PGS SOFTWARE [PSW]

wszystko na temat spółek publicznych
Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Postautor: Poker Man » 09 cze 2017 10:50


REKLAMA


bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 09 cze 2017 10:58

Przyznam, że jestem trochę zaskoczony reakcją funta na wynik wyborów, bo obecna Pani premier była zwolenniczką Brexitu, więc jej gorszy wynik wydawało się, że może być pozytywnym czynnikiem, a tu lipa...
?
hm

@Quassarro
chyba się ostatnio, że mnie nabijałeś...( ze zwariowałem czy jakoś tak) jak pisałem, po ogłoszeniu przyspieszonych wyborów, że Brexit się oddala i ze go nie będzie ( ale nie chowam urazy, )

wracając do meritum

im gorzej z funtem tym drożej dla brytoli czyli długofalowo coraz mniej zwolenników BREXITU...
pisałem już kilka razy, że ja stawiam ze ostatecznie BREXITU nie będzie...( teraz nawet 60/40)
zaczyna się przebąkiwać w wielkiej brytani, że jak będzie umowa "rozwodowa to poddana zostanie referendum i wtedy jak myślicie jak zagłosuje przeczołgane społeczeństwo .. :lol: ( pewnie przeciwko umowie o rozwodzie)
a co do waluty to mamy tam teraz tak ogromną spekulację, ze wszystko mogą zrobić :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 09 cze 2017 21:54

Co dziś ten malarz wykresów wykombinował ?

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Postautor: Poker Man » 12 cze 2017 09:30

No i znów ustawiają się na sprzedaż poniżej 15 zł, ech...
Czy ta słabość jest przez funta, czy jak...?

Pakman
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 30 paź 2014 17:33

Postautor: Pakman » 13 cze 2017 12:35

Spółka jest blisko historycznych szczytów więc z tą słabością też bym nie przesadzał. Niestety tak to wyglądało, że popyt został zgaszony przez dość dużą podaż. No i w ostatnich dniach cały rynek też spada. Niedługo będzie dywidenda. Może kasa będzie przeznaczona na zakup nowych akcji i znowu będą wzrosty.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 13 cze 2017 20:32

Dość irytujące zachowanie kursu, ale do przeczekania. Swego czasu zająłem tu zbyt dużą pozycję.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Postautor: Poker Man » 13 cze 2017 22:20

Dość irytujące zachowanie kursu, ale do przeczekania. Swego czasu zająłem tu zbyt dużą pozycję.
To prawda, coś mi tu cholera wygląda na fałszywe wybicie, tyle kiszenia i ... dalej kiszenie... :oops:

Quasarro
Młodszy chorąży
Posty: 415
Rejestracja: 25 sie 2011 09:13

Postautor: Quasarro » 14 cze 2017 00:15

Dość irytujące zachowanie kursu, ale do przeczekania. Swego czasu zająłem tu zbyt dużą pozycję.
To prawda, coś mi tu cholera wygląda na fałszywe wybicie, tyle kiszenia i ... dalej kiszenie... :oops:
No mam nadzieję, że jednak nie fałszywe, bo inaczej może być kaplica.... :twisted:

longaminus
Starszy sierżant
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2016 18:20

Postautor: longaminus » 14 cze 2017 16:10

Sądząc po zniechęceniu i braku wiary jesteśmy tuż przed wybiciem górą-)

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 14 cze 2017 16:23

Sądząc po zniechęceniu i braku wiary jesteśmy tuż przed wybiciem górą-)
:lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 20 cze 2017 21:47

Pamiętacie jak niedawno narzekałem na obroty ? Obserwując te wczorajsze, człowiekowi po prostu brakowało słów. Dziś też niewiele lepiej.
Czyżby notowania weszły ostatnio w tryb "od raportu do raportu" ?

NaSniadanieJajecznica
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 12 lis 2015 10:20

Postautor: NaSniadanieJajecznica » 21 cze 2017 09:01

1. niewiele się dzieje, rynek nie ma pod co grać za bardzo
2. piękna pogoda, urlopy, etc
3. na GPW dzieję się relatywnie sporo, tu się nie dzieje nic, uwaga może być zwrócona w inną stronę

taka moja logika

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 21 cze 2017 09:47

Pamiętacie jak niedawno narzekałem na obroty ? Obserwując te wczorajsze, człowiekowi po prostu brakowało słów. Dziś też niewiele lepiej.
Czyżby notowania weszły ostatnio w tryb "od raportu do raportu" ?
obroty siadły na wielu spółka bo okres urlopowy już jest w pełni
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

subleo
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 12 kwie 2013 19:40
Lokalizacja: Z pogranicza Beskidów

Postautor: subleo » 26 cze 2017 09:02

Ostatnio mało w wątku piszemy, więc piszą za nas w Internecie ;) :!:
PGS Software

Spółka informatyczna z Wrocławia, która w ubiegłym roku przeszła na GPW z NewConnect ma bardzo dobrą passę. Udowadnia, że potrafi zarabiać coraz więcej (zysk w I kwartale sięgnął 7,2 mln zł wobec 4,5 mln zł przed rokiem). Zwrot na aktywach (wskaźnik ROA = 55 proc. na koniec I kwartału na tle 4,6 proc. dla branży informatycznej) naprawdę robi wrażenie. Do tego firma regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami.

Kurs jest na historycznych maksimach (418 mln zł kapitalizacji), w mocnym trendzie wzrostowym. W dodatku firma nie jest już tania (C/Z = 22,2). Wydaje się jednak, że – o ile spółka nie wpadnie na jakąś wielką „górę lodową”, a na giełdzie nie pojawi się bessa – trend ten powinien być kontynuowany. A jak wiadomo, nie powinno się walczyć z mocnym trendem...

Obrazek

Wykres 3. Notowania PGS Software #PGS
Źródło: 6 mało popularnych spółek technologicznych z GPW, którymi warto się zainteresować

Pakman
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 30 paź 2014 17:33

Postautor: Pakman » 26 cze 2017 15:45

Dobrze, że piszą. Dziś obroty już trochę większe a najważniejsze, że despicito do góry :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości