Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
KAKAO - COCOA
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 14 Mar 2017, 14:50
kakao (–1,0%), kawa (Arabica: –1,3%, Robusta: –1,1%), cukier (biały/londyński: –5,2%, brązowy/trzcinowy: –6,5%). Niemniej warto tutaj zauważyć, że był to też drugi już taki tydzień w ostatnim czasie, gdy zdarzały się sesje podczas których kakao silnie zyskiwało. Pomiędzy czwartkiem a piątkiem jego cena podniosła się z 1890,5 do 1921,0 dolarów za tonę, czyli o +2,1%. Kakao jest dobrym przykładem towarów, zwłaszcza “miękkich”, które moją “padać ofiarą” nadpodaży, lecz równolegle dają tym asumpt kontrariańskim strategiom. W odniesieniu do kakao przed paroma dniami pojawiły się informacje o symptomach aktywności funduszy hedgingowych, które po raz pierwszy od listopada są na tym rynku stroną kupująca netto.

http://www.ticker.pl/2017/03/13/komentarz-tygodniowy-z-rynku-towarowego-13-03-2017/
_________________
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!
Powrót do góry Post
Wysłany: Sro, 22 Mar 2017, 11:05
Wiele w ostatnim czasie działo się na rynku popularnych “softów”, a zwłaszcza kakao. W minionym tygodniu jego cena wzrosła o +4,4%, ale jest to jeszcze efekt piku z wtorku na środę, gdy kurs kontraktów doszedł do ok. 2080 USD/t. Zeszły tydzień kakao kończyło z ceną 2016,0 USD/t, czyli było już po drugiej stronie ,”stoku”. O tym, że tego rodzaju scenariusz może się zrealizować pisaliśmy na tych stronach na przełomie lutego i marca. W tamtym mniej więcej czasie ,,do gry” na rynku prognoz dla kakao wszedł również Goldman Sachs, który m.in. zwrócił uwagę, że niskie ceny sprzyjają wzrostowi konsumpcji, zwłaszcza w Azji.
_________________
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 28 Mar 2017, 10:41
Zdecydowanie najlepszy prasę ma w tym gronie kakao (w tygodniu: +5,7%), ale i tutaj wahania mogą być spore. W ostatnich tygodniach niejednokrotnie na tych stronach pisałem, że w okresie poprzedzającym wielkanocnym spodziewam się zwyżek, i to bez względu na to, jak silny towarzyszyłby temu przekaz prognostyczny o obfitych żniwach kakaowych w afrykańskim pasie uprawnym. Teraz w podobnym duchu wypowiadają się m.in. wspomniani Commerzbanku. Zwracają oni też uwagę, że jeśli niskie ceny dłużej by się utrzymywały, to kakaowa branża Wybrzeża Kości Słoniowej (ok. 40% globalnej podaży) może znaleźć się w poważnych tarapatach, a wówczas przełoży się to niewątpliwie na ceny.

http://www.ticker.pl/2017/03/27/komentarz-tygodniowy-z-rynku-towarowego-27-03-2017/
_________________
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 10 Kwi 2017, 14:26
Zapowiedzi dobrych zbiorów na plantacjach Wybrzeża Kości Słoniowej i Ghany spowodowały, że po ostatnich dynamicznych zwyżkach notowania kakao obniżyły się w zeszłym tygodniu o –4,1%. ticker.pl
_________________
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 22 Maj 2017, 9:14
17.05.2017
Wśród tzw. softów królem ubiegłotygodniowego “polowania” stało się kakao (+6,8%). Impulsu do obserwowanej dynamiki wzrostu jego cen upatrywać należy we wspominanej przez nas niedawno decyzji o tegorocznej redukcji wydatków budżetowych (o 10%), którą zamierza przeprowadzić rząd Wybrzeża Kości Słoniowej, jako następstwa spadku wartości eksportu. Taka decyzja może jednak kolidować z oczekiwaniami tamtejszych sfer wojskowych domagających się wyższych płac. W rezultacie w kraju, który dostarcza światu najwięcej, bo ok. 40% ziarna kakaowego, dość niespodziewanie podniosło się spore ryzyko polityczne. Poza tym, zwraca się też uwagę na czynniki pogodowe, czyli potrzebę większej ilości opadów dla tej części świata. Tym, co najbardziej jednak implikuje do zainteresowania się kakao jest atrakcyjna cena, stąd sygnalizowane w różnych analizach i komentarzach spore zainteresowanie, zarówno ze strony funduszy hedgingowych, jak i klientów detalicznych, lokujących środki w różne instrumenty strukturyzowane.
http://www.ticker.pl/2017/05/15/komentarz-tygodniowy-z-rynku-towarowego-15-05-2017/
_________________
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!
Wyświetl posty z ostatnich:  
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach