Koniec złudzeń - podatek Belki będzie zawsze

Terl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3474
Rejestracja: 14 maja 2006 23:23
Lokalizacja: Częstochowa

Re: na UMCSie mnie uczą

Postautor: Terl » 10 maja 2007 08:36

przeczytaj dwa razy to co napisałem a zrozumiesz:

gdyby nie było żadnego podatku to osoba utrzymująca się z giełdy miałaby wszystko za free i nie płaciłaby żadnego podatku (w sensie PIT bo nie pracuje ani z giełdy bo byłaby zwolniona) sam VAT ewentualnie

czego w tym nie rozumiesz ?
a jeśli jest podatek to takie osoby płacą 19%, nie napisałem nigdzie, że opłacanie podatku jest warunkiem chyba każdy wie, że nie

oj czytanie ze zrozumieniem to ciężka sprawa widze

Lukasb....twoje pseudonaukowe wywody są tak żałosne, że szkoda tego czytać....jest to tym bardziej bolesne,że jesteś studentem....dam Ci dobrą radę....zachowaj te swojepodatkowe przemyślenia dla siebie...bo większych głupot nie można już napisać....

REKLAMA


lukasb
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3675
Rejestracja: 15 kwie 2007 13:40

to przeczytaj sobie artykuł 2 Konstytucji

Postautor: lukasb » 10 maja 2007 08:43

o demokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej

większośc z was nie wie, że na podstawie tego artykułu prezydent zawetował już raz podatek liniowy twierdząc, że taka ustawa może być niezgodna (oczywiście nie każdy się wtedy z tym zgadzał)

i właśnie ta zasada, bardziej na logikę niż rzeczywiście moc prawną wskazuje na potrzebę pozostawienia tego podatku, oczywiście jego zniesienie byłoby możliwe ale gdyby podatek był od 1997 roku to możliwe, że część konstytucjonalistów by kwestionowało zasadność jego zniesienia

ma-wi
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3084
Rejestracja: 06 mar 2007 21:10

Re: na UMCSie mnie uczą

Postautor: ma-wi » 10 maja 2007 08:44

przeczytaj dwa razy to co napisałem a zrozumiesz:

gdyby nie było żadnego podatku to osoba utrzymująca się z giełdy miałaby wszystko za free i nie płaciłaby żadnego podatku (w sensie PIT bo nie pracuje ani z giełdy bo byłaby zwolniona) sam VAT ewentualnie

czego w tym nie rozumiesz ?
a jeśli jest podatek to takie osoby płacą 19%, nie napisałem nigdzie, że opłacanie podatku jest warunkiem chyba każdy wie, że nie

oj czytanie ze zrozumieniem to ciężka sprawa widze

oj,lepiej ty czlowieku dolacz do emigrantow.nic tu po tobie

lukasb
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3675
Rejestracja: 15 kwie 2007 13:40

TO WY

Postautor: lukasb » 10 maja 2007 08:46

DOŁĄCZCIE DO EMIGRANTÓW

jak wam się nie podoba
uważacie, że znajdziecie lepsze warunki w innym kraju ?
Może w Rumunii, Bułgarii, Rosji i Słowacji was przyjmą
macie tam niższe podatki, dlaczego czekacie ?

drwal
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8321
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: TO WY

Postautor: drwal » 10 maja 2007 08:54

DOŁĄCZCIE DO EMIGRANTÓW

jak wam się nie podoba
uważacie, że znajdziecie lepsze warunki w innym kraju ?
Może w Rumunii, Bułgarii, Rosji i Słowacji was przyjmą
macie tam niższe podatki, dlaczego czekacie ?
Człowieku skończ już z wizjami jakichś nieudacznych środowisk, podatek od zysków to nie ryczałt, musi być prawo odliczania kosztów, a jeżeli ryczałt to dlaczego taki bandycki procent, 3% to można gdybać, 10% zwany feudalną dziesięciną to skandal, ale 19% ??????, toż to bolszewia w rozkwicie.!!!!

Radziu
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3541
Rejestracja: 26 lis 2006 13:38

Postautor: Radziu » 10 maja 2007 08:56

w tym kraju to tylko zrobic rewolucje narodowa i ***** bombe atomową !!!

bromba!
Podporucznik
Posty: 10279
Rejestracja: 29 gru 2005 13:39
Lokalizacja: to sa gorskie okolice to jest moje miasto...

Re: 19% jest ok

Postautor: bromba! » 10 maja 2007 08:59

tyle wynosi najniższa stawka PIT i CIT

chodzi o to aby nie dopuścić by ktoś utrzymywał się tylko z giełdy, był oficjalnie bezrobotnym a korzystał z edukacji, służby zdrowia i całej reszty

taka jest zasadnośc 19%
bzdura ...

zapomniales o innych podatach ktore i tak musimy placic
Za każdą wielką fortuną kryje sie przestępstwo

ma-wi
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3084
Rejestracja: 06 mar 2007 21:10

Re: to przeczytaj sobie artykuł 2 Konstytucji

Postautor: ma-wi » 10 maja 2007 09:01

o demokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej

większośc z was nie wie, że na podstawie tego artykułu prezydent zawetował już raz podatek liniowy twierdząc, że taka ustawa może być niezgodna (oczywiście nie każdy się wtedy z tym zgadzał)

i właśnie ta zasada, bardziej na logikę niż rzeczywiście moc prawną wskazuje na potrzebę pozostawienia tego podatku, oczywiście jego zniesienie byłoby możliwe ale gdyby podatek był od 1997 roku to możliwe, że część konstytucjonalistów by kwestionowało zasadność jego zniesienia



juz dawno temu,w tak krytykowanym ustroju wpajano ciemnemu ludowi pracujacemu miast i wsi - ze grunt to swiadomosc (oczywiscie,ze zyja niemal w raju),

widac,nasz student pobiera nauke w mysl tej zasady

bromba!
Podporucznik
Posty: 10279
Rejestracja: 29 gru 2005 13:39
Lokalizacja: to sa gorskie okolice to jest moje miasto...

Re: TO WY

Postautor: bromba! » 10 maja 2007 09:03

DOŁĄCZCIE DO EMIGRANTÓW

jak wam się nie podoba
uważacie, że znajdziecie lepsze warunki w innym kraju ?
Może w Rumunii, Bułgarii, Rosji i Słowacji was przyjmą
macie tam niższe podatki, dlaczego czekacie ?

irlandia anglia itd tez maja nizsze to podales kraje ktore maja gdzie indziej problemy zeby rozwiazac finanse .... :shock:
Za każdą wielką fortuną kryje sie przestępstwo

december
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2156
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: december » 10 maja 2007 09:04

dobra panowie, dajcie spokoj juz lukasb ,chlopak jest młody, zdobywa wiedze, to sie chwali, to ze w wiekszosci jest ona papierowa -nie ważne - za pare lat bedzie umial zweryfikowac to czego nauczyl sie na prawie i ekonomii z rzeczywistoscia,
Tobie lukasb, polecam poczytac pare pozycji jakis liberałów, Friedmana, Misesa, Hyeka, to nie boli, jeżeli ich nie znasz, polecam strone mises.pl, może twój pogląd na podatki się zmieni.
Październik?
Jeden z najbardziej niebezpiecznych miesięcy do inwestowania na giełdzie. Pozostałe to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień i luty.
Mark Twain

ma-wi
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3084
Rejestracja: 06 mar 2007 21:10

Postautor: ma-wi » 10 maja 2007 09:07

"olaj" Lukasb. !!

rodacy,bierzy sie do pracy - wkrotce wybije 9.30 i konie na start..... ( a najlepiej byki ). Zycze jak najwiecej zieleni

:) :) :)

TomaszMroczek_48338
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8033
Rejestracja: 10 wrz 2005 13:24
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: nieoczukujmy sie

Postautor: TomaszMroczek_48338 » 10 maja 2007 09:07

płaćmy podatki jak pozostali
19% to nie majątek i niezależnie od uzyskanego dochodu
kazdy biznes jest opodatkowany, więc masz racje,
biorac pod uwage , ze na GPW zarabiac pieniądze obecnie jest wyjatkowo latwo dziwią mnie te stęki,
:lol:

ma-wi
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3084
Rejestracja: 06 mar 2007 21:10

Postautor: ma-wi » 10 maja 2007 09:08

...sorry - błąd .Mialo być "olać,Lukasb"

IMPEXMET100
Starszy chorąży
Posty: 1691
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: IMPEXMET100 » 10 maja 2007 09:09

Powiedzmy sobie szczerze - to bylo do przewidzenia - pretekst sie zawsze znajdzie...
Those who fake, they break,
When they meet their 400 pound mate

flic5
Chorąży sztabowy
Posty: 5761
Rejestracja: 23 gru 2005 14:40
Lokalizacja: PIEKARY SL.

Re: na UMCSie mnie uczą

Postautor: flic5 » 10 maja 2007 09:10

przeczytaj dwa razy to co napisałem a zrozumiesz:

gdyby nie było żadnego podatku to osoba utrzymująca się z giełdy miałaby wszystko za free i nie płaciłaby żadnego podatku (w sensie PIT bo nie pracuje ani z giełdy bo byłaby zwolniona) sam VAT ewentualnie

czego w tym nie rozumiesz ?
a jeśli jest podatek to takie osoby płacą 19%, nie napisałem nigdzie, że opłacanie podatku jest warunkiem chyba każdy wie, że nie

oj czytanie ze zrozumieniem to ciężka sprawa widze
Nawet nieplacac podatku od zysku na kazdym kroku wplacasz posrednio kase do budzetu panstwa wzbogacajac je przy okazj jakich kolwiek zakupow kupujac litr paliwa czy paczke papierosow policz ile panswo zarabia na tobie,a im wiecej te kutasy maja kasy tym bardziej ja marnuja poczytaj sobie o przejsciu granicznym w swinousciu 17mln ***** w bloto a nie slyszalem zeby ktos za to odpowiadal przed prokuratorem i na to chcesz placic podatki :?:


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości