MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
jarcyś
Sierżant sztabowy
Posty: 195
Rejestracja: 11 wrz 2017 09:12

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: jarcyś » 20 kwie 2018 12:01

A co tam dzisiaj w pemie drzemie? -8,5%? Chyba dywidendę już odcięli.Czy biegli w temacie emsi-aja mają jakąś teorię?

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 14:52

Nie odpuszczę im. Prędzej czy później spotkamy się gdzieś na biegu. Będę miał czas, żeby mu powiedzieć to czego nie chce usłyszeć. Dużo czasu trwa taki bieg.
Archiwizacja się przyda na ew drogę prawną.
Powinieneś rozumieć że Tomek ma głęboko w dvpie Twoje opinie. Facet zdecydowanie preferuje łatwe zarobienie dwustu baniek na tanim skupie niż Twoją sympatię. On zgadza się być osobą znienawidzoną przez własnych inwestorów. Głupi nie jest. Dobrze wie co ludzie o nim myślą. Wątpię żeby na obecnym etapie ktokolwiek odczuwał do niego sympatię.

Jaka droga prawna? Niestety nie ma żadnej. To jest "zbrodnia" doskonała. On nie ma obowiązku płacić dywidend. Ma prawo wykorzystywać prawidłowość - LP bez dywidendy oznacza duże dyskonto. My jesteśmy ofiarami tej polityki i nic nie możemy zrobić. Jest legalna!

Zresztą z agresywnymi opiniami dobrze byłoby zaczekać te kilka dni. Być może ogłosi coś istotnego przy raporcie rocznym. Na razie nawet nie ma solidnych podstaw do wściekłości na Tomka. Dotychczas nie mógł płacić dywidend. Może dopiero teraz. Jeszcze nie wiemy czy nie zapłaci.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 20 kwie 2018 15:55

Dostajecie rykoszetem przez GetBack
flauta na obligacjach

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 kwie 2018 16:02

Myślisz, że nie wiem gdzie ma moją opinię...
Ale taka opinia wygłoszona wśród ultrasów (a ci uchodzą za ludzi fair play nie tylko w czasie biegu ale i w życiu) po biegu przy ognisku w grupce 100 -200 osób przyniesie mi wielką satysfakcję a jemu być może wstyd...
Po za tym możliwość towarzyszenia mu podczas takiego biegu przez 6-7h jest ...
Jestem zdeterminowany, żeby dotarło do niego co ludzie myślą o niedotrzymywaniu słowa ( a tak było w kwestii dywidendy)
Ultrasi to specyficzni ludzie. Specyficzne wartości.
Jestem prawie pewien że nie mieli zamiaru płacić nawet wtedy gdy 3 razy publicznie to zapowiadali. Wprowadzenie warunku >0,75NAV jest dowodem na to.

Tak jak sam pisałeś żaden LP nie będzie wyceniany powyżej 0,75 NAV bez dywidendy.
A na webcaście gdy wszystko jest na żywo, wychodzą takie kwiatki jak ten że im(MCI) zależy na niskim kursie czyli jak największym dyskoncie podczas bb czyli wykluczającym płacenie dywidendy.
Jestem po paru rozmowach, łatwo nie będzie. Szanse nieduże, ale myślę że znajdę paru chętnych do pozwu zbiorowego jak coś.

Na razie tak jak piszesz, czekam na wyniki, webcast albo list do akcjonariuszy bo może tam być wiadomość co dalej z bb czy z dywidendą.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 17:12

Jestem zdeterminowany, żeby dotarło do niego co ludzie myślą o niedotrzymywaniu słowa ( a tak było w kwestii dywidendy)
Jestem prawie pewien że nie mieli zamiaru płacić nawet wtedy gdy 3 razy publicznie to zapowiadali. Wprowadzenie warunku >0,75NAV jest dowodem na to.
Dopiero brak dywidendy w tym roku będzie złamaniem słowa. Dlatego całkiem możliwe że dywidenda jednak się pojawi. Chociażby 0.3zł na odczepnego. Być może poświęci 10% zysku dla zachowania twarzy.

Całkiem możliwe że do 2016 roku naprawdę nie mógł płacić dywidend, że kowenant obligacyjny był autentykiem a nie wybiegiem. To realistyczne.
Zaś w 2017 to mógł sobie robić co chciał ponieważ klasycznie nic się nie płaci po roku który przyniósł straty.

Warunek >0.75NAV nie musi być kpiną. Przeprowadzenie dywidendowego BB zamiast klasycznej dywidendy byłoby OK.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 20 kwie 2018 17:15

Złapaliście się tej dywidendy jak tonący brzytwy !
Inne czynniki spychają kurs na nowe minima

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 17:35

Jestem po paru rozmowach, łatwo nie będzie. Szanse nieduże, ale myślę że znajdę paru chętnych do pozwu zbiorowego jak coś.
Czyste emocje. Jego stać na dobrych prawników. Żeby z nim wygrać to musisz mieć oczywistą sytuację. Gdyby zrobił G2 po spin off'ie lub wydrukował tanio kapitał docelowy. Wtedy mógłbyś go naprawdę kopnąć i jeszcze odszkodowanie wywalczyć. Ale nic takiego nie robi więc nie ma tematu.

Macanie za niepłacenie dywidendy to jest jakaś karta. Aby ją w ogóle rozgrywać to musisz pojechać na WZA i złożyć protest przeciwko uchwale o podziale zysku (jeśli znowu będzie oznaczał brak dywidendy). Następnie zaskarżyć to do sądu i całkiem możliwe że sędzia nakaże wypłatę dywidendy. Przynajmniej takie jest orzecznictwo, że dominator nie ma prawa prześladować drobnych uporczywym unikaniem dywidend.
Ewentualnie możesz narobić smrodu przed KNF. Złożono cenotwórczą obietnicę dywidend i jeśli formalnie nie zostanie dotrzymana to mielibyśmy oszustwo.

Tak czy siak najpierw musi nie dać ani grosza dywidendy lub dywidendowego BB w tym roku. Nie jest głupi. Coś da.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 kwie 2018 17:39

Złapaliście się tej dywidendy jak tonący brzytwy !
Inne czynniki spychają kurs na nowe minima
Gdyby była dywidenda to te czynniki spychały by kurs z 0,8NAV na 0.6NAV. a nie w kierunku poniżej 0,4NAV...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 17:41

Złapaliście się tej dywidendy jak tonący brzytwy !
Inne czynniki spychają kurs na nowe minima
Łatwo wykazać że "inne czynniki" są mało istotne.
Wyobraź sobie że MCI płaci połowę zysku jako dywidendę. Czyli 1.5 zł na akcję. Czy w takich okolicznościach mielibyśmy do czynienia z kursem 7.x? Sam wiesz że nie. A gdyby całe 3zł poszło na dywidendę? Czemu nie? Przecież wypłata zysku akcjonariuszom to normalność. Wtedy spokojnie byłby kurs powyżej 17.x. Jak widać liczy się głównie dywidenda a nie inne czynniki.

BTW raport znowu przesuwają na potem. Nie będzie żadnego webcastu. Przecież w majówkę nie zrobią.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 kwie 2018 17:56

Jestem po paru rozmowach, łatwo nie będzie. Szanse nieduże, ale myślę że znajdę paru chętnych do pozwu zbiorowego jak coś.
Czyste emocje. Jego stać na dobrych prawników. Żeby z nim wygrać to musisz mieć oczywistą sytuację. Gdyby zrobił G2 po spin off'ie lub wydrukował tanio kapitał docelowy. Wtedy mógłbyś go naprawdę kopnąć i jeszcze odszkodowanie wywalczyć. Ale nic takiego nie robi więc nie ma tematu.

Macanie za niepłacenie dywidendy to jest jakaś karta. Aby ją w ogóle rozgrywać to musisz pojechać na WZA i złożyć protest przeciwko uchwale o podziale zysku (jeśli znowu będzie oznaczał brak dywidendy). Następnie zaskarżyć to do sądu i całkiem możliwe że sędzia nakaże wypłatę dywidendy. Przynajmniej takie jest orzecznictwo, że dominator nie ma prawa prześladować drobnych uporczywym unikaniem dywidend.
Ewentualnie możesz narobić smrodu przed KNF. Złożono cenotwórczą obietnicę dywidend i jeśli formalnie nie zostanie dotrzymana to mielibyśmy oszustwo.

Tak czy siak najpierw musi nie dać ani grosza dywidendy lub dywidendowego BB w tym roku. Nie jest głupi. Coś da.
Dlatego czekam. Zbieram linki z wypowiedziami, ze mu się komfortowo pracuje przy dyskoncie, że mu zależy na jak najniższym kursie, że zamierza płacić od 2016r ( oczywiście to był rok strat, tak więc liczy się 2017r), że MCI Capital nie ma do czego porównać na GPW (jest Capital Partners), że wg niego najważniejszą przyczyną dyskonta jest brak dywidendy ( której to potem nie wypłaci gdyż postawił zaporowe warunki jej wypłaty), zeby traktować MCI Capital jako fundusz emerytalny itd, itd.

Wiem, że ma dobrych prawników na szczęście dla drobnych jest GetBack i kolejna afera, jest rząd taki a nie inny i mam nadzieję, że będzie kolejne 4 lata.
Czy to się nie układa w logiczną całość, tego że nie chce płacić??? Kiedy nie mógł, to nie mógł. W nowej politycy dywidendowej może ale nie chce.
Opinie nt. quasi dywidendy w postaci bb też są różne i wcale nie wszystkie pozytywne.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 20 kwie 2018 18:00

Złapaliście się tej dywidendy jak tonący brzytwy !
Inne czynniki spychają kurs na nowe minima
Łatwo wykazać że "inne czynniki" są mało istotne.
Wyobraź sobie że MCI płaci połowę zysku jako dywidendę. Czyli 1.5 zł na akcję. Czy w takich okolicznościach mielibyśmy do czynienia z kursem 7.x? Sam wiesz że nie. A gdyby całe 3zł poszło na dywidendę? Czemu nie? Przecież wypłata zysku akcjonariuszom to normalność. Wtedy spokojnie byłby kurs powyżej 17.x. Jak widać liczy się głównie dywidenda a nie inne czynniki.

BTW raport znowu przesuwają na potem. Nie będzie żadnego webcastu. Przecież w majówkę nie zrobią.
Po 14 było bez dywidendy
mało, bez perspektyw na dywidendę !

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 kwie 2018 18:03



BTW raport znowu przesuwają na potem. Nie będzie żadnego webcastu. Przecież w majówkę nie zrobią.
Nosz *** mać!!!
Może faktycznie chodzi o te obligi :idea:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 18:18

Czy to się nie układa w logiczną całość?
To trwa i układa się logicznie.
Nic nie płacić - zapewnić tym fatalny kurs - użyć go do taniego przejęcia całości lub prawie całości.
Ale co tu jest nielegalnego? Do czego się skutecznie przyczepić?
Mamy powody żeby Tomka bardzo nie lubić. Tylko tyle.

BTW nawet jeśli "proceduralne" powody przesuwania raportu są prawdziwe to gdyby Tomek chciał być wobec nas w porządku to już co najmniej miesiąc temu mógł puścić komunikat że Zarząd rekomenduje dywidendę. Temu żadna procedura nie przeszkadza. Przecież to nie jest tak że w napięciu czekamy na info czy zysku było 3.01 czy 2.99 na papier. My czekamy na przełom dywidendowy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 kwie 2018 18:25

Czy to się nie układa w logiczną całość?
To trwa i układa się logicznie.
Nic nie płacić - zapewnić tym fatalny kurs - użyć go do taniego przejęcia całości lub prawie całości.
Ale co tu jest nielegalnego? Do czego się skutecznie przyczepić?
Mamy powody żeby Tomka bardzo nie lubić. Tylko tyle.

BTW nawet jeśli "proceduralne" powody przesuwania raportu są prawdziwe to gdyby Tomek chciał być wobec nas w porządku to już co najmniej miesiąc temu mógł puścić komunikat że Zarząd rekomenduje dywidendę. Temu żadna procedura nie przeszkadza. Przecież to nie jest tak że w napięciu czekamy na info czy zysku było 3.01 czy 2.99 na papier. My czekamy na przełom dywidendowy.
Wprowadził mnie w błąd zapewniając że zamierza płacić i że powodem dyskonta jest brak dywidendy a on to zamierza zmienić... ( Faktycznie wszystko legalne, tyle że takie zapewnienia składane publicznie są cenotwórcze, wprowadzają w błąd co do strategii i kierunku rozwoju spółki.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 18:27

Po 14 było bez dywidendy
Nawet po 38.
Jest istotna różnica pomiędzy młodą spółką inwestycyjną a dojrzałym Limited Partnerem. W tym drugim przypadku rynek nie akceptuje bezdywidendowości. To widać.
Zresztą we wcześniejszych latach dobry kurs mógł być wynikiem zapowiadanych dywidend. Wówczas te obietnice brzmiały wiarygodnie. Teraz po 11 latach tomkowego zapowiadania dywidend obietnice się zdewaluowały.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości