Fon Ecology [FEC] *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
concept
Starszy chorąży
Posty: 1820
Rejestracja: 10 wrz 2009 14:56
Lokalizacja: Z lasu

Postautor: concept » 08 gru 2011 14:47

T

Oczywiście po asymilacji znacznie wzrośnie ilość akcji FONECO, ale wzrośnie PROPORCJONALNIE do wcześniejszego udziału w spółce (mamy doczynienia z emisja ZAMKNIĘTA), więc nie będzie to miało wpływu na współczynnik C/Z. Dodatkowe 10 milionów złotych w kasie spółki z emisji wpłyną pozytywnie na wartość księgową, ale również nie będą miały przełożenia na współczynnik C/Z

Dane na podstawie: http://stooq.pl/q/g/?s=fne

Czy popełniłem gdzieś błąd w obliczeniach? Chętnie podyskutuje z każdym (oprócz nawiedzonego Enrona)
:lol: :lol:


po pierwsze do wskaźnik c/z liczy się na wszystkie akcje.
po drugie na wydmuchach patrowicza nikogo nie obchodzą wirtualne zyski z przeszacowań
Masz racje...
Przeliczyłem od nowa i po asymilacji dla ceny 16 groszy współczynnik C/Z wyniesie 1,09, czyli i tak bardzo dobrze co może oznaczać,że bez szkody dla opinii spółki cenę 16 groszy można śmiało pomnożyć przez kilkanaście...
Kłamstwo jest manipulacją troglodytów,
jest jak podryw za pomocą paralizatora. TM
(pozwalam cytować) ;)

http://forex-exchange.pl/

REKLAMA


drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8573
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 08 gru 2011 15:02

na pewno znowu źle obliczyłeś..ile toto ma wirtualnych zysków?

bdg
Sierżant sztabowy
Posty: 141
Rejestracja: 06 maja 2011 15:17

Postautor: bdg » 08 gru 2011 15:54

Tak sobie dzisiaj z nudów liczyłem...

Zapewne wszyscy wiecie co oznacza współczynnik C/Z?
Dla wyceny 16 groszy za akcje współczynnik C/Z jest na poziomie 0,1 (to wręcz ewenement na skalę światową i oznacza,że każda złotówka zainwestowana w spółkę zwraca się po 36 dniach i 12 godzinach ;) )

Przyjmuje się, że dobra wycena spółki na "dorosłej" GPW to C/Z na poziomie 10 a w "przedszkolu" NC nawet 15, wiec łatwo policzyć jak bardzo niedoszacowany mamy ten współczynnik. ;)

Oczywiście po asymilacji znacznie wzrośnie ilość akcji FONECO, ale wzrośnie PROPORCJONALNIE do wcześniejszego udziału w spółce (mamy doczynienia z emisja ZAMKNIĘTA), więc nie będzie to miało wpływu na współczynnik C/Z. Dodatkowe 10 milionów złotych w kasie spółki z emisji wpłyną pozytywnie na wartość księgową, ale również nie będą miały przełożenia na współczynnik C/Z

Dane na podstawie: http://stooq.pl/q/g/?s=fne

Czy popełniłem gdzieś błąd w obliczeniach? Chętnie podyskutuje z każdym (oprócz nawiedzonego Enrona)
Ty chłopie musisz mieć tak mokro w gaciach że aż nogawkami leci

Enron
Młodszy chorąży
Posty: 656
Rejestracja: 19 mar 2010 07:33
Lokalizacja: MOKOTOW

Postautor: Enron » 08 gru 2011 15:57

concept a pomyslales o ujemnym C/Z?????????????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

concept
Starszy chorąży
Posty: 1820
Rejestracja: 10 wrz 2009 14:56
Lokalizacja: Z lasu

Postautor: concept » 08 gru 2011 16:14

Ty chłopie musisz mieć tak mokro w gaciach że aż nogawkami leci
Ty chłopie masz jeszcze sporo nauki przed sobą, (błędna interpretacja zachowania forum.) ;) To nie ze strachu tylko z nudów. Mogę polecić Ci dobrego wykładowcę w Łodzi, który prowadzi korepetycje z Psychologii Tłumu...
Kłamstwo jest manipulacją troglodytów,
jest jak podryw za pomocą paralizatora. TM
(pozwalam cytować) ;)

http://forex-exchange.pl/

Enron
Młodszy chorąży
Posty: 656
Rejestracja: 19 mar 2010 07:33
Lokalizacja: MOKOTOW

Postautor: Enron » 08 gru 2011 16:49

Ty chłopie musisz mieć tak mokro w gaciach że aż nogawkami leci
Ty chłopie masz jeszcze sporo nauki przed sobą, (błędna interpretacja zachowania forum.) ;) To nie ze strachu tylko z nudów. Mogę polecić Ci dobrego wykładowcę w Łodzi, który prowadzi korepetycje z Psychologii Tłumu...

ty naprawde dziwny jestes concept nie wiadomo o co ci chodzi....chcesz tutaj tlumy porywac na FONECO???

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8573
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 08 gru 2011 17:30

T

Oczywiście po asymilacji znacznie wzrośnie ilość akcji FONECO, ale wzrośnie PROPORCJONALNIE do wcześniejszego udziału w spółce (mamy doczynienia z emisja ZAMKNIĘTA), więc nie będzie to miało wpływu na współczynnik C/Z. Dodatkowe 10 milionów złotych w kasie spółki z emisji wpłyną pozytywnie na wartość księgową, ale również nie będą miały przełożenia na współczynnik C/Z

Dane na podstawie: http://stooq.pl/q/g/?s=fne

Czy popełniłem gdzieś błąd w obliczeniach? Chętnie podyskutuje z każdym (oprócz nawiedzonego Enrona)
:lol: :lol:


po pierwsze do wskaźnik c/z liczy się na wszystkie akcje.
po drugie na wydmuchach patrowicza nikogo nie obchodzą wirtualne zyski z przeszacowań
Masz racje...
Przeliczyłem od nowa i po asymilacji dla ceny 16 groszy współczynnik C/Z wyniesie 1,09, czyli i tak bardzo dobrze co może oznaczać,że bez szkody dla opinii spółki cenę 16 groszy można śmiało pomnożyć przez kilkanaście...
no orłem z matematyki to ty nie jesteś, ale nie dziwie sie tylko tacy mogą oddawać kasę patrowiczowi :lol:

a więc po asymilacji 108 mln akcji ta wydmuszka będzie miała przy 0,16 pln wirtualne c/z....

0,16 /(1,6:109)= 10,9
czyli wszystkie swoje wywody i wyliczenia możesz wyrzucić do kosza
:lol:

concept
Starszy chorąży
Posty: 1820
Rejestracja: 10 wrz 2009 14:56
Lokalizacja: Z lasu

Postautor: concept » 08 gru 2011 17:49

:oops:

Gdyby mieli nie wchodzić w emisję nie skupowaliby dodatkowych 10% w ostatniej chwili lecz zrobiliby odwrotnie, sprzedali po cichu trochę aby więcej leszczy objęło emisję. ;) Emisja to również koszty dla spółki a za z tych 13% FF będą mieli tylko 1 404 000zł. Po drugie, gdyby chcieli sprzedać emisję innym nie ograniczaliby jej tylko do obecnych akcjonariuszy! Nawet dodatkowych zapisów nie zrobi nikt kto nie miał wcześniej papieru.

Sądzę, że obejmą sami własne PP i te które uda się skupić od wystraszonych, durnych leszczy (na wszystkich forach naganiacze Patrowicza już straszą ludzi, aby nie objęli PP i tym samym praktycznie oddali papier Patrowiczowi za darmo). Czyli moim zdaniem do czasu asymilacji Patrowicz wywinduje cenę a tuz przed asymilacją wysypie nowe umowy, inwestycje i raporty o zyskach a potem powoli sprzeda papier jałopom, którzy nie mieli jak aby objąć PP.

Tak właśnie myślę a czas pokaże kto miał rację.
Zaryzykowałem, świadomie wszedłem w PP a teraz świadomie objąłem PP.
Każdy biznes wiąże się z ryzykiem a kto nie ma jaj, albo kasy na start, to haruje na utrzymanie innych, ale i tak powinni być szczęśliwi, ponieważ w świecie zwierząt osobniki słabe, niezaradne, tchórzliwe nie przystosowane trafiają do menu drapieżników ;)))

Przynajmniej nikt mi nie zarzuci (no może oprócz bezmyślnego Enrona), że kogoś na coś naganiam, gdyż już za późno na PP, kto stchórzył i sprzedał papier nie obejmie emisji...
Kłamstwo jest manipulacją troglodytów,
jest jak podryw za pomocą paralizatora. TM
(pozwalam cytować) ;)

http://forex-exchange.pl/

Enron
Młodszy chorąży
Posty: 656
Rejestracja: 19 mar 2010 07:33
Lokalizacja: MOKOTOW

Postautor: Enron » 08 gru 2011 18:03

:oops:

Gdyby mieli nie wchodzić w emisję nie skupowaliby dodatkowych 10% w ostatniej chwili lecz zrobiliby odwrotnie, sprzedali po cichu trochę aby więcej leszczy objęło emisję. ;) Emisja to również koszty dla spółki a za z tych 13% FF będą mieli tylko 1 404 000zł. Po drugie, gdyby chcieli sprzedać emisję innym nie ograniczaliby jej tylko do obecnych akcjonariuszy! Nawet dodatkowych zapisów nie zrobi nikt kto nie miał wcześniej papieru.

Sądzę, że obejmą sami własne PP i te które uda się skupić od wystraszonych, durnych leszczy (na wszystkich forach naganiacze Patrowicza już straszą ludzi, aby nie objęli PP i tym samym praktycznie oddali papier Patrowiczowi za darmo). Czyli moim zdaniem do czasu asymilacji Patrowicz wywinduje cenę a tuz przed asymilacją wysypie nowe umowy, inwestycje i raporty o zyskach a potem powoli sprzeda papier jałopom, którzy nie mieli jak aby objąć PP.

Tak właśnie myślę a czas pokaże kto miał rację.
Zaryzykowałem, świadomie wszedłem w PP a teraz świadomie objąłem PP.
Każdy biznes wiąże się z ryzykiem a kto nie ma jaj, albo kasy na start, to haruje na utrzymanie innych, ale i tak powinni być szczęśliwi, ponieważ w świecie zwierząt osobniki słabe, niezaradne, tchórzliwe nie przystosowane trafiają do menu drapieżników ;)))

Przynajmniej nikt mi nie zarzuci (no może oprócz bezmyślnego Enrona), że kogoś na coś naganiam, gdyż już za późno na PP, kto stchórzył i sprzedał papier nie obejmie emisji...

przestan sie kompromitowac do reszty
tu bedzie powtorka z urlopy .pl kazdy rozsadny to wie

Enron
Młodszy chorąży
Posty: 656
Rejestracja: 19 mar 2010 07:33
Lokalizacja: MOKOTOW

Postautor: Enron » 08 gru 2011 18:13

jak tylko bedzie mozliwosc ucieczki z tego papiera to ty concept zrobisz to co zrobiles na
hmsg,cerabud,hurtimex,symbio i inne myk myk i ciebie nie ma
tam gdzie ty tam wzrostow brak jestes antywskaznikiem wybitnym :!: :!: :!:

concept
Starszy chorąży
Posty: 1820
Rejestracja: 10 wrz 2009 14:56
Lokalizacja: Z lasu

Postautor: concept » 08 gru 2011 18:27

jak tylko bedzie mozliwosc ucieczki z tego papiera to ty concept zrobisz to co zrobiles na
hmsg,cerabud,hurtimex,symbio i inne myk myk i ciebie nie ma
tam gdzie ty tam wzrostow brak jestes antywskaznikiem wybitnym :!: :!: :!:
Nie jestem taki obłudnym PISowcem jak Ty i gdy uznam, że powinienem to natychmiast sprzedam papier bez pytania kogokolwiek o zgodę. Moje interesy są dla mnie najważniejsze, ale w przeciwieństwie do Ciebie, mówię o tym szczerze i nie kłamię jak Ty i Twój guru moralny, Hakosław Rajmundowicz Kłamczyński... ;)

Jeżeli mam papier, który uważam, że jest do d... to po prostu milczę a nie naganiam jak Ty i Twoi "prawi" i "sprawiedliwi" kolesie...
(Gdybym miał wybierać to po śmierci oddałbym własną wątrobę świni z hodowli jakiegoś rolnika, niż PISowcowi. Gdyż uważam, że to pierwsze stworzenie jest bardziej moralne, bardziej godne zaufania i lepiej zasługuje na mój własny organ...)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2011 18:44 przez concept, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłamstwo jest manipulacją troglodytów,
jest jak podryw za pomocą paralizatora. TM
(pozwalam cytować) ;)

http://forex-exchange.pl/

willsw
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 248
Rejestracja: 04 sie 2008 15:49

Postautor: willsw » 08 gru 2011 18:43

"Gdyby mieli nie wchodzić w emisję nie skupowaliby dodatkowych 10% w ostatniej chwili lecz zrobiliby odwrotnie"
Concept lepiej napisz od kogo kupili te 10%:) I czy przypadkiem to nie jest tak, że lewa kieszeń kupiła od prawej a Ty produkujesz jakieś teorie. Ja uważam, że tu będzie powtórka z Urlopów, tj. większościowi oleją emisję a akcje kupią durne leszcze w zapisach dodatkowych.

concept
Starszy chorąży
Posty: 1820
Rejestracja: 10 wrz 2009 14:56
Lokalizacja: Z lasu

Postautor: concept » 08 gru 2011 18:46

"Gdyby mieli nie wchodzić w emisję nie skupowaliby dodatkowych 10% w ostatniej chwili lecz zrobiliby odwrotnie"
Concept lepiej napisz od kogo kupili te 10%:) I czy przypadkiem to nie jest tak, że lewa kieszeń kupiła od prawej a Ty produkujesz jakieś teorie. Ja uważam, że tu będzie powtórka z Urlopów, tj. większościowi oleją emisję a akcje kupią durne leszcze w zapisach dodatkowych.
gdyby "lewa kieszeń kupiła od prawej" (to w spółkach Patrowicza jest bardzo prawdopodobne) to FF nadal byłby powyżej 20% a nie 13%. Prosta indukcja logiczna...

Byc może dlatego blokuje swoimi zleceniami handel aby utrudnić drobnicy pozyskanie kasy na objecie PP lub aby bardziej wystraszyć perspektywą braku obrotu akcjami w przyszłości.
Wszyscy zgodzą się przecież z tezą, że nie objecie PP jest równoznaczne z darowaniem, praktycznie za darmo, papieru tym, którzy obejma PP w dodatkowym terminie.

Nie wykluczam, ze będzie tak jak na Urlopach, jednak dostępne mi (Wam również) informacje wskazują, że może być ładny zysk. Zobaczymy.
Kłamstwo jest manipulacją troglodytów,
jest jak podryw za pomocą paralizatora. TM
(pozwalam cytować) ;)

http://forex-exchange.pl/

WIKUS_71601
Podporucznik
Posty: 12881
Rejestracja: 01 maja 2006 11:30

Postautor: WIKUS_71601 » 08 gru 2011 18:56

tajemniczo o spolce ktora obserwuje:

- spolka ma mala kapitalizacje

http://stooq.pl/q/g/?s=pmd

- duzo gotowki na koncie

http://wiadomosci.stockwatch.pl/20-spol ... akcje,8171

"W rankingu nadpłynnych spółek zwraca uwagę Permedia, działająca w branży chemicznej. Jej wskaźnik gotówki do aktywów to 41 proc., a do tego stan gotówki na koncie to ponad 12 mln zł i jest tylko niewiele niższy od kapitalizacji giełdowej."

- udział właściciela 60% ...

http://stooq.pl/q/h/?s=pmd


SPRAWDZCIE SPOLKE ...PERMEDIA

Enron
Młodszy chorąży
Posty: 656
Rejestracja: 19 mar 2010 07:33
Lokalizacja: MOKOTOW

Postautor: Enron » 08 gru 2011 19:29

"Gdyby mieli nie wchodzić w emisję nie skupowaliby dodatkowych 10% w ostatniej chwili lecz zrobiliby odwrotnie"
Concept lepiej napisz od kogo kupili te 10%:) I czy przypadkiem to nie jest tak, że lewa kieszeń kupiła od prawej a Ty produkujesz jakieś teorie. Ja uważam, że tu będzie powtórka z Urlopów, tj. większościowi oleją emisję a akcje kupią durne leszcze w zapisach dodatkowych.

kazdy o tym wie oprocz concepta
nie wiem o co mu chodzi z tym PIS czy ja dyskutuje o PIS?ale facet nie ma zadnych argumentow wiec pisze co mu slina na jezyk przyniesie

atlantis energy i urlopy pokazaly pewien mechanizm
ludzic sie ze tu bedzie inaczej hmmmm mozna czemu nie ale ja wole teraz kupowac pewne spolki i kontrakty

CONCEPT DLACZEGO TEN FONECO TO TAKA SUPER SPOLKA ZE NAMAWIASZ ZEBY KUPOWAC????[/
b]


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości