Idź do strony 1, 2  Następny
Pożyczasz? Musisz być Prowident!
Powrót do góry Post Pożyczasz? Musisz być Prowident!
Wysłany: Pon, 02 Gru 2013, 8:36
Pożyczanie pieniędzy jest bardzo proste, spłata kredytu zaś może już być bardziej syzyfowa niż to by się wydawało w trakcie sygnowania cyrografu, czyli umowy z bankiem. Umowy z bankami a tym bardziej z parabankami nazywa się powszechnie cyrografami. Cyrograf znaczy tyle samo co kwit czy umowa ale w ogólnym odbiorze pierwszy na myśl przyjdzie pakt z diabłem. Uchronić przed tym może tylko bycie hiper prowident czyli bycie jak w największym stopniu rozsądnym i przewidującym bo rejestry dłużników chętnie przyjmują nowych członków. Członkostwo w takim rejestrze zwyczajowo utrudnia normalne funkcjonowanie na długie lata.

Prowidentność to zdolność do przewidywania wyjątkowo ważna przy kontaktach z instytucjami finansowymi. Każdy petent urzędu powinien również zachować prowidentną postawę ponieważ kompetencje i znajomość prawa urzędników są wyjątkowo niskie w porównaniu do podobnych stanowisk w przedsiębiorstwach komercyjnych. Lata temu ucięło się powiedzenie, że do budżetówki idzie pracować ten kto nie ma szans odnieść znaczącego sukcesu w biznesie czyli grupa indywiduów mniej umiejętnych ale też z odpowiednimi cechami charakteru takimi jak brak sumienia, bezwzględność i bezwzględne posłuszeństwo przed przełożonymi. Takie jest bardzo często spotykane pojęcie tego kawałka rzeczywistości.

W pierwszej kolejności zanim zaczniemy interesować się skąd tu pożyczyć pieniądze powinniśmy zdać sobie sprawę, że banki i parabanki wcale nie wyglądają od środka tak jak to prezentują wysoko budżetowe działy Pi-aRu (PR – Public Relations czyli relacje ze społeczeństwem) poszczególnych firm. Bank i parabank to przede wszystkim ośrodek umocowany do zarabiania pieniędzy, choć słowo zarabianie można by zastąpić legalnym wyłudzaniem. Dlaczego wyłudzaniem? Otóż dla tego, że znakomita większość klientów, którzy mają już doświadczenia z instytucjami finansowymi potwierdza w swoich odczuciach, że zostali wmanipulowaniu w coś czego nie do końca rozumieli.

Przykład kredytów bez BIK-u udzielane przez parabanki: płacimy bardzo wysoką cenę tylko za to, aby parabank przy udzielaniu pożyczki zignorował brak zdolności kredytowej wynikający z nieobsługiwanego zadłużenia z tytułu kredytów bankowych. BIK to Biuro Informacji Kredytowej S.A. powołane w celu przechowywania, przetwarzania oraz udostępniania informacji o kredytach bankowych i pożyczkach w SKOK-ach.

Drugi prosty przykład to kredyty hipoteczne. Składniki kredytu hipotecznego to LTV, WIBOR 3M lub 6M, marża, prowizja, oprocentowanie, wycena, kosztorys, ubezpieczenie obowiązkowe, opłaty za aneksy itd. Kto to rozumie niech podniesie rękę do góry. Widzę, że część z Was podniosła rękę. To teraz postarajcie się napisać sami dla siebie wyjaśnienie tych terminów i w jaki sposób wpływają na miesięczną ratę, którą będzie się potem płacić. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że większość z Was wcale nie jest prowidentna. Bycie prowident musi być poparte odpowiednią widzą ale i ta bez doświadczenia może okazać się tylko i wyłącznie martwą wiedzą teoretyczną, o której wprawdzie można rozmawiać, dyskutować i wydawać się elokwentnym ale zastosowanie jej w praktyce okażę się tak samo mylne jak stosowanie polskiego prawa przez sądy. Prawo prawem a sądy sądami. Powszechną wiedzą jest, że wielu sędziów ma swoje cenniki na odpowiednie korzystne dla opłacającego wyroki. Chociaż by sprawa Amber Gold – trzeba coś więcej dodawać? Mam nadzieję, że już nie.

Ale jak tu żyć bez kredytu chociażby na mieszkanie? To trudne zadanie jeśli zarabia się tyle ile przeciętnie zarabiają Polacy czyli ok 1600 zł miesięcznie. Choć od razu podniesie się larum że średnie wynagrodzenie w PL to ponad 3700 zł ale dotyczy to przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 9 osób i wyeliminowane są wynagrodzenia najmniejsze i największe czyli jest to mediana.

Sam wstęp natchną mnie na tyle, że nie podaruję sobie nie umieszczenia pewnego słusznego cytatu ze strony na której termin prowident jest mocno przesunięty ze strony hiper parabankowej do tej hiper zdroworozsądkowej.
Cytat:
"Z matematyki powinniśmy wyciągnąć naukę o tym jak szybko liczyć w pamięci. Szybkie liczenie jest bardzo przydatne nie tylko przy kontakcie z instytucjami finansowymi. Ta umiejętność przydaje się całe życie. Rodzice, którzy nie kładą nacisku na ponad szkolną naukę mogą być pewni, że ich pociechy kiedy dorosną będą narażone na socjalnych drapieżników. Socjalni drapieżnicy to wszyscy Ci, którzy wykorzystują niewiedzę i naiwność innych. Matematyka to absolutna podstawa ku rozsądnemu dorosłemu życiu ze szczególnym naciskiem na kombinatorykę oraz logikę, które pozwolą być prowident zawsze i wszędzie."

W najgorszej sytuacji są Ci finansowi czy też systemowi niewolnicy, którzy nie zdawali sobie sprawy, że podpisując cyrograf kredytowy zapłacą za to znacznie więcej niż wynikało to ze słów płynących przez uśmiechniętą buzię doradcy finansowego z wybielonymi mechanicznie zębami. Pierwszego dnia kiedy dostajemy pieniądze z kredytu na konto wszystko jest cudowne, wręcz magiczne. Kłopoty zaczynają się kiedy przychodzi do spłaty raty po której okazuje się, że na życie to już niewiele zostało o wyjeździe na wakacje przez najbliższe 15 można zapomnieć. Wielu z tych nieświadomych konsumentów z cyrografem na karku udaje się do parabanków. Parabanki często dają możliwość pożyczenia pieniędzy tym, którzy nie spłacają już od dłuższego czasu swojego kredytu w banku. I tu jeszcze jest pora aby być prowident. Pożyczki pozabankowe bez rejestrów BIK i bez KRD to nawet nie jest gwóźdź do trumny ale już piach na nią sypany. Ale cóż z tego kiedy mając do wyboru albo umrzeć z głodu lub pożyczyć – przedłużymy życie pożyczając a potem będzie już coraz gorzej.

Tekst pochodzi z bloga Fudy.pl: http://www.fudy.pl/2013/12/pozyczas-musisz-byc-prowident.html
Indoktrynacja i Manipulacja czyli życie w XXI wiecznym Ciemno-Grodzie
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 03 Gru 2013, 12:43
Pożyczyć łatwo, ale trzeba oddać, a nie zawsze jest z czego. Moim zdaniem lepiej nie pakować się w kredyty, chyba że ktoś nie ma wyjścia.
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 03 Gru 2013, 17:43
Jak nie masz wyjścia to tym bardziej się nie pakuj w kredyt Wink

Bierz go jak jesteś bogaty.
Wysłany: Pon, 09 Gru 2013, 2:17
Właśnie ,te instytucje ( o ile można je tak łagodnie nazwać) bazują na osobach dosyć mało zarabiających , bo wbrew pozorom ci co bardzo mało zarabiają nie dostaną pożyczki. Jest tylko jedna nadzieja , tych firm cały czas przybywa ,więc konkurencja powinna wymusić obniżkę kosztów takich kredytów.
Powrót do góry Post
Wysłany: Sro, 11 Gru 2013, 16:46
na malutkich zarabia się najlepiej !
Niech żyją leszcze , bo bez nich smutny był ten świat !!
Powrót do góry Post
Wysłany: Wto, 17 Gru 2013, 12:52
Ja niestety jestem zmuszona do wzięcia kredytu. Korzystałam z kilku porównywarek, m.in. http://www.fineinvestments.pl/kredyty/kredyty-gotowkowe/, ale nadal nie wiem, co najlepiej wybrać...
Powrót do góry Post
Wysłany: Sro, 18 Gru 2013, 19:02
wall_st napisał:
Ja niestety jestem zmuszona do wzięcia kredytu. Korzystałam z kilku porównywarek, m.in. http://www.fineinvestment.pl/kredyty/kredyty-gotowkowe/, ale nadal nie wiem, co najlepiej wybrać...

Wujka zamiast tego spamu Laughing
Powrót do góry Post
Wysłany: Pią, 20 Gru 2013, 13:58
Generalnie kredyt jest dla bogatych i/lub wiedzacych jak ten kredyt dobrze wykorzystać, żeby zarabiał. Niestety Ci, których nie stać na niego myślą, że skoro dostali to będa mieli lepsze zycie i o spłatach nie myslą.
Powrót do góry Post
Wysłany: Pią, 27 Gru 2013, 14:38
Ciekaw jestem, jakie oni podatki płacą od każdej pożyczki...
Powrót do góry Post
Wysłany: Sob, 28 Gru 2013, 4:02
Pewnie dochodowy ,tylko ciekawe czy nie są z niego zwolnieni ,bo u nas można różnych ciekawych rzeczy się spodziewać.
Powrót do góry Post
Wysłany: Czw, 02 Sty 2014, 16:54
Juz ksiegowi zadbaja, żeby podatku nie płacić Wink
Powrót do góry Post
Wysłany: Pon, 22 Wrz 2014, 16:45
Pożyczyć to łatwo gorzej idzie spłata :/ ja tam przy okazji każdego kredytu się zabezpieczam a dokładniej ubezpieczam - głównie korzystając z porównywarki: http://ipolisa.pl/ - szczerze polecam Smile
Powrót do góry Post
Wysłany: Pią, 03 Paź 2014, 19:13
Brytyjski regulator nakazał firmie Wonga, czyli pochodzącej z tego samego państwa co Provident, anulowanie odsetek prawie 300 tys. pożyczkobiorców. Firma podobno wiedziała, że nie są oni w stanie spłacić w terminie długu, a jednak pożyczyła im pieniądze.
Wygląda na to, że czas takich pożyczek dobiega końca.
Powrót do góry Post
Wysłany: Pią, 10 Paź 2014, 7:24
Może w UK, bo w Polsce mają się całkiem dobrze. Od kiedy KNF poprzez swoje kolejne rekomendacje zakazuje bankom udzielania szybkich kredytów - wzmocnił tym samym sektor pożyczek pozabankowych. Takie jest naturalne prawo popytu i podaży. Poza tym jak patrzę na tą porównywarkę chwilówek link, to jak się dobrze poszuka, to znajdzie się kredyt niewiele droższy od tego bankowego. Zwykle drożeje, ale tylko wtedy gdy opóźniamy się ze spłatą zobowiązań.
Powrót do góry Post
Wysłany: Pią, 07 Lis 2014, 22:14
Obecne, niskie stopy też nie będą sprzyjać bankom, które muszą podkręcić wymagania. I skorzystają na tym firmy z pożyczkami, takie jak provident czy wonga.
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: