iALBATROS GROUP [IAG] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
blogprezesa
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 31 paź 2016 19:40

iALBATROS GROUP [IAG] księga I

Postautor: blogprezesa » 04 lut 2017 11:40

W związku z dużymi spadkami w czwartek kursu iAlbatros, napisałem posta aby pokazać (uświadomić nieobeznanym) że nawet w przypadku braku sprzedaży spółki zależnej istnieje dalsze "życie" spółki i to bardzo dobre.

http://analizyprezesa.blogspot.com/2017 ... osc-w.html

REKLAMA


wloczega
Starszy chorąży
Posty: 1120
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wloczega » 04 lut 2017 20:45

Fajnego bloga prowadzisz, niektóre spółki mam ,które u Ciebie widzę. Innego głowna w życiu bym nie kupił wistil i inne niepłynne z NC :!: Wydaje się ze na co poniektórych/niepłynnych/ to w przypadku spadku będziecie na wyścigi opuszczać okręt i nakręcać spadki :idea: :idea:
Przemyśl to ,bo nie ma problemu gdy giełdy rosną,ale gdy zaczną się spadki :?: :?: ...

maxmod
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3215
Rejestracja: 06 kwie 2006 21:39

Postautor: maxmod » 16 mar 2017 11:27

Sodexo połknął iAlbatrosa

Sodexo joins forces with Xpenditure and iAlbatros to offer streamlined business travel and expense experience

https://globenewswire.com/news-release/ ... ience.html

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 16 mar 2017 12:35

miałem akcje tej spółki więc się nią interesowałem mocno

i nie potrafię się oprzeć wrażeniu , że ..... "może coś tam pod stołem" :?: :?: :evil:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

zloty
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 25 paź 2005 16:04

Postautor: zloty » 16 mar 2017 12:48

miałem akcje tej spółki więc się nią interesowałem mocno

i nie potrafię się oprzeć wrażeniu , że ..... "może coś tam pod stołem" :?: :?: :evil:
jak się przeanalizuje stare komunikaty spółki to można śmiało powiedzieć, że Moncef, czyli prezes bardzo to sobie ładnie rozegrał z korzyścią dla siebie i francuskich przyjaciół-taka zaawansowana inżynieria finansowa

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 16 mar 2017 12:52

miałem akcje tej spółki więc się nią interesowałem mocno

i nie potrafię się oprzeć wrażeniu , że ..... "może coś tam pod stołem" :?: :?: :evil:
jak się przeanalizuje stare komunikaty spółki to można śmiało powiedzieć, że Moncef, czyli prezes bardzo to sobie ładnie rozegrał z korzyścią dla siebie i francuskich przyjaciół-taka zaawansowana inżynieria finansowa
A rozegrali to tylko dlatego, że fundy wolą pchać smieciowe spółki niż zająć się tymi dobrymi. Jakby kurs na giełdzie wynosił 30zł to taka sprzedaż by nie przeszła. Natomiast teraz, dużo zarobi prezes, zarobi Francja oraz koledzy prezesa ze Szwecji. Natomiast polskie fundusze dostaną na waciki i tyle.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 16 mar 2017 15:50

miałem akcje tej spółki więc się nią interesowałem mocno

i nie potrafię się oprzeć wrażeniu , że ..... "może coś tam pod stołem" :?: :?: :evil:
jak się przeanalizuje stare komunikaty spółki to można śmiało powiedzieć, że Moncef, czyli prezes bardzo to sobie ładnie rozegrał z korzyścią dla siebie i francuskich przyjaciół-taka zaawansowana inżynieria finansowa
A rozegrali to tylko dlatego, że fundy wolą pchać smieciowe spółki niż zająć się tymi dobrymi. Jakby kurs na giełdzie wynosił 30zł to taka sprzedaż by nie przeszła. Natomiast teraz, dużo zarobi prezes, zarobi Francja oraz koledzy prezesa ze Szwecji. Natomiast polskie fundusze dostaną na waciki i tyle.
a prezes nagle zacznie zarabiać 3 mln usd rocznie... w ramach "podziękowań" za transakcję
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

zloty
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 25 paź 2005 16:04

Postautor: zloty » 16 mar 2017 15:53

miałem akcje tej spółki więc się nią interesowałem mocno

i nie potrafię się oprzeć wrażeniu , że ..... "może coś tam pod stołem" :?: :?: :evil:
jak się przeanalizuje stare komunikaty spółki to można śmiało powiedzieć, że Moncef, czyli prezes bardzo to sobie ładnie rozegrał z korzyścią dla siebie i francuskich przyjaciół-taka zaawansowana inżynieria finansowa
A rozegrali to tylko dlatego, że fundy wolą pchać smieciowe spółki niż zająć się tymi dobrymi. Jakby kurs na giełdzie wynosił 30zł to taka sprzedaż by nie przeszła. Natomiast teraz, dużo zarobi prezes, zarobi Francja oraz koledzy prezesa ze Szwecji. Natomiast polskie fundusze dostaną na waciki i tyle.
ostatnią szansę mają fundusze, żeby nas zaskoczyć-pozytywnie oczywiście,
może po skupie? mały rajd? bo potem to czwarta zmiana nazwy i żegnamy albatrosa

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 16 mar 2017 15:56

jak się przeanalizuje stare komunikaty spółki to można śmiało powiedzieć, że Moncef, czyli prezes bardzo to sobie ładnie rozegrał z korzyścią dla siebie i francuskich przyjaciół-taka zaawansowana inżynieria finansowa
A rozegrali to tylko dlatego, że fundy wolą pchać smieciowe spółki niż zająć się tymi dobrymi. Jakby kurs na giełdzie wynosił 30zł to taka sprzedaż by nie przeszła. Natomiast teraz, dużo zarobi prezes, zarobi Francja oraz koledzy prezesa ze Szwecji. Natomiast polskie fundusze dostaną na waciki i tyle.
ostatnią szansę mają fundusze, żeby nas zaskoczyć-pozytywnie oczywiście,
może po skupie? mały rajd? bo potem to czwarta zmiana nazwy i żegnamy albatrosa
Nie wiem. Ja na pewno zarobię, bo teraz to pewniak, kwestia ile. W teorii powinien być po rajd żeby opchnąć ulicy towar, ale wcale nie musi być bo nie ważne po ile się sprzeda i tak całościowo będzie się na plusie, to mogą sypać nie patrząc na cenę.

maxmod
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3215
Rejestracja: 06 kwie 2006 21:39

Postautor: maxmod » 17 mar 2017 09:30

No i mamy oficjalne ogłoszenie o skupie akcji po 59,05 za sztukę.

http://m.bankier.pl/wiadomosc/iAlbatros ... 05346.html

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 17 mar 2017 09:38

no nieźle sobie pojechali z terminem, widać że chcą jak najwięcej towaru upłynnić w wezwaniu kosztem drobnych. Sam mam teraz problem, bo nie wiem czy zdążę.

wloczega
Starszy chorąży
Posty: 1120
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wloczega » 17 mar 2017 09:43

[quote="maxmod"]No i mamy oficjalne ogłoszenie o skupie akcji po 59,05 za sztukę.

http://m.bankier.pl/wiadomosc/iAlbatros ... 05346.html[/quot
co czwarta akcje ,co czwarta mniej więcej :lol: :lol: Cudów się nie spodziewałem ale te mizerne otwarcie nawet mnie zaskoczyło :shock: :shock:
Nawet na minusie może się zamknąć :lol: :lol:

wloczega
Starszy chorąży
Posty: 1120
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wloczega » 17 mar 2017 10:16

No i mamy oficjalne ogłoszenie o skupie akcji po 59,05 za sztukę.

http://m.bankier.pl/wiadomosc/iAlbatros ... 05346.html[/quot
co czwarta akcje ,co czwarta mniej więcej :lol: :lol: Cudów się nie spodziewałem ale te mizerne otwarcie nawet mnie zaskoczyło :shock: :shock:
Nawet na minusie może się zamknąć :lol: :lol:
Ten króciutki termin może powodować ze dzisiaj kupując ,można nie zdążyć odpowiedzieć jeżeli przejdzie to przez dwa BM .Pewnie jakiś fund to wykorzysta a indywidualni jak zwykle w czarnej du.. :!: :!:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 17 mar 2017 10:38

Ja to widzę inaczej. Tak krótki termin spowoduje, że drobni nie zdążą dopełnić formalności przez co więcej akcji sprzedadzą w wezwaniu fundusze. Jest to dla nich ważne, bo im mniej będa mieć po wezwaniu tym więcej zarobią.

Koledzy mam takie coś z mbanku -

0,10% wartości zablokowanych papierów
wartościowych)2 lub opłata negocjowana,
w każdym przypadku nie mniej niż 500 zł)

Mam rozumieć że koszt blokady to minimum 500zł a gdy mam więcej akcji niż ta prowizja to wtedy liczą 0,10?

KAMAR
Chorąży sztabowy
Posty: 4047
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: KAMAR » 17 mar 2017 10:47

cze

nie qumam dlaczego to nie rośnie dzisiaj
może czegoś nie rozumiem właśnie

skup 25% około
załóżmy że dojdzie do skupu po 59,05 25%
kupując 1000 szt sprzedajemy 250 po 59 pln = 14,750

niech po skupie kurs wynosi 0 to i tak zarabiamy

zakładam, że 10% nei odpowie to wyjdzie więcej
zakładam, że to jeszcze nie wydmuszka po sprzedaży głównego aktywa
zakładam, że bilans za III kw to nadwyżka aktywów obrotowych nad zobowiązaniami

itp itd

ja wziąłem i odpowiem na skup

dzis transakcja, akcje zapisane we wtorek, w środę wycieczka do biura maklerskiego i do BOŚ
czasu aż nadto

ale dlaczego to nie chodzi po 14,5 i wyżej dzisiaj?

proszę o wyjaśnienie

pzdr i miłego dnia


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości