Idź do strony Poprzedni  1, 2
Lokaty - czy jest sens inwestowac?
Powrót do góry Post
Wysłany: Sob, 17 Paź 2015, 18:24
Fundusze wiążą się z ryzykiem. Nie każdy chce ponosić ryzyko. lokaty są dla ludzi, którzy go nie chcą ponosić. Wolą mały zysk ale pewny, a zyskać też się da. Stopy są wprawdzie najniższe w historii i rzeczywiście jest słabo, ale mamy deflację, a niektóre banki oferują dla niewielkich kwot odrobinę wyższe oprocentowanie na start na krótkie okresy.

np.
Idea Bank na lokacie Happy daje 4% do 10 000 zł na 3 miesiące
Bank Smart 4% do 10000 zł na lub 3,5% w zależności ok okresu i nie trzeba zakładać konta w Banku Smart
Lion's Bank 3,25% online lub 3,5% (z wizytą w oddziale) na 3 miesiące bez konta dla kwot powyżej 100 000 zł
BgżOptima 3,2% na 3 miesiące do 100 000 zł

Wiadomo, że wiele osób powie, że to nie są zyski, ale dla kogoś kto nie chce inwestować da się coś znaleźć.
Powrót do góry Post
Wysłany: Sro, 25 Lis 2015, 22:01
nadal pozostaję zdania, że o wiele lepiej w porównaniu z lokatami wypadają fundusze. lokata po pierwsze ma strasznie małą elastyczność, do tego dochodzą jakieś różnego rodzaju obostrzenia, strata czasu. oczywiście, fundusze niosą ze sobą ryzyko inwestycyjne, ale posiadając doświadczenie w ich kwestii spokojnie można je ominąć.
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 08 Gru 2015, 18:53
Pinki napisał:
Ja mam takie pytanie czy inwestowanie w lokaty jest bezpieczne? Czy można w jakiś sposób stracić te zainwestowane pieniądze?

Na pewno stracić nie można. Środki z lokat są zabezpieczone przez BFG więc nawet w przypadku upadłości banku, nasze pieniądze są bezpieczne. Jedyne co to można zyskać, może nie dużo ale zawsze coś, do tyłu na pewno nie będziesz Wink
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 29 Gru 2015, 8:54
Lokata to nie jest inwestycja. Jest to najwyżej sposób na przetrzymanie swoich pieniędzy ale na pewno nie jest to ich zainwestowanie... Moim zdaniem jest wiele innych , o wiele lepszych sposobów na inwestycję, które przyniosą większy dochód niż te 2% rocznie minus podatek belki...
Na przykład inwestycja w złote albo srebrne monety. Są sklepy numizmatyczne:
http://www.coinart.pl/ - dla przykładu tutaj. Jest to bezpieczna inwestycja a wartość takiej monety z czasem będzie znacznie rosła.
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 12 Sty 2016, 20:21
a takie obligacje korpo np. Wierzyciel SA
wykup za pół roku ( niewielka emisja, praktycznie pewnosć wykupu )
można kupić kilka % poniżej nominału + odsetki za pól roku.
Zysk łączny ok 7% w pół roku ( 4% oproc + 3% zakup z dyskontem od nominału )
no i od tego Belka....

kasa płynie od aktywnych do cierpliwych....
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 06 Cze 2016, 14:36
Kto posiada lokatę w BGŻ Optima i wie otwierając tam depozyt muszę także założyć konto oszczędnościowe? I czy jest ono płatne?
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 06 Cze 2016, 23:56
alasrokaa napisał:
Pinki napisał:
Ja mam takie pytanie czy inwestowanie w lokaty jest bezpieczne? Czy można w jakiś sposób stracić te zainwestowane pieniądze?

Na pewno stracić nie można. Środki z lokat są zabezpieczone przez BFG więc nawet w przypadku upadłości banku, nasze pieniądze są bezpieczne. Jedyne co to można zyskać, może nie dużo ale zawsze coś, do tyłu na pewno nie będziesz Wink

Niestety błędne myslenie. Przy większych kwotach niestety BFG nic ci nie gwarantuje. A co z tymi co obracają większymi pieni edzmi? Mało tego szykują przepisy, że upadający bank będzie mógł zajumać twoją kasę
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 07 Cze 2016, 19:30
Jakieś pieniądze można sobie trzymać na lokacie, ale na zyski bym raczej nie liczył - inflacja skutecznie je zredukuje. Lepiej część środków zainwestować w spółki dywidendowe, które w rok wypłacą Ci więcej niż miałbyś z lokaty w banku w dwa, a nawet trzy lata.
Wysłany: Wto, 19 Lip 2016, 13:31
cóż ja również znalazłem ciekawy artykuł i podobnie jak kolega odechciało mi się lokat.
Powrót do góry Post
Wysłany: Sro, 24 Sie 2016, 21:16
Jakby ktoś z Was chciał poczytać na temat finansów, zobaczcie sobie portal http://www.abcfinansow.info można tam znaleźć dużo ciekawych artykułów i porad na temat inwestowania pieniędzy.
Powrót do góry Post
Wysłany: Pią, 02 Wrz 2016, 9:26
Może kiedyś lokaty były dobre na bezpieczną inwestycję, ale teraz to nawet ciężko powiedzieć, żeby lokata "chroniła" nasze pieniądze przed inflacją.
Powrót do góry Post gbn
Wysłany: Nie, 13 Lis 2016, 21:31
Coś na podobne tematy znajdziesz na stronie: http://www.najlepszeuslugi24.pl/ . Jest tam wiele przydatnych rzeczy o podobnej tematyce. Polecam zajrzeć Smile
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: