ATLANTIS [ATS] Część II

wszystko na temat spółek publicznych
biper
Chorąży
Posty: 941
Rejestracja: 01 lis 2005 11:58
Lokalizacja: 3miasto

Postautor: biper » 07 lis 2006 11:59

INFO O WEJSCIU ANWITU...PODTRZYMUJE!

KTO WE WLADZACH ANWITU...W.A.N....CZYLI KTO BEDZIE POCIAGAL ZA SZNURKI ? :)

Też obstawiam Anwit

A co do wzajemnych relacji Anwit & WAN, to "szefem wszystkich szefów" tego konglomeratu jest Pan Witold Anyszka.

Anwit ma >60% udziału w WAN-ie. To praktycznie jedna i tak sama firma,tylko szyldy inne. Stąd możliwa była zagrywka, że WAN nie ma zamiaru wchodzić na GPW poprzez ATS. Ale do tej pory nikt publicznie (w mediach) nie podsuwał nawet wątku ANWITu - największego udziałowca spółki WAN S.A.

Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej. Może znajdzie się tu ktoś obeznany w prawie i odpowie mi na pytanie, czy Spółka Akcyjna może wejść na giełdę poprzez przejęcie innej spółki akcyjnej już notowanej (vide WAN S.A. & Atlantis S.A.) ??

Czy w tym układzie jest to dla tej spółki opłacalne (WAN SA przejmuje ATS) ?

Czy może lepiej (łatwiej, taniej, szybciej) jest gdy spółka notowana na GPW (ATS) przejmuje Sp. z o.o. (Anwit) w zamian za pakiet kontrolny akcji spółki SA ???

Ostatnia sytuacja byłaby odbiciem sytuacji jaka ma miejsce przy przejęciu "dokonanym" przez Arksteel. W zamian za nową emisję "przejmuje" on Point Group, choć nawet w komunikacie oświadczono, że faktycznie można mówić o przejęciu Arksteela PRZEZ PointGroup, a nie odwrotnie.
Wygląda więc na to, że aby uprościć sprawy formalno-administaracyjne, nazywa się to przejęciem spółki z o.o. (PointGroup lub Anwit) przez spółkę S.A. (Arksteel lub Atlantis).

Znajdzie się ktoś, kto zna się na prawie na tyle, aby rozwiać te wątpliwości?


P.S.
Nie mam dziś możliwości śledzenia notowań. Napiszcie, czy zaobserwowaliście zlecenia ukrytego kupna lub sprzedaży prosze..

Pozdrawiam[/b]

REKLAMA


wittab
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 206
Rejestracja: 03 lut 2006 20:39
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: wittab » 07 lis 2006 12:03

Było kilka na kupnie i kilka na sprzedaży, ale na niższym poziomie od teraźniejszego (ok 2.15)
...bo życie jest jak pudełko czekoladek..., a giełda to sztuka wyboru pudełka ☺ WCC - Wiara Czyni Cuda ☺

ajey
Podporucznik
Posty: 15225
Rejestracja: 18 lis 2005 23:16

Postautor: ajey » 07 lis 2006 12:05

INFO O WEJSCIU ANWITU...PODTRZYMUJE!

KTO WE WLADZACH ANWITU...W.A.N....CZYLI KTO BEDZIE POCIAGAL ZA SZNURKI ? :)

Też obstawiam Anwit

A co do wzajemnych relacji Anwit & WAN, to "szefem wszystkich szefów" tego konglomeratu jest Pan Witold Anyszka.

Anwit ma >60% udziału w WAN-ie. To praktycznie jedna i tak sama firma,tylko szyldy inne. Stąd możliwa była zagrywka, że WAN nie ma zamiaru wchodzić na GPW poprzez ATS. Ale do tej pory nikt publicznie (w mediach) nie podsuwał nawet wątku ANWITu - największego udziałowca spółki WAN S.A.

Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej. Może znajdzie się tu ktoś obeznany w prawie i odpowie mi na pytanie, czy Spółka Akcyjna może wejść na giełdę poprzez przejęcie innej spółki akcyjnej już notowanej (vide WAN S.A. & Atlantis S.A.) ??

Czy w tym układzie jest to dla tej spółki opłacalne (WAN SA przejmuje ATS) ?

Czy może lepiej (łatwiej, taniej, szybciej) jest gdy spółka notowana na GPW (ATS) przejmuje Sp. z o.o. (Anwit) w zamian za pakiet kontrolny akcji spółki SA ???

Ostatnia sytuacja byłaby odbiciem sytuacji jaka ma miejsce przy przejęciu "dokonanym" przez Arksteel. W zamian za nową emisję "przejmuje" on Point Group, choć nawet w komunikacie oświadczono, że faktycznie można mówić o przejęciu Arksteela PRZEZ PointGroup, a nie odwrotnie.
Wygląda więc na to, że aby uprościć sprawy formalno-administaracyjne, nazywa się to przejęciem spółki z o.o. (PointGroup lub Anwit) przez spółkę S.A. (Arksteel lub Atlantis).

Znajdzie się ktoś, kto zna się na prawie na tyle, aby rozwiać te wątpliwości?


P.S.
Nie mam dziś możliwości śledzenia notowań. Napiszcie, czy zaobserwowaliście zlecenia ukrytego kupna lub sprzedaży prosze..

Pozdrawiam[/b]
podomnie jest na stc, niby stc przejmuje hurtownikow a jest odwrotnie.

wittab
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 206
Rejestracja: 03 lut 2006 20:39
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: wittab » 07 lis 2006 12:07

A i teraz na 2,26 wydaje się, że jest ukryta sprzedaż... poza tym, jeśli Cię to interesuje były jawne zlecenia kupna po ok. 50.000 szt., ale nie zuważyłem czy zrealizowane ( i to na poziomie ok. 2.30) :roll:
...bo życie jest jak pudełko czekoladek..., a giełda to sztuka wyboru pudełka ☺ WCC - Wiara Czyni Cuda ☺

wittab
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 206
Rejestracja: 03 lut 2006 20:39
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: wittab » 07 lis 2006 12:09

I kolejne na 2.25 - 50 K... :-k
...bo życie jest jak pudełko czekoladek..., a giełda to sztuka wyboru pudełka ☺ WCC - Wiara Czyni Cuda ☺

wittab
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 206
Rejestracja: 03 lut 2006 20:39
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: wittab » 07 lis 2006 12:11

Ryzykant, czy jednak coś się święci.... : :roll:
...bo życie jest jak pudełko czekoladek..., a giełda to sztuka wyboru pudełka ☺ WCC - Wiara Czyni Cuda ☺

Ociapek
Starszy chorąży
Posty: 1105
Rejestracja: 03 sie 2006 18:08

Postautor: Ociapek » 07 lis 2006 12:12

DLA MNIE SPRAWA JEST JASNA - DZISIAJ BĘDZIE INFO.

ajey
Podporucznik
Posty: 15225
Rejestracja: 18 lis 2005 23:16

Postautor: ajey » 07 lis 2006 12:12

I kolejne na 2.25 - 50 K... :-k
zapomniales dodac ze zaraz widly :lol: :lol: :lol:

ajey
Podporucznik
Posty: 15225
Rejestracja: 18 lis 2005 23:16

Postautor: ajey » 07 lis 2006 12:13

Ryzykant, czy jednak coś się święci.... : :roll:
eeee tam pewnie nie doinformowany leszcz :lol: :lol: :lol:

biper
Chorąży
Posty: 941
Rejestracja: 01 lis 2005 11:58
Lokalizacja: 3miasto

Postautor: biper » 07 lis 2006 12:14

takich jawnych pazcek na K nie lubię, bo najczęściej służą tylko jako słup podtrzymujący popyt, aby inni brali wyżej. No chyba, że ktoś czeka aż mu się to do końca zrealizuje, wtedy luz.

Już wolę duże jawne paki na S, bo to zazwyczaj oznacza, że ktoś ma sporo papiera i koniecznie chce jeszcze dokupić taniej :)

bogas84
Sierżant sztabowy
Posty: 104
Rejestracja: 27 paź 2006 14:22
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: bogas84 » 07 lis 2006 12:14

I kolejne na 2.25 - 50 K... :-k
zapomniales dodac ze zaraz widly :lol: :lol: :lol:
Do widel jeszcze 10 groszy

alus
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7567
Rejestracja: 14 wrz 2006 15:44
Lokalizacja: Pruszków ;)

Postautor: alus » 07 lis 2006 12:15

Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej. Może znajdzie się tu ktoś obeznany w prawie i odpowie mi na pytanie, czy Spółka Akcyjna może wejść na giełdę poprzez przejęcie innej spółki akcyjnej już notowanej (vide WAN S.A. & Atlantis S.A.) ??

Czy w tym układzie jest to dla tej spółki opłacalne (WAN SA przejmuje ATS) ?

Czy może lepiej (łatwiej, taniej, szybciej) jest gdy spółka notowana na GPW (ATS) przejmuje Sp. z o.o. (Anwit) w zamian za pakiet kontrolny akcji spółki SA ???
Wydaje mi się, że nie ma możliwości WEJŚCIA na giełdę w taki sposób - tzn. inna firma X kupuje wsyzstkie akcje spółki Y i od tej pory na giełdzie jest spółka Y. Przejęcie Y na X jest jak najbardziej możliwe i stosowane...
Dodatkowo emisja bez praw pp nie mogłaby być dana dla spółki będącej aktualnie udziałowcem z pominięciem innych inwestorów (np. drobnych). Jest to niezgodne z prawem. Można zrobić coś takiego, że spółka daje pulę akcji z pp + pulę emisji wyłączonej z PP. Wtedy wszystko jest w porządku.

Proszę zauważyć, że liczba akcji w zatwierdzonej emisji daje całkowitą kontrolę nad firmą. A więc już dawno wszystko dogadane.

Wejście samodzielne spółki na giełdę wiąże się z wieloma formalnościami i czasem - prowadzenie odpowiedniej księgowości, odpowiednia kapitalizacja, kosztowny audyt, kosztowne przygotowanie prospektu emisyjnego. Jeśli komuś zależy na szybkim wejściu wówczas robi się to tak, że spółka notowana "przejmuje" inną spółkę S.A. (z.o.o. pominiemy bo musiałyby się najpierw przekształcić na S.A.). Po jakimś czasie walne (najwyższy organ wg. k.s.h) może zdecydować o zmianie nazwy, ale numer KRS będzie numerem krs starego podmiotu. W myśl prawa to będą różne firmy, ale nic poza tym się nie zmienia...

Czy ktoś wie czy spółka Anwit albo WAN prowadzi księgowość wg. wytycznych giełdy?
Ostatnio zmieniony 07 lis 2006 12:16 przez alus, łącznie zmieniany 1 raz.

wittab
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 206
Rejestracja: 03 lut 2006 20:39
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: wittab » 07 lis 2006 12:15

Hry hry..., ale a prpos wideł - najpierw trzeba skonsumować ponad 300 K na podaży, a to chyba nie jest takie proste... :?
...bo życie jest jak pudełko czekoladek..., a giełda to sztuka wyboru pudełka ☺ WCC - Wiara Czyni Cuda ☺

DUNLOP
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3333
Rejestracja: 04 sie 2006 11:41
Lokalizacja: Bangladesz

Postautor: DUNLOP » 07 lis 2006 12:17

Hry hry..., ale a prpos wideł - najpierw trzeba skonsumować ponad 300 K na podaży, a to chyba nie jest takie proste... :?
wg mnie sami ustawiają popyt :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

wittab
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 206
Rejestracja: 03 lut 2006 20:39
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: wittab » 07 lis 2006 12:19

Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej. Może znajdzie się tu ktoś obeznany w prawie i odpowie mi na pytanie, czy Spółka Akcyjna może wejść na giełdę poprzez przejęcie innej spółki akcyjnej już notowanej (vide WAN S.A. & Atlantis S.A.) ??

Czy w tym układzie jest to dla tej spółki opłacalne (WAN SA przejmuje ATS) ?

Czy może lepiej (łatwiej, taniej, szybciej) jest gdy spółka notowana na GPW (ATS) przejmuje Sp. z o.o. (Anwit) w zamian za pakiet kontrolny akcji spółki SA ???
Wydaje mi się, że nie ma możliwości WEJŚCIA na giełdę w taki sposób - tzn. inna firma X kupuje wsyzstkie akcje spółki Y i od tej pory na giełdzie jest spółka Y. Przejęcie Y na X jest jak najbardziej możliwe i stosowane...
Dodatkowo emisja bez praw pp nie mogłaby być dana dla spółki będącej aktualnie udziałowcem z pominięciem innych inwestorów (np. drobnych). Jest to niezgodne z prawem. Można zrobić coś takiego, że spółka daje pulę akcji z pp + pulę emisji wyłączonej z PP. Wtedy wszystko jest w porządku.

Proszę zauważyć, że liczba akcji w zatwierdzonej emisji daje całkowitą kontrolę nad firmą. A więc już dawno wszystko dogadane.

Wejście samodzielne spółki na giełdę wiąże się z wieloma formalnościami i czasem - prowadzenie odpowiedniej księgowości, odpowiednia kapitalizacja, kosztowny audyt, kosztowne przygotowanie prospektu emisyjnego. Jeśli komuś zależy na szybkim wejściu wówczas robi się to tak, że spółka notowana "przejmuje" inną spółkę S.A. (z.o.o. pominiemy bo musiałyby się najpierw przekształcić na S.A.). Po jakimś czasie walne (najwyższy organ wg. k.s.h) może zdecydować o zmianie nazwy, ale numer KRS będzie numerem krs starego podmiotu. W myśl prawa to będą różne firmy, ale nic poza tym się nie zmienia...

Czy ktoś wie czy spółka Anwit albo WAN prowadzi księgowość wg. wytycznych giełdy?
Ktoś wcześniej o tym pisał jak były podejrzenia WAN o przejęcie ATS, wróć kila stron i poczytaj, bo naprawdę nie pamiętam dokładnie - chyba prowadzą ODPOWIEDNIĄ księgowość...
...bo życie jest jak pudełko czekoladek..., a giełda to sztuka wyboru pudełka ☺ WCC - Wiara Czyni Cuda ☺


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości