MCI XL Wybicie na pewno będzie górą.

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 23 gru 2014 09:29


REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 23 gru 2014 10:09

Tomek to typowy "NAV-owiec" raczej, więc ciężko to rynkowe dyskonto będzie doprowadzić do normalności i jakoś coraz mniej wierzę w zmianę jego podejścia i nie powielanie błędów wizerunkowych. Liczyłem, że może Czarek ma za cel zmianę wizerunku i postrzegania MCI i zadba o całą otoczkę, ale na razie wygląda na to, że też tylko NAV dla niego się liczy :(

Na pocieszenie, za 10 lat (nawet jak na chwilę MCI przez ten okres nie będzie notowane z premią) paru najcierpliwszych na plecach Tomka stanie się milionerami :lol: :wink: :shock: :lol:

spółka zajebista, tylko zawiadowcy mało łamerykańscy :wink: , ale na innym polu fachowcy jakich mało i potrafią nadrobić plusami minusy.
Pierwszy akapit - pełna zgoda.

10 lat to bardzo dużo ryzyk po drodze. Nie wiadomo jak będzie. Na przykład agresywna polityka podatkowa Tomka może się skończyć tak jak kiedyś JTT.
A jeśli wszystko pójdzie bardzo dobrze to zobaczymy wtedy NAV=100 (16.14*1.2^10). Czyli dzięki poprawce na "fajne" opakowanie kurs 60-65zł.

zajebista spółka + mało łamerykańskie kierowniki = taka sobie spółka
Łamerykański kierownik to wypieprzyłby Tomka z Czarkiem do back office żeby sobie spokojnie pracowali nad NAVem, zrobiłby wizerunkowy face lifting i w ogóle nie byłoby tematu dyskonta (ani w hossie ani w bessie), a premia do aktywów stałaby się standardem. Przy tutejszym IRR wyższym niż u Buffetta to łatwizna. Niestety nie każdy potrafi.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 23 gru 2014 10:25

młoddy w ostatnią sesję przed świętami zabaw się w takiego młoddego wizerunkowego Mikołaja i napisz coś ekstra o spółce :lol:
Niech to będzie prezent dla najbardziej cierpliwych fanów czytających wątek :wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 23 gru 2014 10:40

az bije w oczy sila MCI
Coraz mocniej bije :D i nie tylko w oczy, ale nawet po jajach (mam pas na wysokości 10.0).

Najniekorzystniejszy średni EPS (z czterech lub sześciu lat) wynosi 2zł, bieżący 4, oczekiwany (16.14*0.2) ponad 3. Zaiste wielka to moc tak wyśrubować wskaźnik c/z (odpowiednio 5, 2.5, 3).
Jak świat światem a giełdy giełdami, za normalny uchodzi c/z=15. Zaś dla spółek które szybko się rozwijają to raczej c/z=20 jest klasyką. Optyka cieszy już 2-3. Dostrzegł w tym moc. Niestety większość publiki "ma trudności poznawcze" i tej mocy nie widzi.

vetto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2007
Rejestracja: 17 maja 2014 08:07

Postautor: vetto » 23 gru 2014 11:05

młoddy w ostatnią sesję przed świętami zabaw się w takiego młoddego wizerunkowego Mikołaja i napisz coś ekstra o spółce :lol:
Niech to będzie prezent dla najbardziej cierpliwych fanów czytających wątek :wink:
ja napiszę !
gniot leci na ryj, po 9,7 nikt tego nie chce !
:D
ktoś ma parcie na zepsucie świąt

Obrazek

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 23 gru 2014 11:11

no cóż banan kieruje się tylko ceną tu i teraz i w dłuższym terminie, powiedzmy za godzinę :evil:
nie nauczył się jeszcze co to jest wartość :?: :oops:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 23 gru 2014 11:12

Może tak:
zostawić temat, nie sprawdzać notowań, nie oglądać webcastów, nie czytać komunikatów, nie zaglądać na forum, TRZYMAĆ i NIE SPRZEDAWAĆ, sprawdzić co będzie za rok lub dwa.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 23 gru 2014 11:13

no cóż banan kieruje się tylko ceną tu i teraz i w dłuższym terminie, powiedzmy za godzinę :evil:
nie nauczył się jeszcze co to jest wartość :?: :oops:
Nauczył się, nauczył. Tylko Tomek i Opty nie nauczyli się jeszcze co to jest wizerunek na giełdzie.

Wesołych Świąt wszystkim.

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 23 gru 2014 11:41

Liczyłem na dyszkę + przed świętami.
Wódz brał ok 8% wyżej i nie wiedzieć czemu zaniechał, może karpia łowi ... :D

Fazi-łazi
Chorąży
Posty: 931
Rejestracja: 16 paź 2013 10:51

Postautor: Fazi-łazi » 23 gru 2014 12:04

Liczyłem na dyszkę + przed świętami.
Wódz brał ok 8% wyżej i nie wiedzieć czemu zaniechał, może karpia łowi ... :D
Ciekawe na co on liczył kupując wyżej?.....

Ponadto ta Rosja:...:

Kudrin: idzie kryzys na wielką skalę, będzie śmieciowy rating Rosji:
http://www.biztok.pl/gospodarka/kudrin- ... sji_a19482

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 23 gru 2014 12:21

Liczyłem na dyszkę + przed świętami.
Wódz brał ok 8% wyżej i nie wiedzieć czemu zaniechał, może karpia łowi ... :D
Ciekawe na co on liczył kupując wyżej?.....
Może teraz sprzedaje i stratę sobie robi ... :D

Fazi-łazi
Chorąży
Posty: 931
Rejestracja: 16 paź 2013 10:51

Postautor: Fazi-łazi » 23 gru 2014 12:40

Liczyłem na dyszkę + przed świętami.
Wódz brał ok 8% wyżej i nie wiedzieć czemu zaniechał, może karpia łowi ... :D
Ciekawe na co on liczył kupując wyżej?.....
Może teraz sprzedaje i stratę sobie robi ... :D
dzisiaj to już chyba po zawodach... może kupił i liczy na dywidendę? :wink: :lol:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 23 gru 2014 13:00

az bije w oczy sila MCI
Coraz mocniej bije :D i nie tylko w oczy, ale nawet po jajach (mam pas na wysokości 10.0).

Najniekorzystniejszy średni EPS (z czterech lub sześciu lat) wynosi 2zł, bieżący 4, oczekiwany (16.14*0.2) ponad 3. Zaiste wielka to moc tak wyśrubować wskaźnik c/z (odpowiednio 5, 2.5, 3).
Jak świat światem a giełdy giełdami, za normalny uchodzi c/z=15. Zaś dla spółek które szybko się rozwijają to raczej c/z=20 jest klasyką. Optyka cieszy już 2-3. Dostrzegł w tym moc. Niestety większość publiki "ma trudności poznawcze" i tej mocy nie widzi.
n-ty dzien zjezdzania w trakcie sesji: http://stooq.pl/q/?s=wig250&d=20141223&c=1d&t=l&a=lg i wczoraj bylo, ze Specjalisci przewiduja na 2015 powtorke tego: http://stooq.pl/q/?s=wig250&d=20141223& ... c&a=lg&b=0 uporczywego spadania. Dlaczego kurs tego wciaz jeszcze nie dyskontuje - oto jest pytanie!

P.S. jak czytam o tych <ziew> C/Z, C/WK, to jakbym tego pacjenta z "bankiera" czytal - bez urazy, ale gdzies tu tkwi jakas wielka(!) pycha, ze ja zauwazylem liczby zrozumiale dla czwartoklasisty, a inni glupole juz nie -> no ludzie..czy tak trudno choc probowac widziec rynek "jaki jest", a nie jakiego oczekuje/wybrazam sobie... i nie szukac stale winnych mojego lenistwa/pychy/ignorancji...
;)

Fazi-łazi
Chorąży
Posty: 931
Rejestracja: 16 paź 2013 10:51

Postautor: Fazi-łazi » 23 gru 2014 13:31

Na pocieszenie z Netii...

Netia połączy siecią transmisji danych 400 prokuratur:
http://stooq.pl/n/?f=935737

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 23 gru 2014 13:54

az bije w oczy sila MCI
Coraz mocniej bije :D i nie tylko w oczy, ale nawet po jajach (mam pas na wysokości 10.0).

Najniekorzystniejszy średni EPS (z czterech lub sześciu lat) wynosi 2zł, bieżący 4, oczekiwany (16.14*0.2) ponad 3. Zaiste wielka to moc tak wyśrubować wskaźnik c/z (odpowiednio 5, 2.5, 3).
Jak świat światem a giełdy giełdami, za normalny uchodzi c/z=15. Zaś dla spółek które szybko się rozwijają to raczej c/z=20 jest klasyką. Optyka cieszy już 2-3. Dostrzegł w tym moc. Niestety większość publiki "ma trudności poznawcze" i tej mocy nie widzi.
n-ty dzien zjezdzania w trakcie sesji: http://stooq.pl/q/?s=wig250&d=20141223&c=1d&t=l&a=lg i wczoraj bylo, ze Specjalisci przewiduja na 2015 powtorke tego: http://stooq.pl/q/?s=wig250&d=20141223& ... c&a=lg&b=0 uporczywego spadania. Dlaczego kurs tego wciaz jeszcze nie dyskontuje - oto jest pytanie!

P.S. jak czytam o tych <ziew> C/Z, C/WK, to jakbym tego pacjenta z "bankiera" czytal - bez urazy, ale gdzies tu tkwi jakas wielka(!) pycha, ze ja zauwazylem liczby zrozumiale dla czwartoklasisty, a inni glupole juz nie -> no ludzie..czy tak trudno choc probowac widziec rynek "jaki jest", a nie jakiego oczekuje/wybrazam sobie... i nie szukac stale winnych mojego lenistwa/pychy/ignorancji...
;)
1.Każdy specjalista przewiduje co innego.
2.Nie mam nabożnego stosunku do wskaźników.
3.Ale c/z=3 to nie jest moc!
4.Moja wina leży w nieudolnym wyborze spółki i (prawdopodobnie głupim) braku ochoty wymiany jej na lepszy model.
5.Natomiast tak słabe wyceny wskaźnikowe są winą Kierowników. Nie starają się jak należy, nie troszczą się o kurs, zapomnieli że kierują spółką GIEŁDOWĄ.
6.Inwestowanie jest trudną sztuką i nic tu nie jest łatwe. Także dla Ciebie. Masz ewidentny problem z ekstremizmem ocen. Kiedyś te 100 i pińcet nie patrząc się na to że wycena i tak już była 10*NAV. Teraz wahadło wychyliło się w drugą stronę i przy 0.6*NAV wyglądasz spadków.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości