BIOTON [BIO] - Księga LXIV

wszystko na temat spółek publicznych
kemysz
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 03 paź 2016 23:13

czy aby na 100%

Postautor: kemysz » 07 lis 2016 07:19

Wojtek , nie jestem obrońcą obecnej władzy ani jej zwolennikiem staram się patrzeć na wszelkie sprawy realnie i wypowiadać w momencie gdy mam choć trochę wiedzy w danym temacie . Tą tematykę spraw produktu Biotonu przyznam się nie zawsze zgłębiam w detalach , może to z racji tego że nie mam wielu cukrzyków w rodzinie ani sam nim nie jestem . Tak więc nie umiem się wypowiedzieć czy insulina analogowa jest na 100% lepsza od naturalnej . Jak śledzę pobieżnie od jakiegoś czasu publikacje związane z produktami biotonu to widzę że jak zwykle to bywa zdania są podzielone . W tym artykule choćby w tej sprawie różnic pada takie zdanie : " Tak też jest w przypadku insulin analogowych. Chociaż są one tak samo skuteczne jak insuliny ludzkie są reklamowane, jako najlepszy produkt na rynku." Co można powiedzieć .... reklama dźwignią handlu . W mojej branży w której pracuje od 16 lat jest taka firmą która kładzie grubą kasę na reklamę i dzięki temu pomimo iż nie ma najlepszych produktów jest najbardziej rozpoznawalną marką w zakresie ich produktów i każdy inny pojawiający się produkt jest porównywany odrazu do nich .
Artykuł ciekawy ... dziwne że jeszcze stacje takie jak TVN nie podchwyciły tematu . Może to pomogło by trochę Biotonowi . Tak czy siak insulinę analogową pasowałoby żeby mieli .

REKLAMA


kemysz
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 03 paź 2016 23:13

Postautor: kemysz » 08 lis 2016 14:18

czas podejść pod 9.90 ...

kemysz
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 03 paź 2016 23:13

Postautor: kemysz » 09 lis 2016 14:57

chińczyki wyprowadzą firmę na twardy grunt i dobrą pozycję , ni po to inwestowali żeby tego nie zrobić . Myślę że najgorsze lata ta firma ma za sobą zwłaszcza jeśli chodzi o inwestorów i właścicieli ;-) a co za tym idzie kierunki rozwoju ! Spółka stała się dobra inwestycją długoterminową , zakupić pakiecik i zakopać .

CR
Starszy chorąży
Posty: 1231
Rejestracja: 10 mar 2016 19:37

Postautor: CR » 27 lut 2017 11:23

Obrona średnioterminowego wsparcia na 7,30 zł. Rozkład wolumenu z kilku ostatnich dni sprzyja bykom

kemysz
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 03 paź 2016 23:13

Postautor: kemysz » 28 lut 2017 18:56

wykres ładny , wystrzał kwestia czasu . potrzeba tylko napędu w postaci ciekawej informacji .

wwwojtek
Młodszy chorąży
Posty: 401
Rejestracja: 10 kwie 2012 14:28

Postautor: wwwojtek » 28 lut 2017 22:59

wykres ładny , wystrzał kwestia czasu . potrzeba tylko napędu w postaci ciekawej informacji .
...np. że strata w 2016 jest większa od dotychczasowych:)

kemysz
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 03 paź 2016 23:13

Postautor: kemysz » 01 mar 2017 07:12

wykres ładny , wystrzał kwestia czasu . potrzeba tylko napędu w postaci ciekawej informacji .
...np. że strata w 2016 jest większa od dotychczasowych:)
dobre i cokolwiek byle by nie dreptało w miejscu ;) , na tąpnięciach też idzie zarobić na DT , mniej bo mniej ale zawsze coś ;) . wkurza mnie już ta cisza ciekawe co skośnoocy kombinują m bo raczej nie weszli w biotka dla zabawy lub żeby stracić .

wwwojtek
Młodszy chorąży
Posty: 401
Rejestracja: 10 kwie 2012 14:28

Postautor: wwwojtek » 01 mar 2017 15:00

Dopóki nie zaczną sprzedawać inuliny (i nie chodzi mi o ten badziew co maja na licencji od 2006 tylko analogi). Sami zakładają że analogi powinny być zarejestrowane do 2022! No a potem marketing, szukanie luki na rynku...itd. Rynek insuliny jest zaspakajany prze Novo Nordisk i Eli Lilly z duuuuużym naddatkiem, przez wszystkie rodzaje insulin. Novo nawet oświadczył, że stać go na dystrybucję insuliny ludzkiej za darmo-w promocji!! Mogą zmiażdżyć Bioton w pięć sekund.
Scenariusz na teraz będzie taki: Jeszcze tydzień-dwa takiego obsuwającego marazmu na niskich obrotach. Potem ostre odbicie przed raportem w okolice 9 zł. (podnęcenie leszcza). Po czym okaże się że sprzedaż jak zwykle...:_( I powolna obsuwa do pozycji wyjściowych tj. ok 7 zł i niżej.
Jeszcze raz: bez analogów o powolnym uwalnianiu nic nie zdziałają. Cukrzycy nie chcą się kłuć codziennie tylko raz w tygodniu, jeśli już, i są skłonni za to sporo więcej zapłacić. Tylko jak te ew. analogi upchać na nasyconym rynku? Do tej pory Bioton pozostanie spółką spekulacyjną. Z resztą o też słabnącym zainteresowaniu.

wwwojtek
Młodszy chorąży
Posty: 401
Rejestracja: 10 kwie 2012 14:28

Postautor: wwwojtek » 08 mar 2017 12:39

wykres ładny , wystrzał kwestia czasu . potrzeba tylko napędu w postaci ciekawej informacji .
No to napęd w postaci ciekawego info już mamy (wypad z WIG40 i odwrót fundów). I wykresik faktycznie wystrzelił :lol:

EU17
Sierżant sztabowy
Posty: 177
Rejestracja: 13 sty 2006 22:10

Postautor: EU17 » 14 mar 2017 10:37

Bioton ma dofinansowanie z NCBiR w wysokości max. 20,99 mln zł
ISBnews - Biznes
14 Mar 2017, 10:12


Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Bioton zawarł umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) o dofinansowanie projektu "Opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania krótko- i długodziałających analogów insuliny mających zastosowanie w terapii cukrzycy", poinformowała spółka. Wartość dofinansowania nie przekroczy 20,99 mln zł, podano także.
"Jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy, spółka zobowiązana jest wystawić i złożyć do dyspozycji NCBiR weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Warunki umowy nie odbiegają przy tym od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów" - czytamy w komunikacie.

Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 50,68 mln zł, podobnie jak całkowita maksymalna kwota wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, podano także.

"W ocenie zarządu, zawarcie umowy umożliwia spółce rozwój portfela leków stosowanych w leczeniu cukrzycy, rozszerzając go o analogi insulin" - czytamy również.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

Długoterminowiec
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 391
Rejestracja: 30 gru 2015 12:22

Postautor: Długoterminowiec » 14 mar 2017 13:10

Dopóki nie zaczną sprzedawać inuliny (i nie chodzi mi o ten badziew co maja na licencji od 2006 tylko analogi). Sami zakładają że analogi powinny być zarejestrowane do 2022! No a potem marketing, szukanie luki na rynku...itd. Rynek insuliny jest zaspakajany prze Novo Nordisk i Eli Lilly z duuuuużym naddatkiem, przez wszystkie rodzaje insulin. Novo nawet oświadczył, że stać go na dystrybucję insuliny ludzkiej za darmo-w promocji!! Mogą zmiażdżyć Bioton w pięć sekund.
Scenariusz na teraz będzie taki: Jeszcze tydzień-dwa takiego obsuwającego marazmu na niskich obrotach. Potem ostre odbicie przed raportem w okolice 9 zł. (podnęcenie leszcza). Po czym okaże się że sprzedaż jak zwykle...:_( I powolna obsuwa do pozycji wyjściowych tj. ok 7 zł i niżej.
Jeszcze raz: bez analogów o powolnym uwalnianiu nic nie zdziałają. Cukrzycy nie chcą się kłuć codziennie tylko raz w tygodniu, jeśli już, i są skłonni za to sporo więcej zapłacić. Tylko jak te ew. analogi upchać na nasyconym rynku? Do tej pory Bioton pozostanie spółką spekulacyjną. Z resztą o też słabnącym zainteresowaniu.
Jasnowidz !!!

Jednak ja też powróżę - analogi jeszcze w tym roku :lol:

Nie traktujcie tego jako rekomendację itp to tylko wróżby z fusów. Pozdrawiam zbieraczy akcji Bioton :)

wwwojtek
Młodszy chorąży
Posty: 401
Rejestracja: 10 kwie 2012 14:28

Postautor: wwwojtek » 14 mar 2017 13:41

Dopóki nie zaczną sprzedawać inuliny (i nie chodzi mi o ten badziew co maja na licencji od 2006 tylko analogi). Sami zakładają że analogi powinny być zarejestrowane do 2022! No a potem marketing, szukanie luki na rynku...itd. Rynek insuliny jest zaspakajany prze Novo Nordisk i Eli Lilly z duuuuużym naddatkiem, przez wszystkie rodzaje insulin. Novo nawet oświadczył, że stać go na dystrybucję insuliny ludzkiej za darmo-w promocji!! Mogą zmiażdżyć Bioton w pięć sekund.
Scenariusz na teraz będzie taki: Jeszcze tydzień-dwa takiego obsuwającego marazmu na niskich obrotach. Potem ostre odbicie przed raportem w okolice 9 zł. (podnęcenie leszcza). Po czym okaże się że sprzedaż jak zwykle...:_( I powolna obsuwa do pozycji wyjściowych tj. ok 7 zł i niżej.
Jeszcze raz: bez analogów o powolnym uwalnianiu nic nie zdziałają. Cukrzycy nie chcą się kłuć codziennie tylko raz w tygodniu, jeśli już, i są skłonni za to sporo więcej zapłacić. Tylko jak te ew. analogi upchać na nasyconym rynku? Do tej pory Bioton pozostanie spółką spekulacyjną. Z resztą o też słabnącym zainteresowaniu.
Jasnowidz !!!

Jednak ja też powróżę - analogi jeszcze w tym roku :lol:

Nie traktujcie tego jako rekomendację itp to tylko wróżby z fusów. Pozdrawiam zbieraczy akcji Bioton :)
----------------------------------------------------------------------------------
WOW! W tym roku?! Ale chyba masz na myśli rozpoczęcie badań przedklinicznych? Bo widzisz koleżko, chciałbym być takim optymistą jak ty, bo też mam trochę tego towaru w portfelu, ale sama spółka nie pozostawia złudzeń kiedy te analogi:
http://www.forumfarmaceutyczne.org/2016 ... 00-mln-zl/
Jeśli zaś chodzi o ostatnie info o dofinansowaniu, to dawno jest już w cenie. Teraz harcują resztki spekuły. Info o przyznaniu podane było 28.10.2016. Teraz podpisali umowę:
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wia ... -2014-2020
Też trzymam kciuki. Tylko nieco powściągliwiej :D

wwwojtek
Młodszy chorąży
Posty: 401
Rejestracja: 10 kwie 2012 14:28

Postautor: wwwojtek » 30 mar 2017 16:09


wwwojtek
Młodszy chorąży
Posty: 401
Rejestracja: 10 kwie 2012 14:28

Postautor: wwwojtek » 11 kwie 2017 20:30


wwwojtek
Młodszy chorąży
Posty: 401
Rejestracja: 10 kwie 2012 14:28

Re: czy aby na 100%

Postautor: wwwojtek » 27 maja 2017 16:21

Wojtek , nie jestem obrońcą obecnej władzy ani jej zwolennikiem staram się patrzeć na wszelkie sprawy realnie i wypowiadać w momencie gdy mam choć trochę wiedzy w danym temacie . Tą tematykę spraw produktu Biotonu przyznam się nie zawsze zgłębiam w detalach , może to z racji tego że nie mam wielu cukrzyków w rodzinie ani sam nim nie jestem . Tak więc nie umiem się wypowiedzieć czy insulina analogowa jest na 100% lepsza od naturalnej . Jak śledzę pobieżnie od jakiegoś czasu publikacje związane z produktami biotonu to widzę że jak zwykle to bywa zdania są podzielone . W tym artykule choćby w tej sprawie różnic pada takie zdanie : " Tak też jest w przypadku insulin analogowych. Chociaż są one tak samo skuteczne jak insuliny ludzkie są reklamowane, jako najlepszy produkt na rynku." Co można powiedzieć .... reklama dźwignią handlu . W mojej branży w której pracuje od 16 lat jest taka firmą która kładzie grubą kasę na reklamę i dzięki temu pomimo iż nie ma najlepszych produktów jest najbardziej rozpoznawalną marką w zakresie ich produktów i każdy inny pojawiający się produkt jest porównywany odrazu do nich .
Artykuł ciekawy ... dziwne że jeszcze stacje takie jak TVN nie podchwyciły tematu . Może to pomogło by trochę Biotonowi . Tak czy siak insulinę analogową pasowałoby żeby mieli .
---------------------------------------------------------------------------------------------
Podstawową przewagą analogów nad insulina ludzką jest to, że nie trzeba się kłuć codziennie, tylko raz w tygodniu. A ludzie, którzy mają już blizny od strzykawek chętnie zapłacą sporo więcej za ten luksus. Tylko tyle i aż tyle.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości