UNIFIED FACTORY [UFC]

wszystko na temat spółek publicznych
Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Dyretkor_ork » 23 paź 2017 22:08

:shock: I kto ma pusto w głowie: Poker, Dyr. ? Wasze bardzo krytyczne słowa pod moim adresem przełknąłem !. Bez sarkazmu: TRZYMAJCIE DALEJ AKCJE SPÓŁKI " UNIFIED". :P
Wywołujesz mnie do odpowiedzi to jestem. Chyba to Ty nawoływałeś do sprawdzania moich transakcji i chyba Ty pisałeś o akcjach pracowniczych po 90groszy i tylko w tych dwóch kwestiach Ci odpisałem i nie było wyzwisk. Sprawia Ci to przyjemność jak inni mają wtopę? Jeżeli nie to po co ten tekst. Od jakiegoś czasu dałem sobie spokój z giełdą i działam w zupełnie innym środowisku gdzie ludzie się szanują. Mam nadzieję że ta kultura i tutaj dojdzie bo muszę przyznać że sam w ten wir przez chwilę zabrnąłem, ale na szczęście jestem już w zupełnie innym miejscu czego wszystkim bez wyjątku życzę

REKLAMA


Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Dyretkor_ork » 08 lis 2017 17:48

Koledzy,
Jak już wcześniej pisałem działam w zupełnie innym środowisku do którego chciałbym Was również zaprosić. Zajmuję się GPW od 8 lat i jest to prawdziwe pole minowe i trzeba być naprawdę dobrym saperem żeby głowy nie urwało. To że nie urwie głowy to nie znaczy że nie urwie nogi czy ręki. Sam już miałem kilka protez :) Unified niestety i tu należy w końcu to przyznać @bankrucik, nie różni się od reszty. Nie piszę o perspektywach, produkcie, sprzedaży ale o transparentności, nierzetelnym podejściu do akcjonariuszy, nierównym dostępie do informacji i wielu, innych aspektach. Sami działacie tutaj od lat i doskonale wiecie że taki zarząd jak w PGS trafia się raz na sto. Jedyne na czym zależy znamienitej większości prezesów, spółek to nasza kasa. Ale ich nie interesuje to żebyśmy zarobili, chodzi o to żebyśmy płacili ich pensje, wykładali na niespełnione wizje, projekty a w zamian? Przykład kochanego UFC. Ale dobra do sedna po jesteście mądrymi ludźmi dlatego to do Was piszę. Stanowimy zwartą grupę ludzi- Patriotów, którym nie zależy na wyciągnięciu kasy z kieszeni sąsiada, czytaj oskubaniu innego Polaka z giełdy. Wiemy że każda tego typu gra jest 0-1, ale nie musimy w nią grać sami ze sobą. Możemy wyciągnać ją z zagranicy bo piszę o rynku kryptowalut. My , kontra oni. Jeżeli będziecie zainteresowani wejdźcie https://www.facebook.com/P1r4t3-1932541 ... =bookmarks i napiszcie powołując się na to forum i na mnie. Wszystko wam doradzimy jak odnaleźć się w innym świecie. Nie róbcie niczego na własną rękę bo niestety tam trwa walka o wiele bardziej zażarta niż tu, tylko że na rynku globalnym. Mamy dla Was pierwszą informację w co możecie się zaangażować LISK. Żałuje że nie napisałem Wam wcześniej bo cena zaczęła rosnąć ale prawdziwy przełom nastąpi po 17.11. i tak przez cały kolejny rok. pozdrawiam chłopaki @pokerman @pandorinium @Quasarro
będziecie mieli jakieś pytania dawajcie na prv
Obiecałem kolegom z grupy że wyciągnę kilka świadomych osób z Matrixa ale niczego na siłę nie będę robił.

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: KUGID » 08 lis 2017 18:12

Zawsze Ciebie szanowałem, za Twój delikatatny język, nikogo nie obrażałeś. W przeciwieństwie do Ciebie na giełdzie jestem ok. 23 lat, mała ròżnica. Zadam Ci pytanie kiedy sprzedałeś UNIFIED, a może nie. Dam Ci radę żebyś do końca życia nie pracował, przepraszam nie wiem ile masz kasy, może nie wystarczyć. KUP: STOPPOOIT i IFOSCAN. Pozdrawiam.

Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Dyretkor_ork » 08 lis 2017 20:55

to mnie pozytywnie zaskoczyłeś. Dziękuję. Ja do Ciebie też nic nie mam ale przez to bicie piany na forach być może się zagalopowałem w niektórych wypowiedziach. Ale to przeszłość. Sprzedawałem w partiach w ok. 12,50-11,50. Trochę zostawiłem ale mniej niż 5% portfela. Liczę na dobre wyniki i sprzedaż w ok. 13tu. Widzę że te same książki czytamy R. Kiyosaki :) tak , taki jest mój cel ale jeszcze go nie osiągnąłem. Dzięki za rekomendację infoskana miałem w ok. 1zł ale sprzedałem :( Z giełdy całkowicie rezygnuje na jakiś czas, za bardzo obawiam się krachu na rynkach. Spójrz na wykres akcji amerykańskich, oprocentowania obligacji, kończący się dodruk pieniądza i brak możliwości obniżenia stóp w razie problemów. Nie mniej jednak powodzenia Wam życzę a mnie zawsze znajdziecie w P1R4T3, jeżeli będziecie chcieli spróbować swoich sił w krypto.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Poker Man » 13 lis 2017 16:14

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 87415.html
Unified Factory podpisało umowę dystrybucyjną na sprzedaż platformy Customer Service Automation (CSA) na rynek indyjski z firmą Indigisol z siedzibą w Bangelore w Indiach, podała spółka.



"Jest to pierwsza firma z branży IT, reprezentująca rynek e-learning, która dostrzegła w naszej współpracy potencjał w zakresie analizy tekstu naturalnego w języku angielskim. Dotyczy to w szczególności procesów automatyzacji komunikacji z uczestnikami kursów realizowanych na platformie e-learningowej" - powiedział prezes Unified Factory Maciej Okniński, cytowany w komunikacie.

Biorąc pod uwagę potencjał rynku e-learning jest przekonany, że umowa ta powinna stanowić ważny impuls w dalszym rozwoju projektu Menerva i jego dalszej komercjalizacji, podkreślił szef spółki.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: bankrucik » 13 lis 2017 16:36

jutro wyniki :roll:
może w końcu podadzą ile kosztowała Spółkę nieudana emisja akcji... :?:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: lukas85 » 14 lis 2017 18:16

Zarząd Unified Factory S.A. _"Spółka“_ podjął decyzję o obniżeniu poziomu wydatków inwestycyjnych związanych z przyspieszeniem dalszego rozwoju w zakresie rozbudowy platformy Customer Service Automation, algorytmów sztucznej inteligencji, konieczności znaczącej rozbudowy globalnej sieci sprzedaży oraz pełnej skalowalności biznesu _opisanych w raporcie 24/2017 roku z dnia 21 sierpnia_ do kwoty 15 milionów złotych. Zredukowany poziom wydatków pozwoli wzmocnić obecność Spółki na rynkach, na których obecnie prowadzi działalność operacyjną, przyspieszyć pozyskiwanie klientów, zwiększyć sprzedaż i poprawić uzyskiwaną marżę oraz przygotować się do rozszerzenia portfolio o nowe rynki geograficzne. Zmodyfikowany program inwestycyjny obejmować będzie :....
[...]
Zarząd Spółki zamierza ponadto dokonać przedterminowego wykupu obligacji serii B o wartości 10 milionów złotych, którego celem jest optymalizacja struktury kosztownej poprzez wykup wyżej oprocentowanych obligacji.

Wyżej wskazane cele inwestycyjne oraz wykup obligacji zostaną sfinansowane z Programu Emisji Obligacji, w ramach którego Spółka wyemituje obligacje jednej lub kilku serii w ofercie prywatnej. Łączna wartość wszystkich emisji zrealizowanych w ramach Programu Emisji Obligacji wyniesie maksymalnie 25 milionów złotych.

Uruchomienie Programu Emisji Obligacji daje podstawę do podtrzymania prognozy 2018 roku w dotychczasowej wysokości. Ostateczne potwierdzenie prognozy 2018 roku nastąpi po zakończeniu Programu Emisji Obligacji.
http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,370755

Czyli zgodnie z przypuszczeniami spriorytetyzowano najważniejsze cele inwestycyjne, które potencjalnie przyniosą największe korzyści. Brakujący budżet na inwestycję z obligacji, tak więc nie szykuje się raczej emisja akcji w najbliższym czasie. Dodatkowo powinni być w stanie wyrobić prognozę na 2018 rok, ale trzeba poczekać na efekty emisji obligacji.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: pandorinium » 14 lis 2017 18:49

Jest tez raport za III kwartał. Według mnie dobry. :P

kompozytor
Sierżant
Posty: 40
Rejestracja: 07 sie 2015 08:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: kompozytor » 14 lis 2017 18:56

:-) Brawa dla Zarządu !!! :-)

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Poker Man » 14 lis 2017 20:21

po IIIQ zarobili 6mln, a prognoza na 2017 wynosi 8,2mln. A czyż nie IVQ jest tu zbieraniem żniw...??? No chyba w ostatnim kwartale nie zarobią mniej niż w trzecim, co...? :)
Ja tu widzę spore pole do przekroczenia prognozy! A że w tle emisja obligacji, a nie akcji, to zaczyna być ciekawie...

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: bankrucik » 14 lis 2017 20:59

Zarząd Unified Factory S.A. _"Spółka“_ podjął decyzję o obniżeniu poziomu wydatków inwestycyjnych związanych z przyspieszeniem dalszego rozwoju w zakresie rozbudowy platformy Customer Service Automation, algorytmów sztucznej inteligencji, konieczności znaczącej rozbudowy globalnej sieci sprzedaży oraz pełnej skalowalności biznesu _opisanych w raporcie 24/2017 roku z dnia 21 sierpnia_ do kwoty 15 milionów złotych. Zredukowany poziom wydatków pozwoli wzmocnić obecność Spółki na rynkach, na których obecnie prowadzi działalność operacyjną, przyspieszyć pozyskiwanie klientów, zwiększyć sprzedaż i poprawić uzyskiwaną marżę oraz przygotować się do rozszerzenia portfolio o nowe rynki geograficzne. Zmodyfikowany program inwestycyjny obejmować będzie :....
[...]
Zarząd Spółki zamierza ponadto dokonać przedterminowego wykupu obligacji serii B o wartości 10 milionów złotych, którego celem jest optymalizacja struktury kosztownej poprzez wykup wyżej oprocentowanych obligacji.

Wyżej wskazane cele inwestycyjne oraz wykup obligacji zostaną sfinansowane z Programu Emisji Obligacji, w ramach którego Spółka wyemituje obligacje jednej lub kilku serii w ofercie prywatnej. Łączna wartość wszystkich emisji zrealizowanych w ramach Programu Emisji Obligacji wyniesie maksymalnie 25 milionów złotych.

Uruchomienie Programu Emisji Obligacji daje podstawę do podtrzymania prognozy 2018 roku w dotychczasowej wysokości. Ostateczne potwierdzenie prognozy 2018 roku nastąpi po zakończeniu Programu Emisji Obligacji.
http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,370755

Czyli zgodnie z przypuszczeniami spriorytetyzowano najważniejsze cele inwestycyjne, które potencjalnie przyniosą największe korzyści. Brakujący budżet na inwestycję z obligacji, tak więc nie szykuje się raczej emisja akcji w najbliższym czasie. Dodatkowo powinni być w stanie wyrobić prognozę na 2018 rok, ale trzeba poczekać na efekty emisji obligacji.
cóż zależy od tego jak definiujesz termin "najbliższy czas"... :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: bankrucik » 14 lis 2017 21:13

I drugie info

Warszawa, 11.10.2017 (ISBnews) - Unified Factory, po road show w USA, nie wyklucza rozmów o ewentualnej współpracy kapitałowej z funduszami działającymi w Silicon Valley.


Pytany o oczekiwane efekty road show, prezes Unified Factory wskazał, że takie rozmowy "nie kończą się natychmiastową finalizacją".

"Ale są wszelkie podstawy aby sądzić, że możemy liczyć na ich owocną kontynuację. Jednak wymagają poznania się, współpracy i przejścia na dużo bardziej szczegółowe rozmowy niż tylko spotkania, w których braliśmy udział. Natomiast widzimy dwa ciekawe kierunki, które powinniśmy w następnych miesiącach eksplorować. Pierwsza rzecz to jest potencjalna współpraca kapitałowa. Tutaj kilka funduszy złożyło nam deklaracje, że tego typu rozwiązania powinniśmy brać pod uwagę. Oczywiście to się nie wydarzy jutro i czekamy na kontynuację tych rozmów.
A jak nasze polskie TFI takie mądre to niech sypie. Może się zdarzyć, ze to oni kiedyś będą na wyscigi kupować, bo się pojawi inny gracz, co obejmie emisję.

https://www.stockwatch.pl/komunikaty-sp ... 0000116150

nie wiem ale ja w tym dzisiejszym komunikacie nie widzę stwierdzenia, że emisji akcji nie będzie :lol:
a jeszcze bardziej ciekawi mnie, że miesiąc temu pisali tak (powyżej)......

czyli po miesiącu nie ma chętnych amerykańskich funduszy na akcje po 11,5 :?:
a może po kilku miesiącach wrócą do emisji :?: tylko "muszą" kurs odbić w górę...(formalnie emisję mogą robić nawet jutro 8)
a potem się najwyżej wyda kolejny komunikat o zmianie programu inwestycyjnego...

prezes znowu nawija makaron na uszy... licząc, że większość akcjonariuszy wyczyta to co sami "chcą" wyczytać .....każdemu wg jego potrzeb :lol:

wiem czepiam się .. ale sami sobie zasłużyli.. :lol:
PS. jestem akcjonariuszem 8)
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Poker Man » 15 lis 2017 00:58

W takim tempie to na koniec roku wyjdzie zysk blisko 1zł na 1 akcję, a skoro inne spółki mają P/E 20-30, to tu P/E 15 chyba nie powinno być jakąś łaską, skoro w tle emisja obligacji (a nie akcji), a prognoza na przyszły rok zakłada wzrost zysku o połowę...?
Mnie dodatkowo jedna rzecz się spodobała, bałem się czy w komentarzu nie wyskoczą z jakimiś znowu mega inwestycjami w nowe produkty, które będą zarabiały dopiero za kilka lat, a tymczasem pozytywne zaskoczenie, że na szczęście najpierw inwestują w sieć sprzedaży by właśnie ten kapitał w przyszłości mieć. Nie można przecież ciągle liczyć na emisje akcji, czy obligacji, trzeba być najpierw niezależnym finansowo, a inne wspomagacze kapitałowe powinny być dodatkiem, a nie czynnikiem dominującym. Ciekawa ta zmiana podejścia, bo niektóre wywiady o wielkich inwestycjach już były zatrważające, bo skąd na to wszystko kasy?! Ale na szczęście widać, że umiar i rozsądek chyba zwycięża, nie da się przecież wszystko na raz i na hura.
W ogóle czytałem te dzisiejsze komunikaty z nieukrywanym zdziwieniem, bo jakby Zarząd został jakąś czarodziejską różdżką odmieniony. Wcześniej jakieś euforyczne wieeelkie inwestycje, cuda niewidy, a teraz te komunikaty bez hurra optymizmu, ale wyważone i-dla mnie-bardziej przyziemne, a przez to bardziej wiarygodne. Co się stało, czyżby ta nieudana emisja spowodowała taką przemianę, czy o co chodzi...? A może zmienili dom maklerski i wreszcie mam nadzieję trafili na sensownych ludzi, a nie na oszołomów z Nobla co sprzedają emisje po 50% powyżej kursu giełdowego... :)
Tak, czy siak tak zdecydowanie lepiej, lepszy realny umiar, niż utopijne niebezpieczne wizje.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: bankrucik » 20 lis 2017 18:41

robi się coraz ciekawiej :lol: Panie Buczek
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Re: UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Dark-Piano » 22 lis 2017 22:26

Oddaje ktoś z akcjonariuszy głos na Ekomersy...? Dziś ponoć ostatni dzień:
https://2017.ekomersy.pl/voting/63843


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości