Choboba ludzi sprzed komuterów
Powrót do góry Post Choboba ludzi sprzed komuterów
Wysłany: Sob, 07 Sty 2017, 22:40
Witajcie. Sporo czasu spędzam przed komputerem (praca). Wiadomo, że nie zawsze jest czas by zrobić sobie przerwę, trochę się poruszać. Wiem, że to bląd, staram się kompensować sobie to jednak sportem - chodzę na siłownie dwa razy w tygodniu, do tego być może zaczną też biegać. Mimo wdrożenia aktywności fizycznej i jak mniemam dobrej postawy przy biurku pojawiają się u mnie ostatnio niepokojące objawy. Większość z nich do tej pory bagatelizowałem jednak jak przeczytałem ten artykuł -> https://zdrowie.enel.pl/artykul/reka-na-klawiaturze-jak-uniknac-ciesni-nadgarstka to zdałem sobie sprawę, że sprawa może być poważna. Nie wiem teraz - czy wdrożyć jakieś ćwiczenia, a może iść do rehabilitanta lub lekarza? Ewentualnie do lekarza jakiej specjalności? Podpowiecie? Może ktoś miał podobny problem?
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 09 Sty 2017, 17:10
Musisz po prostu robić chyba częstsze przerwy w pracy i poświęcić je na rozluźnienie nadgarstków. A co do lekarza? Zawsze możesz dopytać rodzinnego, który może podpowiedzieć Ci jakiegoś konkretnego specjalistę.
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 16 Sty 2017, 15:08
Co godzinę wstajesz od komputera na prę minut + jedna dłuższa przerwa i nie będzie problemu. Chyba, że pozycja jest źle ustawiona to wtedy nic nie pomorze. Do wygodnej pracy trzeba odpowiedniego fotela, biurka i klawiatury. Laptop nie nadaje się do długotrwałej pracy. Dbając o odpowiednią higienę swojego stanowiska pracy nie będziemy mieli problemów.
Strona 1 z 1

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: