Dziękujemy Panie Premierze? Giełda i OFE

dyskusja o tym co nas czeka na rynkach
halohalopl
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 310
Rejestracja: 03 kwie 2013 13:32

Postautor: halohalopl » 07 wrz 2013 10:17

W związku z wyborem i domyślnością jaką nam zafundowano i w związku z naszymi składkami zwracam się z prośbą do administracji o Ankietę - Sondę, typu:

Twoje składki, co z nimi zrobisz?

Opcje:
1. Wysilę się i wybiorę OFE
2. Nic nie zrobię i trafią do ZUS-u
3. Jeszcze nie wiem
a kto ci zostanie w ofe skoro premierzy wyraznie powiedzieli ze jak zostaniesz w ofe to podpiszesz ze wiesz jakie to ryzyko ze mozesz stracic to jezeli tak bedzie to jakie ofe bedzie sie przejmowało czy zyska czy straci to nie ich kasa i zero odpowiedzialnosci zreszta co decydowac skoro nie wiadomo , w ciemno to tylko petrola mozna brac :lol:
Tia, mówią też, że jak będę szybko jeździł autem to mnie na fotoradar złapią, mandat dostanę i zakładane wpływy budżetowe zostaną wykonane... :wink:

A ja zaryzykowałem i jeżdżę na złość wolno i zgodnie z przepisami:shock:

I już widzę jak OFE odpuści te składki :lol: :lol: :lol:
Prędzej za mnie sami złożą ten wniosek i jeszcze mi dopłacą za zgodę 8) :lol:

REKLAMA


Kofianan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3906
Rejestracja: 14 cze 2013 08:06

Postautor: Kofianan » 07 wrz 2013 11:07

Projekt budżetu
chłopie, zapewniam Cię że to nie ma najmniejszego wpływu na giełdę. Tak samo jak OFE, polityka itd

tu masz 3 różne indeksy. BRIC (brazylia rosja indie chiny), węgierski BUX, WIG20. W tamtych krajach nie ma ani Tuska, ani OFE (chyba że coś Ci wiadomo na ten temat)

Obrazek

zatkao kakao ? To zmykaj na forum PIS albo PEŁO i tam cuduj. Po prostu chodzimy jak inne rynki wschodzące.
ps
Moja rada: Wpatruj się w ten wykres przez 5 min, skup się i zaciśnij pośladki. A potem połóż się wygodnie, weź jakieś proszki, rozluźnij pośladki - tak żeby zgromadzona tam krew mogła napłynąć do szarych komórek ... i przemyśl to na spokojnie

ty masz coś z deklem zamieściłem suchą inforamcję o tym że to co Tusk ukrał z OFE to przy jego założeniach (Projekt budżetu na 2014 rok przewiduje deficyt budżetowy na poziomie 47,7 mld zł ) wystarczy na max 2,5 roku a Ty mi coś imputujesz o giełdzie lecz się w końcu krytykowałeś Rostowskiego wychwalając go że super minister Ty chory jesteś :lol:

horianek
Podporucznik
Posty: 11257
Rejestracja: 26 kwie 2010 21:26

Postautor: horianek » 07 wrz 2013 12:07

Zamiast przerzucać się jakimiś bzdurnymi hasełkami typu ktoś kogoś okradł, jestem światłym europejczykiem chcę OFE, ZUS to komuna, w OFE są pieniądze a w ZUS-ie tylko zapis mam mały wpis do przemyslenia.
Jakie powiazania maja w sobie te kraje
1.Francja Niemcy Szwajcaria, Holandia, Wielka Brytania, Szwecja
2. Polska Litwa Rumunia Bułgaria Łotwa

Kraje z 1 NIE MAJĄ SYSTEMU Z OFE i obsługują OFE w krajach z 2
Kraje z 2 gdzie istnieje OFE

Jakieś komentarze 8) :lol:
Czy może kolejne błyskotliwe analizy że ZUS to komuna i w OFE są pieniądze :roll:
"bandyty nie ma" - Cymcyk
10 pkt

S 7371 Anglik S7431
S 5227 francuz

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 07 wrz 2013 13:48

krytykowałeś Rostowskiego wychwalając go że super minister
z punktu widzenia kraju super minister, z punktu widzenia inwestora giełdowego niekoniecznie. Z jednej strony jestem Polakiem, cieszę się że jako jedyni nie mieliśmy recesji, że Polska w opinii zagranicy wygląda dobrze - a Tusk i Rostowski są chwaleni.

Z drugiej strony bliższa ciału jest mi giełda, a tutaj obu Panów nie mam za co chwalić - wręcz przeciwnie - przez tyle lat nie zrobili nic pożytecznego dla wzmocnienia i rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Co jednak nie zmienia faktu, że gdy człowiek ochłonie, poogląda sobie wykresy - to może zauważyć że np we Francji nie ma Tuska, nie ma OFE, a wykres ich giełdy wygląda podobnie jak nasz. A wręcz identcznie jak nasza wygląda giełda Węgierska, czy uśredniając - giełdy krajów rozwijających się (do grupy których należymy w oczach tych, którzy budują trendy i trzęsą rynkami na świecie)

MarceLuewiczPtakov_625567
Chorąży
Posty: 910
Rejestracja: 25 sty 2012 17:17

Postautor: MarceLuewiczPtakov_625567 » 07 wrz 2013 15:44

krytykowałeś Rostowskiego wychwalając go że super minister
z punktu widzenia kraju super minister, z punktu widzenia inwestora giełdowego niekoniecznie. Z jednej strony jestem Polakiem, cieszę się że jako jedyni nie mieliśmy recesji, że Polska w opinii zagranicy wygląda dobrze - a Tusk i Rostowski są chwaleni.

Z drugiej strony bliższa ciału jest mi giełda, a tutaj obu Panów nie mam za co chwalić - wręcz przeciwnie - przez tyle lat nie zrobili nic pożytecznego dla wzmocnienia i rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Co jednak nie zmienia faktu, że gdy człowiek ochłonie, poogląda sobie wykresy - to może zauważyć że np we Francji nie ma Tuska, nie ma OFE, a wykres ich giełdy wygląda podobnie jak nasz. A wręcz identcznie jak nasza wygląda giełda Węgierska, czy uśredniając - giełdy krajów rozwijających się (do grupy których należymy w oczach tych, którzy budują trendy i trzęsą rynkami na świecie)
Hjhitla powinineś dzisaj występować nascenie świętokrzyskiej nocy kabaretowej.

Uniknęliśmy recesji. Każdy by uniknął recesji nawet ty albo Kononowicz podwajając dług w 6 lat.

Wytłumaczę ci jak tusko *** żebyś może choć troche skumał. Zaużmy że jest bieda wszyscy głodują wpi.erdala.ją chleb popijająć wodą. Ty za to zastawiłeś wszystko włacznie ze swoim poczuciem humoru. I cieszyś się jaki jesteś super kiedy wszyscy głodują wkoło że ty nie jesteś głodny.

Teraz pytanie czy ty jak już wszystko zastawisz zaczniesz okradać sąsiadów bo TUsk i Rostowski ci wspaniali i super dla Polski (buhahhahahahahah) już op.erda.laja ludziom indywidualne środki które według prawa były dziedziczone a wiec były własnością ludzi.






:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pożyteczni i*** określenie przypisywane Leninowi, obecnie bezkrytyczni wyborcy PO i Tuska pomimo że ten zasadza im co chwila po same pomidory.

Marcus_301628
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2201
Rejestracja: 23 kwie 2010 17:21

Postautor: Marcus_301628 » 07 wrz 2013 16:09

krytykowałeś Rostowskiego wychwalając go że super minister
z punktu widzenia kraju super minister, z punktu widzenia inwestora giełdowego niekoniecznie. Z jednej strony jestem Polakiem, cieszę się że jako jedyni nie mieliśmy recesji, że Polska w opinii zagranicy wygląda dobrze - a Tusk i Rostowski są chwaleni.

Z drugiej strony bliższa ciału jest mi giełda, a tutaj obu Panów nie mam za co chwalić - wręcz przeciwnie - przez tyle lat nie zrobili nic pożytecznego dla wzmocnienia i rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Co jednak nie zmienia faktu, że gdy człowiek ochłonie, poogląda sobie wykresy - to może zauważyć że np we Francji nie ma Tuska, nie ma OFE, a wykres ich giełdy wygląda podobnie jak nasz. A wręcz identcznie jak nasza wygląda giełda Węgierska, czy uśredniając - giełdy krajów rozwijających się (do grupy których należymy w oczach tych, którzy budują trendy i trzęsą rynkami na świecie)
Hjhitla powinineś dzisaj występować nascenie świętokrzyskiej nocy kabaretowej.

Uniknęliśmy recesji. Każdy by uniknął recesji nawet ty albo Kononowicz podwajając dług w 6 lat.

Wytłumaczę ci jak tusko *** żebyś może choć troche skumał. Zaużmy że jest bieda wszyscy głodują wpi.erdala.ją chleb popijająć wodą. Ty za to zastawiłeś wszystko włacznie ze swoim poczuciem humoru. I cieszyś się jaki jesteś super kiedy wszyscy głodują wkoło że ty nie jesteś głodny.

Teraz pytanie czy ty jak już wszystko zastawisz zaczniesz okradać sąsiadów bo TUsk i Rostowski ci wspaniali i super dla Polski (buhahhahahahahah) już op.erda.laja ludziom indywidualne środki które według prawa były dziedziczone a wiec były własnością ludzi.






:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zastaw się, a postaw się :lol: Polska upadłą w ten sposób będąc wojskowym i gospodarczym imperium, a teraz mamy powtórkę z rozrywki będąc małym ***** na mapie :lol:

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 07 wrz 2013 17:02

Kto płacze za OFE? Balcerowicz, ludzie z nim powiązani i "spece" zatrudnieni w OFE. :lol: :lol: :lol: Jaką mają stopę zwrotu przez 15 lat funkcjonowania? Żenującą. Na najlepszych lokatach kwartalnych mozna było wyciągnąć więcej. Kto na świecie pobiera takie prowizje i inne opłaty dodatkowe za taką jakość? NIKT! Do tego chore liczenie kasy z OFE przez UE do długu.

Dwie najwazniejsze siły polityczne chcą likwidacji OFE (PO i PIS) i dobrze. SLD się waha.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 07 wrz 2013 18:24

Uniknęliśmy recesji. Każdy by uniknął recesji nawet ty albo Kononowicz podwajając dług w 6 lat.
Wytłumaczę ci jak tusko ***
Wielka część tego długu, to był wkład własny do inwestycji robionych za środki UE. Skoro dostaliśmy ok 300 mld, to znaczy że ok 100 - 150 mld musieliśmy do tego dołożyć sami. Bo tak to działa - nie wyłożysz własnej kasy, to nie dostaniesz z UE.
Więc przed recesją w tym okresie ratowały nas ogromne inwestycje, w sumie można powiedzieć że za ok 450 mld PLN

ps
wyraźnie Tusk mówi, że jest nowa kasa ż UE, i znowu trzeba się będzie do niej dołożyć. Nie zmieścilibyśmy się w konstytucyjnym progu zadłużenia, więc trzeba je było zniwelować środkami z OFE
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2013 18:29 przez Hatatitla, łącznie zmieniany 1 raz.

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 07 wrz 2013 18:29

Projekt budżetu
chłopie, zapewniam Cię że to nie ma najmniejszego wpływu na giełdę. Tak samo jak OFE, polityka itd

tu masz 3 różne indeksy. BRIC (brazylia rosja indie chiny), węgierski BUX, WIG20. W tamtych krajach nie ma ani Tuska, ani OFE (chyba że coś Ci wiadomo na ten temat)

Obrazek

zatkao kakao ? To zmykaj na forum PIS albo PEŁO i tam cuduj. Po prostu chodzimy jak inne rynki wschodzące.
ps
Moja rada: Wpatruj się w ten wykres przez 5 min, skup się i zaciśnij pośladki. A potem połóż się wygodnie, weź jakieś proszki, rozluźnij pośladki - tak żeby zgromadzona tam krew mogła napłynąć do szarych komórek ... i przemyśl to na spokojnie

ty masz coś z deklem zamieściłem suchą inforamcję o tym że to co Tusk ukrał z OFE to przy jego założeniach (Projekt budżetu na 2014 rok przewiduje deficyt budżetowy na poziomie 47,7 mld zł ) wystarczy na max 2,5 roku a Ty mi coś imputujesz o giełdzie lecz się w końcu krytykowałeś Rostowskiego wychwalając go że super minister Ty chory jesteś :lol:

Kofi...zle podchodzisz do tematu..kasowanie swojego wlasnego dlugu nie jest zle....( jak emeryci by zarabiali na dlugu skoro sami tez by musieli go obslugiwac w postaci podatkow akcyz itp itd..))...

gorsze jest ciagle pozyczanie na procenty.....

my kasujemy dlug.....stany od fedu pozyczaja jakies absurdalne ilosci keszowe...na procencik.....i tu i tam jest deficyt.....malo jest krajow bez deficytu w tych czasach.....

a jednak probuje sie wcisnac kit ze mniejszy dlug jest gorszy od mega zadluzania sie......bo pzreciez te wszytkie agnecje banki....widza w druku kasy( czyli pozyczniu od fedu)....impuls prorozwojowy w przypadku gdy swiat cierpi na chorobe zadluzeniowa....a same stany maja 110%...dlugu PKB....

i w to jest wlansie najsmieszniejsze...to tak jak z kontraktami...odwracja kota ogonem..nie realny fizyczny popyt i podaz dyktuja ceny towarow....ale to jak instrumenty pochadne wyceniaja baze...

ogon trzesie psem....

MarceLuewiczPtakov_625567
Chorąży
Posty: 910
Rejestracja: 25 sty 2012 17:17

Postautor: MarceLuewiczPtakov_625567 » 07 wrz 2013 18:57

Uniknęliśmy recesji. Każdy by uniknął recesji nawet ty albo Kononowicz podwajając dług w 6 lat.
Wytłumaczę ci jak tusko ***


ps
wyraźnie Tusk mówi, że jest nowa kasa ż UE, i znowu trzeba się będzie do niej dołożyć. Nie zmieścilibyśmy się w konstytucyjnym progu zadłużenia, więc trzeba je było zniwelować środkami z OFE
jesteś naiwny i prosty jak budowa cepa dlatego że takich jak ty jest wiekszość mniejszość jest okradana ze swoich pieniędzy ale mam nadzieje ze do czasu. Kiedyś głupota musi przegrać.

To co Tusk mówi i ten szkodnik któego sprowadził z Anglii ma takie znaczenie jak zeszłoroczny śniego co najwyżej statystyczne do rubryki kolejne kłamstwo.

PS.
NIe środkami z OFE tylko moimi środkami i milionów Polaków środkami które mieli odłożone w OFE rozumiesz subtelną różnice. Czy jesteś na to za bardzo tuskowaty.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pożyteczni i*** określenie przypisywane Leninowi, obecnie bezkrytyczni wyborcy PO i Tuska pomimo że ten zasadza im co chwila po same pomidory.

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 07 wrz 2013 19:14

NIe środkami z OFE tylko moimi środkami i milionów Polaków
wydaje mi się ***, że w OFE rząd nie miał żadnych pieniędzy, więc mówiąc środki z OFE oznacza to zawsze jedno i to samo. Równie dobrze mógłbyś protestować że Twoje pieniądze które trzymasz w kieszeni - nie są pieniędzmi z Twojej kieszeni tylko są Twoje.
Chyba Ci się synapsy pod czaszką zapętliły ...

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pazdzioch » 07 wrz 2013 21:42

W związku z wyborem i domyślnością jaką nam zafundowano i w związku z naszymi składkami zwracam się z prośbą do administracji o Ankietę - Sondę, typu:

Twoje składki, co z nimi zrobisz?

Opcje:
1. Wysilę się i wybiorę OFE
2. Nic nie zrobię i trafią do ZUS-u
3. Jeszcze nie wiem
a kto ci zostanie w ofe skoro premierzy wyraznie powiedzieli ze jak zostaniesz w ofe to podpiszesz ze wiesz jakie to ryzyko ze mozesz stracic to jezeli tak bedzie to jakie ofe bedzie sie przejmowało czy zyska czy straci to nie ich kasa i zero odpowiedzialnosci zreszta co decydowac skoro nie wiadomo , w ciemno to tylko petrola mozna brac :lol:
Tia, mówią też, że jak będę szybko jeździł autem to mnie na fotoradar złapią, mandat dostanę i zakładane wpływy budżetowe zostaną wykonane... :wink:

A ja zaryzykowałem i jeżdżę na złość wolno i zgodnie z przepisami:shock:

I już widzę jak OFE odpuści te składki :lol: :lol: :lol:
Prędzej za mnie sami złożą ten wniosek i jeszcze mi dopłacą za zgodę 8) :lol:
skladek ci nie odpuszcza tylko czy bedziesz miał z tego zyski skoro podpiszesz papier ze godzisz sie na straty bo zawsze moga powiedziec ze sie starali tylko nie wyszlo ,tia

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pazdzioch » 07 wrz 2013 21:53

duzy spadek na bananie i minister mówi a widzicie , nie mówiłem ze mozna stracic zadowolony a jak nie bedzie bata na ofe tak jak teraz i podpiszesz ze swiadomie ryzykujesz to tylko beda czekali zeby udowodnic ze mieli racje a ofe za jakis czas zwinie kase bo zawsze moze stracic i tyle, dlatego to jest tak zrobione ze wiekszosc ma przejsc do zus

Jot23
Kapitan
Posty: 55888
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 07 wrz 2013 22:00

GENERALNIE TO WAZNE JEST ABY KORYGUJAC BLEDY SYSTEMU NIE WYLAC CALKOWICIE DZIECKA Z KAPIELI, BO OSZCZEDZANIE WLASNE (A RACZEJ TROCHE PRZYMUSOWE W ZORGANIZOWANY ALE EFEKTYWNY SPOSOB) NA EMERYTURY DLA MLODSZEJ GENERACJI JEST NIEZBEDNE :twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Kofianan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3906
Rejestracja: 14 cze 2013 08:06

Postautor: Kofianan » 08 wrz 2013 22:15



Wróć do „Prognozy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości