Ceny mieszkań w dół. ;)

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Ceny mieszkań w dół. ;)

Postautor: -wicek- » 18 lut 2007 13:11

W Krakowie jest to juz zauważalne - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia. Wszyscy którzy mieli kupić juz kupili, a teraz każdy by chciał sprzedać.... tylko że nie ma komu. Ten rynek bardzo mi przypomina rynek akcji, i doświadczenia z parkietu bardzo są tu teraz przydatne ;)

Bańka pęka, ciekawe kiedy banki zaczna wymagac dodatkowych zabezpieczeń na kredyty zaciagnięte na drogie norki, i pojawi sie lawinowa podaż z tego źródła?

Dodatkowo uwłaszczenie mieszkań lokatorskich... to dopiero będzie wysyp podaży :lol: :lol: :lol:

REKLAMA


laptop_44270
Porucznik
Posty: 26558
Rejestracja: 05 lip 2005 11:08
Lokalizacja: Płock

Postautor: laptop_44270 » 18 lut 2007 13:16

i bardzo dobrze bo to był juz absurd z tymi cenami :lol: :lol: :lol:

dionizy1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3247
Rejestracja: 17 sie 2006 00:54

Re: Ceny mieszkań w dół. ;)

Postautor: dionizy1 » 18 lut 2007 13:16

W Krakowie jest to juz zauważalne - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia. Wszyscy którzy mieli kupić juz kupili, a teraz każdy by chciał sprzedać.... tylko że nie ma komu. Ten rynek bardzo mi przypomina rynek akcji, i doświadczenia z parkietu bardzo są tu teraz przydatne ;)

Bańka pęka, ciekawe kiedy banki zaczna wymagac dodatkowych zabezpieczeń na kredyty zaciagnięte na drogie norki, i pojawi sie lawinowa podaż z tego źródła?

Dodatkowo uwłaszczenie mieszkań lokatorskich... to dopiero będzie wysyp podaży :lol: :lol: :lol:
To ciekawe kiedy z Ganta zaczną wyskakiwac?Z Echa,GTC zarząd członkowie ,juz wychodzą od dluzszego czasu.
Celowo napisalem o wyskakiwaniu z GANTA bo nie potrafie sobie jakos wyobrazic ewentualnego spokojnego wychodzenia z tej inwestycji
toktok klamczuch :^o :^o :^o
Pią, 25 Sty 2008, 17:03
drugi dzień w bezruchu na S
Pon, 28 Sty 2008, 19:36
otwierałem S w piątek na fixie to chyba nie mogłem starcić

ralf1414
Starszy chorąży
Posty: 1197
Rejestracja: 26 sie 2006 14:10

Re: Ceny mieszkań w dół. ;)

Postautor: ralf1414 » 18 lut 2007 13:19

W Krakowie jest to juz zauważalne - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia. Wszyscy którzy mieli kupić juz kupili, a teraz każdy by chciał sprzedać.... tylko że nie ma komu. Ten rynek bardzo mi przypomina rynek akcji, i doświadczenia z parkietu bardzo są tu teraz przydatne ;)

Bańka pęka, ciekawe kiedy banki zaczna wymagac dodatkowych zabezpieczeń na kredyty zaciagnięte na drogie norki, i pojawi sie lawinowa podaż z tego źródła?

Dodatkowo uwłaszczenie mieszkań lokatorskich... to dopiero będzie wysyp podaży :lol: :lol: :lol:

I bardzo dobrze bo co mają zrobić młodzi ludze,dawniej komuna dała mieszkania teraz wykupią za grosze a chcieli by opylić za krocie to samo
z dzałkami nie tak dawno chciałem kupić dzałke pod Tarnowem to posrany dzadek chciał za ar po tyle co w centrum Krakowa :D bo mówi że
to tyle warte poczekam jeszcze roczek aż im rurki z miękną 8)
PIENIĄDZE SĄ TYLKO ŚRODKIEM,
BY MÓC PRZESTAĆ MYŚLEĆ O PIENIĄDZACH.

louis aragon

ForestGump
Chorąży
Posty: 701
Rejestracja: 26 kwie 2006 19:42

Re: Ceny mieszkań w dół. ;)

Postautor: ForestGump » 18 lut 2007 13:21

W Krakowie jest to juz zauważalne - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia. Wszyscy którzy mieli kupić juz kupili, a teraz każdy by chciał sprzedać.... tylko że nie ma komu. Ten rynek bardzo mi przypomina rynek akcji, i doświadczenia z parkietu bardzo są tu teraz przydatne ;)

Bańka pęka, ciekawe kiedy banki zaczna wymagac dodatkowych zabezpieczeń na kredyty zaciagnięte na drogie norki, i pojawi sie lawinowa podaż z tego źródła?

Dodatkowo uwłaszczenie mieszkań lokatorskich... to dopiero będzie wysyp podaży :lol: :lol: :lol:
To ciekawe kiedy z Ganta zaczną wyskakiwac?Z Echa,GTC zarząd członkowie ,juz wychodzą od dluzszego czasu.
Celowo napisalem o wyskakiwaniu z GANTA bo nie potrafie sobie jakos wyobrazic ewentualnego spokojnego wychodzenia z tej inwestycji
Pewnie podrzucą jakieś słodkie info na podniete leszcz sie rzuci do kupna i poubierają :lol:

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Ceny mieszkań w dół. ;)

Postautor: -wicek- » 18 lut 2007 13:22

W Krakowie jest to juz zauważalne - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia. Wszyscy którzy mieli kupić juz kupili, a teraz każdy by chciał sprzedać.... tylko że nie ma komu. Ten rynek bardzo mi przypomina rynek akcji, i doświadczenia z parkietu bardzo są tu teraz przydatne ;)

Bańka pęka, ciekawe kiedy banki zaczna wymagac dodatkowych zabezpieczeń na kredyty zaciagnięte na drogie norki, i pojawi sie lawinowa podaż z tego źródła?

Dodatkowo uwłaszczenie mieszkań lokatorskich... to dopiero będzie wysyp podaży :lol: :lol: :lol:
To ciekawe kiedy z Ganta zaczną wyskakiwac?Z Echa,GTC zarząd członkowie ,juz wychodzą od dluzszego czasu.
Celowo napisalem o wyskakiwaniu z GANTA bo nie potrafie sobie jakos wyobrazic ewentualnego spokojnego wychodzenia z tej inwestycji
Mysle że ceny mieszkań w dużych miastach osiągneły granice absurdu, i teraz sprzedaż mieszkan to szukanie frajera na taka cene. W mniejszych miastach jest jeszcze pole do wzrostów.... ale pamiętajmy że wyż demograficzny sie kończy i przed nami chudsze lata.

Polecam serwis www.gratka.pl i przesledzenie cen - zaczyna sie odwrót.... :lol: :lol: :lol:

misiek44
Starszy sierżant
Posty: 95
Rejestracja: 26 sie 2006 14:27

Postautor: misiek44 » 18 lut 2007 13:22

każda hossa kiedyś się kończy i większość nie chce w to uwierzyć . Czy ktoś np. pamięta cenę OPTIMUSA ze szczytu hossy internetowej - a jaką teraz ma cenę . Jak dochodzą mnie słuchy developerkę próbują zajmować się nawet mali pojedynczy inwestorzy a jakość wykonawstwa pozostawia coraz więcej do życzenia . Wszystko jest robione byle prędzej i jak najtaniej . Ewentualne uwłaszczenie może naprawdę sprowadzić ceny lokali z kosmosu na ziemię .

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Ceny mieszkań w dół. ;)

Postautor: -wicek- » 18 lut 2007 13:25

W Krakowie jest to juz zauważalne - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia. Wszyscy którzy mieli kupić juz kupili, a teraz każdy by chciał sprzedać.... tylko że nie ma komu. Ten rynek bardzo mi przypomina rynek akcji, i doświadczenia z parkietu bardzo są tu teraz przydatne ;)

Bańka pęka, ciekawe kiedy banki zaczna wymagac dodatkowych zabezpieczeń na kredyty zaciagnięte na drogie norki, i pojawi sie lawinowa podaż z tego źródła?

Dodatkowo uwłaszczenie mieszkań lokatorskich... to dopiero będzie wysyp podaży :lol: :lol: :lol:

I bardzo dobrze bo co mają zrobić młodzi ludze,dawniej komuna dała mieszkania teraz wykupią za grosze a chcieli by opylić za krocie to samo
z dzałkami nie tak dawno chciałem kupić dzałke pod Tarnowem to posrany dzadek chciał za ar po tyle co w centrum Krakowa :D bo mówi że
to tyle warte poczekam jeszcze roczek aż im rurki z miękną 8)
Hehe, tak - mysla że ceny rosną do nieba;) Będzie inaczej śpiewał jak sie zacznie panika. Jak coś rok temu kosztowało 3-4 tys za ar, a teraz 10-12 , to oczywiste że nawal podaży to tylko kwestia czasu. Na tym rynku jest pewna bezwładność związana z procedurami i załatwieniami w urzędach, dlatego trzeba być cierpliwym;)

pawelblu
Chorąży sztabowy
Posty: 4091
Rejestracja: 20 wrz 2006 23:01

Postautor: pawelblu » 18 lut 2007 13:36

Pokrzyczcie sobie pokrzyczcie. Moze cos zmienicie. Mieszkania spoldzielcze lokatorskie juz od dawna mozna bylo przejmowac na preferencyjnych warunkach na spoldzielcze wlasnosciowe. I jakos doszlismy do momentu w ktorym i tak brakuje 1,5 mln mieszkan, a przez sama zmiane stanu posiadania, ilosc mieszkan nie wzrasta a tych brakuje NA JUZ ok 1,5 mln, a rocznie mozna zapewnic max 500k.

Poza tym pewnie bedzie ograniczenie ze ten wykup bedzie przyslugiwal tylko osobom ktore nie beda mialy innego mieszkania, wiec podaz nie bedzie taka lawinowa ...

Obnizenie ceny mieszkan ?? Muahahahaha. Akurat tak sie zlozylo ze niecaly miesiac temu wynajmowalem mieszkanie (wykupione zreszta z 10 lat temu na preferencyjnych warunkach na wlasnosciowe spoldzielcze) i nastepnego dnia zglosilo sie na wizyte ponad 10 osob z czego jedna przyszla od razu z czynszem i kaucja w reku i juz od wesjcia byla gotowa podpisywac umowe. Tak peka banka mieszkaniowa :D
Zeby bylo smieszniej przyszli z agencji ktora znalazla im moje ogloszenie. I zeby bylo jeszcze smieszniej zaplacili agencji za 5 kontaktow 240 zl. (!!! ZA SAMO ZNALEZIENIE PASUJACYCH IM OFERT !!!) i tylko do mnie sie dodzwonili.

Tak peka banka mieszkaniowa. Niech peka tak dalej :D

PS. A to ze mlodzi ludzie beda mogli tanio wykupic mieszkanie ... Muahahaha. Pokaz mi ilu mlodych ludzi mieszka jako glowny najemca w lokatorskich spoldzielczych mieszkaniach.

dionizy1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3247
Rejestracja: 17 sie 2006 00:54

Postautor: dionizy1 » 18 lut 2007 13:38

każda hossa kiedyś się kończy i większość nie chce w to uwierzyć . Czy ktoś np. pamięta cenę OPTIMUSA ze szczytu hossy internetowej - a jaką teraz ma cenę . Jak dochodzą mnie słuchy developerkę próbują zajmować się nawet mali pojedynczy inwestorzy a jakość wykonawstwa pozostawia coraz więcej do życzenia . Wszystko jest robione byle prędzej i jak najtaniej . Ewentualne uwłaszczenie może naprawdę sprowadzić ceny lokali z kosmosu na ziemię .
Co do hossy zgoda,nic nie moze wiecznie trwac,ale wydaje mi sie ze przyklad wybrales nie najlepszy.
Do ceny Optimusa musiz dodac cena onetu i wtedy ta cena nie bedzie juz tak niska w stosunku do szczytu Optimusa.Bardziej chyba pasują swarzedz-80zl,prochnik-130zl bez splitow.No i ta cala grupa bankrutow,zaczynajac od uniwersal,espebepe,KPBICK itp.
Co do gieldy to zawsze tak jest ze przewaznie wystepuja jakies mody,trendy.
kiedys byly banki,potem pp, potem internet ,znowu pp i biopaliwa a obecnie developerka,busdownictwo.No i jak zawsze w kazdym koncu hossy społi smieci ,ktore to dziwnym zbiegiem okolicznosci w tym okresie znajduja ciekawe rozwiazania ze swojej sytuacji-1997,2000 i obecnie
Zauwaz ze kazda taka moda przemija i jesli ktos nie skorzysta wczesniej na takim obowiazujacym trendy to zazwyczaj pozniej juz nic na tym nie zarobi.Patrz obecnie biopaliwa czy kogos jeszcze ruszają?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2007 13:39 przez dionizy1, łącznie zmieniany 1 raz.
toktok klamczuch :^o :^o :^o
Pią, 25 Sty 2008, 17:03
drugi dzień w bezruchu na S
Pon, 28 Sty 2008, 19:36
otwierałem S w piątek na fixie to chyba nie mogłem starcić

ralf1414
Starszy chorąży
Posty: 1197
Rejestracja: 26 sie 2006 14:10

Re: Ceny mieszkań w dół. ;)

Postautor: ralf1414 » 18 lut 2007 13:39

W Krakowie jest to juz zauważalne - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia. Wszyscy którzy mieli kupić juz kupili, a teraz każdy by chciał sprzedać.... tylko że nie ma komu. Ten rynek bardzo mi przypomina rynek akcji, i doświadczenia z parkietu bardzo są tu teraz przydatne ;)

Bańka pęka, ciekawe kiedy banki zaczna wymagac dodatkowych zabezpieczeń na kredyty zaciagnięte na drogie norki, i pojawi sie lawinowa podaż z tego źródła?

Dodatkowo uwłaszczenie mieszkań lokatorskich... to dopiero będzie wysyp podaży :lol: :lol: :lol:

I bardzo dobrze bo co mają zrobić młodzi ludze,dawniej komuna dała mieszkania teraz wykupią za grosze a chcieli by opylić za krocie to samo
z dzałkami nie tak dawno chciałem kupić dzałke pod Tarnowem to posrany dzadek chciał za ar po tyle co w centrum Krakowa :D bo mówi że
to tyle warte poczekam jeszcze roczek aż im rurki z miękną 8)
Hehe, tak - mysla że ceny rosną do nieba;) Będzie inaczej śpiewał jak sie zacznie panika. Jak coś rok temu kosztowało 3-4 tys za ar, a teraz 10-12 , to oczywiste że nawal podaży to tylko kwestia czasu. Na tym rynku jest pewna bezwładność związana z procedurami i załatwieniami w urzędach, dlatego trzeba być cierpliwym;)

Ale jak byś go słyszał jaki zacięty,gada mi że córka mieszka w Krakowie
i ona się oriętuje ile ar kosztuje w małopolsce,ale nie bierze pod uwage
że Kraków to nie Żabno :roll: zachowują się jak by mieli góre złota 8) ufa.
PIENIĄDZE SĄ TYLKO ŚRODKIEM,
BY MÓC PRZESTAĆ MYŚLEĆ O PIENIĄDZACH.

louis aragon

koordian
Starszy chorąży
Posty: 1491
Rejestracja: 13 lut 2006 14:35

Postautor: koordian » 18 lut 2007 13:41

Pokrzyczcie sobie pokrzyczcie. Moze cos zmienicie. Mieszkania spoldzielcze lokatorskie juz od dawna mozna bylo przejmowac na preferencyjnych warunkach na spoldzielcze wlasnosciowe. I jakos doszlismy do momentu w ktorym i tak brakuje 1,5 mln mieszkan, a przez sama zmiane stanu posiadania, ilosc mieszkan nie wzrasta a tych brakuje NA JUZ ok 1,5 mln, a rocznie mozna zapewnic max 500k.

Poza tym pewnie bedzie ograniczenie ze ten wykup bedzie przyslugiwal tylko osobom ktore nie beda mialy innego mieszkania, wiec podaz nie bedzie taka lawinowa ...

Obnizenie ceny mieszkan ?? Muahahahaha. Akurat tak sie zlozylo ze niecaly miesiac temu wynajmowalem mieszkanie (wykupione zreszta z 10 lat temu na preferencyjnych warunkach na wlasnosciowe spoldzielcze) i nastepnego dnia zglosilo sie na wizyte ponad 10 osob z czego jedna przyszla od razu z czynszem i kaucja w reku i juz od wesjcia byla gotowa podpisywac umowe. Tak peka banka mieszkaniowa :D
Zeby bylo smieszniej przyszli z agencji ktora znalazla im moje ogloszenie. I zeby bylo jeszcze smieszniej zaplacili agencji za 5 kontaktow 240 zl. (!!! ZA SAMO ZNALEZIENIE PASUJACYCH IM OFERT !!!) i tylko do mnie sie dodzwonili.

Tak peka banka mieszkaniowa. Niech peka tak dalej :D

PS. A to ze mlodzi ludzie beda mogli tanio wykupic mieszkanie ... Muahahaha. Pokaz mi ilu mlodych ludzi mieszka jako glowny najemca w lokatorskich spoldzielczych mieszkaniach.
to jak brakuje tylu mieszkan to gdzie ci wszyscy ludzie mieszkaja? Bo jak tak patrze po znajomych to nie widze aby gniezdzili sie po kilka osob w 50 m2. dalej sluchaj ekspertow i posrednikow, ktorzy jeszcze 5 lat temu sprzedawali ziemniaki na targu a teraz wielcy eksperci-posrednicy od wyciagania kasy od jeleni (tak jak piszesz zreszta)

kopytko0
Porucznik
Posty: 21152
Rejestracja: 01 cze 2005 19:17

Postautor: kopytko0 » 18 lut 2007 13:42

bardzo dobrze że lekko przystopowały, będzie mozna taniej kupić żeby później drożej sprzedać :P

Energobioster

Postautor: Energobioster » 18 lut 2007 13:46

Zdrowy rozsądek podpowiada, że skoro takie spółki jak 7Bulls, Tup cz Masters biorą się za developerkę, to znaczy że złote czasy już mijają ;)

pawelblu
Chorąży sztabowy
Posty: 4091
Rejestracja: 20 wrz 2006 23:01

Postautor: pawelblu » 18 lut 2007 13:46

to jak brakuje tylu mieszkan to gdzie ci wszyscy ludzie mieszkaja? Bo jak tak patrze po znajomych to nie widze aby gniezdzili sie po kilka osob w 50 m2. dalej sluchaj ekspertow i posrednikow, ktorzy jeszcze 5 lat temu sprzedawali ziemniaki na targu a teraz wielcy eksperci-posrednicy od wyciagania kasy od jeleni (tak jak piszesz zreszta)
A wiesz co to za ludzie ??

Jeden to stolarz (wykonczeniowka, remonty) a drugi bodajrze zbrojarz...

Obaj spod Warszawy, pracujacy w Wawie.

Tak peka banka. Ja mam ekspertow i posrednikow w d... Ja sam widze co sie dzieje i bynajmniej nie widze obnizenia cen. Wrecz przeciwnie.


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości