arka nieruchmosci

TFI, PTE i inne...
eddie
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2149
Rejestracja: 19 mar 2007 20:41
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: eddie » 05 mar 2011 13:49


REKLAMA


4aaaa
Starszy chorąży
Posty: 1456
Rejestracja: 05 lip 2006 22:11

Postautor: 4aaaa » 09 mar 2011 11:27

W artykule wyczytałem, że "Przy założeniu stabilnej sytuacji w gospodarce, gotowa inwestycja daje średnio 5–7 proc. stabilnego zarobku rocznie."

Dodam od siebie, że to tyle, ile obsługa funduszu bierze sobie za obsługę. Tyle, bo więcej się nie da.
Więc to nie rynek nas pogrąża, a pazerni zarządzający.

4aaaa
Starszy chorąży
Posty: 1456
Rejestracja: 05 lip 2006 22:11

Postautor: 4aaaa » 09 mar 2011 11:27

W artykule wyczytałem, że "Przy założeniu stabilnej sytuacji w gospodarce, gotowa inwestycja daje średnio 5–7 proc. stabilnego zarobku rocznie."

Dodam od siebie, że to tyle, ile obsługa funduszu bierze sobie za obsługę. Tyle, bo więcej się nie da.
Więc to nie rynek nas pogrąża, a pazerni zarządzający.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 11 mar 2011 08:44

Rozum przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko trumny.
https://zapodaj.net/fa309b0d292cd.jpg.html

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 02 maja 2011 22:41

BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu działając w imieniu Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (dalej: Fundusz) uprzejmie informuje o wycenie wartości aktywów netto Funduszu przypadającej na certyfikat inwestycyjny:

data wyceny: 29 kwietnia 2011 roku;
wartość aktywów netto: 509 098 724,30 PLN;
wartość aktywów netto Funduszu przypadających na certyfikat inwestycyjny: 145,46 PLN;
poprzednia wartość aktywów netto Funduszu przypadających na certyfikat inwestycyjny: 142,36 PLN (w dniu 31 stycznia 2011 r.).

Podstawa prawna - § 42 ust. 1 pkt 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. Nr 33, poz. 259).
Rozum przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko trumny.
https://zapodaj.net/fa309b0d292cd.jpg.html

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 01 sie 2011 22:57

ARKA BZ WBK FUNDUSZ RYNKU NIERUCHOMOŚCI FIZ

TREŚĆ RAPORTU:
Określenie waluty PLN
Pozycja danych bieżąca poprzednia
Data wyceny 2011-07-29 2011-04-29
Wartość aktywów netto 522 240 502,80 509 098 724,30
Wartość aktywów netto funduszu
przypadająca na certyfikat inwestycyjny 149,21 145,46
Rozum przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko trumny.
https://zapodaj.net/fa309b0d292cd.jpg.html

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 02 lis 2011 23:23

Rozum przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko trumny.
https://zapodaj.net/fa309b0d292cd.jpg.html

eddie
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2149
Rejestracja: 19 mar 2007 20:41
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: eddie » 17 sty 2012 17:03

17.01. Warszawa (PAP) - BZ WBK TFI wystawiło na sprzedaż portfel funduszu Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości FIZ, którego wartość aktywów netto wynosi 532,9 mln zł - poinformował BZ WBK TFI we wtorkowym komunikacie.

"Zgodnie z założeniami statutu funduszu sprzedaż nieruchomości powinna się zakończyć przed okresem likwidacji funduszu, tj. przed 29.12.2012. Biorąc pod uwagę jakość portfela naszych nieruchomości oczekuję, że szybko znajdą one nowych nabywców i likwidacja funduszu odbędzie się w terminie. Ostateczna decyzja w tej sprawie jest jednak uzależniona od postępu procesu sprzedaży i zostanie podjęta bliżej terminu otwarcia likwidacji" - powiedziała cytowana w komunikacie Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, zarządzająca funduszem.

Spółka podała, że ten pierwszy zamknięty fundusz nieruchomości na rynku polskim kontroluje obecnie kilkanaście nieruchomości o łącznej wartości 1,1 mld zł.

Fundusz Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości FIZ powstał w maju 2004 roku, a proces budowania portfela zakończył się latem 2007 roku. Obecnie w skład portfela funduszu wchodzi: 12 nieruchomości komercyjnych, 2 inwestycje deweloperskie oraz 4 działki pod zabudowę mieszkaniową.

Wartość aktywów netto funduszu wzrosła od początku jego działalności do 31.10.2011 o prawie 57 proc. do 532,9 mln zł.(PAP)

maslak
Młodszy chorąży
Posty: 593
Rejestracja: 08 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: maslak » 17 sty 2012 17:53

Wie ktoś jak się zakończyła likwidacja funduszu Skarbiec Rynku Mieszkaniowego ?
....
Dobra już znalazłem to co chciałem -20% dyskonto względem ostatniej wyceny a faktyczną kwotą uzyskana po likwidacji funduszu http://m.bankier.pl/forum/watek/0,8981034,10/
Ciekawe jak będzie u nas. :roll:
Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 19 sty 2012 23:09

Najwazniejsze,że kwestia wydłużenia działalności funduszu już nikogo nie denerwuje.
Za dwa tygodnie jedna z ostatnich wycen.Ona pewnie ustawi wysokość notowań certyfikatu i dyskonta na tabeli ofert w notowaniach giełdowych.

Patrząc na bliźniaczy BPH to rewelacji chyba nie będzie.Jego wycena o dziwo spadła na koniec 12/2011 . Znowu robi się ciekawie.

Informacja o wystawieniu aktywów funduszu na sprzedaż i prawie konkretne daty zamknięcia już przyciąga chętnych na spore zyski przy niskim ryzyku inwestycji.

Nawet jeżeli przyjmiemy,że ostateczna wycena aktywów po przeliczeniu na jeden certyfikat zostanie zdołowana o 10 % to i tak wychodzi na dzisiaj jakieś 137 pln.
Ale to dla tych którzy lubią dorobić kalkulując sobie rozsądne ryzyko i ewentualny zysk.
Zdaję sobie jednak sprawę ,że większość certyfikatów nawet nie została zmaterializowana na rach. maklerskich( mam na myśli tych co zjawili się w banku w celu nabycia przy cenie emisyjnej)
No i fundusze posiadają też znaczną ich część.

Portfel Arki na szczęscie to nie tylko mieszkania. A one najbardziej chyba są narażone na spadek wartości. Spadający popyt w wyniku zaostrzenia wymogów przyznawania kredytów na kupno lokalu,bezrobocie ,ogólna dekoniunktura itp itd.
Każdy kto na dzisiaj szuka kupcna na mieszkanie widzi,że szału nie ma.Ajak są chętni to proponują ceny przy których odechciewa się transakcji.
Zastanawia mnie tylko jak to będzie z domami. Sam jestem na finiszu w budowie i widzę jak koszty rosną z roku na rok. Jeszcze nie tak dawno temu kwota 250 tyś pozwalała realnie myśleć o budowie.
Na dzisiaj domek zjadł mi już około 320 tyś. I myślę że do stanu na gotowo do wprowadzenia wydam jeszcze jakieś 40 tyś.
Ciągle drożeją surowce,robocizna. Więc wszystko co wybudowane w ostatnim czasie musi mieć cenę jaką ma.Chyba, że jakiś „wałek” chłam budowlany po to tylko żeby sprzedać a nie w nim zamieszkać.
Tak więc część portfela funduszu typu centra handlowe czy logistyczne powinny zostać spieniężone za godziwe dla nas pieniądze.
A jak to będzie Santander jeden wie bo od logo BZ WBK należy się już odzwyczajać a zauważyłem,że niektórzy w nazewnictwie zatrzymali się jeszcze na lliterkach WBK. Nie nabijam się i nie mam nic przeciwko.WBK to był jeszcze bank ze zdrowym podejściem do klienta.
Teraz to już tylko maszynka do wyciskania pieniędzy z zamotanego promojcami i reklamami klienta oraz wykręconego jak ścierka szeregowego pracownika który z góry ma określany przebieg przy obsłudze .Potem coś mu wysiada i albo sam ucieka albo jak jest twardziel to się go redukuje bo zyski banku nie rosą 100% rok do roku .
Tak czy inaczej nie wiem jak zostanie rozegrana sprawa spieniężenia aktywów ale jak przypadnie 145 pln za certyfikat to będę zadowolony.
Przez te 7 lat miałem certyfikaty .Nie miałem.Potem znowu miałem.Potem musiałem je dalej mieć bo nie opłacało się ich pozbywać.A w ostatnich trzech latach to i po 99 z groszkiem udawało się kupić.
Najdrożej sprzedawałem chyba po 178 pln.Wiem ,wiem .po 199 chodziły ale czekałem na 200 i się nie doczekałem .

SIEDEM LAT !!! I jeszcze kawałek tego roku przed nami…

http://stooq.pl/q/?s=arkafrn12

Jazdy były. Emocje też :)
Rozum przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko trumny.
https://zapodaj.net/fa309b0d292cd.jpg.html

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 01 lut 2012 19:32

http://arka.pl/fundusze/data/reports/379/02%20FRN.pdf

No i 10% stopy zwrotu za każdy rok nie będzie.Raczej 5%.
Troczę marnie ale...

http://www.youtube.com/watch?v=oG6pEolA ... re=related
Rozum przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko trumny.
https://zapodaj.net/fa309b0d292cd.jpg.html

andy9999
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 277
Rejestracja: 16 cze 2006 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: andy9999 » 14 lut 2012 23:25

Najwazniejsze,że kwestia wydłużenia działalności funduszu już nikogo nie denerwuje.
Za dwa tygodnie jedna z ostatnich wycen.Ona pewnie ustawi wysokość notowań certyfikatu i dyskonta na tabeli ofert w notowaniach giełdowych.

Patrząc na bliźniaczy BPH to rewelacji chyba nie będzie.Jego wycena o dziwo spadła na koniec 12/2011 . Znowu robi się ciekawie.

Informacja o wystawieniu aktywów funduszu na sprzedaż i prawie konkretne daty zamknięcia już przyciąga chętnych na spore zyski przy niskim ryzyku inwestycji.

Nawet jeżeli przyjmiemy,że ostateczna wycena aktywów po przeliczeniu na jeden certyfikat zostanie zdołowana o 10 % to i tak wychodzi na dzisiaj jakieś 137 pln.
Ale to dla tych którzy lubią dorobić kalkulując sobie rozsądne ryzyko i ewentualny zysk.
Zdaję sobie jednak sprawę ,że większość certyfikatów nawet nie została zmaterializowana na rach. maklerskich( mam na myśli tych co zjawili się w banku w celu nabycia przy cenie emisyjnej)
No i fundusze posiadają też znaczną ich część.

Portfel Arki na szczęscie to nie tylko mieszkania. A one najbardziej chyba są narażone na spadek wartości. Spadający popyt w wyniku zaostrzenia wymogów przyznawania kredytów na kupno lokalu,bezrobocie ,ogólna dekoniunktura itp itd.
Każdy kto na dzisiaj szuka kupcna na mieszkanie widzi,że szału nie ma.Ajak są chętni to proponują ceny przy których odechciewa się transakcji.
Zastanawia mnie tylko jak to będzie z domami. Sam jestem na finiszu w budowie i widzę jak koszty rosną z roku na rok. Jeszcze nie tak dawno temu kwota 250 tyś pozwalała realnie myśleć o budowie.
Na dzisiaj domek zjadł mi już około 320 tyś. I myślę że do stanu na gotowo do wprowadzenia wydam jeszcze jakieś 40 tyś.
Ciągle drożeją surowce,robocizna. Więc wszystko co wybudowane w ostatnim czasie musi mieć cenę jaką ma.Chyba, że jakiś „wałek” chłam budowlany po to tylko żeby sprzedać a nie w nim zamieszkać.
Tak więc część portfela funduszu typu centra handlowe czy logistyczne powinny zostać spieniężone za godziwe dla nas pieniądze.
A jak to będzie Santander jeden wie bo od logo BZ WBK należy się już odzwyczajać a zauważyłem,że niektórzy w nazewnictwie zatrzymali się jeszcze na lliterkach WBK. Nie nabijam się i nie mam nic przeciwko.WBK to był jeszcze bank ze zdrowym podejściem do klienta.
Teraz to już tylko maszynka do wyciskania pieniędzy z zamotanego promojcami i reklamami klienta oraz wykręconego jak ścierka szeregowego pracownika który z góry ma określany przebieg przy obsłudze .Potem coś mu wysiada i albo sam ucieka albo jak jest twardziel to się go redukuje bo zyski banku nie rosą 100% rok do roku .
Tak czy inaczej nie wiem jak zostanie rozegrana sprawa spieniężenia aktywów ale jak przypadnie 145 pln za certyfikat to będę zadowolony.
Przez te 7 lat miałem certyfikaty .Nie miałem.Potem znowu miałem.Potem musiałem je dalej mieć bo nie opłacało się ich pozbywać.A w ostatnich trzech latach to i po 99 z groszkiem udawało się kupić.
Najdrożej sprzedawałem chyba po 178 pln.Wiem ,wiem .po 199 chodziły ale czekałem na 200 i się nie doczekałem .

SIEDEM LAT !!! I jeszcze kawałek tego roku przed nami…

http://stooq.pl/q/?s=arkafrn12

Jazdy były. Emocje też :)
Moja historia z certyfikatami jest podobna: miałem, potem nie miałem, teraz mam. Jakby razem policzyć to przez 6 lat je mam.
Różnie z nimi bywało: od smuty po euforię, ale dawały pewne poczucie bezpieczeństwa, nawet w okresie największej padaki.
W między czasie nastąpiły znaczne zmiany na rynku nieruchomości, między innymi przestała obowiązywać zasada, że kupioną nieruchomość można zawsze sprzedać drożej, a co za tym idzie każda sprzedaż jest błędem, bo za jakiś czas można było sprzedać drożej.
Przećwiczyłem to na rynku działek budowlanych.
Wracając do Arki to jest szansa zakończenia działalności funduszu w przewidzianym terminie, ale nie można mieć takiej pewności. Optymalnym rozwiązaniem byłoby sprzedanie całego portfela innemu funduszowi np: funduszowi nieruchomości PZU.
Będąc kiedyś na zgromadzeniu inwestorów prezes Samotij nie wykluczył powołania innego funduszu z grupy BZWBK w celu przejęcia aktywów kończącego działalność funduszu, ale teraz sprawa nieaktualna....
Co do rentowności inwestycji w certyfikaty, to ostatnie prognozy zarządzających odnoszą się do pokonania inflacji, nie chcą pamiętać o wypowiedziach w których zapewniali rentowność ok. 10% rocznie.

Tak się składa, że też właśnie wybudowałem dom do którego się przed chwilą wprowadziłem, a certyfikaty Arki okazały się pomocne w sfinansowaniu budowy...

W. Buffett mówi, że na giełdzie mamy ciągły przepływ kapitału od inwestorów aktywnych do cierpliwych. To się sprawdza w przypadku certyfikatów Arki.

Misiek777
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 280
Rejestracja: 09 gru 2007 12:58
Kontakt:

Postautor: Misiek777 » 21 lut 2012 05:53

Wy i tak macie luz... ja się kiedyś wpakowałem w KBC Nieruchomości...po pięciu latach stale na minusie...

4aaaa
Starszy chorąży
Posty: 1456
Rejestracja: 05 lip 2006 22:11

Postautor: 4aaaa » 28 lut 2012 23:20

A czy ktoś wie, jak będzie wyglądał ten wykup i kiedy to będzie?
I czy jest szansa dostać aktualną wartość (czyli więcej, niż notowanie)?

andy9999
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 277
Rejestracja: 16 cze 2006 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: andy9999 » 04 mar 2012 16:52

Jeśli okres funkcjonowania funduszu nie zostanie przedłużony to do 28 grudnia 2012 roku powinny zostać sprzedane wszystkie aktywa funduszu i rozpocznie się proces likwidacji. Zostanie powołany likwidator, którego zadaniem będzie między innymi wypłacenie posiadaczom certyfikatów środków, które zostały pozyskane ze sprzedaży aktywów.
Ile może to trwać ? Pewnie kilka miesięcy.

Pozdrawiam

andy999


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości