MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 14 cze 2017 20:49

zebrał by te 95% akcji a potem już przymusowy wykup. Oby nie, bo nie mamy żadnej szansy obrony
1.Do przymusowego wykupu wystarczy przekroczenie progu 90%.

2.My nie mamy ani szansy obrony ani ....powodu aby się bronić. Sprzedamy przy wyciskaniu relatywnie drogo i odkupimy relatywnie taniej jako akcje PEM. Nie mam nic przeciwko zamianie MCI po 11 na PEM po 52.

3.Jeśli np. Czarek (ma trochę akcji MCI) miałby ochotę dokuczać to jak najbardziej jest linia obrony i nazywa się G1. Wystarczyłoby wykazać że ten potworek był niegospodarnością przeciwko spółce. IMHO Tomek zrobił wszystko zgodnie z prawem (emisja nastąpiła przed spin off'em i formalnie to decyduje), ale nie jestem prawnikiem i nie wiem co by powiedziały sądy.
Ad.1 Powód będzie jeśli są przesłanki do wystrzału NAVu a moim zdaniem są, natomiast zaproponują nam 12-13zł przed samy wystrzałem czyli przed końcem IVQ2017r
Ad.2 pod warunkiem, że PEM dalej będzie 50zł.

REKLAMA


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 14 cze 2017 22:35

Gdyby zrobił wezwanie przed mocnym wyskokiem NAV-u dając dobrą cenę np 12-13zł myślę, że zebrał by te 95% akcji a potem już przymusowy wykup. Oby nie, bo nie mamy żadnej szansy obrony, nawet fundy nie będą po naszej stronie i skoro oddawały po 10 to po 13 z pocałowaniem w d..ę oddadzą.
no to dlaczego nie ma conajmniej kilku pytan chocby w pudelku biznesu? Listow do redaktorkow mediow gieldowych?
Gosc zastawia wspolny majatek, nie robi webcastow i ogolnie zniknal - i nikogo to nie intersuje?! To jest traktowanie mniejszosciowych akcjonariuszy?!
A te bzdety o obligacjach to kolejny, zupelny odlot! Chocby slawetny Gant mial i byl notowany - i co? Zrobi sobie najwyzej jakis audyt i wystawia mu laurke ratingowa - i tyle. Zreszta, moze juz w ogole nie potrzebowac obligow.
I jeszzce raz powtorze - glowny akcjonariusz regularnie zastawia wspolny majatek i nie raczy nawet poinformowac "drobnych" - to co to w ogole jest?!
;)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 15 cze 2017 04:55

Gdyby zrobił wezwanie przed mocnym wyskokiem NAV-u dając dobrą cenę np 12-13zł myślę, że zebrał by te 95% akcji a potem już przymusowy wykup. Oby nie, bo nie mamy żadnej szansy obrony, nawet fundy nie będą po naszej stronie i skoro oddawały po 10 to po 13 z pocałowaniem w d..ę oddadzą.
no to dlaczego nie ma conajmniej kilku pytan chocby w pudelku biznesu? Listow do redaktorkow mediow gieldowych?
Gosc zastawia wspolny majatek, nie robi webcastow i ogolnie zniknal - i nikogo to nie intersuje?! To jest traktowanie mniejszosciowych akcjonariuszy?!
A te bzdety o obligacjach to kolejny, zupelny odlot! Chocby slawetny Gant mial i byl notowany - i co? Zrobi sobie najwyzej jakis audyt i wystawia mu laurke ratingowa - i tyle. Zreszta, moze juz w ogole nie potrzebowac obligow.
I jeszzce raz powtorze - glowny akcjonariusz regularnie zastawia wspolny majatek i nie raczy nawet poinformowac "drobnych" - to co to w ogole jest?!
;)
A skąd wiesz, że nie ma?
To że nie ma odpowiedzi, nie jest tożsame z brakiem pytań...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 15 cze 2017 08:12

A te bzdety o obligacjach to kolejny, zupelny odlot!
Nie, Optyczku, to nie jest odlot. Po prostu Ty nie rozumiesz.
Chęć emitowania obligacji może być ważnym powodem pozostania spółką publiczną. MCI regularnie emituje i deklaruje dalsze emitowanie rzędu 100 baniek rocznie.

Banki są zbyt konserwatywne, nie lubią takiej działalności jaką prowadzi MCI. Ergo tańsze i większe możliwości finansowania dłużnego oferują obligatariusze. Z kolei oni zdecydowanie wolą spółki publiczne niż niepubliczne.

Mając 90-95% MCI plus lewar taniego finansowania obligacjami Tomek może mieć więcej niż 100% MCI (plus droższe i mniejsze finansowanie dłużne).

Zatem Tomkowi opłaca się znacznie zwiększyć swój udział w MCI, ale ściągnąć z giełdy może mu się nie opłacać.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 15 cze 2017 08:17

glowny akcjonariusz regularnie zastawia wspolny majatek
Gwoli ścisłości. Tomek zastawił swoje własne akcje PEM i MCI. To nie był wspólny majątek. Tylko w przypadku akcji ABC Daty można mieć takie wątpliwości.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 15 cze 2017 08:36

My nie mamy ani szansy obrony ani ....powodu aby się bronić.
Powód będzie jeśli są przesłanki do wystrzału NAVu a moim zdaniem są, natomiast zaproponują nam 12-13zł przed samy wystrzałem czyli przed końcem IVQ2017r
MCI zawsze jest "przed samym wystrzałem".
Na razie to nikt by Ci nie zaproponował 12-13. Być może 11 zupełnie wystarczy. Nikt już nie lubi trwale bezdywidendowego MCI. Była wielka redukcja przy 10.

Niedługo się dowiemy. Prawdziwe wezwanie (innego nie można zrobić dla przekroczenia 66%) długo trwa. Trzeba ogłosić z wyprzedzeniem i dać długi czas na zapisy. Więc nie ma czasu. A chyba się zgodzimy że jeśli przejmować całość to tylko teraz, a nie w przyszłym roku.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 15 cze 2017 10:09

My nie mamy ani szansy obrony ani ....powodu aby się bronić.
Powód będzie jeśli są przesłanki do wystrzału NAVu a moim zdaniem są, natomiast zaproponują nam 12-13zł przed samy wystrzałem czyli przed końcem IVQ2017r
MCI zawsze jest "przed samym wystrzałem".
Na razie to nikt by Ci nie zaproponował 12-13. Być może 11 zupełnie wystarczy. Nikt już nie lubi trwale bezdywidendowego MCI. Była wielka redukcja przy 10.

Niedługo się dowiemy. Prawdziwe wezwanie (innego nie można zrobić dla przekroczenia 66%) długo trwa. Trzeba ogłosić z wyprzedzeniem i dać długi czas na zapisy. Więc nie ma czasu. A chyba się zgodzimy że jeśli przejmować całość to tylko teraz, a nie w przyszłym roku.
Zgoda, jeśli przejmować to teraz jest właściwy czas. Flauta NAVu, zniechęcenie drobnych kursem, zresztą dużych prawdopodobnie też.
Moim zdaniem po 11 dużo by nie wziął, ale gdybanie o emocjach innych akcjonariuszy i co pod wpływem nich zrobią, to jak wróżenie z fusów pogody na piątek za tydzień.

Co do redukcji przy 10zł, była bo może musiała być... Poza tym gdyby Tomek nie oddałby swoich akcji a raczej teraz nie będzie oddawał, a byłoby wezwanie na 5mln akcje od drobnych i grubych to redukcja nie byłaby już tak duża moim zdaniem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 15 cze 2017 11:10

Przede wszystkim pamiętajmy że Tomek dopiero co sprzedał 4 miliony akcji MCI (po 9.67 i wcale taniej tego nie odkupi; wręcz przeciwnie - musiałby drożej teraz zapłacić) ergo prawdopodobnie kolekcjonuje gotówkę w innym celu niż wezwanie na całość akcji MCI.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 15 cze 2017 22:57

"Gwoli ścisłości. Tomek zastawił swoje własne akcje PEM i MCI. To nie był wspólny majątek. Tylko w przypadku akcji ABC Daty można mieć takie wątpliwości." - faktycznie - w tym ostatnim RB odruchowo zrozumialem "MCI Management", a zapomnialem o "sp. z o.o" :oops:. Jesli wiec w poprzednich bylo tak samo, to jego majatek - jednak wciaz pozostaje pytanie "co knuje?" ;) i czy aby nie z MCI. W przypadku ABC jest to jednak juz wspolny majatek i wszyscy akcjonariusze MCI maja prawo domagac sie odpowiedzi pod co on ja zastawia. To nie jest zabawne, kiedy fundy opylaja ile sie da po 10zl i on sam opyla rekordowa ilosc calej reszcie akcjonariuszy MCI.
;)

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Postautor: konsulator » 16 cze 2017 08:28

Widzę, że kolega bełkot znowu na dopalaczach jedzie.

Miesięczne pobory ze szparagów i kelnerowania wysyła priorytetem do Tomasza, by te 32 zł nie były tak dotkliwe ... Ale która to już Sztafeta Pokoleń? :P

Powitajmy ponownie (która to już projekcja onanistycznych marzeń?) giganta!


Obrazek

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 16 cze 2017 09:51

pozostaje pytanie "co knuje?"



To nie jest zabawne, kiedy fundy opylaja ile sie da po 10zl i on sam opyla rekordowa ilosc calej reszcie akcjonariuszy MCI.
Tak. To jest obecnie podstawowe pytanie. Ale odpowiedzi nie poznamy. Tu nic nie pomogą pytania do Tomka. Ujawni co knuje dopiero wtedy gdy będzie musiał ujawnić.


To jednak może być zabawne pod warunkiem że zaraz NAV/S będzie wyraźnie powyżej 20. Chyba będzie!
Last but not least. Tomek nie sprzedawał rekordowych ilości akcji MCI lecz zaskakująco mało dokupował. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jednoczesna sprzedaż 4.0 milionów akcji i zakup 4.2 jest zakupem netto. Tomek nic nie sprzedał.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Co knuje Zawiadowca?

Postautor: młoddy » 16 cze 2017 10:00

Zastawił akcje warte 144 bańki. Takich rzeczy nie robi się bez powodu. Do czego Tomkowi gotówka? Nie wiem, ale są cztery warianty:

1.Wezwanie na całość akcji MCI, wyjście na ponad 90%, przymusowy wykup resztek i ściągnięcie perły z GPW.

2.Wezwanie na całość akcji MCI i pozostawienie podmiotu na GPW.

3.Duże zakupy akcji PEM.

4.Coś innego.

Według mojej opinii rozkład prawdopodobieństw jest następujący:
1.20%
2.20%
3.10%
4.50%

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Co knuje Zawiadowca?

Postautor: incoqnito » 16 cze 2017 11:20

Zastawił akcje warte 144 bańki. Takich rzeczy nie robi się bez powodu. Do czego Tomkowi gotówka? Nie wiem, ale są cztery warianty:

1.Wezwanie na całość akcji MCI, wyjście na ponad 90%, przymusowy wykup resztek i ściągnięcie perły z GPW.

2.Wezwanie na całość akcji MCI i pozostawienie podmiotu na GPW.

3.Duże zakupy akcji PEM.

4.Coś innego.

Według mojej opinii rozkład prawdopodobieństw jest następujący:
1.20%
2.20%
3.10%
4.50%
A mnie dziwi, dlaczego nie zastawił wyłącznie swoich akcji MCI... Przecież młoddy tak jak pisałeś pomimo zastawu prawo głosu nadal miałby Tomek. Więc po bawić się w zastawy aż na trzech spółkach :-k

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Co knuje Zawiadowca?

Postautor: młoddy » 16 cze 2017 11:26

Zastawił akcje warte 144 bańki. Takich rzeczy nie robi się bez powodu. Do czego Tomkowi gotówka? Nie wiem, ale są cztery warianty:

1.Wezwanie na całość akcji MCI, wyjście na ponad 90%, przymusowy wykup resztek i ściągnięcie perły z GPW.

2.Wezwanie na całość akcji MCI i pozostawienie podmiotu na GPW.

3.Duże zakupy akcji PEM.

4.Coś innego.

Według mojej opinii rozkład prawdopodobieństw jest następujący:
1.20%
2.20%
3.10%
4.50%
A mnie dziwi, dlaczego nie zastawił wyłącznie swoich akcji MCI... Przecież młoddy tak jak pisałeś pomimo zastawu prawo głosu nadal miałby Tomek. Więc po bawić się w zastawy aż na trzech spółkach :-k
Pożyczający preferuje zdywersyfikowany zastaw na trzech spółkach. Dla niego to lepsza opcja niż zabezpieczenie wyłącznie na jednym podmiocie.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 16 cze 2017 13:53

S. Buczek na swoim blogu: http://sebastianbuczek.blox.pl/html podaje jako przyklad slabosci https://stooq.pl/q/?s=mci&d=20170616&c= ... a=lg&r=alr wlasnie w rocznym ujeciu - to co powiedziec o najlepszym walorze na GPW, ktorego nigdy sie nie oplacalo wymienic?
;)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości