POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 19 kwie 2018 21:29

Jestem jeszcze na pokladzie! Czekam na 11zł! Zgadzam się z Cz. K.

wg deklaracji w czasie:

Stary piernik
Debryl
Tak
Hafid


:) To lista, jesteś na samej górze! sprawdzę "wiarę" :)) ale cieszę się że jesteś, ten czas nie jest łatwy dla Polimexu.Jeżeli kogoś nie wypisałem to proszę o głos, Laptop swą okazję stracił :) ale jest miło widzianym hi hi. Samurajem jest się tylko raz.

Pozdrawiam

Kitaro - The Silk Road
https://www.youtube.com/watch?v=vTRizBV5cdI
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

REKLAMA


rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: rocky_balboa » 19 kwie 2018 22:23

To ja się nieśmiało przyznam, że też dalej jestem na pokładzie zatankowany Polimexem po sam korek.
Oby droga wojowników prowadziła nas prosto do dwucyfrówek!

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 19 kwie 2018 22:24

To ja się nieśmiało przyznam, że też dalej jestem na pokładzie zatankowany Polimexem po sam korek.
Oby droga wojowników prowadziła nas prosto do dwucyfrówek!

:)) Witaj w gronie!

Stary piernik
Debryl
Tak
Hafid
rocky_balboa


Org. to brzmiało pod sam korek, znam autora z czasów Biotonu, 10 lat temu to było, zwrot się zadomowił na dobre na forach.

A tak chciałem się Laptopa zapytać, Laptopik, używałeś kiedyś nicka Asus? przemiły człowiek swoją drogą.
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Unio » 19 kwie 2018 22:36

Witam,
Siedzę na papierze dość długo. Teraz mocno uśrednilem!

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 19 kwie 2018 22:39

Witam,
Siedzę na papierze dość długo. Teraz mocno uśrednilem!

Stary piernik
Debryl
Tak
Hafid
rocky_balboa
Unio


nie gra roli,

Pomyśl sobie że będąc w dołku los żarty sobie robi i nazywa się "Dolna Odra" Będzie dobrze tylko że ona w Szczecinie :)) Nie naganiam, uważam tylko że są argumenty które krótkoterminowo mogą podejście do Polimexu zmienić. Biznes energetyczny, infrastruktury jest przewidywalny, to nie jest zakup kiecki w sklepie, wizyta u fryzjera i zmienia wygląd.

Wczoraj czytałem coś o Buffet ale ostatecznie to Graham :) zobaczymy.

Pozdrawiam @ll

Lady Pank - Zabić Strach
https://www.youtube.com/watch?v=RxJMra7qWKw

a 11zł to K2

LADY PANK - Wspinaczka
https://www.youtube.com/watch?v=BoZC-qPSJZs

cena może być nawet wyższa, ale do 11zł to odpowiedzialnie. każdy decyduje sam!
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 19 kwie 2018 23:15

Obrazek

Spokojnej nocy
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

niaht
Młodszy chorąży
Posty: 633
Rejestracja: 11 mar 2008 15:57

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: niaht » 19 kwie 2018 23:22

Witam
potwierdzam swój "udział" na pokładzie...

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 19 kwie 2018 23:29

Witam
potwierdzam swój "udział" na pokładzie...

Stary piernik
Debryl
Tak
Hafid
rocky_balboa
Unio
niaht


To już mamy "Siedmiu Wspaniałych"

Obrazek

Hermes House Band - Country Roads
https://www.youtube.com/watch?v=ZVz_IJoyO6Y

Almost heaven, West Virginia

"Zabawa" itd. winna nam towarzyszyć, nieładnie jest obgadywać dziś już konkurencję ale konkurencja wygrywając 2x bloki w Opolu nie była gotowa by taki projekt prowadzić, wszak zrobiono SPV-kę ale to było na nich za wielkie, pocieszeniem było Jaworzno i to tak za duże jak na nich. Podobnie Polimex, po tej fluktuacji, zmianach, zwolnieniach masowych(koszty) za Joanny Makowieckiej-Gaca, brak biur itd., odbudowa tego by była możliwa ale mozolna a blok C ma być na czas. Sprawdzone mechanizmy mogły przeważyć, racjonalne podejście....a gdy marża będzie mniejsza, OK, ale i odpowiedzialność za cały projekt też. Analogicznie właśnie z Dolną Odrą o czym wspominam, a dopiero Puławy to skala na dzisiejszy Polimex. O samym projekcie Dolna Odra, jako błędzie że węglowy pisałem dawno, zmieniono pomysł i to jest dobre bo z miksem OZE, ale i LPG z bazy itd. ale i Polimery to wszystko się spina i jest elastyczne ze względu na OZE(kraj i import) ale też o połowę tańsze i o połową mniejszą załogą dla inwestora niż klasyczny blok węglowy.

Apelując do zarządu by nie małpował innych pokazuję jedną z kart w tej grze! każdy może zweryfikować i ocenić sam! Nieważne jaka była przeszłość, dobra/zła, ważne jaka będzie przyszłość! ale też nauka jaką Polimex ma znowu za sobą.

Ostrołęka: tu GE/Alstom doskonale wiedzą, egoistyczne podejście i nie uwzględnienie podmiotów krajowych to ryzyko że instytucje nie zapewnią finansowania i projekt bloku C będzie over. PGE GiEK dzięki matce takich problemów nie ma, samo może finansować projekt Dolna Odra a czy 500-tka MW czy 1000 MW (duo) zobaczymy wkrótce.

średnioterminowo(3-4 lat): do 10 mld zł backlog to wysoki i ambitny cel ale możliwy.

Postscriptum:

„Turbina się rozpadała”. Klapa kluczowego programu energetycznego Rosjan
https://www.tvp.info/36848677/rosja-ma- ... rgetycznym

Turbiny gazowe to praktycznie Siemens, GE, MHPS i Ansaldo, "Heavy duty" i przykładowo przetarg na Puławy, na gazowo parową był tak rozpisany że pasowała tylko od Siemensa, jest inaczej będzie mniejsza i tu Elbląg odegra rolę, to też krajowe miejsca pracy (GE obecnie) blok węglowy.

Moce, fragment:
Obrazek
Nowy blok energetyczny (a być może nawet dwa bloki o łącznej mocy 1000 MW) w Elektrowni Dolna Odra będzie zasilany gazem

Tu jest odpowiedź: skąd dylemat czy 500-tka czy 1000 MW, Bełchatów otrzymał wydłużenie okresu o rok, co dalej zobaczymy i podobnie Dolna Odra. Decyzje zapadną wkrótce bo przy modernizacjach pod BAT i inne wymogi, ot tak nie mogą odłączyć mocy wytwórczych.
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: cornollio » 20 kwie 2018 10:37

No jak dziś te 3,55 nie padnie mocno i close przy 3,6 nie będzie to stracę cierpliwość :oops:

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 20 kwie 2018 10:46

No jak dziś te 3,55 nie padnie mocno i close przy 3,6 nie będzie to stracę cierpliwość :oops:


:) Tu nie chodzi o nasze malowanki zwane chartami, wykresami, kreski itd ale o zebranie akcji z free float i to poniżej 3,76zł. Trać cierpliwość :))))))) Przecież my nie gramy przeciw "nim", razem pójdziemy na 11zł :))))) nieprawdaż?

Do 4zł to i tak promocja, każdy może być samurajem do tego poziomu, a co będzie za rok to się przekonamy!

Kitaro - Matsuri
https://www.youtube.com/watch?v=XhxbShjpwEU
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

sceptyczka
Chorąży
Posty: 797
Rejestracja: 23 sty 2018 11:54

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: sceptyczka » 20 kwie 2018 11:01

Jestem jeszcze na pokladzie! Czekam na 11zł! Zgadzam się z Cz. K.

A ja czekam, aż wreszcie przekrętami w inwestycjach w energetyce zajmie się ABW i CBA.

tak
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 02 lis 2017 15:17

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: tak » 20 kwie 2018 11:03

Koszula mógłbyś być psychiatrą, masz takie psychiatryczne poczucie humoru.
Kurs powoli na północ. Wolę taki trend bez większych oscylacji niż huśtawkę z Krezusa przed miesiącem. Ostatecznie sporo tam zyskałem, ale kosztem dużych nerwów i dekoncentracji w godzinach pracy.

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 20 kwie 2018 11:08

Koszula mógłbyś być psychiatrą, masz takie psychiatryczne poczucie humoru.
Kurs powoli na północ. Wolę taki trend bez większych oscylacji niż huśtawkę z Krezusa przed miesiącem. Ostatecznie sporo tam zyskałem, ale kosztem dużych nerwów i dekoncentracji w godzinach pracy.

:)))

Niech już będzie, jesteśmy pierwszym domem schorowanych, którego pacjenci się sami zarządzają. Tak, tu każdy co cokolwiek czyni z jego pozycji ma rację, a w mym podejściu chodzi o pewną postawę i zrozumienie czym jest wszystkim znane przysłowie: daj rosnąć zyskom, tak postępował Graham po krachu na Wall Street. Podmiot ma szanse, rynek daje mu oferty pracy itd. itp.

Kurs: opisałem to, i się sprawdza, jest jak wózek widłowy, podnosi się, opada ale per saldo wyżej!

Pozdrawiam
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 20 kwie 2018 11:45

Tygodniowy,

Obrazek

Wskaźnik to STS a spadek poniżej 3,76zł traktuję jako pułapkę bessy, co może mieć wytłumaczenie w AF. W Marcu pułapka hossy, teraz bessy, i nie generalny wykonawca w Ostrołęce, może podwykonawca. Zobaczymy!

Rynek nie dyskontuje przetarg "Dolna Odra" a ten pojawi się wkrótce a 14.05 wyniki po IQ 2018r.

Elżbieta Wojnowska - Źródło
https://www.youtube.com/watch?v=P-85TVgbb_c

jest nas niewielu, to jak nurt tej rzeki! posłuchajcie....płyniemy do Szczecina :)) "My, Dolna Odra!!"
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 20 kwie 2018 13:28

Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości