PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 08 cze 2018 13:03

zaintrygował mnie ostatni wpis tomka na fb, mówiący o wysypie...kilku grubych produkcji i to już w przyszłym tygodniu!

''Tomek Baginski
6 czerwca o 13:07 ·
Obiecany prezent od Dawid Podsiadło .

Osobista historia dla wielu z nas. Dla mnie także kolejna okazja do pracy z fantastycznymi ludźmi i jeden z najbardziej spontanicznie zrobionych projektów jakie miałem przyjemność napisać i reżyserować. Podziękowania należą się całej ekipie Dobro , Platige Image a szczególnie chciałbym podziękować Adrian Kujda za zimną krew, Kajetan Plis za kapitalne zdjęcia i pomysł, żeby nakręcić klip na taśmie 16mm , Marta Wadecka za świetny montaż i oczywiście team Podsiadło za zaufanie.

https://www.youtube.com/watch?v=X2XWBcd5jn0

A w przyszłym tygodniu wysyp paru grubych produkcji już w nieco innym stylu z okazji E3. Uściski zza oceanu.''
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/

REKLAMA


Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 08 cze 2018 17:07

zaintrygował mnie ostatni wpis tomka na fb, mówiący o wysypie...kilku grubych produkcji i to już w przyszłym tygodniu!

''Tomek Baginski
6 czerwca o 13:07 ·
Obiecany prezent od Dawid Podsiadło .

Osobista historia dla wielu z nas. Dla mnie także kolejna okazja do pracy z fantastycznymi ludźmi i jeden z najbardziej spontanicznie zrobionych projektów jakie miałem przyjemność napisać i reżyserować. Podziękowania należą się całej ekipie Dobro , Platige Image a szczególnie chciałbym podziękować Adrian Kujda za zimną krew, Kajetan Plis za kapitalne zdjęcia i pomysł, żeby nakręcić klip na taśmie 16mm , Marta Wadecka za świetny montaż i oczywiście team Podsiadło za zaufanie.

https://www.youtube.com/watch?v=X2XWBcd5jn0

A w przyszłym tygodniu wysyp paru grubych produkcji już w nieco innym stylu z okazji E3. Uściski zza oceanu.''
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/
No zapewne zobaczymy kilka trailerów/cinematiców produkcji Platige. Pytanie tylko jakich i dla kogo i czy będzie wśród nich ten z umowy w grudniu ubiegłego roku.

Generalnie wysyłają tam nawet swoją reprezentację, moim zdaniem dobry ruch.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 11 cze 2018 19:45

...łamaga z białegostoku zawędrował za oceny?!
ile ten gość ma dystansu do siebie?
cyt
''Za mną dwa intensywne tygodnie. "Wiedźmin" jak wspominałem ma się dobrze. "Saint Seiya" też idzie do przodu. Na horyzoncie parę innych tematów. Fantastyczni ludzie tu pracują przy tych projektach. Można się tylko cieszyć, że dane mi jest oglądać ten proces z bliska.

"Małomiasteczkowy" ma już prawie 1,5 miliona odsłon. Z perspektywy tych tysięcy kilometrów, z hoteli na końcu świata nabiera ten kawałek dodatkowych znaczeń. To wrażenie wykorzenienia i przeprowadzki to przecież doświadczenie pokoleniowe. Kto by pomyślał, że łamaga z Białegostoku zawędruje za oceany. Takich przypadków mamy w kraju miliony.''
no i ważne potwierdzenie z pierwszej ręki o tym, że projekt serialu the witcher ma się dobrze
moim zdaniem ma się nawet lepiej niż dobrze, bo czas płynie i wkrótce staniemy oko w oko z faktami nie do obalenia!
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 12 cze 2018 09:18

użycie tuszu...niby proste, ale jaki efekt później daje!
polecam obejrzeć jak zawodowcy robią trailery:
https://pl-pl.facebook.com/platigeimage ... 374796991/
a, poniżej: zasada 10 metrów
https://www.facebook.com/grupadobro/
każdemu kto ma prawo jazdy, na pewno się przyda :twisted:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 12 cze 2018 13:30

nie wolno zapominać o sztandarowym projekcie platige, jakim jest THE WITCHER, tym bardziej, że są doniesienia, że nie skończy się tylko na jednym sezonie! 8)
cyt
''W planach jest już kilka sezonów The Witcher, ale na razie trzeba napisać pierwsze osiem odcinków.''
i
kolejny ciekawy cytat:
''Tym razem dowiedzieliśmy się, dlaczego serial na podstawie cyklu powieści Wiedźmin pisze cały sztab ludzi.
Lauren S. Hissrich często odpowiada na co ciekawsze wiadomości od fanów, umożliwiając odbiorcom wgląd w proces produkcyjny. Niedawno zareagowała na pytanie, dlaczego skoro ma materiał źródłowy w postaci kilku tysięcy stron napisanych przez Sapkowskiego, do napisania scenariusza pierwszego sezonu potrzebowała całego zespołu.
Showrunnerka wyjaśniła w odpowiedzi, że angielskie tłumaczenie sagi i opowiadań zajmuje ok. 4 tys. stron. Gdy zatrudniono ją do stworzenia serialowej adaptacji, zaczęła zastanawiać się, które rozdziały najlepiej sprawdzą się jako wprowadzenie zarówno dla fanów, jak i nowych widzów, którzy postać Geralta poznają dopiero na Netfliksie.''


https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018 ... ix-kulisy/

lepjej
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2011 15:36

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: lepjej » 12 cze 2018 16:37


"Małomiasteczkowy" ma już prawie 1,5 miliona odsłon. Z perspektywy tych tysięcy kilometrów, z hoteli na końcu świata nabiera ten kawałek dodatkowych znaczeń. To wrażenie wykorzenienia i przeprowadzki to przecież doświadczenie pokoleniowe. Kto by pomyślał, że łamaga z Białegostoku zawędruje za oceany. Takich przypadków mamy w kraju miliony.''
no i ważne potwierdzenie z pierwszej ręki o tym, że projekt serialu the witcher ma się dobrze
moim zdaniem ma się nawet lepiej niż dobrze, bo czas płynie i wkrótce staniemy oko w oko z faktami nie do obalenia!
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/
Już nieaktualne, minęło zaledwie kilka dni i ponad 2,5 mln odsłon nowego klipu nakręconego przez Dobro dla Podsiadło.
Fenomen jakiś, czy prawdziwy hicior?
https://www.youtube.com/watch?v=X2XWBcd5jn0

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 12 cze 2018 16:51

wreszcie ujrzał światło dzienne nowy cinematic od pli dla ubisoftu, co prawda tylko dla dorsołych, ale obejrzeć tutaj można:
https://www.youtube.com/watch?v=X2XWBcd5jn0
Tom Clancy's The Division 2, mocna rzecz...a pli jak zwykle nie zawiodło :idea:
tomkowi też się podobało:
cyt
''Tomek Baginski
5 godz. ·
Dzisiaj efekty i przemoc.

Trzy świetne produkcje Platige Image przygotowane dla studia Ubisoft z okazji konferencji E3. W tym roku wszystko wyszło spod ręki młodych reżyserów - piękny dowód na to, że cinematiki są pod dobrą opieką. Jako wielki fan kina klasy B cieszę się, że da się w Polsce robić również takie rzeczy a nie tylko wielkie kino o psycho traumach i problemach społecznych. Zapraszam do oglądania.

Division2 . Gratulacje Tomek Suwalski , Hubert Zegardło , Daria Zienowicz - miałem też tu szansę dołożyć swoje trzy grosze przy kreacji.

Skull and Bones. Świetni Bartek Kik , Rafał Kidziński , Justyna Oltarzewska , Agata Bereś

For Honor. Niezastąpiony Dominik Wawrzyniak , Maciej Prętki , Marina Borokhova

Trzeba też wymienić spinających to z góry Michal Skrzypiec i Magdę Machalicę oraz wszechogarniacza Piotr Prokop . To wszystko to tylko sama góra. Ludzi zaangażowanych w produkcję było oczywiście więcej. Należą się im wszystkim duże brawa. A ja grzecznie wracam do Legend, Wiedźmina i Saint Seiya , żeby było co robić i w przyszłym roku.''

https://www.youtube.com/watch?v=NomhYp29bHo

https://www.youtube.com/watch?v=hjC8_av7hhU

https://www.youtube.com/watch?v=PDELaG1YreU

ps>Pomiędzy wierszami można wyczytać o wiele więcej...

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 13 cze 2018 10:51

I pozamiatane....
The Paris-based sales company, which is hosting a gala screening of “Another Day of Life” today June 12 at the Annecy Animation Festival, has sold the film to France (Gebeka Films), U.K. (Atlitude Films), Italy (I Wonder Pictures), Scandinavia & Baltic States (Edge Entertainment), Portugal (Midas Filmes) and China (Jushi Films).
Deals were previously closed for Spain (Golem Distribución), Poland (Next Film), Germany (Pandora) and Benelux (Periscoop Films).
Jeden dzień, jedna noc, a w życiu jakby piękniej :oops:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 13 cze 2018 12:54

I pozamiatane....
The Paris-based sales company, which is hosting a gala screening of “Another Day of Life” today June 12 at the Annecy Animation Festival, has sold the film to France (Gebeka Films), U.K. (Atlitude Films), Italy (I Wonder Pictures), Scandinavia & Baltic States (Edge Entertainment), Portugal (Midas Filmes) and China (Jushi Films).
Deals were previously closed for Spain (Golem Distribución), Poland (Next Film), Germany (Pandora) and Benelux (Periscoop Films).
Jeden dzień, jedna noc, a w życiu jakby piękniej :oops:
ale, że film ''jeszcze dzień życia" do... chin sprzedadzą to się nie spodziewałem, choć wcześniej zjabliku o tym wspominałeś, brawo 8)
quźwa, tam rynek, że ho ho...
czy to jest info cenotwórcze? dyskutowaliśmy o tym z cfo i...nadal to spółka dość hermetyczna w tym temacie, taka świetna wiadomość podana oficjalnym kanałem pap przez sama spółkę, zapewne byłaby cenotwórcza, a tak jak się samemu szuka w sieci co i jak? następuje jakaś taka emocjonalna dewaluacja i nadal ci co wiedzą sporo, to wiedzą więcej, inni? cóż dla nich właśnie jest pap, a nie szukanie po fejsach, czy czort wie gdzie biznesowych informacji o kolosalnym znaczeniu :evil:
o, np poszukałem czegoś nowego i trafiłem na nowy cinematik, którego, co prawda zajawka została zaprezentowana na e3, ale oficjalna premiera będzie 16 pażdziernika:
http://www.platige.com/pl/project/filmy ... r-honor-2/

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 14 cze 2018 09:23

CYT
'' Another Day of Life "to wyjątkowy, pięknie wykonany film i wspaniała europejska koprodukcja. Cieszymy się z kontynuacji współpracy z Indie Sales po ogromnym sukcesie "My Life as a Zucchini", powiedział Marc Bonny, szef przejęć we francuskiej Gebeka Films.''
https://variety.com/2018/film/global/ca ... 202840673/

https://www.justfocus.fr/cinema/annecy- ... ssant.html

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 14 cze 2018 14:22

Zdaje się ze ADOL święci tryumfy w Annecy – oficjalny profil podaje ze owacja na stojąco po pokazie trwała 5 minut 😊
Ponadto na yt znajdziecie bardzo ciekawy wywiad z Nenowem i Fuentesem właśnie z Annecy. Panowie nie wykluczają dalszej współpracy i kolejnego projektu bo zdaja sobie sprawę ze stworzyli wyjątkowy duet i ciekawa formę w postaci hybrydy animacji i filmu dokumentalnego.

Przyznam, ze nie wierzyłem w to ze ADOL może generować gotówkę dla Spółki ale przy dystrybucji w tylu krajach zaczynam zmieniać zdanie. Jakby jeszcze się udało do tej listy wrzucić US, Brazylie i Kanadę...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 14 cze 2018 17:17

Zdaje się ze ADOL święci tryumfy w Annecy – oficjalny profil podaje ze owacja na stojąco po pokazie trwała 5 minut 😊
Ponadto na yt znajdziecie bardzo ciekawy wywiad z Nenowem i Fuentesem właśnie z Annecy. Panowie nie wykluczają dalszej współpracy i kolejnego projektu bo zdaja sobie sprawę ze stworzyli wyjątkowy duet i ciekawa formę w postaci hybrydy animacji i filmu dokumentalnego.

Przyznam, ze nie wierzyłem w to ze ADOL może generować gotówkę dla Spółki ale przy dystrybucji w tylu krajach zaczynam zmieniać zdanie. Jakby jeszcze się udało do tej listy wrzucić US, Brazylie i Kanadę...
może jednak świat zmierza w dobrym kierunku i ludzie zaczną bardziej myśleć?
a, nie tylko konsumpcja i pusta rozrywka, ale i chwila poważniejszej refleksji
nie wiem, może to też jakiś początek nowej mody na filmy tzw hybrydowe, które łączą zaawansowaną animację z dokumentem?
może? w każdym razie koszty na tę produkcję już dawno zostały poniesione i nastał czas żniw, ile to się okaże 8)
najważniejsze dla ADoL wiadomości( znowu owacja na stojąco plus sprzedaż filmu do wielu krajów) zawiera poniższy screen z oficjalnej stronki na fejsie:
Obrazek
PLI tak trzymać! :twisted:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: incoqnito » 15 cze 2018 11:15

...łamaga z białegostoku zawędrował za oceny?!
ile ten gość ma dystansu do siebie?
cyt
''Za mną dwa intensywne tygodnie. "Wiedźmin" jak wspominałem ma się dobrze. "Saint Seiya" też idzie do przodu. Na horyzoncie parę innych tematów. Fantastyczni ludzie tu pracują przy tych projektach. Można się tylko cieszyć, że dane mi jest oglądać ten proces z bliska.

"Małomiasteczkowy" ma już prawie 1,5 miliona odsłon. Z perspektywy tych tysięcy kilometrów, z hoteli na końcu świata nabiera ten kawałek dodatkowych znaczeń. To wrażenie wykorzenienia i przeprowadzki to przecież doświadczenie pokoleniowe. Kto by pomyślał, że łamaga z Białegostoku zawędruje za oceany. Takich przypadków mamy w kraju miliony.''
no i ważne potwierdzenie z pierwszej ręki o tym, że projekt serialu the witcher ma się dobrze
moim zdaniem ma się nawet lepiej niż dobrze, bo czas płynie i wkrótce staniemy oko w oko z faktami nie do obalenia!
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/
Słuchaj Filo przestań latać po wątkach i naganiać na PLi. TWoja inwestycja Twoja sprawa, a potem się dziwisz że ktoś coś odburknie...
Zobacz powyżej kto się tym podnieca ile odsłon ma "Małomiasteczkowy" jakby sam klip był w tej piosence najważniejszy. Ja ją usłyszałem w Radio 3 i dopiero wtedy znalazłem na YT bo najłatwiej. Szczerze powiem, że mi akurat ten teledysk nie przypadł do gustu (piszę o treści nie o wykonaniu)

To że sprzedałeś resztki MCI na sporej stracie nie znaczy że inni muszą tak zrobić. To że ubrałeś się w PLI dokupując po ponad 50zł nie znaczy, że inni pójdą Twoją drogą.

Życzę Ci zysku na tej spółce, już raz miałeś okazję skasować potężny zysk za krótki okres, teraz przy podobnym zysku wiem że tym bardziej nie sprzedasz bo wydłużył się znacznie okres inwestycji przy takim samym zysku i będziesz trzymał żeby to nadrobić. A jak to się skończy czas pokaże. Mimo wszystko zarabiaj chłopie i daj tracić innym jeśli ktoś ma na to ochotę.

btw.
Co do pisania i wpływu na kurs. Przypomnij sobie ile linków wrzuciłeś na MCI i d.u.p.a blada a teraz popatrz na PLI ile już postów nabiłeś od momentu inwestycji pewnie coś ze 3000 a kurs spadł z 70 na 30zł więc jeśli twierdzisz że pisanie na forum ma wpływ na kurs i postrzeganie spółki to ja Ci już nie pomogę może lekarz może psycholog.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 15 cze 2018 13:19

Adol na festiwalu we Włoszech w nadchodzący weekend. Może z tej mąki będzie chleb.
Prawda gdzieś jest...

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 15 cze 2018 13:20

Zdaje się ze ADOL święci tryumfy w Annecy – oficjalny profil podaje ze owacja na stojąco po pokazie trwała 5 minut 😊
Ponadto na yt znajdziecie bardzo ciekawy wywiad z Nenowem i Fuentesem właśnie z Annecy. Panowie nie wykluczają dalszej współpracy i kolejnego projektu bo zdaja sobie sprawę ze stworzyli wyjątkowy duet i ciekawa formę w postaci hybrydy animacji i filmu dokumentalnego.

Przyznam, ze nie wierzyłem w to ze ADOL może generować gotówkę dla Spółki ale przy dystrybucji w tylu krajach zaczynam zmieniać zdanie. Jakby jeszcze się udało do tej listy wrzucić US, Brazylie i Kanadę...
może jednak świat zmierza w dobrym kierunku i ludzie zaczną bardziej myśleć?
a, nie tylko konsumpcja i pusta rozrywka, ale i chwila poważniejszej refleksji
nie wiem, może to też jakiś początek nowej mody na filmy tzw hybrydowe, które łączą zaawansowaną animację z dokumentem?
może? w każdym razie koszty na tę produkcję już dawno zostały poniesione i nastał czas żniw, ile to się okaże 8)
najważniejsze dla ADoL wiadomości( znowu owacja na stojąco plus sprzedaż filmu do wielu krajów) zawiera poniższy screen z oficjalnej stronki na fejsie:
Obrazek
PLI tak trzymać! :twisted:
Inna sprawa to...czy aby nie powinien pojsc oficjalny komunikat od Spolki? Jakby nie patrzec informacje dotyczace umow na dystrybucje filmu w tylku krajach bedzie miec wplyw na wynik osiagany przez Spolke, wiec ja bym sie ESPI spodziewal a tu cisza.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości