W Londynie stoją w kolejkach po złoto

ropa, złoto i ziemniaki
ojejku
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 10 paź 2008 18:36

W Londynie stoją w kolejkach po złoto

Postautor: ojejku » 11 paź 2008 19:01

W Londynie stoją w kolejkach po złoto
MD
11.10.2008 18:06
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})
Londyńczycy ustawiali się ostatnio w kolejkach i znosili duże niewygody aby kupić złoto, którym handluje się w dzielnicy West End. To skutek rosnących obaw recesji i wynik poszukiwania bezpiecznej przystani dla pieniędzy.

- Ludzie chcą czegoś rzeczywistego, co mogą trzymać. Czegoś, czego banki nie mogą im dać – powiedział Chris Burrow, właściciel ATS Bullion, spółki handlującej złotem, której korzenie sięgają XVII wieku. – Nie mamy czasu, żeby odetchnąć. Nie nadążamy, personel jest wykończony – dodał.

Giełda w Londynie spadła do najniższego poziomu od pięciu lat. Od 15 września, kiedy upadł Lehman Brothers i tempo zapaści rynków finansowych wyraźnie przyspieszyło, złoto w monetach i sztabach zdrożało o 19 proc.

- Nie mam pewności co do banków i nie chcę mieć za dużo gotówki na koncie – powiedział Mark Thomas, jeden z mieszkańców Londynu, który w kolejce czekał na możliwość kupna złota.

Przyznał, że kupił już 5 kilogramów kruszcu.

MD, Bloomberg

REKLAMA


DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 19:03

Angole sa tak samo durne jak amerykany :D
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

ojejku
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 10 paź 2008 18:36

Postautor: ojejku » 11 paź 2008 19:05

Angole sa tak samo durne jak amerykany :D

to jednak swiadczy ze kasa z bankow tam paruje i ludzie nadal wycofuja depo

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 19:07

ale nie swiadczy o tym że sa mądrzy...

przewalają ich jak *** od domów do złota...i wszedzie będzie zysk {tak im mówią}
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

Energobioster

Postautor: Energobioster » 11 paź 2008 19:08

W Londynie stoją w kolejkach po złoto
Rok temu stali w kolejkach po jednostki akcyjnych TFI. Klasyczny pęd tłumu, idącego na ścięcie. Zetną ich na złocie tak samo jak ruskich ścięli na ropie. W inwestycjach obowiązuje zasada "Idź tam, skąd tłum podąża". Bo nigdy nie będzie tłumu bogaczy, to wbrew logice.

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 19:09

W Londynie stoją w kolejkach po złoto
Rok temu stali w kolejkach po jednostki akcyjnych TFI. Klasyczny pęd tłumu, idącego na ścięcie. Zetną ich na złocie tak samo jak ruskich ścięli na ropie. W inwestycjach obowiązuje zasada "Idź tam, skąd tłum podąża". Bo nigdy nie będzie tłumu bogaczy, to wbrew logice.
ująłeś to bardziej delikatnie :D :oops:
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 11 paź 2008 19:20

W Londynie stoją w kolejkach po złoto
Rok temu stali w kolejkach po jednostki akcyjnych TFI. Klasyczny pęd tłumu, idącego na ścięcie. Zetną ich na złocie tak samo jak ruskich ścięli na ropie. W inwestycjach obowiązuje zasada "Idź tam, skąd tłum podąża". Bo nigdy nie będzie tłumu bogaczy, to wbrew logice.
Muszą komuś to złoto wypchnąć ale wydaje mi sie że myli się ten kto uważa że to odbędzie się na tym poziomie cenowym .
Oczywiście będzie korekta /prawdopodobnie zaczęła się wczoraj / ale szczyt dopiero przed nami .

ALE koniec będzie taki jak piszesz .

Energobioster

Postautor: Energobioster » 11 paź 2008 19:21

ująłeś to bardziej delikatnie :D :oops:
Bo widzisz, szczerze powiem że nie wiem jak będzie, może i złoto podrożeje do 2 tyś USD. Ale skoro tak, to dlaczego pomimo takiej paniki, krachu i tych kolejek (w polsce podobno juz zabrakło złotych sztabek), cena złota wciąż pozostaje poniżej szczytu z początku roku, ba - w piątek złoto potaniało o 7,5% !
Logika, rozum podpowiadają żeby inwestować w to, w co inni inwestować będą dopiero za jakiś czas. Kilka miesięcy temu otrzymywalem maile i telefony proponujące mi inwestycję w struktury oparte na rynku surowców i energii. Odmawiałem, mówiąc że chcą mi wcisnąć trefny towar na górce. Od pewnego czasu w tej sprawie cisza, nikt nie dzwoni ;)

janekkk
Chorąży
Posty: 903
Rejestracja: 04 paź 2008 15:07
Lokalizacja: polska zachodnia

Postautor: janekkk » 11 paź 2008 19:23

BYŁEM KIEDYS W LONDON FAJNE MIASTO DUZO MŁODYCH POLEK

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 19:25

Nie wiem Energo ale cena złota fizycznego to chyba ma sie troche inaczej do tego wirtualnego...{kontraktowego}

Zaraz przed szczytem naganiali na ruskich :o
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

cumulus
Chorąży
Posty: 747
Rejestracja: 12 paź 2005 20:48
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: cumulus » 11 paź 2008 19:25

Witaj Energo, pozdrawiam serdecznie

A teraz z czym dzwonią ??
A może nikt nie dzwoni??

piotr32_27160
Podporucznik
Posty: 10978
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: piotr32_27160 » 11 paź 2008 19:27

Witaj Energo, pozdrawiam serdecznie

A teraz z czym dzwonią ??
A może nikt nie dzwoni??
Dzwonią by uzupełnić depo :)

DAPI
Chorąży sztabowy
Posty: 5535
Rejestracja: 06 paź 2005 11:42
Kontakt:

Postautor: DAPI » 11 paź 2008 19:28

Witaj Energo, pozdrawiam serdecznie

A teraz z czym dzwonią ??
A może nikt nie dzwoni??
Dzwonią by uzupełnić depo :)
w piątek nawet nie musieli... :lol:
inwestory były szybsze :twisted:
Piękny, jak najbardziej chaotyczny i nieprzewidywalny chaos.
Graal jest tutaj www.atinwestor.pl
Wykresy sa tutaj: www.atcharts.pl
Trochę fundamentów www.stockwatch.pl

Cała reszta jest tutaj: www.attrader.pl

Energobioster

Postautor: Energobioster » 11 paź 2008 19:29

szczyt dopiero przed nami .
.
Ja jednak zastanawiam się dlaczego w tym roku na złocie się nie zarabia (szczyt był w lutym) ?. Może po prostu Ci którzy zainwestowali w złoto wcześniej, doskonale zdają sobie sprawę z tego że obecna sytuacja jest doskonałym momentem do tego by pozbyć się dużej ilości towaru na górce. Skoro bierze ulica, to chyba nic dobrego z tego nie będzie. W zeszłym roku ulica brała akcje, ze szczególnym naciskiem na akcje developerów. To raczej nie jest dobry wskaźnik, warty naśladowania.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: W Londynie stoją w kolejkach po złoto

Postautor: dryniol » 11 paź 2008 19:29

W Londynie stoją w kolejkach po złoto
MD
11.10.2008 18:06
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})
Londyńczycy ustawiali się ostatnio w kolejkach i znosili duże niewygody aby kupić złoto, którym handluje się w dzielnicy West End. To skutek rosnących obaw recesji i wynik poszukiwania bezpiecznej przystani dla pieniędzy.

- Ludzie chcą czegoś rzeczywistego, co mogą trzymać. Czegoś, czego banki nie mogą im dać – powiedział Chris Burrow, właściciel ATS Bullion, spółki handlującej złotem, której korzenie sięgają XVII wieku. – Nie mamy czasu, żeby odetchnąć. Nie nadążamy, personel jest wykończony – dodał.

Giełda w Londynie spadła do najniższego poziomu od pięciu lat. Od 15 września, kiedy upadł Lehman Brothers i tempo zapaści rynków finansowych wyraźnie przyspieszyło, złoto w monetach i sztabach zdrożało o 19 proc.

- Nie mam pewności co do banków i nie chcę mieć za dużo gotówki na koncie – powiedział Mark Thomas, jeden z mieszkańców Londynu, który w kolejce czekał na możliwość kupna złota.

Przyznał, że kupił już 5 kilogramów kruszcu.

MD, Bloomberg


Czyli najlepszy moment do wyjścia po dobrych cenach :lol: :lol: :lol: Jak stali w kolejkach po akcje trzeba było sprzedawać. Pisali że ropa będzie po 200$ trzeba było uciekać itp, zawsze się sprawdzało :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008 19:31 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Towary”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości