Ceny nieruchomości

dyskusja o tym co nas czeka na rynkach
TomaszN
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2017 08:23

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: TomaszN » 23 lut 2018 10:11

Ja zdecydowałem się wreszcie na zakup domu latem ubiegłego roku i nie żałuję, odkładałem dość długo na wkład własny do kredytu, jednak było warto, bo jak się okazało, cena nie była nazbyt wygórowana. Firma http://www.liderhaus.com/ przygotowała dla mnie bardzo korzystną ofertę, za co jestem im wdzięczny.

REKLAMA


tajfun1
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2018 18:27

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: tajfun1 » 16 mar 2018 19:27

Dom szkieletowy to rozwiązanie dość drogie, tylko trochę tańsze od tradycyjnego budownictwa.
Obrazek

Igła
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2018 09:58
Kontakt:

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: Igła » 17 maja 2018 10:13

a jak rynki zagraniczne?
polecacie kupować mieszkania gdzies poza granicami PL?
Teść mieszka ponad 10 lat w Norwegii, niedługo przechodzi na emeryturę i zastanawiał się czy właśnie nie zainwestować w mieszkanie na tamtejszym rynku, ale ostatecznie wykalkulował, że będzie mu lepiej kupić mieszkanie na wynajem w Warszawie. Ponoć w ostatnim czasie ceny w Norwegii poszły w górę bardziej niż u nas.

matys
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018 15:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: matys » 23 maja 2018 16:03

Trzeba mieć trochę zasobów, żeby inwestować w nieruchomości.
Niezwykle wytrzymałe taśmy poliestrowe

kwakero
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2016 18:30

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: kwakero » 23 maja 2018 19:29

Według moich danych oraz analizując aktualny popyt na tym rynku wnioskuje iż ceny będą powoli ale systematycznie maleć
A w jaki sposób przeprowadziłeś swoją analizę? Ja kupiłem w lutym mieszkanie za gotówkę i myślę, że była to dobra decyzja. Jeśli wierzyć głosom płynącym z rynku to ceny będą się raczej stabilizować.

Igła
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2018 09:58
Kontakt:

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: Igła » 29 maja 2018 14:03

A być może nawet rosnąć - tu piszą, że jeśli faktycznie dojdzie do likwidacji otwartych mieszkaniowych rachunków powierniczych to deweloperzy będą sobie to odbijać podnosząc ceny nieruchomości, a mali się nie utrzymają.

milen
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2018 09:47

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: milen » 30 maja 2018 11:03

jednak powinny się stabilizować,
wiele rzeczy na wpływ na ceny mieszkań

TomaszComasz
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2016 16:01

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: TomaszComasz » 31 maja 2018 23:44

To wszystko zależy od metrażu i lokalizacji :) Jak kupowałem takie mieszkanie w Wejherowie pod inwestycję, to naprawdę trafiłem na korzystną ofertę. Z kolei kumpel postawił na lokum w Warszawie i grubo przepłacił.

Bobiak
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2018 14:35

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: Bobiak » 28 cze 2018 14:39

Witam
obserwuję ceny mieszkań i domów. Niestety nie zaobserwowałem żadnych spadków. Zastanawiamy się z żoną czy już ruszać z budową czy jeszcze czekać.

MilesDavis176
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2018 12:20

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: MilesDavis176 » 14 lip 2018 12:22

Pytanie jest zdecydowanie źle postawione. Mieszkam na Śląsku i tu w zależności od tego, w jakim jesteś mieście (a może być np. 3-4 km różnicy lokalizacja), to ceny zupełnie inaczej się zachowują.
Obrazek
Too too to roo trooo

SzczecinPogodno2018
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2018 12:55
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: SzczecinPogodno2018 » 14 sie 2018 13:10

Fakt, ceny mieszkań idą w górę, a teraz modne i zachęcające cenowo stały się domy pasywne oraz drewniane, np. z bali. Znajomi właśnie są na etapie budowy domu pasywnego pod Warszawą. Swoje wydatki póki co ustalili na jakieś pół miliona za ponad 1000m2 ziemi i 160 m2 dom z poddaszem użytkowym i duperelami typu panele fotowoltaiczne, klimatyzator, oczyszczalnia ścieków, pompa wodna... A jeszcze umeblować! Ale to Warszawa jakby nie patrzeć. Pewnie w 700 000zł się zamkną, choć ze Szczecina znajomy budował się z 5-6 lat temu to jego dom wyniósł już ponad 600 000zł. Także ten... :roll:

____

Postaw na zieleń i piękne mieszkania w Szczecinie na Pogodnie https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mies ... n/pogodno/

metalowaona
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2018 13:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ceny nieruchomości

Postautor: metalowaona » 17 sie 2018 13:17

Moim zdaniem ceny nieruchomości muszą spaść. Dlaczego? Kilka powodów:

1) Niskie stopy procentowe. Mamy historicznie niskie stopy procentowe. Kiedy koszty kredytu zaczną iść w górę, spadnie popyt na mieszkania
2) Demografia kraju. Co tu dużo gadać, nasz kraj po prostu się wyludnia. Wg gus do 2050 będzie nas mniej Polaków o 2,8mln.
3) Ceny nieruchomości są skrajnie przewartościowane. Wystarczy spojrzeć choćby na stosunek średniej pensji netto do średniej transakcyjnej ceny mieszkania. Wyraźnie widać, że pomimo tego, że płace rosną,to realnie możemy za nią kupić coraz mniej


Wróć do „Prognozy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości