11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

wszystko na temat spółek publicznych
klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Postautor: klaxon » 27 cze 2017 20:08

nie jestem pewien ... rynek chyba zaczyna się dzielic
Podzielam zdanie Axy. Zaczyna sie oddzielanie ziaren od plew. Firmy ktore zdobywaly kapitalizacje jadac na plecach CDP, 11Bit i do pewnego stopnia BLO musza stanac twardo na nogach albo liczyc sie z mocna przecena.
Tak, ale z kolei takie firmy jednej gry jak 11bit czy Bloober muszą udowodnić kolejną premierą, że mają know how, a nie trafiły niczym w lotka, bo inaczej czeka ich nie mniejsza przecena niż resztę ***.
spolka bez wiekszych perspektyw... nigdy nie ma tak ze spolka wypuszcza wielki hiy za hitem... raz jest podkniecie, raz hit, a nawet rzadziej niz raz... liczenie na sukces wiekszy nis TWOM to mrzonki i marzenia i bardziej chciejstwo niz racjonalne podejscie do tematu...

do tego spolka bez ambicji..

dziwne ze co jakis czas zarzad ucieka po cichu sporymi pakietami.. i zawsze grubo ponizej sredniego kursu... jak by sami uwarzali ze ich balon gieldowy jest zbyt spompowany

11Bit pojdzie taka droga jak CIG po premierze Sniper1... spadnie do bazy.. albo co gorsza jak na hit bedzie trzeba czekac 4 lata jak na CIG, to moze nawet do tego czasu nie przetrwac.. spolka bez majatku, bez wiekszego how know... bez ... Wlasciwie co ta spolka obecnie ma oprocz pieniedzy?

Na prawde nie rozumiem, kto trzyma akcje tej wydmuszki, spolka jednej gry i tyle
:oops:

REKLAMA


Budziwoj
Sierżant sztabowy
Posty: 103
Rejestracja: 06 lut 2017 14:38

Postautor: Budziwoj » 27 cze 2017 20:30


Tak, ale z kolei takie firmy jednej gry jak 11bit czy Bloober muszą udowodnić kolejną premierą, że mają know how, a nie trafiły niczym w lotka, bo inaczej czeka ich nie mniejsza przecena niż resztę ***.
Tak pocieszaj się - bo tylko to pozostało... :P
To nie jest pierwszy sukces 11bit już za wcześniejsze produkcje zbierali nagrody.
Tylko, że 11bit potrafił doskonalić kolejne swoje produkcje (w przeciwieństwie do innych np. CIG) i są w miejscu w którym są. Rozwijali się z sposób rozważny ..... w przeciwieństwie do kilku innych spółek które chciałyby zawojować świat błyskawicznie ..... biorąc duże pożyczki lub emitując ciągle papiery.

11bit zebrało z rynku tylko 500tyś .... i zobacz w którym miejscu są po 6 latach od debiutu. Porównaj ich ze spółkami które wcisnęły ludziom ogromne ilości drogich papierów na których wciąż jest strata. Papiery przewartościowane a zespoły o zbyt małych kompetencjach .... przykłady CIG, Farm i parę innych.
Jak widać CIG nie dorósł do kategorii AAA ani kompetencyjnie ani finansowo.

Teraz Farm też miał zawojować rynek Alina obiecywała 1-3 mln sprzedanych kopii a po tygodniu sprzedali połowę tego co sprzedał Realpolitik czy Beat Cop w 2 dni.
Beat ma już 39 tyś ....... Get Even chyba tyle sprzeda się do końca roku a kiedy będą zyski powyżej tych 200tyś ..... raczej nigdy.
Chyba czas już zaksięgować tych kilka mln strat .... ale wystarczy emisja 500tyś akcji po 8zł ... bo drożej nikt nie kupi ..... no chyba, że Alina.. :P :oops:

Dziwi mnie, że porównujesz 11bit z innymi spółkami bez żadnej refleksji.
Trzeba nie mieć rozeznania rynku aby to zakładać jako pewnik.
Każdemu mogą się przydarzyć jakieś błędy ale spółka ma super komfortową sytuację zamiast noża na gardle jak inni.
Spółka nie wypuści wadliwego produktu aż nie skończą.
Świetny produkt jeśli nawet nie do końca trafi w zainteresowania graczy i tak sprzeda się całkiem przyzwoicie aby zarobić co najmniej kilka razy na koszty.

Widać duży brak wiedzy o grze. Wydaje mi się, że nie bez powodu gość od PR z CDP powiedział must have ...... to osoba z zewnątrz i nie ma żadnych powodów aby kadzić komuś.
GRa będzie świetna pozostaje tylko pytanie czy sprzeda się lepiej czy słabiej od TWOM. Tego dowiemy się jakiś miesiąc po premierze.

nadzór_mocy
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 27 cze 2017 21:08

Postautor: nadzór_mocy » 27 cze 2017 21:19

ten Budziwoj to stokłoczowy Baks... elaboraty na pół strony... ta sama zaawansowana pomroczność jasna... :oops: :roll:

Baksiu co tam słychać? Napisz nam jakie fury z Reichu sprowadzasz? Co tam w twoim wielkim teleskopie widać??? Na poddaszu nie za gorąco? Z główką wszystko OK?

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 27 cze 2017 21:32

a jakie spolczeki masz obecnie ?
Wyczuwam tu wyraźną podpuchę z tą wtopą...... :roll:

Choć jeżeli kolega przyjął model biznesowy propagowany przez Alinę ..... to kto wie ...... banki się ucieszą :!: :?:
A może Alina to podpucha ze strony banków ..... aby brać kasę na inwestycje - chyba zaczyna to się spinać.... :roll:

Ja dla przykładu nigdy nie inwestowałem z długu ani nie kupiłem chaty na kredyt.....
Mogłem kiedyś w latach 90-tych wziąć na hipotekę na 16%....... ale jak sobie policzyłem ...
(tak ja jeszcze miałem matmę na maturze .... i liczę ułamki i % w pamięci...)
... ile mieszkań musiałbym "kupić" bankom to wolałem mieszkać w akademiku i odkładać kilka lat.
Tak samo teraz ..... nie uznaję zadłużania się ponad stan konta.
swietnie ...to policz sobie...TO.....ile mogles np na ziemi rolnej zarobic...w PRocentach.....a Oprocentowanie kredytow jest zmienne..i spada od lat 90 tych...poza tym zawsze moizesz splacic baze..i maz z bani...o ile hajs na to masz...

a przyznac..trzeba ze 2.5-3 PLN..za M2..to nie jest jakas wygorowana cena...


Obrazek

P.S moze nie uwaierzysz...ale jak ktos bral lewar..w polowie lat 80 tych..to kilka lat pozniej mogl go spalcic..za 1 pensje......a za ten kredyt kilka lat wczniesj mogl wybudowac..CHlupe...ci co mieli oszczednosci..pzregrali...i to z kretesem..ci co inwestowali na lewar..wygrali i to poteznie....

moi starsi...wzieli....2MLN... mln Polskich zlotych..(.starych zlotych.)..na 30 lat.....w 86 roku...kupili dzialke wybudowali chawire.......w polowie lat 90..tych..to juz bylo..tylko 200 PLN..po denominacji......spalcasz baze i masz w ***..odsetki...a chalupa z calkiem spora...dzialka jest....do dzis dnia....

takie.....czasami numery odchodza....
Ostatnio zmieniony 27 cze 2017 21:40 przez alkoita7, łącznie zmieniany 2 razy.

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 cze 2017 21:37

Podzielam zdanie Axy. Zaczyna sie oddzielanie ziaren od plew. Firmy ktore zdobywaly kapitalizacje jadac na plecach CDP, 11Bit i do pewnego stopnia BLO musza stanac twardo na nogach albo liczyc sie z mocna przecena.
Tak, ale z kolei takie firmy jednej gry jak 11bit czy Bloober muszą udowodnić kolejną premierą, że mają know how, a nie trafiły niczym w lotka, bo inaczej czeka ich nie mniejsza przecena niż resztę ***.
spolka bez wiekszych perspektyw... nigdy nie ma tak ze spolka wypuszcza wielki hiy za hitem... raz jest podkniecie, raz hit, a nawet rzadziej niz raz... liczenie na sukces wiekszy nis TWOM to mrzonki i marzenia i bardziej chciejstwo niz racjonalne podejscie do tematu...

do tego spolka bez ambicji..

dziwne ze co jakis czas zarzad ucieka po cichu sporymi pakietami.. i zawsze grubo ponizej sredniego kursu... jak by sami uwarzali ze ich balon gieldowy jest zbyt spompowany

11Bit pojdzie taka droga jak CIG po premierze Sniper1... spadnie do bazy.. albo co gorsza jak na hit bedzie trzeba czekac 4 lata jak na CIG, to moze nawet do tego czasu nie przetrwac.. spolka bez majatku, bez wiekszego how know... bez ... Wlasciwie co ta spolka obecnie ma oprocz pieniedzy?

Na prawde nie rozumiem, kto trzyma akcje tej wydmuszki, spolka jednej gry i tyle
:oops:
:roll: :roll: :roll:

a po co Ty z cymbalem dyskutujesz

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 cze 2017 21:41

a jakie spolczeki masz obecnie ?
Wyczuwam tu wyraźną podpuchę z tą wtopą...... :roll:

Choć jeżeli kolega przyjął model biznesowy propagowany przez Alinę ..... to kto wie ...... banki się ucieszą :!: :?:
A może Alina to podpucha ze strony banków ..... aby brać kasę na inwestycje - chyba zaczyna to się spinać.... :roll:

Ja dla przykładu nigdy nie inwestowałem z długu ani nie kupiłem chaty na kredyt.....
Mogłem kiedyś w latach 90-tych wziąć na hipotekę na 16%....... ale jak sobie policzyłem ...
(tak ja jeszcze miałem matmę na maturze .... i liczę ułamki i % w pamięci...)
... ile mieszkań musiałbym "kupić" bankom to wolałem mieszkać w akademiku i odkładać kilka lat.
Tak samo teraz ..... nie uznaję zadłużania się ponad stan konta.
swietnie ...to policz sobie...TO.....ile mogles np na ziemi rolnej zarobic...w PRocentach.....a Oprocentowanie kredytow jest zmienne..i spada od lat 90 tych...poza tym zawsze moizesz splacic baze..i maz z bani...o ile hajs na to masz...

a przyznac..trzeba ze 2.5-3 PLN..za M2..to nie jest jakas wygorowana cena...


Obrazek

P.S moze nie uwaierzysz...ale jak ktos bral lewar..w polowie lat 80 tych..to kilka lat pozniej mogl go spalcic..za 1 pensje......a za ten kredyt kilka lat wczniesj mogl wybudowac..CHlupe...ci co mieli oszczednosci..pzregrali...i to z kretesem..ci co inwestowali na lewar..wygrali i to poteznie....

moi starsi...wzieli....2MLN... mln PLN..starych zlotych....w 86 roku...kupili dzialke wybudowali chawire.......na pocztku lat 90..tych..to juz bylo..tylko 200 PLN....spalcasz baze i masz w ***..odsetki...

:shock: :shock: :shock:

o *** ... *** znowu odlatuje i wyklady z lewarow robi ...

gostek ktory przez pol roku latal po forum, podniecal sie ofertami bankow, az w koncu wzial kredyt twierdzac, ze to produkt dostepny tylko dla nielicznych :lol: :lol: :lol: ma najwieksza wiedze o kredytach :lol: :lol: :lol:

dramat

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Postautor: Rif1977 » 27 cze 2017 21:42

Coraz więcej kretynów, co umoczyli na innych spolkach, tym samym niebawem możemy spodziewać się odjazdu. Zresztą już w gamedevie nie bardzo w co innego jest inwestować.

nadzór_mocy
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 27 cze 2017 21:08

Postautor: nadzór_mocy » 27 cze 2017 22:43

Dzisiaj euroland leciał po wypowiedziach Dhragiego, a murzyn po wypowiedziach Yellen. Szykują się testy ważnych wsparć.

Jak padną to epoka lodowcowa na rynkach może nadejść szybciej niż premiera FP. Może nawet szybciej niż premiera Observera.

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 cze 2017 23:37

Dzisiaj euroland leciał po wypowiedziach Dhragiego, a murzyn po wypowiedziach Yellen. Szykują się testy ważnych wsparć.

Jak padną to epoka lodowcowa na rynkach może nadejść szybciej niż premiera FP. Może nawet szybciej niż premiera Observera.
1/
To by sprzyjało sprzedaży FP

2/
Jak będziesz mniej czytał i słuchał wypowiedzi dziennikarzy i analityków to dobrze ci to zrobi

3/
Jak dorośnie to zrozumiesz ze spadki indeksu o kilka dziesiątych % są tak naturalne, jak wschód i zachód słońca, a spadki o 1-2% jak niedziela po sobocie

nadzór_mocy
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 27 cze 2017 21:08

Postautor: nadzór_mocy » 28 cze 2017 00:03

Napisał inwestor który w jakże naturalny sposób stracił ostatnio 66% swojego portfela. Było to dla niego tak naturalne jak wschód i zachód słońca, jak niedziela po sobocie.

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 28 cze 2017 00:54

Napisał inwestor który w jakże naturalny sposób stracił ostatnio 66% swojego portfela. Było to dla niego tak naturalne jak wschód i zachód słońca, jak niedziela po sobocie.
Bądźmy precyzyjni 75%

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 28 cze 2017 09:18

Napisał inwestor który w jakże naturalny sposób stracił ostatnio 66% swojego portfela. Było to dla niego tak naturalne jak wschód i zachód słońca, jak niedziela po sobocie.
:lol: 8) :lol:


taaaa.....i ktory kazda..100 PLN...oglada jak pzrez lupe...."bo wie jak trudno ja zarobic"....szcegolnie majac..30 spolek w portfelu...BBBUUHAHAHAHAHAAAA

Klamliwa..lajza....zawsze sama sie sprzeda....bo w swoich klamstwach..nie mozna caly czas tkwic...i ich kontrolowac... :lol:

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 28 cze 2017 10:01

czyli RIF1977...odwracjac kotka ogonkiem....chciales...dac do zrozumienia...ze nie zapodasz...swoich...konkretniejszych..(niz te np. niewielkie ilosci GLG..jak to okresliles)...zlecen K....dokonanych na 11 bit...kiedys.....

Skoro taka japa..jestes...wyzywajac nie od szczurow..laikow...farciazy....to Pokaz..kim ty jestes....bo poki co zaslugujesz na miano..WILEKIEJ FORUMOWEJ JAPY.... :lol: 8) :lol:

jesli od kogos...cos wymagasz...i od czasu do czasu...z JAPA wyskakujesz..to pokaz..w realu jaki mocny..w GEBIE jestes.... :lol: 8) :lol:

czasmi warto..jest....powiedziec..i pokazac..sprawdzam...nie tylko jelsi chodzi o spolki..ale i uzytkownikow..zeby zobaczc..kto jest wirtualna klamliwa..***..ktorej..pier.do.lenia..lepiej nie czytac..bo nawet dzielic na 10 sie nie oplaca.........a kto...faktyktycznie...raczej pisze jak jest....i ne tkwi w wirualnych imaginacjach....tylko jest raczej odwzorowaniem REALU...
Ostatnio zmieniony 28 cze 2017 10:06 przez alkoita7, łącznie zmieniany 1 raz.

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 28 cze 2017 10:04

Widze ze dzisiaj tutaj brylujecie :D
One Ziolo to rule them all.

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Postautor: Rif1977 » 28 cze 2017 10:27

czyli RIF1977...odwracjac kotka ogonkiem....chciales...dac do zrozumienia...ze nie zapodasz...swoich...konkretniejszych..(niz te np. niewielkie ilosci GLG..jak to okresliles)...zlecen K....dokonanych na 11 bit...kiedys.....

Skoro taka japa..jestes...wyzywajac nie od szczurow..laikow...farciazy....to Pokaz..kim ty jestes....bo poki co zaslugujesz na miano..WILEKIEJ FORUMOWEJ JAPY.... :lol: 8) :lol:

jesli od kogos...cos wymagasz...i od czasu do czasu...z JAPA wyskakujesz..to pokaz..w realu jaki mocny..w GEBIE jestes.... :lol: 8) :lol:

czasmi warto..jest....powiedziec..i pokazac..sprawdzam...nie tylko jelsi chodzi o spolki..ale i uzytkownikow..zeby zobaczc..kto jest wirtualna klamliwa..***..ktorej..pier.do.lenia..lepiej nie czytac..bo nawet dzielic na 10 sie nie oplaca.........a kto...faktyktycznie...raczej pisze jak jest....i ne tkwi w wirualnych imaginacjach....tylko jest raczej odwzorowaniem REALU...
Musiałbym być kretynem, żeby jak ty uprawiać ekshibicjonizm :) Swoje mam, a ile możesz dowiedzieć się na walnym :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości