MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: vetus » 30 kwie 2017 09:46

W którym 2018 to znowu BB i znowu Tomek robi miejsce pod przyszły BB.

Tomkowi?
Trochę tak, ponieważ ssałby gotówkę z MCI jednocześnie nie tracąc procentowego udziału w spółce.


Mniejszościowym?
Na pewno nie. W tym scenariuszu potrzebne jest utrzymanie wielkiego dyskonta. Ani dobrego kursu ani dywidendy nikt by nie zobaczył.
Co najwyżej skorzystają ultramaratończycy, którzy w dłuuuuugim terminie (dopiero po zmianie tej polityki) skorzystają na poprawianiu NAV/S (niewątpliwie taki BB poprawia)
Zjeść ciastko i mieć ciastko !

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: młoddy » 30 kwie 2017 10:42

W którym 2018 to znowu BB i znowu Tomek robi miejsce pod przyszły BB.

Tomkowi?
Trochę tak, ponieważ ssałby gotówkę z MCI jednocześnie nie tracąc procentowego udziału w spółce.


Mniejszościowym?
Na pewno nie. W tym scenariuszu potrzebne jest utrzymanie wielkiego dyskonta. Ani dobrego kursu ani dywidendy nikt by nie zobaczył.
Co najwyżej skorzystają ultramaratończycy, którzy w dłuuuuugim terminie (dopiero po zmianie tej polityki) skorzystają na poprawianiu NAV/S (niewątpliwie taki BB poprawia)
Zjeść ciastko i mieć ciastko !
Ten sam efekt przyniosłyby dywidendy. Nie widzę sensu wymyślania fikuśnych metod alternatywnych, których podstawowym efektem jest słaby kurs (bo jak widać Banan nie akceptuje bezdywidendowego Limited Partnera).

Po kiego wała Tomkowi słaby kurs?
Gdyby zamierzał przejąć całą spółkę to OK, wtedy rozumiem. Ale nie robi tego. Więc po co? Dla podkręcenia NAV/S? Być może, ale to taka sztuka dla sztuki, ponieważ na podkręcaniu NAV/S nie przekładającym się na kurs właściwie nikt nie korzysta. Zwłaszcza gdy nie ma dywidend.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: incoqnito » 30 kwie 2017 11:06

W którym 2018 to znowu BB i znowu Tomek robi miejsce pod przyszły BB.

Tomkowi?
Trochę tak, ponieważ ssałby gotówkę z MCI jednocześnie nie tracąc procentowego udziału w spółce.
Ale właściwie to niezbyt, bo nie czerpałby korzyści z taniego BB, a cash mógłby mieć z dywidend.

Mniejszościowym?
Na pewno nie. W tym scenariuszu potrzebne jest utrzymanie wielkiego dyskonta. Ani dobrego kursu ani dywidendy nikt by nie zobaczył.
Co najwyżej skorzystają ultramaratończycy, którzy w dłuuuuugim terminie (dopiero po zmianie tej polityki) skorzystają na poprawianiu NAV/S (niewątpliwie taki BB poprawia)

Może po prostu nie chce wypłacić dywidendy bo coś tam, z drugiej strony nic mu nikt nie zarzuci bo przecież wg. niektórych buy-back to to samo co dywidenda, zresztą myślę, że on sam w to wierzy...
Wcale nie musi być też olbrzymie dyskonto. 0,73NAV i masz buy-back. Przecież ustalając tak głupi warunek wypłaty dywidendy mieli coś na uwadze, chyba.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: młoddy » 30 kwie 2017 11:51

wg. niektórych buy-back to to samo co dywidenda, zresztą myślę, że on sam w to wierzy...
Wcale nie musi być też olbrzymie dyskonto. 0,73NAV i masz buy-back. Przecież ustalając tak głupi warunek wypłaty dywidendy mieli coś na uwadze, chyba.
BB jest dywidendą tylko wtedy gdy odbywa się po bardzo wysokim kursie, wszyscy akcjonariusze się zapisują i po redukcji dostają swoją dolę. Skupy po cenie rynkowej w żadnym wypadku nie są dywidendą.
Dywidenda z definicji jest wypłatą cashu dla wszystkich akcjonariuszy.

Sam brak dywidendy wymusza duże dyskonto. Oczywiście G1 i załamanie progresji NAV też się dokładają. Ergo po wygaśnięciu konwertów i poprawie wyników biznesu można racjonalnie oczekiwać że dyskonto się zmniejszy.
Jednak wątpię żeby bez dywidend kurs przekroczył 0.7NAV. To z kolei według ogłoszonej polityki oznacza brak dywidendy.
Pozostaje czekać na zmianę polityki.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: Reno » 30 kwie 2017 13:23

Po kiego wała Tomkowi słaby kurs?
a czy Tomek biega na 100 metrów przy udach "jak moja ręka" czy jednak wybrał 40 km . Nie wnikając już w fakt, że za chwilę możemy się dowiedzieć lub domyślać że zostało mu a z 7 ośmiotysięczników do korony ziemi z braku dopływu adrenaliny. a może nawet z tego powodu większe dyskonto niż powielania głupotek na które lekarstwo u jakiegoś chińczyka pewnie i za 2 zł można kupić , włączyć przycisk ON i policzyć jak to z tym skupem było naprawdę !

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: młoddy » 30 kwie 2017 14:31

Po kiego wała Tomkowi słaby kurs?
a czy Tomek biega na 100 metrów przy udach "jak moja ręka" czy jednak wybrał 40 km

policzyć jak to z tym skupem było naprawdę !
Twoja uwaga jest bez sensu ponieważ duże dyskonto towarzyszy kursowi już bardzo wiele lat. Nie jestem raptusem. Potrafię czekać. Ale Tomek obiecał dywidendy już 6 lat temu. Ergo cierpliwi występują tutaj w roli frajerów.
Tomek z ludzi takich jak ja, Inco lub Opty zrobił frajerów.


Tak naprawdę to ten skup wcale nie był wielki. Nie zabrano 10 milionów akcji nerwowym rączkom. Sam Tomek wywalił 4 miliony. Jeden milion właściwie przynależał do poprzedniego skupu, jeden milion się jeszcze nie dokonał. Ergo mówimy o skupie tylko 4 milionów akcji.
Jak by nie liczyć ten BB nie był dywidendą. Perspektywa kolejnych BB zamiast dywidendy nie przysporzy MCI giełdowej popularności.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: incoqnito » 30 kwie 2017 14:52

Po kiego wała Tomkowi słaby kurs?
a czy Tomek biega na 100 metrów przy udach "jak moja ręka" czy jednak wybrał 40 km

policzyć jak to z tym skupem było naprawdę !
Twoja uwaga jest bez sensu ponieważ duże dyskonto towarzyszy kursowi już bardzo wiele lat. Nie jestem raptusem. Potrafię czekać. Ale Tomek obiecał dywidendy już 6 lat temu. Ergo cierpliwi występują tutaj w roli frajerów.
Tomek z ludzi takich jak ja, Inco lub Opty zrobił frajerów.
Siedzę na papierze od 2012r. Zaraz będzie 5 lat. Czyli można powiedzieć, że jestem długoterminowym, a nie trzęsiłapką. Wychodzi na to, że moja stopa zwrotu na dosyć ryzykownym papierze jakim jest MCI jest żałosna( fakt były momenty gdy wyglądała lepiej).Poza tym gdy kupowałem papier dyskonto wynosiło około 0,5NAV a obecnie po 5 latach mamy 0,5NAV. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby po drodze nie obiecano dywidendy w latach 2011-2016 i zajęcia się likwidacją tego właśnie dyskonta. Potem obiecano kolejne dywidendy, więc powinienem przytulić ich już kilka.
Jeśli ten bb to jest dywidenda to proponuję wziąć koło i się je...ć w czoło.
http://mci.pl/mci-management-sa-oglasza ... -2011-2016
Rekomendacja dotycząca wypłaty dywidendy będzie przedstawiana WZA przez zarząd wyłącznie po spełnieniu następujących warunków: wartość całkowitego zadłużenia zewnętrznego Spółki na dzień bilansowy poprzedzający dzień rekomendacji wyniesie poniżej 20%; wartość dywidendy proponowanej do wypłaty za określony rok stanowić będzie każdorazowo maksymalnie 33% wartości zysku netto osiągniętego przez Grupę w danym roku; prognozowany wzrost PKB Polski komunikowany przez GUS na rok bieżący i kolejny wyniesie powyżej 4%, w przypadku niższych prognoz wzrostu gospodarczego wartość rekomendowanej dywidendy może być proporcjonalnie ograniczana.
Może ale nie musi, ale jeśli nawet tak powinna zostać wypłacona w ograniczonym stopniu.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 30 kwie 2017 15:57

Z drugiej strony dlaczego zawezwali na tyle akcji, mogli na ciut więcej i byłoby po skupie...
to skup akcji, a nie wezwanie gdzie przepisy są bardzo konkretne, przy takim skupie mają kompletną dowolność, ile i kiedy skupić chcą...wreszcie wydaje się, że 100 baniuszek w gotówce w bilansie nie było, więc w miarę pojawiania się żywej gotówy w kasie spółki, robią te ich mikro wezwania jak to szumnie nazwali :twisted:
ps>bezduskusyjnie dodatni efekt skupu to zmiejszenie o ponad 10% całej puli akcji :idea:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 30 kwie 2017 19:29

Niby jest fajnie i Gett się rozwija:
Gett Inc., a Volkswagen AG-backed app used for ordering taxis, is looking to raise up to $700 million to fuel expansion, according to people familiar with the plans. The Tel Aviv-based company has hired Wells Fargo & Co. and Credit Suisse to help bring in new funds, said the people, who asked not to be identified because the plans aren’t public.

Gett is targeting a valuation of as much as $2 billion, depending on the final level of investment, said one of the people. Last year the app also targeted a valuation of $2 billion before receiving $300 million from Volkswagen in May. However, one investor said in June Gett had yet to break the $1 billion mark. Gett, Credit Suisse and Wells Fargo declined to comment.
Ale jak popatrzysz ile środków pozyskuje konkurencja :shock: :shock: :shock:
Lyft Inc. raised $600 million in April, while China’s Didi Chuxing is near an agreement to raise at least $5 billion.
https://www.bloombergquint.com/business ... homebuyers

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 30 kwie 2017 19:31

w rynek nie rzucą bo niby dlaczego :?:
moze redukcja wynikała z takiej gry: kupujesz po 9 z kawałkiem i oddajesz po 10, kilka dni i zabawy, a procent lepszy niż rok na lokacie...może :?: :roll:
procent redukcji dość wstydliwy i do publikacji tutaj sie nie nadaje :twisted:
[...]
wciaz ponawiam: czy mozna dowiedziec sie, o czym kolega mowi?
Podbijam!!!
Zapisałeś się na wezwanie, masz wiedzę filozofie, to masz faktycznie możliwość napisać coś pożytecznego. Tyle razy wklejałeś niepotrzebne linki, a teraz jak potrzeba i można pomóc to... :evil:
Szczur na ten temat milczy, troll nad nad trolle !

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: optymistyczny » 02 maja 2017 13:51

że zostało mu a z 7 ośmiotysięczników do korony ziemi z braku dopływu adrenaliny.
dla scislosci ;) zwroce uwage na wewnetrzna sprzecznosc - jest tylko 7 kontynentow. I tylko w Azji Mt. Everest ma pond 8000m ;)

Filozofie rynku: ujmujac sie za pytajacymi, pragne zauwazyc, ze twa wiedza jest Twoja calkowicie prywatna wlasnoscia i mozesz z nia czynic, co tylko chcesz. Jesli internetowe fora nie sa wlasnie po to, by dzielic sie taka wiedza, to ja nie wiem po co**.. ;)

**Oczywiscie, pomijam wszelkie formy naganiania,, "kibicowania", zaklinania i przerozne formy psychoterapii

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 02 maja 2017 14:26


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 02 maja 2017 20:41

Zaraz mnie dwa lata od ostatniego przeszacowania Azimo:
It’s raised no less than $46m in funding so far, most recently $15m last year. In 2015 it was valued at a reported $100m.
Zresztą w prezentacji MCI to samo. TechV ma 8,65% wycenionych 25mln zł.
http://www.managementtoday.co.uk/meet-f ... cSarx6j.99

Co może być powodem braku przeszacowania? Orientuje się ktoś?
:roll:

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: komu służyłby scenariusz Incoqnito?

Postautor: Reno » 02 maja 2017 21:50

że zostało mu a z 7 ośmiotysięczników do korony ziemi z braku dopływu adrenaliny.
dla scislosci ;) zwroce uwage na wewnetrzna sprzecznosc - jest tylko 7 kontynentow. I tylko w Azji Mt. Everest ma pond 8000m ;)
myślałem o koronie himalajów, pisałem i myliłem z koroną ziemie co oczywiście jest czymś innym, zwał jak zwał, hobby do najbezpieczniejszych nie należy

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Postautor: Reno » 02 maja 2017 21:58

4.Nie mam przekonania że Tomek zrobił gest dla drobnych.
Więc jak nazwać skupowanie prywatnie za 12zł z rynku by za chwile oddawać to drobnym akcjonariuszom po 10zł. Wszystko co oddał w pakietówkach próbuje odkupować na rynku przed oddaniem, w trakcie i ze sporym prawdopodobieństwem pewnie kupuje nadal. Średnia cena po jakiej kupował i kupuje z rynku jest nadal wyższa niż cena po jakiej przelał to pozostałym akcjonariuszom MCI.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: chandlerr i 109 gości