Jaka platforma do Forexu na początek?

rynek walutowy
pakers
Sierżant sztabowy

Postautor: pakers » 30 sty 2017 15:07

mati - nie wiem, nie orientowałem się aż tak, dosyć szybko udało się przejść na normalny system. Zresztą swoje zrobiło to, że mają obligatoryjny stop loss, jest też opcja anulowania operacji (na screenie widać), po prostu dawali narzędzia mocno ograniczające ryzyko i przynajmniej mnie jakoś poszło. Wiadomo, że bardzo dobre wyniki dopiero z czasem, ale ogólnie można było cały czas liczyć na pomoc.

Obrazek

kalinka2
Sierżant

Postautor: kalinka2 » 01 lut 2017 18:59

Założyłam sobie to konto i testuję - większość pojęć już ogarniam. Wyjaśnicie mi jednak o co chodzi z tym stop loss? U nich można przeczytać, że u innych nie ma tego obligatoryjnie. Czy to prawda, że u innych nie ma takiej opcji? I czy brawdą jest, że broker w takim układzie przenosi odpowiedzialność mocno na siebie?

krieger
Chorąży sztabowy

Postautor: krieger » 07 lut 2017 08:59

Stop loss podstawa przezycia na forexie... i pewny zysk dla brokera, ale bez stopa nie ma co zaczynac, bo wyczyscisz sobie konto szybciej niz przypuszczasz...
Jezeli juz chcecie grac na cfd to grajcie na indeksach, tam sa klarowniejsze trendy..

ps broker powinien w zasadzie zamykac zlecenia wraz z wyczerpaniem sie margin, ale brokerska mafia woli wyczyscic klientowi depozyt do zera i zamiast zamknac pozycje w calosci modyfikuje wartosc zlecenia tak aby pokrywalo margin az do wyczerpania srodkow i wtedy masz zero na koncie, chyba ze ruch na rynku byl tak szybki przykladowo luka na wykresie, co moze spowodowac zamkniecie pozycji po duzo gorszych cenach i konto zacznie wykazywac minus, co mialo miejsce przykladowo po uwolnieniu franka szwajcarskiego, gdzie wielu, ktorzy nawet mieli ustawione zlecenia stop (w wiekszosci nie sa gwarantowane) nagle stali sie dluznikami brokera na kwoty rzedu nawet kilkudziesieciu tysiecy euro...
Dlatego trzeba zawsze ustawiac stoploss, wtedy strata jest niewielka i mozna zaczynac gre od nowa majac jeszcze spora czesc kapitalu...

nauczysz sie jak wyzerujesz rachunek a to gwarantuje Ci na nastapi 100% :wink:
Jeśli okradasz nielicznych, to jesteś złodziejem. Jeśli masz większe ambicje – zostań politykiem...

1mati1
Starszy chorąży
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 07 lut 2017 12:49

Jesli chodzi wam o początek to jak najbardziej z mikrolotem. Nie jest to duża kasa ale mówię wam, że uczenie naet na takiej kasie pokazuje, że to znacząca różnca z DEMO.
korekta

pakers
Sierżant sztabowy

Postautor: pakers » 08 lut 2017 15:13

Tak, stop loss to obowiązek, ale popatrz - kto daje to obligatoryjnie? No właśnie. EasyMarkets ma, u nikogo innego w regulaminie tego nie widziałem. Analizowanie powodów nie ma sensu - najważniejsze że stop loss i ograniczasz tam faktycznie ryzyko. Prawda jest taka, że startując mało kto zna wszystkie narzędzia i potrafi nimi operować. Dlatego właśnie konto robi się tak szybko puste....

kalinka2
Sierżant

Postautor: kalinka2 » 08 lut 2017 19:22

Rozumiem o co chodzi. Jeśli EasyMarkets daje przy pierwszej wpłaci 50 proc. więcej to jest dobra promocja czy średnia? Zdaje się, że tyle było do kwoty 1000 dolarów. Można dostać więcej zakładając korzystanie tylko z pewniaków?

krieger
Chorąży sztabowy

Postautor: krieger » 10 lut 2017 09:42

Rozumiem o co chodzi. Jeśli EasyMarkets daje przy pierwszej wpłaci 50 proc. więcej to jest dobra promocja czy średnia? Zdaje się, że tyle było do kwoty 1000 dolarów. Można dostać więcej zakładając korzystanie tylko z pewniaków?
To czy i ile dostaniesz przy zakladaniu konta nie ma absolutnie zadnego znaczenia...
1000 USD to zadne pieniadze... broker Ci je dosc szybko zabiezre i to z nawiazka..
Przy wybieraniu brokera trzeba patrzec na oferte calosciowo, spready, prowizje i najwazniejsze jakosc oferty :arrow: przykladowo ostatnio stwierdzilem, ze Alior Trader potrafi na sesji wieczrem ustawiac kursy nawet kilka punktow ponizej kursu kasowego na SP500 :!: :idea: kurs indeksu 9 lutego byl max 2311 a u Aliora max 2307.. taka niby drobnostka... o prowizjach nie wspominajac, gdy wiekszosc brokerow ich nie pobiera w ogole...
Przyjrzyj sie ofercie, jej jakosci i szybkosci platformy a to czy broker da ci 1000 usd na start nie ma zadnego zanaczenia, bo i tak je ci zabiora... :wink:
Jeśli okradasz nielicznych, to jesteś złodziejem. Jeśli masz większe ambicje – zostań politykiem...

annabajon
Starszy sierżant

Postautor: annabajon » 02 mar 2017 06:48

Kiedyś próbowałam się w to bawić. Grałam sobie za darmo i nawet mi wychodziło. Jednak nadal mam opory przed zainwestowaniem realnych pieniędzy. Może dlatego,że nie jestem typem ryzykanta i po prostu obawiam się,ze mogłabym więcej stracić niż cokolwiek zarobić...
Natknełam się jednak jakiś czas temu na taki artykuł:
http://blogopracy.net.pl/od-czego-zacza ... z-forexem/

Jest tutaj opisane od czego zacząć przygodę z forexem. Może komuś się przyda.

pakers
Sierżant sztabowy

Postautor: pakers » 19 maja 2017 11:21

Ale to co tam napisane, jest średnio wartościowe. Na podstawie własnych doświadczeń mogę już coś powiedzieć. Przede wszystkim - podstawowe parametry, funkcje systemu brokerskiego, które musisz mieć, nie tylko na starcie, to gwarantowany stop loss, stałe spready i gwarancję, że nie zejdziesz do salda poniżej zera. Moim zdaniem bardzo potrzebne jest też dealCancellation. I dopiero wtedy można inwestować z minimalnym ryzykiem. Moje wyniki w easyMarkets są na razie naprawdę bardzo dobre, ale ja zaczynałem inwestować faktycznie będąc przygotowanym.

kalinka2
Sierżant

Postautor: kalinka2 » 22 maja 2017 18:37

Wnioski oczywiście trafione. Forex to nie jest zabawka, że wchodzisz sobie z marszu i się bawisz. Nie masz przygotowania i wybierasz zły system brokerski, to szybko czyścisz konto. Podobnych przypadków w sieci znajdziecie całe mnóstwo. Co do samego forexa, to jego potencjał jest ogromny, można zarabiać bardzo dużo i systematycznie, a jeśli potrafi się wykorzystać najważniejsze skoki/zmiany kursy waluty, to naprawdę już da się wyciągnąć niezłe zyski. Spodziewam się tak dużego skoku po wyborach w UK. Dla mnie istotne jest to, że easyMarkets nadal wtedy będzie miał gwarantowany stop loss, czy tam stałe spready - nie zmienią mi parametrów, ze względu na sytucję.

pakers
Sierżant sztabowy

Postautor: pakers » 23 maja 2017 08:45

Ja widzę kilka momentów/wydarzeń w czasie których może dojść do poważniejszych skoków, ale tym nie chcę się dzielić. Radzę śledzić aktualności rynkowe. To, co najbardziej istotne, macie na easyMarkets też publikowane. Na dole strony głównej jest właśnie taki blok o nazwie aktualności.

Co do gwarancji - to prawda. Dla mnie niektórzy brokerzy robią klientów trochę w konia, bo ci, dopiero w przypadku poważniejszych wydarzeń zauważają, że nagle nie mają stałych spreadów. Masakra.

kalinka2
Sierżant

Postautor: kalinka2 » 24 maja 2017 18:47

Ale to wina klientów. Nie sprawdzają systemów przed rozpoczęciem działalności, a wszystko musi się znajdować w regulaminie, na bank są również komentarze w sieci. Nie ma problemów ze sprawdzeniem tego. Bardziej problem twki w tym, że zaczynając na forexie, mało kto wie, czego na dobrą sprawę powinien się spodziewać, co powinien mieć. Ja już wiem, że to ma być gwarantowany stop loss, gwarancja salda, stałe spready. Wiem jakie znaczenie ma dealCancellation, ale ja o to wszystko pytałem bardziej doświadczonych, przed rozpoczęciem inwestowania. Kiedy zaczynałem obracanie pieniędźmi, to już byłem świadomy co jaki ma wpływ na bezpieczeństwo i dlaczego easyMarkets je maksymalizuje tymi wszystkimi możliwościami.

olex4645
Plutonowy

Postautor: olex4645 » 25 maja 2017 17:36

też chcę zacząć jakieś demo na forexie, na razie czytam sobie informacje i obserwuję, bardzo mnie to zaciekawiło, głównie dlatego że jestem w domu i jakoś chciałabym dorobić sobie do budżetu https://www.tms.pl/forex-eurusd , tutaj czerpie wiedzę, mam nadzieję że dobrze trafiłam. Także z chęcią poczytam tematy i się dokształce.
Ja od przeszło 3 lat korzystam z MT4 w xm.com, jak na razie nie zawiodłem się, platforma bardzo prosta w obsłudze, w języku polskim, a broker solidny. Jak wypłacam kasę z konta, a zazwyczaj wnioskuję o wypłatę środków w piątek wieczór (chyba, że wtopię kasę, a zdarza się jeszcze czasami :D ), to w środę mam pieniądze na koncie.

A jeśli chcesz na prawdę się nauczyć i mieć dobry obraz tego jakiemu brokerowi zaufać, to polecam Ci grupę na facebooku Trading Jam Session PL, maja też filmiki na You Tube (inwestują na żywo przed kamerą, można się tam bardzo wiele nauczyć, mi ta grupa na początku bardzo pomogła, mają ogromną wiedzę, teraz rzadko korzystam bo jestem raczej samotnym wilkiem, lepiej mi się handluje jak nikt nie wpływa na moją koncepcję, ale i tak polecam do nauki).

olex4645
Plutonowy

Postautor: olex4645 » 25 maja 2017 17:48

Tak, stop loss to obowiązek, ale popatrz - kto daje to obligatoryjnie? No właśnie. EasyMarkets ma, u nikogo innego w regulaminie tego nie widziałem. Analizowanie powodów nie ma sensu - najważniejsze że stop loss i ograniczasz tam faktycznie ryzyko. Prawda jest taka, że startując mało kto zna wszystkie narzędzia i potrafi nimi operować. Dlatego właśnie konto robi się tak szybko puste....

w xm.com też są stop lossy, wydaje mi się, że każdy broker ma stop lossy, bo inaczej ludzie bali by się zakładać u takiego brokera konta, a gdyby na początku nie wiedzieli co to jest stop loss i założyli konto, to po jakimś czasie uciekli by od takiego brokera, bo ochrona kapitału jest jedną z podstawowych warunków, żeby nie stracić całego kapitału.

pakers
Sierżant sztabowy

Postautor: pakers » 12 lip 2017 09:28

Ale coś innego to gwarantowany stop loss, a coś innego po prostu stop loss. Idąc dalej - to, że masz go w systemie, nie oznacza, że będzie dostępny zawsze. W easyMarkets mam bez względu na sytuację stop lossy gwarantowane, a w innych systemach, jak wczytasz się w regulamin, to zobaczysz, że te stop lossy przestają być gwarantowane przy trudnych wydarzeniach... Sprawdź co się będzie działo np. przy wyborach w istotnym kraju....

Wróć do „FOREX”