RANK PROGRESS [RNK] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
krzys671
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 05 sty 2011 16:07

Postautor: krzys671 » 28 sie 2012 11:02

zawiodłem się na nich! :twisted:
Rank Progress powinien zaraportować zysk po trzech kwartałach 2012 r. - poinformował w rozmowie z PAP prezes spółki, Jan Mroczka. Jak wynika z wyliczeń PAP, po pierwszym półroczu deweloper zanotuje prawdopodobnie stratę netto zbliżoną do tej z I kwartału 2012 r., kiedy wyniosła ok. 25 mln zł.

W wywiadzie udzielonym PAP w czerwcu, prezes spółki, Jan Mroczka, informował, że jeśli Rank Progress nie rozpocznie w II kwartale realizacji żadnej inwestycji (spółka nie wykluczała przeprowadzenia do końca czerwca akwizycji nieruchomości komercyjnej), to wynik spółki za ten okres znajdzie się prawdopodobnie na niewielkim plusie.

"Między początkiem kwietnia, a końcem czerwca nie uruchomiliśmy realizacji żadnego projektu" - poinformował pytany w piątek przez PAP Mroczka, nie chciał jednak odnosić się do wyników spółki po I półroczu.

Z wcześniejszej wypowiedzi prezesa można jednak wywnioskować, że wynik spółki po I połowie roku może być zbliżony do tego zaraportowanego w I kwartale.

W pierwszych trzech miesiącach roku Rank Progress zanotował 25,2 mln zł straty netto i 44,7 mln zł straty operacyjnej.

Na pytanie, czy Rank Progress pokaże zysk za okres I-III kwartał 2012 r., prezes odpowiedział: "Tak zakładamy".

"Należy jednak pamiętać, że na wyniki Rank Progress warto patrzeć w perspektywie nie poszczególnych kwartałów, a kilkunastu miesięcy, bo tyle trwa proces inwestycyjny spółki" - dodał.

Rank Progress zaczyna rozpoznawać w zysku przyrost na wartości rynkowej projektu inwestycyjnego w momencie jego rozpoczęcia i kontynuuje ten proces wraz z postępem prac.

Ponadto, na wykazywane przez Rank Progress zyski zasadniczy wpływ ma kurs euro, przede wszystkim z projektów nieruchomościowych w trakcie realizacji. Nieruchomości należące do spółki są wyceniane i przeszacowywane w euro, co rozpoznawane jest na bieżąco w zysku netto.

W czwartek, 23 sierpnia, deweloper obniżył, głównie ze względu na przesunięcia w realizacji inwestycji, tegoroczną prognozę zysku netto do 32,7 mln zł ze 160,3 mln zł i przychodów netto ze sprzedaży do 39,4 mln zł ze 125,3 mln zł. Prognoza tegorocznego EBIT-u została obniżona do 37,5 mln zł z 231,8 mln zł, a wyniku EBITDA do 38,8 mln zł z 233,2 mln zł. (PAP)

REKLAMA


krzys671
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 05 sty 2011 16:07

Postautor: krzys671 » 30 sie 2012 08:18

wyniki się zbliżają!!! :?:

krzys671
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 05 sty 2011 16:07

Postautor: krzys671 » 31 sie 2012 09:54

wyniki się zbliżają!!! :?:
już dzisiaj! :shock:

krzys671
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 05 sty 2011 16:07

Postautor: krzys671 » 04 wrz 2012 22:34

Spółka Rank Progress to specjalista od budowania centrów handlowych w mniejszych miastach Polski, ale najnowsza strategia legnickiego dewelopera zakłada podbój rynków liczących 30-50 tys. mieszkańców. - Mamy wytypowanych 81 lokalizacji pod mniejsze obiekty handlowe, które chcemy realizować w najbliższej przyszłości - mówi serwisowi Propertynews.pl Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress.
Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress

Jan Mroczka zdradza, że zainteresowanie ze strony najemców tymi inwestycjami jest bardzo duże, co pozwala zakładać, że będzie to strzał w dziesiątkę.

Wyróżnikiem projektów, które chce realizować Rank Progress w mniejszych miastach, ma być połącznie typowego retail parku dla większych najemców i niewielkiej galerii handlowej, która pozwoli wejść w te lokalizacje także tym najemcom, którzy nie potrzebują dużych powierzchni. Inwestycje będą dysponowały powierzchnią ok. 6 tys. mkw.

Cześć lokalizacji pod nowe retail parki spółka ma już zabezpieczone, w innych trwają negocjacje. Jak podkreśla Jan Mroczka, ostatecznie miasta, w których inwestycje zostaną zrealizowane, zweryfikują jednak sami najemcy.

- Sieci same deklarują nam lokalizacje oraz wielkość powierzchni, jaka je interesuje. Na tej podstawie "szyjemy obiekty" na miarę potrzeb rynku. Z realizacją pierwszych projektów chcemy ruszyć już w przyszłym roku - informuje Jan Mroczka.

krzys671
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 05 sty 2011 16:07

Postautor: krzys671 » 07 wrz 2012 08:13

robi się ciekawie!? :D

krzys671
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 05 sty 2011 16:07

Postautor: krzys671 » 13 wrz 2012 07:56

:shock:

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 22 wrz 2012 07:35

Chyba już dosyć tego dołowania kursu !
Spółka zaczyna zarabiać i to w dużym stylu , rozpoczęli budowę drugiej galerii , a jak sprzedadzą jeszcze galerię świdnicką w tym roku to kurs powinien skoczyć na 20 pln w ciągu miesiąca .
To będzie hit jesieni !!!!!

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 22 wrz 2012 19:39

Kto nie wierzy to sprawdzamy w grudniu !!!!

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 11 paź 2012 19:02

Tłumaczyłem że okazja ale niewielu zauważyło wzrosty od trzech tygodni !!
A spółka dopiero się rozpędza .
Nie chcecie zarabiać to nie , Pozdrawiam

mito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2099
Rejestracja: 08 cze 2007 13:44

Postautor: mito » 07 gru 2012 10:15

Kto nie wierzy to sprawdzamy w grudniu !!!!
którego grudnia dokladnie?
bo zapomniales napisac kiedy sprzedać :lol:

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 07 gru 2012 14:27

Kto nie wierzy to sprawdzamy w grudniu !!!!
którego grudnia dokladnie?
bo zapomniales napisac kiedy sprzedać :lol:
Myślałem o końcu roku .
Natomiast nie mogłem przewidzieć że zarząd spółki jest tak nieudolny i roztrwoni sukcesy .
Dałem się wpuścić w maliny , fuck !
jak będzie 10 pln to będzie dobrze

Brat Buffeta
Młodszy chorąży
Posty: 418
Rejestracja: 08 maja 2008 21:55

Postautor: Brat Buffeta » 07 gru 2012 18:44

Kto nie wierzy to sprawdzamy w grudniu !!!!
którego grudnia dokladnie?
bo zapomniales napisac kiedy sprzedać :lol:
Myślałem o końcu roku .
Natomiast nie mogłem przewidzieć że zarząd spółki jest tak nieudolny i roztrwoni sukcesy .
Dałem się wpuścić w maliny , fuck !
jak będzie 10 pln to będzie dobrze
Powiedz Goocio co się takiego złego dzieje? To że IDM sie wypluł za grosze to jego problem a nie nasz. Spowolnienie i wzmocnienie kursu PLN pogarsza wyniki i przyszłoroczne perspektywy ale sama spółka robi swoje. Można spokojnie akumulować jeszcze cały przyszły rok. Bilans mocny, żadnych problemów z finansowaniem może tylko prezes troche przesadza ale taka już rola prezesa.

mito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2099
Rejestracja: 08 cze 2007 13:44

Postautor: mito » 09 sty 2013 17:26

Kto nie wierzy to sprawdzamy w grudniu !!!!
którego grudnia dokladnie?
bo zapomniales napisac kiedy sprzedać :lol:
Myślałem o końcu roku .
Natomiast nie mogłem przewidzieć że zarząd spółki jest tak nieudolny i roztrwoni sukcesy .
Dałem się wpuścić w maliny , fuck !
jak będzie 10 pln to będzie dobrze
Powiedz Goocio co się takiego złego dzieje? To że IDM sie wypluł za grosze to jego problem a nie nasz. Spowolnienie i wzmocnienie kursu PLN pogarsza wyniki i przyszłoroczne perspektywy ale sama spółka robi swoje. Można spokojnie akumulować jeszcze cały przyszły rok. Bilans mocny, żadnych problemów z finansowaniem może tylko prezes troche przesadza ale taka już rola prezesa.
odwracajac pytanie - co sie dobrego dzieje?
co to znaczy, ze spólka robi swoje (zrelizowała ktorąkolwiek z obietnic/zapowiedzi dot. galerii?)
jakiekolwiek nowe-pozytywne wieści?

akumulować cały rok powiadasz - ciekawa opcja

Brat Buffeta
Młodszy chorąży
Posty: 418
Rejestracja: 08 maja 2008 21:55

Postautor: Brat Buffeta » 09 sty 2013 19:24

NIe wiem czy to najlepsza inwestycja ale chyba nie najgorsza. Co do obietnic każdy biznes a tym bardziej duży to nie apteka, nie da się wszystkiego zaplanować tak jak w zegarku, im szybciej to zrozumiesz tym będziesz mniej sfrustrowany.

mito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2099
Rejestracja: 08 cze 2007 13:44

Postautor: mito » 31 sty 2013 07:07

NIe wiem czy to najlepsza inwestycja ale chyba nie najgorsza. Co do obietnic każdy biznes a tym bardziej duży to nie apteka, nie da się wszystkiego zaplanować tak jak w zegarku, im szybciej to zrozumiesz tym będziesz mniej sfrustrowany.
gdzie tu widzisz frustrację w mojej wypowiedzi? (na postawione pytania odpowiadasz czyjąś frustracją)

jak tam dywidenda w tym roku?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości