11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

wszystko na temat spółek publicznych
Budziwoj
Sierżant sztabowy
Posty: 103
Rejestracja: 06 lut 2017 14:38

Postautor: Budziwoj » 19 cze 2017 12:39


nie pisalem o ..ZYSKACh..ale o pzreplywach finasowych...to ze mieli zyski..to jedno..a to ze te zyski pakowali..w W3..ktory dal im rozbic..bank...i ze zamiast..kitrac te zyski..NA KONTACH..z MARNYM OPROCENTOWANIEm....zapakowali ryzykancko..w projekt o wartosci 300 MLN PLN...ktory dal im znacznie wieksze zyski...i przychody....to inmna kwestia...

Jednak FAkty pozostaja FAKTAMI....napompowali cdr pod W2...bo byly...przepowiednie..W REKO..ze w 3 lata zarobia 150 MLN..PLN..na czysto....

Jasne sie stalo ze nie zarobia..i DLATEGO spadli na kapitalziacje OK 400 MLN..PLN.....w latach..2011-2012...W ktorych mieli przychodow ok 300 MLN PLN..i zysku operacyjnego ok 55 mln PLN...I TO SA FAKTY....

A ty piszesz...i WIDZISZ..to co chcesz widziec.....i byc moze nie zdajesz sobie sprawy z tego..ale SAM MANIPULUJESZ....bo nie masz wiedzy......czym jest np zysk..a czym cash flow..itp.itd...

co do reszty....coz..zobaczymy czy dadza rade powtorzyc sukces..TWoM....gry..po ktorej..pzrez 2 lata 11 bit..byl wyceniany na ok 150 MLn PLN.... :wink: :lol: 8) :lol:
Ty czytasz czasem to co napisałeś czy puszczasz wodze i piszesz co się chce napisać palcom bez kontroli ... :?:
Piszesz, że CDP reinwestował przychody .... a co innego robi 11bit :?:
Chyba nie ogarniasz tego o czym piszesz.
11bit też reinwestuje tylko mają inną filozofię.
CDP miał sklep przynoszący coraz większe przychody z roku na rok .... co w latach 2013-2014 ratowało im bilans nad kreską.
11bit też chce zbudować drugą nogę w formie wydawnictwa. Mają do tego jakieś kompetencje ale nauka budowania relacji z innymi podmiotami - w większości zagranicznymi - wymaga nabrania doświadczenia.
Poza tym finanse mają na razie dość ograniczone i dość mały wybór chętnych.
Dla mnie to akurat duży plus, że nie stawiają wszystko na jedną kartę i podchodzą z rezerwą i nie wyrzucają całej kasy.

Każdy z nas ma swoje preferencje i swój rozum. Dla mnie to wielka zaleta.
11bit na razie nie ma kontentów takich jak Witcher i muszą wypracować kilka marek w które można będzie mocniej zainwestować.
Taką marką może być Frostpunk.
Gdy wypali to będzie tak jak z serią Witcher. Jeśli słabo się przyjmie to będzie P8 a zaczną na spokojnie prace nad P9 i kolejnymi.

W przypadku dużego sukcesu na który się zanosi .... 11bit długie lata będzie mógł eksplorować tą markę inwestując dodatkowo w inne marki.
A także coraz więcej w obce produkcje bez potrzeby nowych emisji papierów jaki robią inni nie mający tak dobrych pomysłów. :)

REKLAMA


alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 19 cze 2017 12:43

przecież na targach pokazali gameplay?
Grafiki to są dla publiki.
My gameplay zobaczymy dopiero w lipcu.
nie wiem...... jakis fragment grywalny puscili..gry.....ale byl pewnie razcej niewielki.....i posilkowany wieksza iloscia screenshotow....i opowiastkami....pzrynajmniej...mozna to tak odczytac z reacji..goscia...ktory to opisywal...

Obrazek

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=12080
Laik, myślisz, że dziennikarze na E3 chcą siedzieć 2h przy grze, która wymaga kilkunastu godzin? Oni muszą odbyć kilkadziesiąt spotkań dziennie, które trwają może 20 minut. Pokazali im początkowy rozwój, a resztę opisali posiłkując się zdjęciami. Co do etapu na jakim są w produkcji, to patrz post wyżej.
Zapowiadali od początku, że właściwy czas promocji gry to 4-6 miesięcy. Wszystko się zgadza.
przy grze??....moim zdaniem ne siedzieli PRZY..GRZe....tylko na prezentacji.....

I taka wlasnie jest roznica..miedzy TWOM.....w ktorego mogli grac. na wiosne..2014..roku..ludzie....a FP...ktory ma zamkniety pokaz...w polowie roku..i bici twierdza..ze w 3 miechy..skoncza..finalnie projekt....i go wypuszcza....na rynek....

MOZE>..i OBY..ale tu mam watpliwosci..i ciekawe czy LOGIKA..pzregra..z ZAPOWIEDZIAMI..czy znowu sie okaze..ze chieli dobrze..ale niestety wyszlo jak zawsze.....

w sumie mnie to wali..11 bit ne mam juz od paru miesiecy..ale temat ichg..." wirygodnosci"..mknie interesuje...bo to jest najwazniejsza kwestia..moim zdaniem w Inwestowaniu....i chce sie pzrekonac..czy wartop bylo im jeszce troche zaufac..pomimo tylko roznych pewnych "zawodow"..z ich strony..czy jednak to byly ostzrezenia ktorych nie warto bylo ignorowac....

Budziwoj
Sierżant sztabowy
Posty: 103
Rejestracja: 06 lut 2017 14:38

Postautor: Budziwoj » 19 cze 2017 12:52


OKEy.....zobaczymy....

Ja tylko wiem..jak byl prezentowany....TWOM...na jakim etapie..byl...i kiedy...on byl juz ogrywany..pzrez roznych ludzi bedacych na ronych targach.....i kiedy czytalem.opinie..roznych ludzi.na temat TWOM..w ktorego SZARPALI....

TY..twierdzisz.ze Twom...nie mial tetow..ale sie myliles...bo ty na BITEM...sie w 2014..nie interesowales..i nie masz wiedzuy..co kiedy i jak bylo z TWoM... :lol: 8) :lol:

Co..do...wypowiedzi....ze strony pzredstawicieli...spolki..czas pokaze..czy ZNOWU...zrobia z MORDE..cholewe..czy nie..jak to niejednokrtotnie ....JUZ ROBILI....w pzrteszlosci....przy okazji roznych kwestii....akurat..to im wychodzi calkiem niezle.... :lol: 8) :lol:
No dobra zostańprzy tym, że Ty ........ wiesz lepiej niż spółka .....
przekonaliśmy się już jednak o tym, że czasem się mylisz i to bardzo boleśnie ....
przykładem może być Farm którego ostro promowałeś ..... i co z tym.

Chyba jednak taki nieomylny nie jesteś.
11bit też zaniechałeś na zbyt niskich poziomach.
Spoko mogłeś sprzedać powyżej 180 zeta i kupić Farmę teraz jak tak bardzo chciałeś i wyszedłbyś o kilkanaście - kilkadziesiąt % lepiej

Zobaczmy za rok co wyszło z naszych założeń.
Ja mam oczywiście dłuższą perspektywę ..... interesuje mnie następna produkcja po P8 ..... P9 lub FP3.
Wtedy się zobaczy.
Jakieś 1,5 -2 lata temu nastawiałam się na debiut Techlandu jaki zapowiadano..... jednak po wycenach jakie dały Arti, PlayWay .... już raczej nie będę zainteresowany jeśli nawet wejdą.
Chyba nie da się tam porządnie zarobić jak na Jujubee czy 11bit....

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 19 cze 2017 12:53


nie pisalem o ..ZYSKACh..ale o pzreplywach finasowych...to ze mieli zyski..to jedno..a to ze te zyski pakowali..w W3..ktory dal im rozbic..bank...i ze zamiast..kitrac te zyski..NA KONTACH..z MARNYM OPROCENTOWANIEm....zapakowali ryzykancko..w projekt o wartosci 300 MLN PLN...ktory dal im znacznie wieksze zyski...i przychody....to inmna kwestia...

Jednak FAkty pozostaja FAKTAMI....napompowali cdr pod W2...bo byly...przepowiednie..W REKO..ze w 3 lata zarobia 150 MLN..PLN..na czysto....

Jasne sie stalo ze nie zarobia..i DLATEGO spadli na kapitalziacje OK 400 MLN..PLN.....w latach..2011-2012...W ktorych mieli przychodow ok 300 MLN PLN..i zysku operacyjnego ok 55 mln PLN...I TO SA FAKTY....

A ty piszesz...i WIDZISZ..to co chcesz widziec.....i byc moze nie zdajesz sobie sprawy z tego..ale SAM MANIPULUJESZ....bo nie masz wiedzy......czym jest np zysk..a czym cash flow..itp.itd...

co do reszty....coz..zobaczymy czy dadza rade powtorzyc sukces..TWoM....gry..po ktorej..pzrez 2 lata 11 bit..byl wyceniany na ok 150 MLn PLN.... :wink: :lol: 8) :lol:
Ty czytasz czasem to co napisałeś czy puszczasz wodze i piszesz co się chce napisać palcom bez kontroli ... :?:
Piszesz, że CDP reinwestował przychody .... a co innego robi 11bit :?:
Chyba nie ogarniasz tego o czym piszesz.
zyskli....KOLEGo..zyski a nie przychody.... :lol: 8) :lol:

maja taka filozofie....ze TWOM.im...przynosil piekny kesz....a ONi...bredzluja sie nad gra z budzetem 6 mln PLN..ponad 3 lata....nad rozwojem LP..bredzluja sie juz tez....3 lata...wpakowali w gry z LP...kilkaset K....i mieli na pzrelomie 3 lat...2 debiuty...nmajac olbrzymia nadplynnosc finaswowa..na ktorej nawet traca..gdy DOLEC>.SPADA....

taka jest filozofia..11 bit..Bredzlowa....z rozwojem...i trzymanie hajsu..pod kluczem...CZY ...to sie oplaci..zobaczymy..

Przy TWOM..ryzykowali ostrzej..kaszu wiele nie mieli..i prawei calya wolna gotowke..wpompowali w TWOMA....i sie oplacilo...jak ...ich dalsza filozofia sie...oplaci...czas pokaze....

cdr..ryzykowal prawie non stop..az do momketu gdy tego juz nie musi az tak ostro robic..bo zrobil;i BLOCKBUSTERA..ktory dal im setki mln PLN...w kasie spolki..i koljne gry ktore kosztuja setki MLn..pln..nie stanowia juz ryzyka....takiego jak W3....gdzie pzred debiutem..mieli w KASIE SPOLKI..DZIALU DEWELOPERSKIEGO...2-5 MLN PLN.....w 1 qw 2015 roku.... :lol: 8) :lol:

Maja nadwyzke..w CDR....co robia..dywidendy placa...skupy akcji kombinuja...bo ich zdaniem jest nadplynnosc....
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017 12:55 przez alkoita7, łącznie zmieniany 1 raz.

,Lapi1
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2017 08:10

Postautor: ,Lapi1 » 19 cze 2017 12:54


nie pisalem o ..ZYSKACh..ale o pzreplywach finasowych...to ze mieli zyski..to jedno..a to ze te zyski pakowali..w W3..ktory dal im rozbic..bank...i ze zamiast..kitrac te zyski..NA KONTACH..z MARNYM OPROCENTOWANIEm....zapakowali ryzykancko..w projekt o wartosci 300 MLN PLN...ktory dal im znacznie wieksze zyski...i przychody....to inmna kwestia...

Jednak FAkty pozostaja FAKTAMI....napompowali cdr pod W2...bo byly...przepowiednie..W REKO..ze w 3 lata zarobia 150 MLN..PLN..na czysto....

Jasne sie stalo ze nie zarobia..i DLATEGO spadli na kapitalziacje OK 400 MLN..PLN.....w latach..2011-2012...W ktorych mieli przychodow ok 300 MLN PLN..i zysku operacyjnego ok 55 mln PLN...I TO SA FAKTY....

A ty piszesz...i WIDZISZ..to co chcesz widziec.....i byc moze nie zdajesz sobie sprawy z tego..ale SAM MANIPULUJESZ....bo nie masz wiedzy......czym jest np zysk..a czym cash flow..itp.itd...

co do reszty....coz..zobaczymy czy dadza rade powtorzyc sukces..TWoM....gry..po ktorej..pzrez 2 lata 11 bit..byl wyceniany na ok 150 MLn PLN.... :wink: :lol: 8) :lol:
Ty czytasz czasem to co napisałeś czy puszczasz wodze i piszesz co się chce napisać palcom bez kontroli ... :?:
Piszesz, że CDP reinwestował przychody .... a co innego robi 11bit :?:
Chyba nie ogarniasz tego o czym piszesz.
zyskli....KOLEGo..zyski a nie przychody.... :lol: 8) :lol:

maja taka filozofie....ze TWOM.im...przynosil piekny kesz....a ONi...bredzluja sie nad gra z budzetem 6 mln PLN..ponad 3 lata....nad rozwojem LP..bredzluja sie juz tez....3 lata...wpakowali w gry z LP...kilkaset K....i mieli na pzrelomie 3 lat...2 debiuty...nmajac olbrzymia nadplynnosc finaswowa..na ktorej nawet traca..gdy DOLEC>.SPADA....

taka jest filozofia..11 bit..Bredzlowa....z rozwojem...i trzymanie hajsu..pod kluczem...CZY ...to sie oplaci..zobaczymy..

Przy TWOM..ryzykowali ostrzej..kaszu wiele nie mieli..i prawei calya wolna gotowke..wpompowali w TWOMA....i sie oplacilo...jak ...ich dalsza filozofia sie...oplaci...czas pokaze....

cdr..ryzykowal prawie non stop..az do momketu gdy tego juz nie musi az tak ostro robic..bo zrobil;i BLOCKBUSTERA..ktory dal im setki mln PLN...w kasie spolki..i koljne gry ktore kosztuja setki MLn..pln..nie stanowia juz ryzyka.... :lol: 8) :lol:
Alik a co to za knot tak sie tu madrkuje he

Budziwoj
Sierżant sztabowy
Posty: 103
Rejestracja: 06 lut 2017 14:38

Postautor: Budziwoj » 19 cze 2017 12:57


przy grze??....moim zdaniem ne siedzieli PRZY..GRZe....tylko na prezentacji.....

I taka wlasnie jest roznica..miedzy TWOM.....w ktorego mogli grac. na wiosne..2014..roku..ludzie....a FP...ktory ma zamkniety pokaz...w polowie roku..i bici twierdza..ze w 3 miechy..skoncza..finalnie projekt....i go wypuszcza....na rynek....
Znów coś Ci umyka ..... TWOM miał być jednorazowym strzałem i całkowitym zaskoczeniem rynku. Nie bali się więc aż tak bardzo.
Teraz sytuacja jest inna. Nie chcą za wcześnie dużo odkrywać po to brand z którego mogą czerpać najbliższe 5-7 lat.
A to już zupełnie inna sprawa. Jak ktoś za wcześnie zacznie wypuszczać podobne gry to może być jak za Sniperem 3....
wyszedł 2 miesiące po Sniper Elite 4 i stracił część potencjalnych klientów i miał być do czego porównywany.
A tak ani Elite 4 ani SGW 3 nie miały jakiejś super sprzedaży .... nawet cienko.

Na tym rynku klucz do sukcesu ..... to genialny pomysł.
A chętnych do naśladowania jest wielu. TWOM nie znalazł naśladowcy bo to specyficzna gra ale FP może znaleźć kliku konkurentów i to w ciągu 2-3 lat.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017 12:59 przez Budziwoj, łącznie zmieniany 1 raz.

michalko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3032
Rejestracja: 10 lut 2009 09:37

Postautor: michalko » 19 cze 2017 12:59

8) 8) 8)

Budziwoj
Sierżant sztabowy
Posty: 103
Rejestracja: 06 lut 2017 14:38

Postautor: Budziwoj » 19 cze 2017 13:05


Alik a co to za knot tak sie tu madrkuje he
Pryszcze zawsze wyskakują nie mając nic do powiedzenia.... :P

Ale jest na nie maść .... IGNORUJ ... :!: :P :P :lol:

vonlichtenstein
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 259
Rejestracja: 15 wrz 2016 01:03

Postautor: vonlichtenstein » 19 cze 2017 13:28

@all
Że też wam się chce toczyć te nic nie wnoszące dyskusje z tym psim ch...m na A. A propo, alik co cię tak rzadko widać na forum twojego faworyta? Jak tam noł hał przed wielkim sprawdzam?

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 19 cze 2017 13:55

@all
Że też wam się chce toczyć te nic nie wnoszące dyskusje z tym psim ch...m na A. A propo, alik co cię tak rzadko widać na forum twojego faworyta? Jak tam noł hał przed wielkim sprawdzam?
Tam juz wszystko chyba jasne....poki co...debiut pokaze co jesli chodzi o GE...ale raczej cinko bedzie....pisanina bedzie wieksza...jak cos fajnego pokaza...z WW3...a jak nie...to lepiej bedzie szukac czegos innego....

kochanek
Chorąży
Posty: 877
Rejestracja: 24 sie 2005 18:32

Postautor: kochanek » 19 cze 2017 16:38

to na 175 na jutro.
Korekta - duża korekta.

,Lapi1
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2017 08:10

Postautor: ,Lapi1 » 19 cze 2017 16:41

to na 175 na jutro.
drogo ten badzwuj odda po 120 :)

Budziwoj
Sierżant sztabowy
Posty: 103
Rejestracja: 06 lut 2017 14:38

Postautor: Budziwoj » 20 cze 2017 00:15

to na 175 na jutro.
drogo ten badzwuj odda po 120 :)
Pryszczu
ja nawet przy 75 będę miał 1000% .......... w przeciwieństwie do Ciebie mam coś
i nie muszę sprzedawać ani teraz ani przez najbliższe kilka lat.... :D
Mnie interesuje dużo wyższy poziom rozwoju spółki
nie mówię o Twoim rozwoju bo nie grozi Ci to.
kondolencje

Szkoda, że tu teraz znów tylu kundli się zebrało......... ale zawsze tak jest gdy ktoś odnosi sukces a inni mogą tylko patrzeć i wyć

Nie twierdzę, że spółka będzie za rok jak CDP......... oceniam jednak, że gry będzie miała tyle lat co CDP to będzie większa od niego.
Jestem przekonany, że będzie tak przed 2025 rokiem .... tyle, że nie chce mi się tyle czekać.

Koniec ujadania a z kundlami nie mam o czym gadać.
Alik ucisz tą swoją sforę..... :P :D

Parkiet znów zszedł do poziomu bankiera. Kiedyś wiele lat temu czasem czytałem to forum gdy część z Was trzymała w ząbkach pieluchy.
Później przyszli tacy jak Alik ze sforą i przestało się chcieć czytać ten bełkot.
To wrażenie wraca.
Dajcie głos ..... :!: a później kaganiec ... :!:

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2322
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Postautor: Rif1977 » 20 cze 2017 08:57

Sytuacja trochę jak 1-2 lata temu. Teoretycznie fajna, bo coraz lepsze perspektywy, ale kurs stoi, a przypuszczam, że jeszcze się odrobinę cofnie. Potem zaś rynek wajchę przestawi i zostawi smrody na peronie :)
Stąd kundelki niech szczekają, reszta zaś spokojnie może nasłuchiwać kolejnych wieści ze spółki. Teraz już ich brakować nie będzie, bo wydarzeń w kolejce jest bez liku.

1. Summer Sale
2. Tower57 premiera
3. TWOM DLC premiera
4. Moonlighter premiera
5. Frostpunk premiera, a wcześniej grzanie dyszla wraz z każdym nowym pokazem, zwiastunem.
6. Winter Sale

Nudno nie będzie, a w międzyczasie pojawić się mogą zapowiedzi dwóch kolejnych gier z wydawnictwa.
P8 pewnie dowiemy się czegoś więcej nie wcześniej niż w połowie przyszłego roku.

kochanek
Chorąży
Posty: 877
Rejestracja: 24 sie 2005 18:32

Postautor: kochanek » 20 cze 2017 11:03

[
Parkiet znów zszedł do poziomu bankiera. Kiedyś wiele lat temu czasem czytałem to forum gdy część z Was trzymała w ząbkach pieluchy.
Później przyszli tacy jak Alik ze sforą i przestało się chcieć czytać ten bełkot.
To wrażenie wraca.
Dajcie głos ..... :!: a później kaganiec ... :!:
Tak tak.. masz racje rynsztokowy jezyk , nazywanie kogos kundlem..sfora..
Tak nie było. :twisted: :evil: :evil:
Korekta - duża korekta.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości