TAURON [TPE] księga VI

wszystko na temat spółek publicznych
bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: bździągwa » 18 maja 2018 09:59

:roll: :roll: :roll:

Polecam lekturę 2 artykułów w Parkiecie poruszających temat Tauronu to może zrozumiecie dlaczego spada
Dzieki, zanim kupie to jeszcze zglebie temat :).

REKLAMA


jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: jarek111 » 18 maja 2018 14:44

tutaj trzeba sie zastanowic czy kurs ma pod co rosnac bo jesli ma tak byc tylko dlatego ze spolka jest tania ( jak wielu uwaza) to lepiej dac sobie z nia spokoj. moim zdaniem kurs moze zejsc ponizej 2 zl i co i nic .spolka moze byc wyceniana ponizej wartosci ksiegowej i nikt z grubasow tego
brac nie bedzie .takie zycie spolek karbu panstwa .jest jeden plus dlugookresowy : co by nie pisac spolka nie zbankrutuje bo panstwo jej na to nie pozwoli .


.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: yanek z hor » 18 maja 2018 15:47

tauron jutro ogłasza niewypłacalność ze taka wycena ?
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: jarek111 » 18 maja 2018 15:56

tauron jutro ogłasza niewypłacalność ze taka wycena ?

a co ma wspolnego jedno z drugim ?wycena moze byc ponizej 2zl a tauron jak jest tak byl i bedzie :)


.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7424
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: NiKtoś » 18 maja 2018 16:03

zachwyt i aplauz na stojaco w szczycie hossy tauronik 0,2 wartoscik kesigowej i szykuje sie do przelamania 2 zeta:) Komediaaaa Bareji:)
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Troglodyta2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3912
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: Troglodyta2 » 18 maja 2018 16:18

zachwyt i aplauz na stojaco w szczycie hossy tauronik 0,2 wartoscik kesigowej i szykuje sie do przelamania 2 zeta:) Komediaaaa Bareji:)
efekt "dojnej zmiany " :shock:
Gielda w ruinie :-(

Kiedy w końcu odbijamy od dna ??

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: yanek z hor » 18 maja 2018 16:25

tauron jutro ogłasza niewypłacalność ze taka wycena ?

a co ma wspolnego jedno z drugim ?wycena moze byc ponizej 2zl a tauron jak jest tak byl i bedzie :)



.
nie wiem czy wiesz ale lamiesz wszelkie zasady mantry "inwestowania"
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: glowacki4 » 18 maja 2018 17:06

dryniol: masz tu DIT czy TIP ?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: dryniol » 18 maja 2018 18:08

:roll: :roll: :roll:

Polecam lekturę 2 artykułów w Parkiecie poruszających temat Tauronu to może zrozumiecie dlaczego spada

Znaczy się jak źle piszą to mam sprzedawać, a jak dobrze w gazetkach piszą, to mam kupować??? :roll:
A jak pisali o JSW jak był po 8 zł, albo o Lotosie jak był po 7 zł???? Ładnie pisali wtedy w gazetkach o tych spółkach czy nieładnie??? Odpowiedz sobie na pytanie, czy Tauron rzeczywiście zasługuje na to, żeby był traktowany na równi z GetBackiem, albo żeby PGE było warte ponad 5 razy tyle co Tauron??? :roll:


Kapitalizacja PGE - 19 miliardów zł
Kapitalizacja Tauron - 3,7 miliarda zł


Ta parodia kiedyś w końcu się skończy, tak samo jak się skończyła na Lotosie, jak za bezcen rozdawali akcje po 7 zł, bazgrząc przy okazji różności w gazetkach, żeby spółkę zeszmacić i odebrać akcje od naiwnych. Za darmo swoich akcji nikomu nie będę oddawał, mam czas :roll:

Do zobaczenia w przyszłości, bo teraz nic tu po mnie. Pozdrawiam logicznie myślących.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: jarek111 » 18 maja 2018 20:59

:roll: :roll: :roll:

Polecam lekturę 2 artykułów w Parkiecie poruszających temat Tauronu to może zrozumiecie dlaczego spada

Znaczy się jak źle piszą to mam sprzedawać, a jak dobrze w gazetkach piszą, to mam kupować??? :roll:
A jak pisali o JSW jak był po 8 zł, albo o Lotosie jak był po 7 zł???? Ładnie pisali wtedy w gazetkach o tych spółkach czy nieładnie??? Odpowiedz sobie na pytanie, czy Tauron rzeczywiście zasługuje na to, żeby był traktowany na równi z GetBackiem, albo żeby PGE było warte ponad 5 razy tyle co Tauron??? :roll:


Kapitalizacja PGE - 19 miliardów zł
Kapitalizacja Tauron - 3,7 miliarda zł


Ta parodia kiedyś w końcu się skończy, tak samo jak się skończyła na Lotosie, jak za bezcen rozdawali akcje po 7 zł, bazgrząc przy okazji różności w gazetkach, żeby spółkę zeszmacić i odebrać akcje od naiwnych. Za darmo swoich akcji nikomu nie będę oddawał, mam czas :roll:

Do zobaczenia w przyszłości, bo teraz nic tu po mnie. Pozdrawiam logicznie myślących.

spoko dryniol ja tobie naprawde dobrze zycze pewnie dlatego ze juz na tym grajdole mialem sporo wzlotow i upadkow ktorych (upadkow rzecz jasna ) nikomu nie zycze. jesli bedzie sentyment do energetyki to pewnie sam sie podlacze pod wzrosty bo dlaczego by nie .pozdr i glowa do gory


a tak na marginesie moj ojciec sam ma na rach po 45 latach pracy 4400 akcji (max) spolki enea ktore to akcje otrzymal gdy ja prywatyzowali. w miare fajnie bylo jak enea placila dywidende choc kurs jej spadal (co widac na wykresie) niestety teraz i to sie skonczylo wiec ogolnie lipa .
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

gruz
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 22 sty 2016 20:50
Lokalizacja: z Gruzji

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: gruz » 18 maja 2018 21:05

Wiele osób przywołuje tu analogie do JSW. Ze będzie tu tak samo. Mowa oczywiście o wzrostach. Ale jeśli mamy porównywać do JSW to nie pomijajmy wcześniejszych spadków. ze 136PLN (IPO) na ok 8PLN czyli spadek ok 93%

Tauron cena 5.13PLN (IPO) spadek o 93% zepchnie kurs na 0.36PLN

Jak widać teoretycznie jest więc potencjał do spadku.

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: jarek111 » 18 maja 2018 21:16

Wiele osób przywołuje tu analogie do JSW. Ze będzie tu tak samo. Mowa oczywiście o wzrostach. Ale jeśli mamy porównywać do JSW to nie pomijajmy wcześniejszych spadków. ze 136PLN (IPO) na ok 8PLN czyli spadek ok 93%

Tauron cena 5.13PLN (IPO) spadek o 93% zepchnie kurs na 0.36PLN

Jak widać teoretycznie jest więc potencjał do spadku.

dlatego ja obiektywnie bez straszenia zakladam ze moze byc zejscie ponizej 2zl .po drugie papier musi byc pokazywany w takim swietle ze wiekszosc na tym forum juz go sprzeda przed ewentualnymi (zaznaczam ewentualnymi ) wzrostami .problem jest tylko taki ze nie wiadomo do jakiego poziomu papier zastuka i kiedy ewentualnie poleci na polnoc . a moze to trwac i trwac wiec troche szkoda czasu .pozdr


.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: H.A.N.Z.O » 19 maja 2018 09:25

ja sie zastanawiam co tauron robi jeszcze w wig20
takie DINO np juz dawno powinno go zastapic

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: dryniol » 19 maja 2018 09:34

Wiele osób przywołuje tu analogie do JSW. Ze będzie tu tak samo. Mowa oczywiście o wzrostach. Ale jeśli mamy porównywać do JSW to nie pomijajmy wcześniejszych spadków. ze 136PLN (IPO) na ok 8PLN czyli spadek ok 93%

Tauron cena 5.13PLN (IPO) spadek o 93% zepchnie kurs na 0.36PLN

Jak widać teoretycznie jest więc potencjał do spadku.

Idąc twoim tokiem myślenia to o wiele większy potencjał do spadku jest na CD Projekt, bo tam jeszcze nic nie spadło :roll:
Zastanów się co za głupoty wypisujesz; spadek kursu Taurona na 0,36 PLN, gdy zysk na jedną akcje wynosi 0,80 PLN, gdy cały Tauron przy obecnym kursie wyceniany jest na 3,7 miliarda zł, a Enea i Energa wyłożą na samą Ostrołękę ponad 6 miliardów zł, gdzie tylko jedno aktywo Taurona (Nowe Jaworzno) jest więcej warte niż obecna wycena całego Taurona na bananowej, gdzie Enea I Energa zamiast budować blok w Ostrołęce z ponad 6 milardów zł, mogłaby obecnie przejąć cały Tauron z podobnym blokiem do Ostrołęki za 3,7 miliarda zł (mówimy tu o 100%, bo za przejęcie kontroli wystarczyłoby wydać zaledwie 1,9 miliarda zł)

Jak widać teoretycznie, trochę większy potencjał Tobie by się przydał......wiadomo gdzie.... :roll:

Dobra szkoda słów, przyszłość pokaże.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: dryniol » 19 maja 2018 09:41

ja sie zastanawiam co tauron robi jeszcze w wig20
takie DINO np juz dawno powinno go zastapic

Ja się z kolei zastanawiam, co tak naprawdę ma oznaczać index wig20??? :roll: Czy mają tam być notowane naprawdę największe polskie firmy (najwięcej zarabiające), czy firmy najbardziej napompowane (niekoniecznie dużo zarabiające) ??? :roll: Takie rzeczy możliwe są tylko na naszej giełdzie, a potem się dziwicie, że nie ma świeżego kapitału. Jak ktoś mądry popatrzy co się tu wyrabia, to się nie dziwię, że trzyma się z daleka od tego kasyna, marnej reputacji :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości