oczywiste, a później sie zaczęło, >autorytety moralne< i >ludzie honoru<, szli już pod reke i robili wode z mózgu kolejnym pokoleniom młodych ludzi. Ciesze się, ze to się powoli kończy. Ciesze się, żę jest RM, jako przeciwwaga do lewackiej machiny propagandowej spod znaku michnika waltera itp., że odradza sie ruch narodowy w Polsce i ciesze się, że wielu młodych ludzi bierze w tym udział. Piszesz o problemach, które nas na co dzien dręczą. Ponowię swoje pytanie, czemu środowiska związane z michnikiem, z jego kolegami >ludźmi honoru< ich nie rozwiązalni przez te kilkanaście lat? Czemu obszar nedzy w Polsce, rozwarstwienie społeczne, wciąż rosną?

marcin9659
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 22 mar 2006 17:14

Postautor: marcin9659 » 03 cze 2006 00:08

zabawne ocellot ale mylisz sie. polityka opublikowala jakis raport spoleczny czy jakos tak sie to nazywalo na koniec kadencji lsd. wyniki - obszar nedzy sie zmniejszyl, rozwarstwienie spoleczne rowniez.
co do lewactwa. jestem liberalem swiatopogladowym i gospodarczym kolego. z tak pojmowanym lewactwem nie mam nic wspolnego. nie wiem co w mojej postawie Ci sie nie podoba. dla mnie to dosc proste - dosc grzebania w historii. z tego nic pozytywnego wyniesc nie mozna. niech sie tym zajmuje ipn a nie sejm. nie do tego sa powolani. ja chce miec niskie podatki, zakladac firme przez internet, wogole tak jak jest w GB ze nie trzeba ogladac urzednika na oczy przez caly rok bo tam to jest mozliwe. chce placic zus jak zalozona przeze mnie firma zaczyna przynosic zysk itd itd itd itd itd itd itd itd itd itd itd itd itd itd.
innymi slowy - nic mnie nie obchodzi teczka kaczora i czy te lojalki sa sfalszowane czy nie. zamiast kretynska konferencja prasowa na ten temat zwolywac niech zwola np. jak skrocic czas oczekiwania na specjaliste w szpitalu. to by bylo bardziej interesujace dla znacznie wiekszego odsetka ludzi. ja chce po prostu normalnie zyc i niech mi nikt nie mowi jak zyc bo to moja sprawa i dopoki nie krzywdze innych (notabene to moja definicja niedefiniowalnego pojecia moralnosci) niech mi wszyscy dadza spokoj. dobranoc ocellot i jeszcze raz milego weekendu

vega_pl
Sierżant sztabowy
Posty: 146
Rejestracja: 29 gru 2005 12:44

Postautor: vega_pl » 03 cze 2006 11:38

innymi slowy - nic mnie nie obchodzi teczka kaczora i czy te lojalki sa sfalszowane czy nie.
Jak wyżej, ale przyznam że z satysfakcją patrzę na jego zafrasowaną gębusię, w wojence na obrzucanie się łajnem też się biedaczkowi oberwało. Tylko on od razu uruchamia odsiecz w postaci Ziobry, a co ma robić człowiek który zostaje obrzucony *** za jedno zdanie wyskrobane przez chcącego się wykazać sukcesem esbeka. Po samym *** opublikowaniu 'listy wildsteina' wielu ludziom się dostało za samą zbieżność nazwisk, sam znam kilku takich, a ci którzy za komuny spijali śmietankę jeszcze śmieją im się w nos.

O'Cellot, a co to jest ten patriotyzm twoim zdaniem ? Kłapanie cały czas dziobem o polskości ?
Bo dla mnie to przede wszystkim nie przynosić krajowi wstydu.
Właśnie patrzę jak kaczka w tv śpiewa hymn, rany boskie !
Coraz częściej mi ostatnio wstyd. Niedobrze mi jak widzę polityków którzy w OJCZYSTYM języku nie potrafią sklecić dwóch zdań. Języka który przetrwał zabory, ale PiSowi chyba nie da rady. Nie potrafią zawiązać butów i poprawnie powiesić flagi na samochodzie - prezydent wszystkich Indonezyjczyków :shock:
Za to że lekarze po zarobek jadą za granicę a górnicy z kijami do Warszawy. I *** tu pomoże ogłaszanie końca trzeciej RP, początku czwartej (a może wpół do piątej ?), bo to jest druga Rumunia i wstyd na cały świat.
Za rząd który jest po prostu antyinteligencki, bo chyba jedyne wasze 'autorytety' to Kluska i Szewińska. Za nową władzę robotniczo-chłopską z dukającymi aparatczykami pokroju Gosiewskiego i czerwoną gębę Leppera. Naoglądałem się tego ćwierć wieku temu i tym bardziej mi wstyd że to wróciło.

Mnie interesują stawki podatkowe i ograniczenie składek na ZUS, haraczy na górników, rolników, lewych rencistów i innych ***. Bo to są koszty o wiele większe niż straty wynikające z afer czy korupcji, Zresztą te zawsze były są i będą i na całym świecie, I ujawniają je prasa i instytucje niezależne, które powinny być w kontrze wobec rządzącej ekipy a nie obsadzane kolesiami. Wolałbym teraz jedną instytucję typu NIK obsadzoną przez komuchów i nie do ruszenia, niż 50 nowych biur antykorupcyjnych rządzonych przez aparatczyków PiSu.
Ty myślisz może że to partia aniołów ? Gratulacje, a o tym co się działo w końcówce AWSu zapomniałeś, o umoczonych po uszy wiceministrach, o powołanej przez Ujazdowskiego na wiceszefa Instytutu Dziedzictwa Narodowego babie z wykształceniem .... uwaga ! kurs pielęgniarski w trakcie. Nawet czerwoni tak chyba nie umoczyli. A większość PiSu siedziała wtedy w sejmie w ławach AWSu. Teraz pyszczą o strasznych aferach prywatyzacyjnych które wtedy sami przyklepali.
To nie forum polityczne i nie chce mi się więcej o tym gadać. Oszczędź mi tylko umoralniającej gadki o układach, pajęczynach i nowej ekipie uczciwych patriotów którzy uporządkują kraj.
Na czele z Gosiewskim który łże nawet spytany czy kaczor złożył mu życzenia, nawet kiedy w ogóle nie rozumie pytania.
Ale w kółko powtarza że jest uczciwy - no to widać to musi być prawda.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2006 12:01 przez vega_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin9659
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 22 mar 2006 17:14

Postautor: marcin9659 » 03 cze 2006 12:01

nic dodac nic ujac vega.pozdr


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości