Choboba ludzi sprzed komuterów

nemo22
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2016 22:49

Choboba ludzi sprzed komuterów

Postautor: nemo22 » 07 sty 2017 21:40

Witajcie. Sporo czasu spędzam przed komputerem (praca). Wiadomo, że nie zawsze jest czas by zrobić sobie przerwę, trochę się poruszać. Wiem, że to bląd, staram się kompensować sobie to jednak sportem - chodzę na siłownie dwa razy w tygodniu, do tego być może zaczną też biegać. Mimo wdrożenia aktywności fizycznej i jak mniemam dobrej postawy przy biurku pojawiają się u mnie ostatnio niepokojące objawy. Większość z nich do tej pory bagatelizowałem jednak jak przeczytałem ten artykuł -> https://zdrowie.enel.pl/artykul/reka-na ... nadgarstka to zdałem sobie sprawę, że sprawa może być poważna. Nie wiem teraz - czy wdrożyć jakieś ćwiczenia, a może iść do rehabilitanta lub lekarza? Ewentualnie do lekarza jakiej specjalności? Podpowiecie? Może ktoś miał podobny problem?

REKLAMA


followme33
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2017 16:01
Kontakt:

Postautor: followme33 » 09 sty 2017 16:10

Musisz po prostu robić chyba częstsze przerwy w pracy i poświęcić je na rozluźnienie nadgarstków. A co do lekarza? Zawsze możesz dopytać rodzinnego, który może podpowiedzieć Ci jakiegoś konkretnego specjalistę.

UrbiEtOr
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2017 12:51

Postautor: UrbiEtOr » 16 sty 2017 14:08

Co godzinę wstajesz od komputera na prę minut + jedna dłuższa przerwa i nie będzie problemu. Chyba, że pozycja jest źle ustawiona to wtedy nic nie pomorze. Do wygodnej pracy trzeba odpowiedniego fotela, biurka i klawiatury. Laptop nie nadaje się do długotrwałej pracy. Dbając o odpowiednią higienę swojego stanowiska pracy nie będziemy mieli problemów.

EM1965
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2017 14:39
Kontakt:

Re: Choboba ludzi sprzed komuterów

Postautor: EM1965 » 18 wrz 2017 14:59

z tymi nadgarstkami to nie żarty. Znajomy programista męczył się z tym, aż poszedł do ortopedy i okazało się, że fachowo nazywa się to zespół cieśni nadgarstka. Znajomy musiał mieć operację, bo na leczenie nieoperacyjne było już za późno. Dlatego, jak tylko czujesz, że coś się dzieje - nie zwlekaj i idź do lekarza.

IzaB93
Starszy plutonowy
Posty: 37
Rejestracja: 07 wrz 2017 18:08

Re: Choboba ludzi sprzed komuterów

Postautor: IzaB93 » 25 wrz 2017 15:32

Kiedyś rodzice powtarzali swoim dzieciom, żeby za długo nie siedzieli przed komputerem, bo im się oczy popsują. Za słaby wzok wśród młodych ludzi wcale nie obwiniałabym komputerów
_______________________
https://serwisogrzewania24.pl/


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości