Pożyczka do prowatnej firmy.
Powrót do góry Post Pożyczka do prowatnej firmy.
Wysłany: Sob, 23 Kwi 2016, 12:59
Cześć,
czy lokuje ktoś część środków w spółkach typu z o.o.?
Fundusz Korona sp z o.o. zaproponował mi inwestycję na 9% (jako pożyczka), myślicie, że warto to rozważyć?
Całkiem dobre oprocentowanie, pytanie tylko jak ze zwrotem.
Powrót do góry Post F.Korona to chyba coś jak Vius Wonga Extraportfel Lednon itp
Wysłany: Sro, 07 Wrz 2016, 14:52
Cytat:
inwestycję na 9% (jako pożyczka)


Nie bardzo rozumiem, czy chodzi Ci o inwestycję w udziały spółki, czy pożyczkę? Trochę chaotycznie to napisałeś/aś. (Przynajmniej dla mnie w sposób niezrozumiały).

Chodzi Ci o to, czy warto wziąć pożyczkę pozabankową na finansowanie firmy?? Raczej nie bardzo. Chyba, że ten fundusz korona ma jakieś osobne oferty, bo tam na stronie ich to widzę raczej taką ofertę pożyczek z RRSO 133%, to nie wiem gdzie te 9%. Nie kwestionuję, że mają może jakaś inna oferta, ale na procent samej pożyczki nie ma co patrzeć. Trzeba sprawdzić ogólny koszt i RRSO. To tak jak z reklamami kredytów w bankach - pokazują 5% o obok 12% RRSO, bo tak wyjdzie z kosztami dodatkowymi realne rzeczywiste roczne oprocentowanie. Oczywiście lektor czyta ten mniejszy procent w formie odsetek, a RRSO już nie czyta, ale jest pokazane.

Wg. mnie finansowanie czegokolwiek z pożyczek pozabankowych mija się z celem, bo są raczej bardzo drogie. Jedyne zastosowanie takich pożyczek jak dla mnie to może być jak zabraknie komuś drobnej kwoty do czegoś, a wie, że za 2 tyg. na pewno będzie miał pieniądze to na terminową spłatę (chociaż z tym "na pewno" też różnie bywa), to można skorzystać z takich darmowy na 30-60 dni w firmach, które dają pierwszą pożyczkę za darmo. Vivus, Wonga, Lendon, Extraportfel antyranking.bl...extraportfel-lendon-opinie-pozyczki.html
Extraprotfel i Lendon to ta sama firma. W każdej firmie z taką promocją można skorzystać tylko jeden raz.

Jak się nie spłaci to jest drogo, jak się bierze poza promocją to też jest drogo.

Chyba, że Cię źle rozumiem i oni Ci zaproponowali jakąś pożyczkę ala społecznościową tylko że w obrocie firmowym, że Ty im pożyczasz, a oni pożyczają innym jak firma pożyczkowa? bo na taką wygląda na swojej stronie. To by w sumie było ciekawe, ale spółka z o.o. to wiadomo, jak znikają. Bez licencji bankowej, zamiast depozytu jest pożyczka, a z niej finansowana jest działalność kredytowa. Pożyczają od Ciebie na 9% a innym pożyczają na 133% RRSO? W takim sensie. W każdym razie ja bym się bał.
Powrót do góry Post Re: F.Korona to chyba coś jak Vius Wonga Extraportfel Lednon
Wysłany: Sro, 07 Wrz 2016, 15:23
Prezmo napisał:

Chyba, że Cię źle rozumiem i oni Ci zaproponowali jakąś pożyczkę ala społecznościową tylko że w obrocie firmowym, że Ty im pożyczasz, a oni pożyczają innym jak firma pożyczkowa?


Chyba mu właśnie o to chodziło. Fundusz Korona poza pożyczkami ma też inwestycje kapitałowa na stornie wymienione.
Powrót do góry Post Re: F.Korona to chyba coś jak Vius Wonga Extraportfel Lednon
Wysłany: Sro, 07 Wrz 2016, 15:29
Była kiedyś taka spółka, która nie była bankiem, ale działała trochę jak bank. Złotem się zajmowała "teoretycznie" Wink
Powrót do góry Post Re: F.Korona to chyba coś jak Vius Wonga Extraportfel Lednon
Wysłany: Sro, 07 Wrz 2016, 15:36
GieWU napisał:
Złotem się zajmowała "teoretycznie" Wink


Amber Gie... Wink

No, ale to nie koniecznie tak wygląda.

@Lacoste masz lepszy procent, w zasadzie 4 razy lepszy niż na lokatach, ale przy upadłości spółki z o.o. tracisz wszystko, bo jak spółki upadają, to na wierzytelności nie starczy z masy upadłościowej.

Jak uważasz, że ryzyko jest opłacalne, to tak jak jak w każdej inwestycji, ale nie siedzisz w środku w tej spółce, nie znasz jej, nie wiesz pewnie za wiele o niej...

Pytasz jak ze zwrotem, no to jakbym nie wiedział jak jest ze zwrotem, to bym nie wszedł.
Powrót do góry Post
Wysłany: Czw, 08 Wrz 2016, 11:01
Pasowałoby sprawdzić dokładnie tę spółkę, żeby nie wpakować się w jakąś problematyczną sytuację... Radziłbym być ostrożny. Jeśli zainteresowały Cię takie sprawy jak pożyczanie firmom pieniędzy w zamian za wynagrodzenie to może lepiej zainteresuj się CapitalClub, bo to właśnie coś takiego, tylko w 100% bezpieczne - oni sprawdzają te firmy i nie są to przedsiębiorstwa bez pokrycia. Ty z kolei możesz na tym zarobić, a zyski są całkiem dobre. Może to byłoby lepsze rozwiązanie niż tak pójść w ciemno za tą Koroną...
Wyświetl posty z ostatnich:  
Strona 1 z 1

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach