NESTMEDIC [NST] NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
SanFrancisco
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2017 12:38

Postautor: SanFrancisco » 18 cze 2017 13:08

ANN
Kolega odeslal CIe do di wiec nie bede pisal o tym o co pytalas, ale wrzuce cos od siebie

Mialem przyjemność uczestniczenia w emisji prywatnej nestmedic jednak już pierwszego dnia wyrzuciłem 80% portfela, a wczoraj kolejne 10%,
jeden z najgłośniejszych i medialnie nośnych startupów i życzę powodzenia zarządowi jak i akcjonariuszom , osobiście mam pewne obawy związane z tym projektem:
-pomysl Pani Prezes genialny, ale obawiam się, że łatwy do kopiowania - przykład ostatnio trafiłem na ofertę podobnego urządzenia firmy comarch i PBKM, nie wiem czy PBKM zajmuje się tylko dystrybucja czy tez jest to wspólny projekt obydwu firm, jednak widzę w nim dosc poważną konkurencję dla nestmedic
-zachecam do zapoznania sie z wywiadami przedstawicieli medicalgoritmics- sukces powodzenia biznesu to innowacyjnosc oparta na algorytmach (ktory zreszta jest opatentowany w stanach przez medicalgoritmics) oraz znalezienia partnera strategicznego ktory pozwoli nestmedic zaistnieć na innych rynkach - dzis jesteśmy w fazie beta testow, zatem oprogramowanie wciaz jest doprecyzowywane o partnerach nestmedic nic nie wiem, zatem jesli nestmedic pozyska do wspolpracy silnego gracza na innych rynkach, a oprogramowanie wykaze sie precyzja pewnie wrócę tutaj z większym kapitalem -na razie zamierzam pozostać z boku
Z minusów dodam,ze o ile mi wiadomo (nie jestem pewien) jeszcze nie został złożony wniosek do fda w celu rejestracji uradzenia w stanach

a z pozytywow:
-bardzo fajny kanał dystrybucji i ciekawy model biznesowy na rynku polskim- współpraca z ginekologami i położnymi do mnie przemawia
-nestmedic to o czym wspomniałem modna spolka z modnej branzy, doszły do mnie suchy ze wsrod podmiotow obejmujacych emisje prywatna angazowaly sie fundusz/fundusze, doszly do mnie tez sluchy ze w dniu debiutu mialy pojawic sie kolejne fundusze (jakie z jakim zaangazowaniem, czy to tylko ploteczki nie wiem), w kazdym badz razie spolka moze jeszcze ladnie urosnac
- pozyskali finansowanie na rozwoj technologi co jest kolejnym plusem
-Pani Ania Skotny na debiucie wspomniala ze ich urzadzenie ma juz pierwszy sukces za soba- prenabit wykrył zaburzenia, matka pojechala do szpitala gdzie przeprowadzono dodatkowe badania skonczylo sie cesarskim cieciem i kto wie czy jedno życie nie zostało uratowane ( zatem wyglada na to ze ich urzadzenie działa)
- w rozmowach przed debiutem z przedstawicielami spolki o ile dobrze kojarze:), a a pamiec miewam zawodną:) estmedic szykuje listy intencyjne z zagranicznymi partnerami i niedługo rynek o tym sie dowie

i to tyle ode mnie, ze wzgledu na male zaangazowanie, ktore byc moze zredukuje w najblizszym czasie do zera nie zamierzam uczestniczyc w dyskusji o spolce, wszystkim zycze trafnych inwestycji
Dziękuje Ci serdecznie za uwagi. Przyznam, że dość mocno się wgryzłam w temat i już trochę wiem. 
Podoba mi się ten ich produkt. Myślę, że każdy gabinet ginekologiczny powinien dać pacjentce możliwość wypożyczenia takiego urządzenia, a większe ośrodki powinny dysponować co najmniej kilkoma. Kobiety nawet w tzw. niezagrożonych ciążach często chcą monitorować, co się dzieje z nią i z dzieckiem, szczególnie w ostatnim trymestrze, a te zagrożone czasami muszą robić ktg co drugi dzień. Dodam, że są w stanie za to zapłacić. Z doświadczenia wiem, że kobiety są w stanie wydać duże pieniądze na dziecko. Posprawdzałam fora dla przyszłych mam i okazuje się, że szukają np. położnej z własnym ktg, możliwości wypożyczenia ktg, mimo, że ich ciąża przebiega zupełnie normalnie. Dlatego szanse urządzenia Nestmedic oceniam wyżej niż np. Brastera. Kobieta na ktg nie pożałuje, bo to na dziecko , ale na jakieś urządzenie do badania swoich piersi nie wyda. Ot, taka babska natura.
Co do konkurencji, to tak jak pisał Witold, w Polsce podobne urządzenie ma Comarch, ale jest mniej zaawansowane technologicznie i nie spełnia definicji ktg str. 9 DI :

"Urządzenie to, co prawda nie spełnia wymagań definicji KTG (w której akcje serca płodu monitoruje się w oparciu o efekt Dopplera) umożliwia jednak monitorowanie korelacji czynności skurczowej macicy z akcją serca płodu (pozyskiwaną elektroakustycznie). Urządzenie wysyłane jest do pacjentek i oferowane im w ramach poszerzania profilaktyki, ale niepodkreślona jest waga lekarza/położnej prowadzących ciąże – co może skutkować nieprzychylnymi reakcjami środowiska medycznego.Na rynku ogólnodostępnych urządzeń medycznych istnieje szeroki wybór”

Tak jak mój przedmówca pisze dzięki Comarchowi, wiemy, że jest zapotrzebowanie na te aparaty

I tak np. szpital w Bydgoszczy :

„Na razie szpital dysponuje dwoma urządzeniami, ale dyrektor placówki nie wyklucza, że pojawią się kolejne. Wszystko zależy od zainteresowania. Koszt wypożyczenia aparatu na jedną dobę to 30 zł.”

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgo ... ,10649920/

Opinia pacjentki tego szpitala :

„Badanie KTG wykonywane w domu jest bardzo wygodne. Muszę je robić co dwa dni, więc to dla mnie ogromne ułatwienie - mówi Agnieszka Kopińska, która jest w 40. tygodniu ciąży. - Czuję się spokojna, gdy wynik wraz z interpretacją wskazuje, że wszystko jest w porządku - dodaje.”

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/ ... e-kgt.html

I inne ośrodki :

https://imed24.pl/zdalna-opieka-medyczn ... oloznicza/
http://opaskaopiekun.getleads.pl/www-domowektg-pl/

czyli wiemy, że zapotrzebowanie jest.
Co do Twoich wątpliwości o certyfikację FDA, to są na początkowym etapie :

„W grudniu spółka rozpoczęła proces uzyskania certyfikatu amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Gdy go zdobędzie, będzie mogła rozpocząć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych. A to ogromny rynek - w 2016 roku wartość amerykańskiego rynku telemedycznego przekroczyła miliard dolarów.”

http://businessinsider.com.pl/technolog ... ct/43xk6ms

Kwestie algorytmów i patentów opisał powyżej Witold, więc pisać nie będę.
Co do dystrybutorów, to masz rację, ważne by byli skuteczni, bo to w dużej mierze od nich będzie zależało jaka będie sprzedaż
Porównanie do MDG, jest tu jak najbardziej na miejscu. Oba to nowoczesne rozwiązania telemedyczne, są algorytmy i są patenty oraz dystrybutorzy tych produktów.
Tyle, że rynek dla Nestmedic jest większy. MDG ma jakieś 10 % ( aż ? tylko ?) udział w rynku w Stanach i miliardową wycenę.
Biorąc pod uwagę kwestie finansowe, to Pregnabit ma kosztować 4000 tys netto. Jest to cena taniego urządzenia do stacjonarnego ktg. Dla ginekologa czy szpitala to nie jest duża kwota. Stacjonarne urządzenie do ktg kosztuje od 3500 tys do 10 000 tys ( a nawet więcej ). Dla pacjentki badanie ktg robione prywatnie to wydatek między 30 a 50 zł. Z tego co policzyłam to Nestmedic proponuje około 24 zł za badanie :

;Kiedy i za ile będzie można kupić Pregnabit?
Cena takiego urządzenia to 4 tys. zł netto za sprzęt i 730 zł miesięcznie za 30 zapisów badań w pakiecie. W związku z tym, że jest to nowe urządzenie na rynku, firma proponuje trzy miesiące okresu próbnego
,”

http://biotechnologia.pl/zdrowie-i-urod ... ynku,16667

730 zł za 30 badań to jakieś 24 zł za badanie. Czyli mamy taniej niż badanie w szpitalu czy przychodni, do której należy dojechać, a potem swoje odczekać …wiadomo o co chodzi.
Niedrogie urządzenie, niedrogie badanie i w dodatku w domu, a nie w szpitalu. To dobry plan.
Myślę, że nawet w Polsce to się sprzeda. Dla niektórych spółek typu Mdg, szansą są tylko bogate kraje, a tu mamy produkt sprzedawalny i u biedniejszych, a tym bardziej u bogatych .
A teraz najważniejsze różnice w stosunku do Comarchu:

1.Pregnabit oferowany przez Nestmedic jest urządzeniem medycznym kierowanym do lekarzy i położnych - a więc jest urządzeniem, które z definicji musi zostać zaadoptowane przez profesjonalistów, którzy będą nim wykonywać badania KTG lub odnajmować pacjentkom do samodzielnego wykonywania badań i zdalnego monitorowania. Zatem wynik badania wykonany Pregnabitem jest badaniem, którego "właścicielem" jest lekarz lub położna i jako takie nie wymaga potwierdzenia innym urządzeniem KTG. Natomiast urządzenie *** urządzeniem konsumenckim - kierowanym bezpośrednio do pacjentki za pośrednictwem dystrybutorów takich jak PBKM. Badanie Comarchu w przypadku wykrycia problemu będzie wymagało potwierdzenia urządzeniem, którego umownym "właścicielem" jest lekarz bądź położna - czylu urządzeniem, które zostało przez nich zaadoptowane i któremu ufają.

2. Urządzenie Comarchu zdaje się nie jest prawdziwym urządzeniem KTG w pełnym znaczeniu tego słowa. Jest o tym mowa w DI.

REKLAMA


indyan
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 343
Rejestracja: 16 paź 2006 11:06

Postautor: indyan » 18 cze 2017 17:49

No proszę, kilka dni notowań i już NWZA , żeby wprowadzić do obrotu ponad 5 000 000 akcji o wartości nominalnej 0,1. Przypomnę - obecnie w obrocie jest ok. 700 000 akcji.
To może ja przypomnę i sprostuję:

Do obrotu dopuszone zostało:

5.125.000 akcji serii A
703.834 akcji serii B

A więc wszystkie akcje spółki SĄ JUŻ DOPUSZCZONE do obrotu. Natomiast akcjje serii A SĄ OBJĘTE LOCKUPEM - czyli ograniczeniem zbywalności na okres 12 miesięcy. Warto jest rozróżnić te dwa terminy: dopuszczenie do obrotu i lockup.

Planowana uchwała NWZA Nestmedic nie mówi o zdjęciu lockupów, ale o dopuszczeniu i wprowadzeniu do obrotu wszystkich akcji spółki na rynek REGULOWANY do dnia 12 czerwca 2018 - czyli przeniesienie notowań na rynek główny GPW.

Czyli to jest dobra informacja - rynek główny = większa płynność, a w domyśle większa wartość.
Wszystkie akcje serii A oraz B są w obrocie. TYLKO CZĘŚĆ (odsyłam do dokumentu informacyjnego) akcji serii A jest objętych rocznym lock-upem. Termin przejścia spółki na rynek regulowany GPW oraz czas wygaśnięcia lock-upów nie jest tutaj przypadkowy.

Wcześniej przewijały się wypowiedzi o patentach w posiadaniu spółki. Z moich informacji wynika, że nie dotyczy to żadnych algorytmów ale m.in. sposobu mocowania sond pasami na brzuchu pacjentki.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że spółka decydując się na dystrybucję produktu w Polsce we własnym zakresie będzie zmuszona ponosić duże koszty każdego miesiąca. Być może jest to błąd spółki a nasz rynek powinna przeznaczyć na perfekcyjne dopracowanie produktu a następnie wszystkie siły skierować na rynki zagraniczne.
Z tego co się orientuję, nie poczyniono jeszcze konkretnych kroków w kierunku wprowadzenia pregnabitu na rynek USA (zgoda FDA).

Tutaj jest nadal bardzo dużo zagrożeń oraz ryzyk, których nie chcecie zauważać, lub po prostu nie zdajecie sobie z nich sprawy.

Witold
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Witold » 18 cze 2017 20:48

Wcześniej przewijały się wypowiedzi o patentach w posiadaniu spółki. Z moich informacji wynika, że nie dotyczy to żadnych algorytmów ale m.in. sposobu mocowania sond pasami na brzuchu pacjentki.
No m.in. sposobu mocowania sond- to jest jeden patent, a drugi dotyczy : "Sposobu monitorowania dobrostanu płodu i układu do
monitorowania dobrostanu płodu" i tu algorytmy się pojawiają.
DI strona61
Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że spółka decydując się na dystrybucję produktu w Polsce we własnym zakresie będzie zmuszona ponosić duże koszty każdego miesiąca. Być może jest to błąd spółki a nasz rynek powinna przeznaczyć na perfekcyjne dopracowanie produktu a następnie wszystkie siły skierować na rynki zagraniczne.
Dystrybucja B2B jest wielokrotnie tańsza niż B2C. Moim zdaniem koszty pokazane w prognozach w DI są uczciwe i zakładają kilka mln rocznie na sprzedaż i marketing w Polsce. Nasz rynek właśnie taką rolę przedsionka spełnia. Badania kliniczne i beta testy odbyły się głównie w Polsce. Nie zapominajmy też ,że wg spółki istnieje w Polsce rynek dla Pregnabitu pozwalający uzyskać 11 mln zł zysku netto już za parę lat, więc ja bym go tak nie skreślał.

Z tego co się orientuję, nie poczyniono jeszcze konkretnych kroków w kierunku wprowadzenia pregnabitu na rynek USA (zgoda FDA).
"Emitent uzyskał certyfikat dopuszczający sprzedaż rozwiązania na terenie krajów Unii Europejskiej, jednocześnie
rozpoczęła działania zmierzające do uzyskania certyfikacji FDA oraz FCC, co jest warunkiem koniecznym do
rozpoczęcia sprzedaży na rynku Stanów Zjednoczonych
, gdzie badania KTG podlegają refundacji w ramach
narodowego planu ubezpieczeń zdrowotnych (Medicare) oraz prywatnych planów ubezpieczeń zdrowotnych."
DI strona 83
Celem testów jest doskonalenie urządzenia oraz usługi diagnostycznej po to, aby przygotować je do ekspansji globalnej. Spółka posiada już certyfikat umożliwiający wejście na rynki UE i rozpoczęła proces ubiegania się o pozwolenie na sprzedaż w USA. – W 2018 r. planujemy debiut na dwóch rynkach zagranicznych. W 2019 r. chcemy wejść do kolejnego państwa – mówi prezes. – Do tego czasu będziemy rozwijać sprzedaż w kraju, projekty pilotażowe poza Polską oraz działalność mającą na celu pozyskanie certyfikacji niezbędnych do rozpoczęcia działalności poza Europą, m.in. w USA. Proces pozyskania certyfikatu amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) jest procesem wieloetapowym i jesteśmy teraz na etapie pierwszym. Mamy nadzieję, że certyfikacja FDA obejmie urządzenie Pregnabit drugiej generacji – dodaje.
http://www.parkiet.com/artykul/26,15085 ... ielde.html

Do USA będą zatem chcieli wejść z Pregnabitem II ULTRA , który będzie zawierał dodatkowe funkcje, dlatego nie uważam brak ostatecznych kroków już teraz za problem.
USA to jest kwestia 2020roku. Natomiast w międzyczasie spółka planuje wejść na 2 rynki zagraniczne już w 2018 (Niemcy i Kanada?) i kolejny w 2019. (Francja? Australia?) Sumarycznie są to rynki ponad 10 krotnie większe od polskiego, na którym Nestmedic chce zarabiać ponad 10mln rocznie, więc raczej będzie miała co robić do czasu sprzedaży USA.
Tutaj jest nadal bardzo dużo zagrożeń oraz ryzyk, których nie chcecie zauważać, lub po prostu nie zdajecie sobie z nich sprawy.
Bez urazy, ale myślę,że zdajemy sobie sprawę lepiej niż Ty biorąc pod uwagę parę "nieścisłości" , które raczyłeś nam tu zaserwować.
To nie jest spółka na 100% portfela , ani nawet 30%, ale te kilka lub kilkanaście kilo można zawsze mieć.

SanFrancisco
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2017 12:38

Postautor: SanFrancisco » 18 cze 2017 21:56

No proszę, kilka dni notowań i już NWZA , żeby wprowadzić do obrotu ponad 5 000 000 akcji o wartości nominalnej 0,1. Przypomnę - obecnie w obrocie jest ok. 700 000 akcji.
To może ja przypomnę i sprostuję:

Do obrotu dopuszone zostało:

5.125.000 akcji serii A
703.834 akcji serii B

A więc wszystkie akcje spółki SĄ JUŻ DOPUSZCZONE do obrotu. Natomiast akcjje serii A SĄ OBJĘTE LOCKUPEM - czyli ograniczeniem zbywalności na okres 12 miesięcy. Warto jest rozróżnić te dwa terminy: dopuszczenie do obrotu i lockup.

Planowana uchwała NWZA Nestmedic nie mówi o zdjęciu lockupów, ale o dopuszczeniu i wprowadzeniu do obrotu wszystkich akcji spółki na rynek REGULOWANY do dnia 12 czerwca 2018 - czyli przeniesienie notowań na rynek główny GPW.

Czyli to jest dobra informacja - rynek główny = większa płynność, a w domyśle większa wartość.
Wszystkie akcje serii A oraz B są w obrocie. TYLKO CZĘŚĆ (odsyłam do dokumentu informacyjnego) akcji serii A jest objętych rocznym lock-upem. Termin przejścia spółki na rynek regulowany GPW oraz czas wygaśnięcia lock-upów nie jest tutaj przypadkowy.

Wcześniej przewijały się wypowiedzi o patentach w posiadaniu spółki. Z moich informacji wynika, że nie dotyczy to żadnych algorytmów ale m.in. sposobu mocowania sond pasami na brzuchu pacjentki.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że spółka decydując się na dystrybucję produktu w Polsce we własnym zakresie będzie zmuszona ponosić duże koszty każdego miesiąca. Być może jest to błąd spółki a nasz rynek powinna przeznaczyć na perfekcyjne dopracowanie produktu a następnie wszystkie siły skierować na rynki zagraniczne.
Z tego co się orientuję, nie poczyniono jeszcze konkretnych kroków w kierunku wprowadzenia pregnabitu na rynek USA (zgoda FDA).

Tutaj jest nadal bardzo dużo zagrożeń oraz ryzyk, których nie chcecie zauważać, lub po prostu nie zdajecie sobie z nich sprawy.
TYLKO CZĘŚĆ jest objęta lockupem? Z tego, co jest napisane w Dokumencie Informacyjnym lockupem nie są objęte akcje Avalonii oraz ESOP - razem to będzie 1.295.000 akcji serii A - czyli 25,2% wszystkich akcji serii A. Akcje w ESOPie to akcje przeznaczone na realizację planu motywacyjnego dla kluczowych osób, więc nie będą one raczej przedmiotem obrotu (100.000 już przyznano), zatem w praktyce mamy jakieś 15% akcji serii A nieobjętych lockupem. Na razie nie widać, aby była jakaś nadmierna podaż akcji - i jeśli była to raczej akcji serii B.

Witold
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Witold » 19 cze 2017 01:13

To może ja przypomnę i sprostuję:

Do obrotu dopuszone zostało:

5.125.000 akcji serii A
703.834 akcji serii B

A więc wszystkie akcje spółki SĄ JUŻ DOPUSZCZONE do obrotu. Natomiast akcjje serii A SĄ OBJĘTE LOCKUPEM - czyli ograniczeniem zbywalności na okres 12 miesięcy. Warto jest rozróżnić te dwa terminy: dopuszczenie do obrotu i lockup.

Planowana uchwała NWZA Nestmedic nie mówi o zdjęciu lockupów, ale o dopuszczeniu i wprowadzeniu do obrotu wszystkich akcji spółki na rynek REGULOWANY do dnia 12 czerwca 2018 - czyli przeniesienie notowań na rynek główny GPW.

Czyli to jest dobra informacja - rynek główny = większa płynność, a w domyśle większa wartość.
Wszystkie akcje serii A oraz B są w obrocie. TYLKO CZĘŚĆ (odsyłam do dokumentu informacyjnego) akcji serii A jest objętych rocznym lock-upem. Termin przejścia spółki na rynek regulowany GPW oraz czas wygaśnięcia lock-upów nie jest tutaj przypadkowy.

Wcześniej przewijały się wypowiedzi o patentach w posiadaniu spółki. Z moich informacji wynika, że nie dotyczy to żadnych algorytmów ale m.in. sposobu mocowania sond pasami na brzuchu pacjentki.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że spółka decydując się na dystrybucję produktu w Polsce we własnym zakresie będzie zmuszona ponosić duże koszty każdego miesiąca. Być może jest to błąd spółki a nasz rynek powinna przeznaczyć na perfekcyjne dopracowanie produktu a następnie wszystkie siły skierować na rynki zagraniczne.
Z tego co się orientuję, nie poczyniono jeszcze konkretnych kroków w kierunku wprowadzenia pregnabitu na rynek USA (zgoda FDA).

Tutaj jest nadal bardzo dużo zagrożeń oraz ryzyk, których nie chcecie zauważać, lub po prostu nie zdajecie sobie z nich sprawy.
TYLKO CZĘŚĆ jest objęta lockupem? Z tego, co jest napisane w Dokumencie Informacyjnym lockupem nie są objęte akcje Avalonii oraz ESOP - razem to będzie 1.295.000 akcji serii A - czyli 25,2% wszystkich akcji serii A. Akcje w ESOPie to akcje przeznaczone na realizację planu motywacyjnego dla kluczowych osób, więc nie będą one raczej przedmiotem obrotu (100.000 już przyznano), zatem w praktyce mamy jakieś 15% akcji serii A nieobjętych lockupem. Na razie nie widać, aby była jakaś nadmierna podaż akcji - i jeśli była to raczej akcji serii B.
gość rozpaczliwie nagania na sprzedaż , bo sprzedał. Wcześniej rozpaczliwie naganial na kupno, bo miał :lol: :lol: :lol:

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Postautor: KUGID » 19 cze 2017 08:33

Wszystkie akcje serii A oraz B są w obrocie. TYLKO CZĘŚĆ (odsyłam do dokumentu informacyjnego) akcji serii A jest objętych rocznym lock-upem. Termin przejścia spółki na rynek regulowany GPW oraz czas wygaśnięcia lock-upów nie jest tutaj przypadkowy.

Wcześniej przewijały się wypowiedzi o patentach w posiadaniu spółki. Z moich informacji wynika, że nie dotyczy to żadnych algorytmów ale m.in. sposobu mocowania sond pasami na brzuchu pacjentki.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że spółka decydując się na dystrybucję produktu w Polsce we własnym zakresie będzie zmuszona ponosić duże koszty każdego miesiąca. Być może jest to błąd spółki a nasz rynek powinna przeznaczyć na perfekcyjne dopracowanie produktu a następnie wszystkie siły skierować na rynki zagraniczne.
Z tego co się orientuję, nie poczyniono jeszcze konkretnych kroków w kierunku wprowadzenia pregnabitu na rynek USA (zgoda FDA).

Tutaj jest nadal bardzo dużo zagrożeń oraz ryzyk, których nie chcecie zauważać, lub po prostu nie zdajecie sobie z nich sprawy.
TYLKO CZĘŚĆ jest objęta lockupem? Z tego, co jest napisane w Dokumencie Informacyjnym lockupem nie są objęte akcje Avalonii oraz ESOP - razem to będzie 1.295.000 akcji serii A - czyli 25,2% wszystkich akcji serii A. Akcje w ESOPie to akcje przeznaczone na realizację planu motywacyjnego dla kluczowych osób, więc nie będą one raczej przedmiotem obrotu (100.000 już przyznano), zatem w praktyce mamy jakieś 15% akcji serii A nieobjętych lockupem. Na razie nie widać, aby była jakaś nadmierna podaż akcji - i jeśli była to raczej akcji serii B.
gość rozpaczliwie nagania na sprzedaż , bo sprzedał. Wcześniej rozpaczliwie naganial na kupno, bo miał :lol: :lol: :lol:
Mam pytanie: dlaczego spółka nie zadebiutowała na rynku głównym GPW, tylko po 4 sesjach chcą się przenieść - czym się wykazali w przeciągu tygodnia? Jedynie tym, że kurs jest napompowany !!!

,Lapi1
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2017 08:10

Postautor: ,Lapi1 » 19 cze 2017 08:38

TYLKO CZĘŚĆ jest objęta lockupem? Z tego, co jest napisane w Dokumencie Informacyjnym lockupem nie są objęte akcje Avalonii oraz ESOP - razem to będzie 1.295.000 akcji serii A - czyli 25,2% wszystkich akcji serii A. Akcje w ESOPie to akcje przeznaczone na realizację planu motywacyjnego dla kluczowych osób, więc nie będą one raczej przedmiotem obrotu (100.000 już przyznano), zatem w praktyce mamy jakieś 15% akcji serii A nieobjętych lockupem. Na razie nie widać, aby była jakaś nadmierna podaż akcji - i jeśli była to raczej akcji serii B.
gość rozpaczliwie nagania na sprzedaż , bo sprzedał. Wcześniej rozpaczliwie naganial na kupno, bo miał :lol: :lol: :lol:
Mam pytanie: dlaczego spółka nie zadebiutowała na rynku głównym GPW, tylko po 4 sesjach chcą się przenieść - czym się wykazali w przeciągu tygodnia? Jedynie tym, że kurs jest napompowany !!!
bvardzo proste bo na NC latwiej jest wejsc i latwiej sie przeneisc na glowny niz miala by od razu debiutowac na glownym :)

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Postautor: KUGID » 19 cze 2017 08:49

gość rozpaczliwie nagania na sprzedaż , bo sprzedał. Wcześniej rozpaczliwie naganial na kupno, bo miał :lol: :lol: :lol:
Mam pytanie: dlaczego spółka nie zadebiutowała na rynku głównym GPW, tylko po 4 sesjach chcą się przenieść - czym się wykazali w przeciągu tygodnia? Jedynie tym, że kurs jest napompowany !!!
bvardzo proste bo na NC latwiej jest wejsc i latwiej sie przeneisc na glowny niz miala by od razu debiutowac na glownym :)
Dlaczego łatwiej?

ZorroGPW
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2833
Rejestracja: 07 maja 2015 10:48

Postautor: ZorroGPW » 19 cze 2017 08:56

to co szykuje się tu jakiś większy rajd chyba cio? :wink:

Witold
Młodszy chorąży
Posty: 628
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Witold » 19 cze 2017 09:13

Zobaczymy jak i czy w ogóle poradzą sobie ze sforsowaniem rekordu na poziomie 17.99. Jeśli się uda, to "sky is the limit" jak to mówią, bo akurat zdrowy rozsądek nigdy nie był granicą we wzrostach notowań..

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 19 cze 2017 09:34

Mam pytanie: dlaczego spółka nie zadebiutowała na rynku głównym GPW, tylko po 4 sesjach chcą się przenieść - czym się wykazali w przeciągu tygodnia? Jedynie tym, że kurs jest napompowany !!!
bvardzo proste bo na NC latwiej jest wejsc i latwiej sie przeneisc na glowny niz miala by od razu debiutowac na glownym :)
Dlaczego łatwiej?
na tym etapie rozwoju.....KOSZTY maja znaczenie....na NC..spolka mniejsze koszty funkcjonowania ponosi....a i tak swoimi komunikatami moze dotrzec do inwestorow....poza tym to tez kwestia...pewnych etapow rozwoju..i byc moze...zapotrzeboawnia na gotowke..w miare jej rozwoju.....pzrejscie na GPW..bedzie dobra okazja do kolejnej emisji....PYTANIE po jakiej cenie??..

rownie dobzre mozesz sie zapytach dlaczego MAB..wchodzil na NC....skoro teraz mna ponad...1. MLD PLN kapitalziacji....albo MDG.....czy 11 bit..dlaczego startowal na NC.....itp.itd...

odpowiedz jest prosta...bo byli na etapie rozwoju..spolek zwanych jako START UP.....czyli "STartujemy z rozwojem...i ze zwiekszaniem kapitalziacji.....bo jestesmy na pocztku tej drogi....."

P.S...a dlaczego JUZ planuja wesjscie na GLOWNY??...moze dlatego ze JUZ..wiedza duzo wiecej niz my. NP...czyli maja zaawansowane rozwmowy..nop dystrybucyjne...na europe zachodnia..i wiedza..ze te umowy zmienia..tez mozliwosci spolki...w NIEdalekiej przyszlosci....i dlatego JUZ...powaznie mysla o pzrejsciu na GLOWNY....rynek zeby byc..nnotowania..w powazniejszych Indexach..niz te z NC...bo wtedy..wiecej FINASWOYCH..bedzie moglo inwestowac..a papaiery ...NESTMEDIC....bo na NC..jednak sa spore...ograniczenia dla duzych finansowych..zeby pakowac..kase....w spolkii z NC...i moze maja sygnaly ze strony duzych graczy..ze chcieliby miec mozliwosc..zainwestowania..wiekszego..w ich kwity...??.... :lol: 8) :lol:

Bo ile mozna na rynku skupic..kwiotow...??...dla leszcy to jest nawet sporo....mnoga kupic akcji nawet za kilkaset K..PLN....na twarz...od debiutu......ale dla finansowych..to jest micro..mozliowsc.....

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 19 cze 2017 09:55


A teraz najważniejsze różnice w stosunku do Comarchu:

1.Pregnabit oferowany przez Nestmedic jest urządzeniem medycznym kierowanym do lekarzy i położnych - a więc jest urządzeniem, które z definicji musi zostać zaadoptowane przez profesjonalistów, którzy będą nim wykonywać badania KTG lub odnajmować pacjentkom do samodzielnego wykonywania badań i zdalnego monitorowania. Zatem wynik badania wykonany Pregnabitem jest badaniem, którego "właścicielem" jest lekarz lub położna i jako takie nie wymaga potwierdzenia innym urządzeniem KTG. Natomiast urządzenie *** urządzeniem konsumenckim - kierowanym bezpośrednio do pacjentki za pośrednictwem dystrybutorów takich jak PBKM. Badanie Comarchu w przypadku wykrycia problemu będzie wymagało potwierdzenia urządzeniem, którego umownym "właścicielem" jest lekarz bądź położna - czylu urządzeniem, które zostało przez nich zaadoptowane i któremu ufają.

2. Urządzenie Comarchu zdaje się nie jest prawdziwym urządzeniem KTG w pełnym znaczeniu tego słowa. Jest o tym mowa w DI.
i wlasnie...to jest istotna roznica.....

bo ten produkt..ktory chce dystrybuowac...COMARCH....mozna porownac do produktu BRA...moze ostzrec..pzred czyms..ale i tak musisz..zaliczyc "standartowe" badania...i zglosoic sie do specjalisty....

a Produkt..Nestmedic...jest juz TYM...." Wlaściwym badaniem"...i na jefgo podstawie juz mozna podejmowac konkretne..decyzje...przez prowadzacych( czytaj lekarz pilegniarka)...tak jakbys zostala pzrebadana w szpitalu....i to wlanise POWODUJE...ZE TEN PRODUKT..jest zblizony modelowo- biznesowo.....do dzialalnosci MDG........a nie np BRA.....


oczywiscie....jak bedzie sie realnie spzredawaly urzadzenia...Nestmedic...czas pokaze...RYZYKA..sa..ale i szanse tez.....a wiadomo RYZYKO ZAWSZE SIE PONOSI..jak sie COKOLWIEK KUPUJE NA RYNKU....bo zawsze moze kurs..spasc...z tych czy innych powodow...

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Postautor: KUGID » 19 cze 2017 09:57

bvardzo proste bo na NC latwiej jest wejsc i latwiej sie przeneisc na glowny niz miala by od razu debiutowac na glownym :)
Dlaczego łatwiej?
na tym etapie rozwoju.....KOSZTY maja znaczenie....na NC..spolka mniejsze koszty funkcjonowania ponosi....a i tak swoimi komunikatami moze dotrzec do inwestorow....poza tym to tez kwestia...pewnych etapow rozwoju..i byc moze...zapotrzeboawnia na gotowke..w miare jej rozwoju.....pzrejscie na GPW..bedzie dobra okazja do kolejnej emisji....PYTANIE po jakiej cenie??..

rownie dobzre mozesz sie zapytach dlaczego MAB..wchodzil na NC....skoro teraz mna ponad...1. MLD PLN kapitalziacji....albo MDG.....czy 11 bit..dlaczego startowal na NC.....itp.itd...

odpowiedz jest prosta...bo byli na etapie rozwoju..spolek zwanych jako START UP.....czyli "STartujemy z rozwojem...i ze zwiekszaniem kapitalziacji.....bo jestesmy na pocztku tej drogi....."

P.S...a dlaczego JUZ planuja wesjscie na GLOWNY??...moze dlatego ze JUZ..wiedza duzo wiecej niz my. NP...czyli maja zaawansowane rozwmowy..nop dystrybucyjne...na europe zachodnia..i wiedza..ze te umowy zmienia..tez mozliwosci spolki...w NIEdalekiej przyszlosci....i dlatego JUZ...powaznie mysla o pzrejsciu na GLOWNY....rynek zeby byc..nnotowania..w powazniejszych Indexach..niz te z NC...bo wtedy..wiecej FINASWOYCH..bedzie moglo inwestowac..a papaiery ...NESTMEDIC....bo na NC..jednak sa spore...ograniczenia dla duzych finansowych..zeby pakowac..kase....w spolkii z NC...i moze maja sygnaly ze strony duzych graczy..ze chcieliby miec mozliwosc..zainwestowania..wiekszego..w ich kwity...??.... :lol: 8) :lol:

Bo ile mozna na rynku skupic..kwiotow...??...dla leszcy to jest nawet sporo....mnoga kupic akcji nawet za kilkaset K..PLN....na twarz...od debiutu......ale dla finansowych..to jest micro..mozliowsc.....
W ofercie pierwotnej w kwietniu oferowano 800.000 akcji po 12 zł, objęto tylko a może aż 703. 000. Nie było dużego zainteresowania spółką .

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 19 cze 2017 10:02


W ofercie pierwotnej w kwietniu oferowano 800.000 akcji po 12 zł, objęto tylko a może aż 703. 000. Nie było dużego zainteresowania spółką .
swietnie...a treraz biora..juz prawei po 17......

I co w zwiazku z tym??... :lol: 8) :lol:

jelsi uwaasz..ze ...to balon ne kupujesz...proste szukasz innych spolek....proste....mozesz swoje opinie napisac.....ale fajnie jakby byly podszyte merytoryka..a nie JECZENIEM LESZCZA....proste....

mozesz sie ustawic..na 10 PLN....czy.... 8 PLN...czy nawet na 5PLN.......zobaczysz..czy ci wpadnie...czy nie......ale mozesz to zrobic..skoro uwazasz...ze taka...jest twoja taktyka.......CZy to bedzie mialo efekty??...sam sie pzrekonasz..niektorzy tez CZEKALI..na domkniecie luki na 10 PLN....na 11 bit....jak w 2014 po debiucie TWoM..startowal...z + 50%....a tez niewielu bralo kwity jeszce pare sesji wczensij..jak OFE sypalo po ok 9-10 PLN.....a teraz jest po ok 190 PLN..za akcje.... :lol: 8) :lol:

MOZNA??....MOZNA..... :lol: 8) :lol:

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Postautor: KUGID » 19 cze 2017 10:17


W ofercie pierwotnej w kwietniu oferowano 800.000 akcji po 12 zł, objęto tylko a może aż 703. 000. Nie było dużego zainteresowania spółką .
swietnie...a treraz biora..juz prawei po 17......

I co w zwiazku z tym??... :lol: 8) :lol:

jelsi uwaasz..ze ...to balon ne kupujesz...proste szukasz innych spolek....proste....mozesz swoje opinie napisac.....ale fajnie jakby byly podszyte merytoryka..a nie JECZENIEM LESZCZA....proste....

mozesz sie ustawic..na 10 PLN....czy.... 8 PLN...czy nawet na 5PLN.......zobaczysz..czy ci wpadnie...czy nie......ale mozesz to zrobic..skoro uwazasz...ze taka...jest twoja taktyka.......CZy to bedzie mialo efekty??...sam sie pzrekonasz..niektorzy tez CZEKALI..na domkniecie luki na 10 PLN....na 11 bit....jak w 2014 po debiucie TWoM..startowal...z + 50%....a tez niewielu bralo kwity jeszce pare sesji wczensij..jak OFE sypalo po ok 9-10 PLN.....a teraz jest po ok 190 PLN..za akcje.... :lol: 8) :lol:

MOZNA??....MOZNA..... :lol: 8) :lol:
Tradycyjne: Ty masz zawsze rację.
Naganiania świetnie Ci wychodzi!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości