Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
ASTORIA CAPITAL S.A. zrealizuje emisję o wartości 3 mln zł
Powrót do góry Post ASTORIA CAPITAL S.A. zrealizuje emisję o wartości 3 mln zł
Wysłany: Wto, 23 Mar 2010, 12:23
ASTORIA CAPITAL S.A. zrealizuje emisję o wartości 3 mln zł
Do końca roku spółka zadebiutuje na NewConnect


Warszawa, 23 marca 2010 – ASTORIA CAPITAL S.A. – nowy fundusz typu private equity utworzony przez grupę WDM – rozpoczyna prywatną emisję akcji. W jej ramach poprosi inwestorów o 3 mln zł z przeznaczeniem na inwestycje portfelowe. Kolejnym etapem rozwoju funduszu będzie upublicznienie poprzez debiut na rynku NewConnect. Ma on nastąpić do IV kwartału br.
Wcześniej, bo do połowy maja br., zarząd funduszu poda też do publicznej wiadomości informację, kto został partnerem grupy WDM w jego ramach.


- „Koncept budowy wyspecjalizowanych funduszy typu private equity sprawdził się we współpracy z grupą TOTMES. Teraz chcemy zrealizować go również z kolejnym partnerem. W ten sposób Grupa WDM będzie budować szeroki portfel spółek, w które inwestować będzie wraz z partnerami strategicznymi, a następnie upubliczniać. To podoba się inwestorom, którzy są zainteresowani wspólnymi inwestycjami. Stąd rozpoczęcie emisji akcji ASTORIA CAPITAL S.A. Środki przeznaczymy na kilka pierwszych inwestycji, które pozwolą już w pierwszych miesiącach działalności spółki wypracować dodatni wynik finansowy.” – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

Dla partnera strategicznego w ramach ASTORIA CAPITAL S.A. zarezerwowane jest do 30% akcji funduszu po cenie równej wartości nominalnej.

- „Jest to czytelne zaproszenie do wspólnych inwestycji, skierowane do ciekawych grup finansowych posiadających portfel inwestycji w spółki niepubliczne, które w kolejnym etapie mogłyby być upubliczniane za pośrednictwem WDM S.A. W tej chwili prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi partnerami w funduszu, a ostatecznego wyboru dokonamy do połowy maja. Zainteresowanie jest spore, ale decyzję będziemy podejmować na spokojnie, mając na uwadze korzyści dla wszystkich akcjonariuszy.” – komentuje Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

* * *

ASTORIA Capital S.A. to fundusz typu private equity o charakterze ogólnobranżowym, utworzony przez Grupę WDM. Polityka inwestycyjna funduszu zakłada realizację inwestycji głównie w spółki rentowne, charakteryzujące się stabilną pozycją rynkową, które po dokapitalizowaniu w krótkim czasie są w stanie znacząco powiększyć generowane wyniki finansowe. Wyjście z poszczególnych inwestycji realizowane będzie poprzez odsprzedaż inwestorowi branżowemu lub upublicznienie spółki. ASTORIA Capital S.A. będzie również obejmować udziały/akcje w spółkach publicznych w zamian za akcje własne nowej emisji. W ramach funduszu dla partnera strategicznego zarezerwowane jest do 30% akcji po cenie równej wartości nominalnej – jako zaproszenie do wspólnych inwestycji. W marcu 2010 roku ASTORIA Capital S.A. rozpocznie prywatną emisję akcji o wartości do 3 mln zł. W maju 2010 roku spółka poda nazwę partnera strategicznego, a do końca IV kwartału br. zadebiutuje na rynku NewConnect. Więcej informacji: [url]www.astoriacapital.pl [/url]
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 09 Paź 2012, 8:31
8 października we Wrocławiu obradowało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Astoria Capital S.A. Jakie uchwały zostały podjęte?:

http://www.debiutync.pl/homepage/newconnect24/10336-co-ustalili-akcjonariusze-astorii
Powrót do góry Post Astoria Capital - Informacja dotycząca akcjonariatu Emitenta
Wysłany: Pią, 12 Paź 2012, 17:24
Spółka opublikowała dzisiaj raport bieżący:
http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/reports/espi/view/212579;jsessionid=0EoThf4BnXNqQwfo-ZmxcvZa.undefined
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 17 Lut 2014, 12:03
Trochę to martwe, ale dla żartów skubnąłem 2tys po niecałe 3zł. W sumie patrząc na wyniki to jakiś kosmos:

12mln kapitalizacja, 39mln wartość księgowa, zysk za 2013 5,2mln netto

WDM jako główny akcjonariusz ale to może być zarówno minus, jak i plus (może to akurat ten właśnie moment na szybką pompkę? Very Happy
Powrót do góry Post
Wysłany: Czw, 10 Kwi 2014, 14:54
Panowie, przegapiliście dwa raporty ebi z ostatnich dni:

Podpisanie listu intencyjnego ze spółką Perma-Fix Environmental Services, Inc. z siedzibą w Atlanta, stan Georgia, USA -> www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=ACL&id=62326&id_tr=1

Podpisanie listu intencyjnego ze spółką Milestone Scientific, Inc. z siedzibą w Livingston, stan New Jersey, USA -> www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=ACL&id=62368&id_tr=1
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 14 Kwi 2014, 14:17
Znalezione na innym forum, ale ciekawe, więc zamieszczam. Uwaga, podstawowy angielski wymagany Wink

Perma-Fix Announces Formation of Medical Isotope Technology Company

The radioisotope market in Europe alone is expected to reach $1.6B in 2017, up from $1.1B in 2012. Severe worldwide shortages in the supply chain have been disrupting medical procedures. Beginning in 2016, the National Research Universal (NRU) reactor in Canada will no longer receive government funding for isotope production. In addition, the OSIRIS reactor in France is scheduled to close in 2018. The combination of these events is expected to have a major impact on the manufacturing and supply of these isotopes.

http://www.marketwired.com/press-release/perma-fix-announces-formation-of-medical-isotope-technology-company-nasdaq-pesi-1880344.htm
Powrót do góry Post
Wysłany: Czw, 17 Kwi 2014, 9:30
Ponad 1200 sztuk akcji wczoraj było w obrocie. Dobry wynik. I kurs już po 4,20 zł.
Powrót do góry Post
Wysłany: Czw, 24 Kwi 2014, 10:26
http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/reports/espi/view/260012

"Zarząd spółki Perma-Fix Medical S.A. ("Emitent") informuje, zgodnie z art. 70 pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, że otrzymał zawiadomienie w trybie art. 69 ustawy o ofercie publicznej od spółek Dom Maklerski WDM S.A., WDM Capital S.A., ASTORIA Capital S.A."
Powrót do góry Post
Wysłany: Czw, 24 Kwi 2014, 10:27
"Astoria Capital (WAR:ACL) informuje o zawiązaniu spółki HydroPhi Technologies Europe Sp. z o.o., co jest następstwem podpisania listu intencyjnego ze spółką HydroPhi Technologies Group, Inc. z siedzibą w Atlanta, stan Georgia, USA (“HPTG”), działającą w branży ‘clean technologies’, specjalizującą się w tworzeniu i rozwijaniu systemów produkcji paliwa wodorowego wykorzystujących elektrolizę wody, umożliwiających zmniejszenie zużycia paliwa oraz emisji gazów cieplarnianych. W liście intencyjnym ACL i HPTG wyraziły chęć zawarcia umowy dotyczącej utworzenia wspólnego przedsięwzięcia (joint-venture) pod nazwą “HydroPhi Technologies Europe” (HTE), które otrzyma wyłączne prawa do wykorzystywania technologii HPTG w Europie. O zawarciu umowy końcowej ACL poinformuje stosownym komunikatem."

www.newconnector.pl/astoria-capital-zawiazuje-spolke-hydrophi-technologies-europe-sp-z-oo
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 28 Kwi 2014, 13:34
Dziś dwie ciekawe informacje o Astorii.

Pierwsza: "Astoria Capital (WAR:ACL) informuje o zawiązaniu spółki Milestone Ophthalmic Sp. z o.o., co jest następstwem podpisania listu intencyjnego ze spółką Milestone Scientific, Inc. z siedzibą w Livingston, stan New Jersey, USA (“MLSS”), notowaną na rynku OTC Markets, wiodącą firmą medyczną w obszarze badań i rozwoju, która rozwija i opatentowuje innowacyjne technologie iniekcji.

W liście intencyjnym ACL i MLSS wyraziły chęć zawarcia umowy dotyczącej utworzenia wspólnego przedsięwzięcia (joint-venture) pod nazwą “Milestone Ophthalmic” (MO), które otrzyma licencję na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania patentów MLSS do zastosowań w systemach iniekcji leków lub innych substancji „do oka”. O zawarciu umowy końcowej ACL poinformuje stosownym komunikatem."

Więcej: www.newconnector.pl/astoria-capital-zawiazuje-spolke-milestone-ophthalmic-sp-z-oo
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 28 Kwi 2014, 13:34
I druga: Człowiek z 28-letnim doświadczeniem na czele rady nadzorczej Astorii. MYślę, że to dobra wiadomość Smile


"Astoria Capital (WAR:ACL) informuje o wyborze nowego członka Rady Doradczej spółki. Leonard Osser będzie wspierać spółkę w budowaniu relacji z partnerami strategicznymi, jak również weźmie udział w procesie rozwoju innowacyjnych technologii z sektora ‘life sciences’.

Leonard Osser posiada 28-letnie doświadczenie w zakresie finansów, doradztwa oraz zarządzania operacyjnego zdobyte w międzynarodowych firmach"

Więcej: www.newconnector.pl/astoria-capital-zawiazuje-spolke-milestone-ophthalmic-sp-z-oo
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 05 Maj 2014, 15:26
Kolejna osoba z dużym doświadczeniem została członkiem rady nadzorczej Astorii. Tym razem chodzi o Roger M. Slotkina, który posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie w obszarach budowania przedsiębiorstw, fuzji i przejęć oraz w zarządzaniu kryzysowym (turnaround management), włączając rozległe doświadczanie w zarzadzaniu projektami z sektora alternatywnych źródeł energii. Roger M. Slotkin jest obecnie Chief Executive Officer (CEO) spółki HydroPhi Technologies Group, Inc., specjalizującej się w tworzeniu i rozwijaniu systemów produkcji paliwa wodorowego wykorzystujących elektrolizę wody, umożliwiających zmniejszenie zużycia paliwa oraz emisji gazów cieplarnianych.

Wygląda to bardzo ciekawie. Co myślicie o tej i poprzedniej zmianie?
Powrót do góry Post
Wysłany: Pią, 16 Maj 2014, 13:46
Raport za I kwartał 2014 roku: www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=ACL&id=64210&id_tr=4
Powrót do góry Post
Wysłany: Pią, 16 Maj 2014, 13:48
Gdyby się komuś nie chciało klikać, albo nie mógł ściągnąć pdf z raportem. W raporcie jest informacja o zysku netto na poziomie blisko 5 milionów złotych Smile
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 20 Maj 2014, 9:03
Spółka poinformowała dziś o wyborze nowego członka rady doradczej w osobie Larry'ego Wolfa. www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=ACL&id=64442&id_tr=1
Wyświetl posty z ostatnich:  
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach