BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
maruderek
Starszy sierżant
Posty: 77
Rejestracja: 29 sty 2017 20:35

Postautor: maruderek » 22 cze 2017 17:08

Ciekawa analiza raportów Bloobera anty-teresy. Potwierdza, że spółka niejako "podrasowuje" sprawozdania finansowe poprzez nie wrzucanie wogóle kosztów produkcji w rachunek wyników oraz specyficzny sposób księgowania "przychodów".
Babieno style.
Jeżeli są inwestory co półtora miesiąca po raporcie sprzedają akcje, bo nagle ich oświecił ktoś na stockwatchu to dobrze, że już ich nie ma w akcjonariacie, a jak zwykle obłowią się fundy. Bloober księguje wszystko w ten sposób od zawsze, więc nie ma tu żadnej sensacji. Mamy zdrową korektę na spółce, która wg mnie właśnie dobiegła końca. Dobrze, że była mocna i szybka niż gdyba miała być długa i powolna. Żaden fund się nie skrócił. Nic złego się nie wydarzyło w spółce. Nadal trzy gry w produkcji coraz bardziej zaawansowanej. W tej chwili jest to spółka o największym współczynniku inwestycji w gry do kapitalizacji. Do tego już od wakacji ruszają z projektem z GameINN wartym 15 mln zł, więc tu są po prostu gigantyczne inwestycje jak na 140 mln kapitalizacji. W takich warunkach trudno o wypracowywanie gotówki, ale bardzo szybko może się to zmienić. Wiele osób nawet nie wie, że Observer jest ostatnią grą, którą chcą wydać z wydawcą. Oznacza to, że marża na kolejnych, tych największych tytułach Bloobera - Scopophobii i Medium, będzie nieporównywalnie większa, a do tego czasu wyrobią sobie renomę, bo Observer zapowiada się lepiej niż Layers of Fear.
*** tak czytam, jakie ty glupity wypisujesz to zastanawiam się czy twoje IQ >80 i czy masz więcej niż 15 lat

1/
Bloober to śmieć a nie spółka ... tu jedynie zarobił Babieno no i ... ja ... tylko ze ja *** kupowałem w 2014 .. kiedy ty *** nie wiedziales ze istnieje coś takiego jak gielda

2/
Durnie z fundów spóźnili się na hossę w game dave to wybrali sobie nieplynnego *** Bloobera aby coś ugrać i pompowaly tu balona, a jak zorientowali się ze to śmieć to sztucznie go podtrzymują

3/
Spółka nie potrafi ani robić gier, ani zarabiać pieniędzy

4/
Księgowanie zapasów jako sprzedaż to jest kreatywna księgowość

5/
Jakiś *** dal im dofinansowanie na skrajnie kretynski projekt bo inny kretyn na podstawie sukcesu cdr, tech landu i 11b wpadł na pomysł, że będziemy promować te branze

6/
Wbij sobie do zakutego łba - nie musisz tego rozumiec - że na giełdnie są tylko 2 firmy potrafiące robić gry i na nich zarabiać ... cdr i 11b

dalej jest przepaść, a za przepaścią jest cig, artifex, plaway, tbul ... potem kolejna przepasc i tam jest bloober ...potem już jest sam syf
Nie denerwuj się tak lokalny ***. Z tego całego twojego pijackiego bełkotu, który wyprodukowałeś zapewne jadąc na ręcznym, w jednym masz rację - CDPR to perła, no ale to każdy głupi wie, więc twój sukces jest mniejszy. Bloober to w tej chwili poziom 11 bit jeżeli chodzi o talent w zespole i know how do tworzenia hitów w swoim gatunku, tyle, że z 3 razy mniejszą kapitalizacją, ale to się zmieni przed premierą Medium, a może nawet Scopophobii.

REKLAMA


Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 23 cze 2017 00:04

Jeżeli są inwestory co półtora miesiąca po raporcie sprzedają akcje, bo nagle ich oświecił ktoś na stockwatchu to dobrze, że już ich nie ma w akcjonariacie, a jak zwykle obłowią się fundy. Bloober księguje wszystko w ten sposób od zawsze, więc nie ma tu żadnej sensacji. Mamy zdrową korektę na spółce, która wg mnie właśnie dobiegła końca. Dobrze, że była mocna i szybka niż gdyba miała być długa i powolna. Żaden fund się nie skrócił. Nic złego się nie wydarzyło w spółce. Nadal trzy gry w produkcji coraz bardziej zaawansowanej. W tej chwili jest to spółka o największym współczynniku inwestycji w gry do kapitalizacji. Do tego już od wakacji ruszają z projektem z GameINN wartym 15 mln zł, więc tu są po prostu gigantyczne inwestycje jak na 140 mln kapitalizacji. W takich warunkach trudno o wypracowywanie gotówki, ale bardzo szybko może się to zmienić. Wiele osób nawet nie wie, że Observer jest ostatnią grą, którą chcą wydać z wydawcą. Oznacza to, że marża na kolejnych, tych największych tytułach Bloobera - Scopophobii i Medium, będzie nieporównywalnie większa, a do tego czasu wyrobią sobie renomę, bo Observer zapowiada się lepiej niż Layers of Fear.
*** tak czytam, jakie ty glupity wypisujesz to zastanawiam się czy twoje IQ >80 i czy masz więcej niż 15 lat

1/
Bloober to śmieć a nie spółka ... tu jedynie zarobił Babieno no i ... ja ... tylko ze ja *** kupowałem w 2014 .. kiedy ty *** nie wiedziales ze istnieje coś takiego jak gielda

2/
Durnie z fundów spóźnili się na hossę w game dave to wybrali sobie nieplynnego *** Bloobera aby coś ugrać i pompowaly tu balona, a jak zorientowali się ze to śmieć to sztucznie go podtrzymują

3/
Spółka nie potrafi ani robić gier, ani zarabiać pieniędzy

4/
Księgowanie zapasów jako sprzedaż to jest kreatywna księgowość

5/
Jakiś *** dal im dofinansowanie na skrajnie kretynski projekt bo inny kretyn na podstawie sukcesu cdr, tech landu i 11b wpadł na pomysł, że będziemy promować te branze

6/
Wbij sobie do zakutego łba - nie musisz tego rozumiec - że na giełdnie są tylko 2 firmy potrafiące robić gry i na nich zarabiać ... cdr i 11b

dalej jest przepaść, a za przepaścią jest cig, artifex, plaway, tbul ... potem kolejna przepasc i tam jest bloober ...potem już jest sam syf
Nie denerwuj się tak lokalny ***. Z tego całego twojego pijackiego bełkotu, który wyprodukowałeś zapewne jadąc na ręcznym, w jednym masz rację - CDPR to perła, no ale to każdy głupi wie, więc twój sukces jest mniejszy. Bloober to w tej chwili poziom 11 bit jeżeli chodzi o talent w zespole i know how do tworzenia hitów w swoim gatunku, tyle, że z 3 razy mniejszą kapitalizacją, ale to się zmieni przed premierą Medium, a może nawet Scopophobii.

Moja Droga Ci.po trzymajmy się faktow

1/
Ja się nie denerwuje, a jedynie wyciągam do ciebie pomocna dlon aby sprowadzic ciebie na ziemie z oparów absurdu I glupity w których się unosisz

2/
W odróżnieniu od 95% nie pije alkoholu, stad jako jeden z nielicznych patrze na świat trzeźwo

Pijany *** to ciebie spodzil,

3/
Talent to ma Babieno do nawijania makaronu na uszy tak jak Tyminski z CIG i należy go podziwiać za to, że udało mu się wcisnąć nic nie warta makulaturę idiotom z funduszy

tak samo jak można pogratulowac mi, że kupowałem tego *** po kilka złotych, a wyśmiać ciebie ze kupowałes po kilkadziesiąt lub powyzej 100

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... &start=330
Co tu duzo mowic ...
tu jest b. duza szansa na ---------------------------> 50-100 zeta w tym roku
gdzie ty wtedy *** byłeś :?:



Dam ci teraz darmowe rady ***

- zajmij się wyciskaniem pryszczy a giełdę sobie odpuść bo to ciebie przerasta

- jezeli jesteś uparty i koniecznie chcesz tu być to wywal *** Bloobera ze stratą i kup sobie 11bit lub cdr to odrobisz ... to jedyne 2 firmy które mają realna wartość, potrafią zrobić dobre gry i potrafią zarabiac realne pieniądze

To tyle w temacie matole

.Lapi'
Sierżant sztabowy
Posty: 111
Rejestracja: 22 cze 2017 21:37

Postautor: .Lapi' » 23 cze 2017 08:23

*** tak czytam, jakie ty glupity wypisujesz to zastanawiam się czy twoje IQ >80 i czy masz więcej niż 15 lat

1/
Bloober to śmieć a nie spółka ... tu jedynie zarobił Babieno no i ... ja ... tylko ze ja *** kupowałem w 2014 .. kiedy ty *** nie wiedziales ze istnieje coś takiego jak gielda

2/
Durnie z fundów spóźnili się na hossę w game dave to wybrali sobie nieplynnego *** Bloobera aby coś ugrać i pompowaly tu balona, a jak zorientowali się ze to śmieć to sztucznie go podtrzymują

3/
Spółka nie potrafi ani robić gier, ani zarabiać pieniędzy

4/
Księgowanie zapasów jako sprzedaż to jest kreatywna księgowość

5/
Jakiś *** dal im dofinansowanie na skrajnie kretynski projekt bo inny kretyn na podstawie sukcesu cdr, tech landu i 11b wpadł na pomysł, że będziemy promować te branze

6/
Wbij sobie do zakutego łba - nie musisz tego rozumiec - że na giełdnie są tylko 2 firmy potrafiące robić gry i na nich zarabiać ... cdr i 11b

dalej jest przepaść, a za przepaścią jest cig, artifex, plaway, tbul ... potem kolejna przepasc i tam jest bloober ...potem już jest sam syf
Nie denerwuj się tak lokalny ***. Z tego całego twojego pijackiego bełkotu, który wyprodukowałeś zapewne jadąc na ręcznym, w jednym masz rację - CDPR to perła, no ale to każdy głupi wie, więc twój sukces jest mniejszy. Bloober to w tej chwili poziom 11 bit jeżeli chodzi o talent w zespole i know how do tworzenia hitów w swoim gatunku, tyle, że z 3 razy mniejszą kapitalizacją, ale to się zmieni przed premierą Medium, a może nawet Scopophobii.

Moja Droga Ci.po trzymajmy się faktow

1/
Ja się nie denerwuje, a jedynie wyciągam do ciebie pomocna dlon aby sprowadzic ciebie na ziemie z oparów absurdu I glupity w których się unosisz

2/
W odróżnieniu od 95% nie pije alkoholu, stad jako jeden z nielicznych patrze na świat trzeźwo

Pijany *** to ciebie spodzil,

3/
Talent to ma Babieno do nawijania makaronu na uszy tak jak Tyminski z CIG i należy go podziwiać za to, że udało mu się wcisnąć nic nie warta makulaturę idiotom z funduszy

tak samo jak można pogratulowac mi, że kupowałem tego *** po kilka złotych, a wyśmiać ciebie ze kupowałes po kilkadziesiąt lub powyzej 100

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... &start=330
Co tu duzo mowic ...
tu jest b. duza szansa na ---------------------------> 50-100 zeta w tym roku
gdzie ty wtedy *** byłeś :?:



Dam ci teraz darmowe rady ***

- zajmij się wyciskaniem pryszczy a giełdę sobie odpuść bo to ciebie przerasta

- jezeli jesteś uparty i koniecznie chcesz tu być to wywal *** Bloobera ze stratą i kup sobie 11bit lub cdr to odrobisz ... to jedyne 2 firmy które mają realna wartość, potrafią zrobić dobre gry i potrafią zarabiac realne pieniądze

To tyle w temacie matole
Brawo Andrzej :)

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 14 lip 2017 13:47


Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Postautor: Pandziora » 19 lip 2017 10:51

premiera gry ">observer_" planowana jest na dzień 15 sierpnia 2017 r.

Baza 80
Wzrost z 82
Kurs 85

Jak widać fundy się cieszą z przyszłych "gigantycznych" zysków :P
Uktyte S blokuje wzrost do nieba :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Postautor: klaxon » 21 lip 2017 08:06


ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Postautor: ggn. » 21 lip 2017 11:03

Zatrudnienie Rutgera Hauera to marketingowo bardzo dobry ruch.
Odrobina pieprzu może dużo pomóc.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 21 lip 2017 12:23

Zatrudnienie Rutgera Hauera to marketingowo bardzo dobry ruch.
Odrobina pieprzu może dużo pomóc.

Lepsze to niż what is real :D

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Postautor: real » 21 lip 2017 12:29

Vivid pozyskał Sylvestra Stallone (Rocky) i Mannego Paciao.

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Postautor: ggn. » 21 lip 2017 13:07

Zatrudnienie Rutgera Hauera to marketingowo bardzo dobry ruch.
Odrobina pieprzu może dużo pomóc.

Lepsze to niż what is real :D
...i płacząca dziewczyna na okładce. Serio nie można było bardziej dynamicznie?
Co ciekawe w Perception też dziewczyna ale ze zgrozą w oczach.

Ps.
Lepiej mieć Rutgera niż nie mieć.

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: ggn. » 08 sie 2017 11:01

– Zarząd Bloober Team informuje, iż w dniu 7 sierpnia 2017 r. powziął wiadomość o ustaleniu ceny gry pt. >observer_, sprzedawanej za pośrednictwem platform: PlayStation 4, Xbox One, oraz na komputery PC za pośrednictwem platform: Steam, GOG.com, na poziomie 29,99 USD/EUR (w różnych regionach ceny te mogą różnić się zgodnie ze standardowymi ustaleniami cenowymi format holderów) – czytamy w komunikacie.
Jednocześnie podano, że wszyscy dotychczasowi nabywcy gry pt. Layers of Fear za pośrednictwem platformy Steam i GOG.com będą mieć możliwość zakupu Gry na tej platformie z 20-proc. rabatem od ceny wyjściowej.
https://wiadomosci.stockwatch.pl/bloobe ... cje,198190


.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klaxon » 14 sie 2017 21:25

http://www.metacritic.com/game/pc/observer
Na razie 82/100, lepiej niż LoF, trochę gorzej niż SOMA (która w 10 dni od premiery sprzedała ok. 50k kopii na PC a w pół roku ogółem 250k kopii na PC i PS4).

Na steam pojawiła się data premiery 17 sierpnia - dziwne bo raportu bieżącego z informacją od zmianie terminu chyba nie było. :?:

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 14 sie 2017 23:40

http://www.metacritic.com/game/pc/observer
Na razie 82/100, lepiej niż LoF, trochę gorzej niż SOMA (która w 10 dni od premiery sprzedała ok. 50k kopii na PC a w pół roku ogółem 250k kopii na PC i PS4).

Na steam pojawiła się data premiery 17 sierpnia - dziwne bo raportu bieżącego z informacją od zmianie terminu chyba nie było. :?:

Taka moda teraz z tymi terminami;) BN jest pionierem :lol:

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 15 sie 2017 01:27

http://www.metacritic.com/game/pc/observer
Na razie 82/100, lepiej niż LoF, trochę gorzej niż SOMA (która w 10 dni od premiery sprzedała ok. 50k kopii na PC a w pół roku ogółem 250k kopii na PC i PS4).

Na steam pojawiła się data premiery 17 sierpnia - dziwne bo raportu bieżącego z informacją od zmianie terminu chyba nie było. :?:

Taka moda teraz z tymi terminami;) BN jest pionierem :lol:
Edit:

A jednak nie

https://twitter.com/AspyrMedia/status/8 ... 8790566913

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: ggn. » 15 sie 2017 02:13

Recenzje niezłe. Jest nadzieja że sprzedaż wyrwie trochę z butów.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości