RELPOL [RLP]

wszystko na temat spółek publicznych
moherpower
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2364
Rejestracja: 02 gru 2005 13:51
Lokalizacja: Kraków

RELPOL [RLP]

Postautor: moherpower » 07 mar 2006 12:04

chyba ta spółka nie ma własengo wątka więc osmielę się go wprowadzić. Myślę że byłaby to dobra inwestycja w razie dalszego osłabiania złotego (podobnie zresztą jak groclin) - (większość kontraktów ma na euro). Myślę że nawet chwilowe osłabienie może być korzystne - spółka może kupić kontrakty i się zaezpieczyć. Co o niej myślicie?
Ostatnio zmieniony 07 mar 2006 13:38 przez moherpower, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


moherpower
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2364
Rejestracja: 02 gru 2005 13:51
Lokalizacja: Kraków

Odp:RELPOL [RLP]

Postautor: moherpower » 14 mar 2006 11:59

no i jedna ze spółek którą wskazałem (groclin) idzie ostro do góry. Przyczyna to nie tylko kontrakty ale i słabnąca złotówka. Relpol również niedługo zacznie iść do góry. myślę że każdy grosz osłabienia złotówki wobec euro to ok. 100 tys. zysku więcej dla Relpolu - może więc naprawdę warto się zająć tą spółką w czasach deprecjacji złotówki przez pisuary. nawet jak złotówka zacznie się za kilka miesięcy umacniać starczy czasu relpolowi żeby zabezpieczyć się na kontraktach.

BrutusX
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 260
Rejestracja: 23 cze 2005 12:18

Odp:RELPOL [RLP]

Postautor: BrutusX » 14 mar 2006 12:30

Miedż też ostatnio staniała, a to podstawowy surowiec dla produktów Relpolu.

snoop
Sierżant sztabowy
Posty: 141
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

RELPOL [RLP]

Postautor: snoop » 14 mar 2006 16:11

relpol mimo silnej zlotówki osiagnal bdb wyniki w IV kwartale. wystarczy spojrzec jak przygotowali raport, zeby zauwazyc, ze spolka jest profesjonalna do bolu. dodatkowo w raporcie jest info o poprawiającej sie (wręcz bardzo dobrej) koniunkturze w branży w I kwartale. Do tego dywidenda i oslabienie zlotowki.

tlen2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2433
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:RELPOL [RLP]

Postautor: tlen2 » 16 mar 2006 10:41

Naprawde warto, moze nie bedzie kokosow na Relpolu ale bezpieczna inwestycja. pozdro:)

tlen2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2433
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: tlen2 » 24 mar 2006 13:18

Calkiem sympatyczny obrot dzisiiaj na Relpolu. Jesli na zamknieciu bedzie powyzej 55 zl to niezle. Jest szansa na ladny ruch do gory, polecam. pozdro:)

wplecy
Sierżant sztabowy
Posty: 175
Rejestracja: 16 paź 2005 19:05
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: wplecy » 24 mar 2006 16:37

Kupiłem dzisiaj ,podobnie uważam,że spółka dobra na spokojne wzrosty,moim zdaniem jeden z niedoszacowanych papierków,podobnie było z Prochemem.

tlen2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2433
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: tlen2 » 28 mar 2006 06:14

Wyglada to coraz lepiej. Zarowno w piatek jak i w poniedzialek pojawily sie znaczne jak na Relpol obroty. Wczoraj obroty poparte zostaly ladnym ruchem w kierunku polnocnym. Wg mnie nadal warto wejsc, ale kazdy zrobi co uwaza. pozdro:)

Edson.A

Postautor: Edson.A » 28 mar 2006 12:03

Dzisiaj jakoś tak dziwnie popyt zniknął

wplecy
Sierżant sztabowy
Posty: 175
Rejestracja: 16 paź 2005 19:05
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: wplecy » 29 mar 2006 22:47

Jeżeli to była korekta ostatnich wzrostów to b.płytka,dobrałem dzisiaj jeszcze troche,ma ktoś jeszcze?Może jest na RLP jakiś spec od At.?

tlen2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2433
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: tlen2 » 30 mar 2006 13:11

Bardzo ladny dzionek na Relpolu, nowy trend nabiera tempa. Mam nadzieje,ze na close nadal bedziemy powyzej 60zl. Ja pierwsze opory widze na 65 i 75 zl. Dzisiaj w Parkicie artykulik o perspektywach spolki na 2006rok. Moze byc niezle. pozdro:)

Edson.A

Postautor: Edson.A » 31 mar 2006 09:18

- W tym roku Relpol znacząco zwiększy produkcję przekaźników miniaturowych, przede wszystkim na Ukrainie - Zbliża się zakończenie transakcji sprzedaży nieruchomości.


- Przekaźniki miniaturowe stanowią ok. 35 proc. naszych przychodów. Chcemy zwiększyć ich produkcję co najmniej o połowę. Wtedy sprzedaż tego asortymentu zbliży się do 50 proc. w przychodach ogółem - mówi Mariusz Wróbel, prezes Relpolu.

Kierunek Ukraina

Zdecydowana większość przekaźników będzie wytwarzana na Ukrainie. Spółka od dwóch lat przenosi produkcję poza Polskę, aby obniżyć koszty. - W tej chwili w Polsce zatrudniamy ok. 560 osób, w tym 120 w działach księgowych i administracji. Na Litwie i Ukrainie pracuje ponad 400 osób. Są to przede wszystkim stanowiska produkcyjne - dodaje M. Wróbel. Jego zdaniem, średni koszt pracownika w Polsce to ok. 800 USD. Na Ukrainie jest to ok. 150 USD. W porównaniu z nią Litwa staje się coraz bardziej kosztowna. - Dlatego myślimy o stopniowym przenoszeniu produkcji z Litwy na Ukrainę. Na Litwie co chwila musimy podnosić pensje, rosną inne koszty. Już nie jest tak tanio jak kiedyś - twierdzi prezes Relpolu.

Spółka ostatecznie zrezygnowała z otwarcia filii w Indiach. - Ten pomysł nie wypalił. Rzeczywistość pokazuje, że Ukraina to najbardziej optymalny dla nas kierunek, nie tylko ze względu na koszty, ale i na logistykę - tłumaczy prezes Wróbel.

Cała moc do Żar

Firma dokonuje przetasowań również w Polsce, gdzie zamknęła oddział w Zielonej Górze, a produkcję przeniosła do Żar. - W Zielonej Górze chcemy sprzedać nieruchomości. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy. Część obiektów może zostać wykorzystana przez przemysł, a część, po adaptacji, będzie się nadawać do zamieszkania. Liczę, że sfinalizujemy sprzedaż w tym roku - mówi M. Wróbel. Najprawdopodobniej zysk netto z transakcji będzie wynosił ok. 1,5 mln zł.
Sprzedaż wzrośnie,

marża też

Spółka w 2005 r. zarobiła 4,7 mln zł, przy 91 mln zł sprzedaży. Przedtem prognozowała, że zysk netto wyniesie 6,5 mln zł. Zarząd wyjaśnił, że niższy zysk to konsekwencja mocnego złotego i ograniczenia sprzedaży towarów pod obcym logo. Firmie nie udało się również sprzedać nieruchomości. Na 2006 rok zarząd nie przedstawił prognozy. - Nie chcę odnosić się do tego roku. W średnim terminie planujemy wzrost wyników finansowych. W 2008 r. chcielibyśmy przekroczyć 115 mln zł przychodów i co najmniej utrzymać marże zysku netto - mówi M. Wróbel.

Zarząd Relpolu nie wykonał zeszłorocznej prognozy, ale zadeklarował, że zaproponuje akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości około 40-50 proc. zysku netto za 2005 r. (ok. 2,75 zł na walor), czyli znacznie więcej, niż pierwotnie planował.

Podstawowa działalność Relpolu to produkcja przekaźników elektromagnetycznych i gniazd wtykowych do przekaźników. Stosowane są w układach automatyki przemysłowej i energetycznej, w układach sygnalizacji i sterowania, a także w elektronice samochodowej i użytkowej.

tlen2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2433
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: tlen2 » 04 kwie 2006 10:19

No i jestesmy coraz wyzej. Juz 62 wziete. Dzisiaj znowu ladny obrot. Robi sie coraz sympatyczniej. pozdro:)

tlen2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2433
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: tlen2 » 04 kwie 2006 12:08

Hm nikt sie tym papierem nie interesuje. Ale przy Elku czy Lubawie to nic dziwnego. A dzisiaj na Relpolu mega obroty, ladne wymiany po 10 czy 20K. I atakujemy wazny oporek na 65 zl. Radze zwrocic uwage na dlugo zapomniany papier, ktory ostatnie miesiace tkwil w meczacej konsolidacji. pozdro:)

Edson.A

Postautor: Edson.A » 08 kwie 2006 19:56

KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 6 / 2006
Data sporządzenia: 2006-04-07
Skrócona nazwa emitenta
RELPOL
Temat
Znaczne pakiety akcji
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:

Zarząd Relpol S.A. w Żarach informuje, że w dniu 7 kwietnia 2006 roku otrzymał zawiadomienie od ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. w Warszawie w sprawie zbycia akcji spółki, w ilości powodującej zmniejszenie stanu posiadania akcji poniżej 5%.

Przed zbyciem akcji spółki fundusze inwestycyjne zarządzane przez ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. posiadały łącznie 67.496 sztuk akcji Relpol S.A. , co stanowiło 7,89 % kapitału zakładowego spółki. Akcje te dawały łącznie 67.496 głosów na WZA.

Na dzień 07.04.2006 r. fundusze inwestycyjne zarządzane przez ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. posiadają łącznie 37.496 sztuk akcji Relpol S.A. , co stanowi 4,38 % kapitału zakładowego Relpol S.A.. Akcje będące w posiadaniu funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez ING TFI S.A. upoważniają łącznie do 37.496 głosów na WZA.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości