UNIFIED FACTORY [UFC]

wszystko na temat spółek publicznych
Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Pijaczysko » 13 paź 2017 08:43

na razie jest tylko zapewnienie Prezesa o tym że była fajna wycieczka. Konkretów nie ma żadnych.
gdyby były to poszłoby espi.
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

REKLAMA


lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: lukas85 » 13 paź 2017 09:31

na razie jest tylko zapewnienie Prezesa o tym że była fajna wycieczka. Konkretów nie ma żadnych.
gdyby były to poszłoby espi.
Za miesiąc raport z wynikami za 3kw. Będzie dobra okazja żeby opowiedzieć o 'zaktualizowanych' planach inwestycyjnych, skomentować emisję, wspomnieć konkretniej o USA (w miesiąc powinni być w stanie posunąć do przodu cokolwiek tam zainicjowali), itp.

Obecny kurs mocno odreagował po wydarzeniach z ostatnich 2 m-cy a fundamenty Spółki nie wydają się być zachwiane...

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Poker Man » 13 paź 2017 10:31

na razie jest tylko zapewnienie Prezesa o tym że była fajna wycieczka. Konkretów nie ma żadnych.
gdyby były to poszłoby espi.
No dobrze, ale jak to sobie w takim razie wyobrażałeś, ze pojadą na prezentacje, a potem po takim spotkaniu gość wykłada na stół 50mln $ i przybija piątaka i mówią sobie tak: mów mi Bil, mów mi Maciuś, to może walnijmy brudzia i potem luzackim krokiem panowie idą sobie na piwko z hamburgerem...? No bądźmy poważni :lol:
Przecież tak przedstawiciel Ventures Capital na pewno musi uzgadniać takie decyzje z innymi, itd. itp. Inna sprawa, że jak nie USA, to widzę, że inne rynki wchodzą do gry jako rynki sprzedażowe (Indie, UK), i na ten moment nie wiem czy to nie jest ważniejsze, bo -o ile dobrze rozumiem z wywiadu-możliwa byłaby sprzedaż już w tym kwartale, ewentualnie w IQ 2018.
A tak swoją drogą ciekawy jestem wyników, bo wyjaśni się, czy prognoza była z sufitu, czy jednak wykonalna, bo jeśli to drugie, to chyba kurs jednak przesadził, a już nie raz widziałem sytuacje, że po panicznej wyprzedaży jest potem jazda w drugą stronę, kluczem będzie raport i "sprawdzam" realności prognozy.

NaSniadanieJajecznica
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 12 lis 2015 10:20

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: NaSniadanieJajecznica » 13 paź 2017 11:23

VC zanim przeanalizuje temat, zanim zarząd klepnie due dilligence, zanim będzie zrobiony raport, to będziemy mieli 30 stopni w cieniu znowu za oknem.

Nie napalajcie się na te rozmowy, bo nawet jeżeli faktycznie ktoś tam jest zainteresowany, to uuu, długa i wyboista droga przed nimi. I dużo, baardzo ciężkich rozmów i decyzji.

Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Pijaczysko » 13 paź 2017 11:31

na razie jest tylko zapewnienie Prezesa o tym że była fajna wycieczka. Konkretów nie ma żadnych.
gdyby były to poszłoby espi.
No dobrze, ale jak to sobie w takim razie wyobrażałeś, ze pojadą na prezentacje, a potem po takim spotkaniu gość wykłada na stół 50mln $ i przybija piątaka i mówią sobie tak: mów mi Bil, mów mi Maciuś, to może walnijmy brudzia i potem luzackim krokiem panowie idą sobie na piwko z hamburgerem...? No bądźmy poważni :lol:
Przecież tak przedstawiciel Ventures Capital na pewno musi uzgadniać takie decyzje z innymi, itd. itp. Inna sprawa, że jak nie USA, to widzę, że inne rynki wchodzą do gry jako rynki sprzedażowe (Indie, UK), i na ten moment nie wiem czy to nie jest ważniejsze, bo -o ile dobrze rozumiem z wywiadu-możliwa byłaby sprzedaż już w tym kwartale, ewentualnie w IQ 2018.
A tak swoją drogą ciekawy jestem wyników, bo wyjaśni się, czy prognoza była z sufitu, czy jednak wykonalna, bo jeśli to drugie, to chyba kurs jednak przesadził, a już nie raz widziałem sytuacje, że po panicznej wyprzedaży jest potem jazda w drugą stronę, kluczem będzie raport i "sprawdzam" realności prognozy.
na razie niczego sobie nie wyobrażam, ponieważ nie ma efektów prezentacji a jej relację znamy tylko poprzez interpretację spotkania ze strony Prezesa. Co ma powiedzieć, że się nie udało i nie podobało ?
Cyba że znasz stanowisko funduszy wobec roadshow ? nie ? no to bądźmy poważni i zaczekajmy na ewentualne espi
chyba że wolisz polegać na słowach Prezesa, który jak wiadomo wszem, zawsze dotrzymuje słowa ... :lol:
spółka owszem z potencjałem, do obserwacji
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Poker Man » 16 paź 2017 12:15

Po upływie blisko 2 miesięcy od wizyty na Filipinach coś się chyba zaczęło dziać konkretniejszego:
https://www.igpw.pl/komunikaty/raport/u ... 557545&s=m

Więc być może potrzeba też kilku miesięcy by były jakieś efekty po wizycie w Dolinie Krzemowej, trudno powiedzieć.
A tak swoją drogą to spory ten kapitał na założenie spółki na Filipinach, ale skoro dystrybucja w kilku azjatyckich krajach to chyba nie szykują się na zlecenia po 100tys. USD, tylko raczej grubsze tematy, przynajmniej coś takiego było kiedyś w wywiadzie z Parkietu TV. Poczekamy-zobaczymy, najpierw najważniejszy jest raport za IIIQ, bo wiele wyjaśni czy prognoza realna, albo czy obecny pesymizm rynku miał uzasadnienie np. w postaci słabych oczekiwań, przynajmniej wnioskując tak po bardzo kiepskich notowaniach...
Jest widoczny kryzys zaufania do spółki, tylko informacje fundamentalne mogą go zmienić, czekamy więc.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: pandorinium » 16 paź 2017 12:32

Trwa, bo TFI wymaga określonych dokumentów. Zapewne gdyby powodzenie emisji to byśmy już to mieli spokojnie z miesiąc temu. A tak musieli się prosić o kasę w inny sposób. Tamte rynki to żyła złota dla firm pokroju Unified. Kwestia znaleźć klientów, wtedy kilka zlecen moze dać tyle co cała Polska. :P Ale jeżeli coś takiego robią, to sądzę, że mieli jakieś konkretniejsze rozmowy i zainteresowanie.

https://tfibgk.com.pl/fundusz-ekspansji ... nej-fizan/

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: pandorinium » 16 paź 2017 14:19


KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: KUGID » 23 paź 2017 15:43

:shock: I kto ma pusto w głowie: Poker, Dyr. ? Wasze bardzo krytyczne słowa pod moim adresem przełknąłem !. Bez sarkazmu: TRZYMAJCIE DALEJ AKCJE SPÓŁKI " UNIFIED". :P

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: pandorinium » 23 paź 2017 15:47

:shock: I kto ma pusto w głowie: Poker, Dyr. ? Wasze bardzo krytyczne słowa pod moim adresem przełknąłem !. Bez sarkazmu: TRZYMAJCIE DALEJ AKCJE SPÓŁKI " UNIFIED". :P
A może wystarczy spojrzeć szerzej? Np włącz sobie notowania wigu i zobacz czy mamy mini krach czy pokonywanie nowych szczytów, kto jest w akcjonariacie i jaki debiut mamy już niebawem. Według mnie kompletnie to nie dotyczy spółki, a po prostu pewien fundusz wyrzuca akcje. Bo dziwnym zbiegiem okoliczności zachowuje się inna moja spółka, tam gdzie jest Quercus.

lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: lukas85 » 23 paź 2017 16:03

:shock: I kto ma pusto w głowie: Poker, Dyr. ? Wasze bardzo krytyczne słowa pod moim adresem przełknąłem !. Bez sarkazmu: TRZYMAJCIE DALEJ AKCJE SPÓŁKI " UNIFIED". :P
A może wystarczy spojrzeć szerzej? Np włącz sobie notowania wigu i zobacz czy mamy mini krach czy pokonywanie nowych szczytów, kto jest w akcjonariacie i jaki debiut mamy już niebawem. Według mnie kompletnie to nie dotyczy spółki, a po prostu pewien fundusz wyrzuca akcje. Bo dziwnym zbiegiem okoliczności zachowuje się inna moja spółka, tam gdzie jest Quercus.
Pomijając już obroty rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych (dzisiaj / piątek). Za chwilę wyniki za 3 kw. i będzie można ocenić szansę prognozy za 2017 r. + dowiedzieć się trochę więcej o inwestycjach itp. Nic nie wskazuje żeby w Spółce się źle działo, więc przy obecnej cenie i osiągnięciu wyniku za 2017 rok C/Z będzie ~10, więc każdy będzie musiał sam sobie odpowiedzieć czy to będzie moment żeby trzymać, wywalać lub dokupywać...

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: pandorinium » 23 paź 2017 16:08

:shock: I kto ma pusto w głowie: Poker, Dyr. ? Wasze bardzo krytyczne słowa pod moim adresem przełknąłem !. Bez sarkazmu: TRZYMAJCIE DALEJ AKCJE SPÓŁKI " UNIFIED". :P
A może wystarczy spojrzeć szerzej? Np włącz sobie notowania wigu i zobacz czy mamy mini krach czy pokonywanie nowych szczytów, kto jest w akcjonariacie i jaki debiut mamy już niebawem. Według mnie kompletnie to nie dotyczy spółki, a po prostu pewien fundusz wyrzuca akcje. Bo dziwnym zbiegiem okoliczności zachowuje się inna moja spółka, tam gdzie jest Quercus.
Pomijając już obroty rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych (dzisiaj / piątek). Za chwilę wyniki za 3 kw. i będzie można ocenić szansę prognozy za 2017 r. + dowiedzieć się trochę więcej o inwestycjach itp. Nic nie wskazuje żeby w Spółce się źle działo, więc przy obecnej cenie i osiągnięciu wyniku za 2017 rok C/Z będzie ~10, więc każdy będzie musiał sam sobie odpowiedzieć czy to będzie moment żeby trzymać, wywalać lub dokupywać...
No chyba ze to bessa to i CZ 1 może być realne :lol: Po fakcie to każdy mądry, do raportu moze spaść a może już nie. Mam swoją teorię, że fundy chcą łykać nanogroup i sprzedają co się da, ale pewności nie mam żadnej, że tak jest w istocie.

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: KUGID » 23 paź 2017 18:08

OK. Nie wiem jakie beda wyniki, życzę jak najlepiej. Przykre , że inwestorzy, którzy kreuja się na "inteligentnych" używali bardzo obraźliwi słów w stosunku do osoby, która krytykowała sposób przeprowadzenia emisji przez zarzad - pisałem, dlaczego emisja nie jest z pp. . Nazywano mnie "betonem", " pusta głowa" PS. Powodzenia "pełne głowy" !!! :lol:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: pandorinium » 23 paź 2017 18:26

OK. Nie wiem jakie beda wyniki, życzę jak najlepiej. Przykre , że inwestorzy, którzy kreuja się na "inteligentnych" używali bardzo obraźliwi słów w stosunku do osoby, która krytykowała sposób przeprowadzenia emisji przez zarzad - pisałem, dlaczego emisja nie jest z pp. . Nazywano mnie "betonem", " pusta głowa" PS. Powodzenia "pełne głowy" !!! :lol:
Wiesz, czy to emisja z pp czy bez to nie ma znaczenia jeżeli firma nie jest wydmuszką. Nawet lepiej ze nie było, bo masz taniej :lol: Liczy się zainteresowanie emisją i długoterminowe ręce. A czemu tak wyszło akurat tutaj, któż to wie. Na pewno prezes i wybrane fundusze. Natomiast słabość rynku jest zatrważająca. Mam wrażenie że z roku na rok jest coraz gorzej

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: bankrucik » 23 paź 2017 19:25

OK. Nie wiem jakie beda wyniki, życzę jak najlepiej. Przykre , że inwestorzy, którzy kreuja się na "inteligentnych" używali bardzo obraźliwi słów w stosunku do osoby, która krytykowała sposób przeprowadzenia emisji przez zarzad - pisałem, dlaczego emisja nie jest z pp. . Nazywano mnie "betonem", " pusta głowa" PS. Powodzenia "pełne głowy" !!! :lol:
@KUGID weź pod uwagę to, że właściwie obrzucanie błotem nie było skierowane przeciwko Tobie personalnie tylko przeciwko każdemu kto się ośmielił mieć inne zdanie ( negatywne) co do tego co opowiada i robi prezes i Spółka.... a oni się pięknie zaorali i to samodzielnie bez niczyjej pomocy :evil:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości