Info z GPW na temat opcji miesięcznych + zapytanie o kwotow.

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Postautor: guru_rynku_opcji » 21 mar 2006 14:42

Dementuje jakobym miał rachunek w bossie...... o bossie to serek pisał, ja mam rachunek w BISE. Jestem zadowolony, ale z pewnością są lepsze biura od mojego, więc nie mam zamiaru wychwalać go pod niebiosa.

Jeślibyś jednak chciał pogadać z maklerami na temat opcji to w bise mają na ten temat średnie pojęcie:) Jak wspomniałem we wcześniejszym poście - tabela opłat i prowizji może cię wprowadzić w błąd:)

ale ogólnie nie narzekam, bo dyrektor jest łaskawy i jak do niego piszę pismo z prośbą o zwiększenie limitu otwartych pozycji to jeszcze mi nigdy nie odmówił:)

REKLAMA


Dale_Cooper
Sierżant
Posty: 47
Rejestracja: 03 kwie 2006 09:32

Postautor: Dale_Cooper » 03 kwie 2006 09:57

krótka sprzedaż akcji jest możliwa, niekoniecznie musisz mieć duży kapitał (sam przed wprowadzeniem podatku od zysków kapitałowych tego dokonywałem - teraz trudno jest znaleźć chętnego do wystawienia). Wystarczyło mieć podpisaną umowę z biurem makl.
mam pytanie o praktyczny aspekt krótkiej sprzedaży: to faktycznie jest tak jak piszą na GPW.pl - ze mój makler musi mieć dane papiery i chcieć mi je pożyczyć? z tego by wynikało, że wybór BM ma wpływ na taką subiektywną 'płynność' rynku?

pozdrawiam
Marcin

HappyBull
Chorąży sztabowy
Posty: 6445
Rejestracja: 12 kwie 2006 11:03

Postautor: HappyBull » 26 kwie 2006 09:07

wszystko zależy od subiektywnej płynności imperatywnej danego waloru przy uwzględnieniu strony technicznej

attam
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2006 18:41

Postautor: attam » 26 kwie 2006 19:05

I jeszcze a prpos oficjalnej tabeli opłat i prowizji..... jest u mnie napisane, że za wygaśnięcie (opcji nie wykonującej się) też się płaci jakieś grosze.. Mi jednak nikt do tej pory nie ściągnął żadnej prowizji z tego tytułu... Nie dopytywałem się w BM dlaczego tak jest, bo jeszcze sobie przypomną, że maja taki zapis.....

Też zainteresował mnie ten zapis w BISE. A na moje pytanie o opłaty makler stwierdził (wiedział o takim zapisie), że jeszcze nigdy nie widział, żeby komuś coś ściągnęli z rachunku np. za wygaśnięcie opcji śmieciowych. Do tego nawet pofatygował się sprawdzić w centrali i oddzwonił mówiąc, że nie ma opłat.
pozdrawiam :)

guru_rynku_opcji
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 14 cze 2005 19:20

Postautor: guru_rynku_opcji » 26 kwie 2006 19:56

ooo w końcu ktoś z BISE..... będę miał z kim obsmarowywać biuro..... i tak dziś np. okradli mnie na 2,83zł :) jutro będę interweniował.... złożyłem zlecenie na -12xow20r6250 po 3.5 (brakowalo mi do kompletu), jakiś hurtownik łyknął 1szt. 10 wycofałem na moment, a zapłaciłem 5,33 zamiast 2.50 zgodnie z tabelą. Potem wlałem 10 szt. też po 3.50, a że jeszcze jakiś antek chciał 1 szt. to go też zaspokoiłem (trzeba ludziom pomagać). I od tej ostatniej sztuki zapłaciłem prow. 2.50 czemu zatem od tej pierwszej 1 szt. pobrali 5.33????


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości