Dobra zmiana wg PIS

luźne dyskusje inwestorów
KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: KOSA7 » 14 cze 2017 09:19

Zwracam swój medal, nie przyjmę też odznaczenia w imieniu mojej Mamy
12 czerwca 2017



Nie jestem w stanie żyć ze świadomością, że mam odznaczenie, które, zgodnie z podpisem na legitymacji, przyznał mi prezydent łamiący standardy demokratycznego państwa, standardy, o które walczyłam w latach 80.

...............

Pan Andrzej Duda, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Panie Prezydencie,

odznaczył mnie Pan Krzyżem Wolności i Solidarności za to, co w życiu robiłam. Działałam w „Solidarności”, uczestniczyłam w strajkach okupacyjnych w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu i Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarnictwa w Warszawie.
Łamałam prawo obowiązujące w totalitarnym systemie. Od 16 grudnia 1981 do kwietnia 1989 kolportowałam biuletyn „Informacja Solidarności”, „Tygodnik Mazowsze” i książki z tzw. drugiego obiegu. Walczyłam z tamtą władzą, jak umiałam. Łamiąc prawo. Wtedy działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce właśnie tak wyglądała. Marzyłam, by doczekać życia w państwie demokratycznym, w którym już nikt prawa łamać nie będzie, ani władza, ani ja, by przeciwstawić się opresji.
Jak potrząsnąć naszą klasą polityczną - w "Temacie dnia" wyjaśnia "polityczny symetrysta" prof. Ryszard Bugaj
Na początku 2015 zostałam zaproszona do Instytutu Pamięci Narodowej, by podpisać druk wymagany do wszczęcia procedury przyznania odznaczenia. W kwietniu już wiedziałam, że procedurę zakończono z wynikiem pozytywnym. Uroczystości odznaczeń uhonorowanych są rozdzielane na okazje różnych rocznic i świąt. 25 maja 2015 ogłoszono wynik prezydenckich wyborów, a 13 listopada 2015 zostałam odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności.
Cztery dni później ułaskawił Pan Mariusza Kamińskiego, który nie był prawomocnie skazany, tak więc nie mógł być ułaskawiony. Potem nastąpiła cała seria postępków łamania przez Pana Konstytucji i przepisów prawa.
Po obejrzeniu pod koniec kwietnia br. w TVP Historia Pana rozmowy z red. Piotrem Legutką doszłam do wniosku, że nie jestem w stanie żyć ze świadomością, że mam odznaczenie, które, zgodnie z podpisem na legitymacji, przyznał mi Prezydent łamiący standardy demokratycznego państwa, standardy, o które walczyłam w latach 80.
Dlatego odsyłam legitymację nr 498-215-6 z Pana podpisem zaświadczającą, że postanowieniem z 29 października 2015 zostałam odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności. Sam Krzyż oddam na aukcję, a uzyskane pieniądze przekażę na cel szlachetny, społecznie użyteczny.
W maju 2017 otrzymałam też zaproszenie na 13 czerwca - już jutro - na uroczystość przekazania Krzyża Wolności i Solidarności przyznanego pośmiertnie Barbarze Kojer – mojej Mamie.
Po 13 grudnia 1981 r. współpracowała ona z Arcybiskupim Komitetem Pomocy Więzionym i Internowanym Archidiecezji Krakowskiej, organizowała wypoczynek na Podhalu dla działaczy podziemia, osób represjonowanych i ich rodzin. Uczestniczyła w głodówkach protestacyjnych, m.in. dwukrotnie w Krakowie-Bieżanowie. Od 1982 współpracowała z Tajną Miejską Komisją „S” w Zakopanem. Od 1986 była członkiem Krajowej Komisji Interwencji i Praworządności „S”, a w dniach 25-28 sierpnia 1988 uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji Praw Człowieka w Krakowie Mistrzejowicach.
Przez wzgląd na pamięć o mojej Mamie odmawiam przyjęcia tego odznaczenia.
Mama, w czasie Powstania Warszawskiego łączniczka przy dowództwie Pułku Baszta AK, odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami oraz, w latach 60., Krzyżem Armii Krajowej („londyńskim”), w odpowiedzi na zaproszenie w 1982 do odebrania odznaczenia wysłała list do generała Wojciecha Jaruzelskiego, gdzie pisała: „Ze względu na represje stanu wojennego odmawiam przyjęcia Warszawskiego Krzyża Powstańczego”. Tamten list Mamy opublikował wtedy „Tygodnik Powszechny”. Myślę, jestem wręcz pewna, że moja decyzja jest zgodna z tym, co postanowiłaby Mama w kwestii przyjęcia od Pana Krzyża Wolności i Solidarności.

*Kinga Kamińska, działaczka opozycji demokratycznej w PRL, działaczka społeczna
***
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

REKLAMA


KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: KOSA7 » 16 cze 2017 10:16

Obrazek

8)
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

followme33
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2017 16:01
Kontakt:

Postautor: followme33 » 17 cze 2017 09:41

Dobra zmiana wg PIS - miłego oglądania 8)

https://www.youtube.com/watch?v=upRTPfEALBs

eryk7
Kapitan
Posty: 43024
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 17 cze 2017 12:54

JAKA TO JEST DOBRA ZMIANA DRUKOWANIE PIENIĘDZY,150 TYSIECY KOBIET SIĘ ZWOLNIŁO Z PRACY PRZEZ 500+ NIE WSPOMNĘ O INNYCH :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i- ... pracy.html
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

followme33
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2017 16:01
Kontakt:

Postautor: followme33 » 17 cze 2017 15:31

Ten włączony CAPS LOCK naprawdę razi po oczach mistrzu. Nikt nie mówi, że PIS jest idealny (to też nie jest moja partia z bajki) ale sprzątanie bałaganu, którego narobiło PO przez 8 lat - musi trochę potrwać. 8)

eryk7
Kapitan
Posty: 43024
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 17 cze 2017 15:52

Ten włączony CAPS LOCK naprawdę razi po oczach mistrzu. Nikt nie mówi, że PIS jest idealny (to też nie jest moja partia z bajki) ale sprzątanie bałaganu, którego narobiło PO przez 8 lat - musi trochę potrwać. 8)

NIE JEST I NIC NIE ZROBI TYLKO ŻE ONI SĄ JESZCZE BARDZIEJ UBABRANI ALE PRZECIEŻ TO WSZYSTKO NIE PRAWDA CO NIE :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

followme33
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2017 16:01
Kontakt:

Postautor: followme33 » 17 cze 2017 21:24

Bardziej od PO ubabranym być nie można. To w zasadzie skandal, że takie osoby jak np. Tusk czy Gronkiewicz Waltz nie mają jeszcze postawionych zarzutów. PIS za bardzo się tutaj niestety ociąga. :lol:

eryk7
Kapitan
Posty: 43024
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 18 cze 2017 11:15

JAK WYJDĄ BRUDY tych TO tamtych PRZEBIJĄ TYSIĄCKROTNIE :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

followme33
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2017 16:01
Kontakt:

Postautor: followme33 » 18 cze 2017 11:45

O to będzie naprawdę ciężko. Zapraszam do lektury - godziny czytania :!:

:arrow: :arrow: :arrow: http://www.grzechy-platformy.org/podsumowanie/

eryk7
Kapitan
Posty: 43024
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 18 cze 2017 11:55

GRZECHY GRZECHAMI ALE JUŻ TERAZ skoki PRZEBIJAJĄ amber gold I TEŻ MOŻNA COŚ WKLEIĆ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


https://wiadomo.co/za-co-do-dymisji-wsz ... rzadu-pis/
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

followme33
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2017 16:01
Kontakt:

Postautor: followme33 » 18 cze 2017 12:02

Widzę tutaj totalne zaślepienie hejtem lub po prostu opłacaną robotę w pisaniu takich postów 8)

eryk7
Kapitan
Posty: 43024
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 18 cze 2017 12:33

TO SAMO MOGĘ POWIEDZIEĆ W DRUGA STRONĘ GDZIE WŁAŚNIE Z TEJ OPCJI SĄ OPŁACANE POSTY OD 1,5 DO 3,5

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

followme33
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2017 16:01
Kontakt:

Postautor: followme33 » 18 cze 2017 12:44

To ciekawe, że taka dobra znajomość tematu u Ciebie... Ja dokładnych stawek nie znam. Zresztą wystarczy zobaczyć na nazwę tematu i ilość postów z "jednej" i "drugiej" strony - a to daje do myślenia. 8)

Kapsel100
Chorąży sztabowy
Posty: 6893
Rejestracja: 01 mar 2014 16:10

Postautor: Kapsel100 » 18 cze 2017 13:30

To ciekawe, że taka dobra znajomość tematu u Ciebie... Ja dokładnych stawek nie znam. Zresztą wystarczy zobaczyć na nazwę tematu i ilość postów z "jednej" i "drugiej" strony - a to daje do myślenia. 8)

Napisz lepiej dlaczego SKOKI padają jeden po drugim?


http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finans ... aci/r1v957


:lol:

twórca SKOK-ów Biernacki jest szefem komisji finansów w Senacie, to tak jakby lis pilnował kurnika


:lol:
John McCain: "Rosja to mafijna stacja benzynowa udająca państwo"

Obrazek

followme33
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 09 sty 2017 16:01
Kontakt:

Postautor: followme33 » 18 cze 2017 15:50

Najpierw niech PO rozliczy się ze swoich afer, których są setki i tysiące.

Od rozliczania PIS-u będą ci, którzy przyjdą po nich.


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości