Euro coraz tańsze: Kierunek to 4,25 zł
Powrót do góry Post Euro coraz tańsze: Kierunek to 4,25 zł
Wysłany: Pon, 06 Lut 2017, 17:35
Początek tygodnia przynosi dalsze spadki euro poniżej 4,30 zł. Kolejny ważny przystanek to okolice 4,25 zł" - napisali na Twitterze analitycy Raiffeisen Banku.

- Trend umacniania się polskiej waluty obserwujemy od początku grudnia. Według naszych prognoz na koniec roku euro może kosztować 4,18 zł, a teraz faktycznie możemy dotrzeć do 4,25 zł - dodaje w rozmowie z Interią Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole Bank Polska.

Jego zdaniem, kluczowy wpływ na wycenę polskiej waluty - przy neutralnych czynnikach lokalnych - będą miały doniesienia zza oceanu związane z realizacją przedwyborczych zapowiedzi prezydenta Donalda Trumpa i tempem podwyższania stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

- W ostatnich tygodniach polskie aktywa zachowują się zdecydowanie lepiej niż inne w regionie, widać większe zainteresowanie polskimi aktywami wśród inwestorów. Tak jak traciliśmy po wyborach w USA, tak teraz zyskujemy - zauważa natomiast Piotr Kalisz, główny ekonomista Citi Handlowy.

Ekonomiści zgodnie przyznają, że poprawiające się perspektywy polskiej gospodarki oraz brak zmiany ratingu naszego kraju zachęciły inwestorów zagranicznych do zainteresowania się złotym i polskimi obligacjami.

- Całokształt lokalnych informacji jest bardziej sprzyjający złotemu, PKB rośnie szybciej, stopy procentowe pewnie nie zmienią się szybko, a jeśli - to będą to raczej podwyżki. Pozostaje oczywiście pytanie o krajową politykę, ale widać, że inwestorzy przyzwyczaili się już do tej ekipy rządowe i "doceniają", że część obietnic została rozwodniona - podkreśla Piotr Bielski, starszy ekonomista BZ WBK.

Przyznaje jednocześnie, że obecne zachowanie się polskiej waluty jest inne niż zakładały prognozy BZ WBK.
Very Happy Very Happy Very Happy

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/waluty/news/euro-coraz-tansze-kierunek-to-425-zl,2471525,1023?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
_________________

Ci, którzy dążą do bogactwa, wpadają w pokusy i zasadzki oraz liczne nierozumne i szkodliwe pożądania, które prowadzą ludzi do zguby i zatracenia.
1T6,9


http://www.youtube.com/watch?v=d9NF2edxy-M
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 06 Lut 2017, 19:05
Spadnie czy wzrośnie - to odwieczny dylemat traderów. Lepiej, żeby EUR/USD dalej umacniało.
_________________
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: http://forum.parkiet.com/viewtopic.php?t=217956
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 07 Lut 2017, 13:15
Trolejbus napisał:
Spadnie czy wzrośnie - to odwieczny dylemat traderów. Lepiej, żeby EUR/USD dalej umacniało.Dla traderów ważne by latało raz w jedną, raz w drugą. Pozdrawiam.
_________________
korekta
Wyświetl posty z ostatnich:  
Strona 1 z 1

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach