Mabion [MAB] cz. 7

wszystko na temat spółek publicznych
Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 04 mar 2015 10:05

alik rzuc okiem na e kiosk co sądzisz faza testu była tera idzie faza sprawdzam
gratki za 11 bitów mogłes dac cyne :wink: a ja przeoczyłem gada 11bitów obserwowałem jak weszli kolesie z cd projekta do 11bitów i był odpalik mały 6 lutego ale zlekcewazyłem no i długo boczniak byl pozdro
Niemoc inwestycyjna parkietowców jest coraz bardziej porażająca. Alkoita guru inwestycyjny. O matko :lol:
decyduje data stempla pocztowego

REKLAMA


alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 04 mar 2015 10:06

mnie troszke zastanowil ten artykul...patrzcie...jakie tam tez kwoty ...wchodza w gre jelsi chodzi o dystrybucje jednego leku....ale FAKTY te...jakos wydaje sie ze slabo spzredali....bo co to jest ewentualnie kilkunastu/kilkudziesieciu mln $....ROCZNIE.... wobec rynku globalnego 7 mld....$..a w stanach 4-5 mld$...


Jezeli tu podobnna umowe podpisza to nie bedzie raczej gites..majones i marzen..o mld € kapitalziacji....

P.S celon ma zapewne wieksze mozliwosci ...i keszowe i ogolnie ...a jednak musial miec kogos do dystrybucji nowego leku....i ta wspolpraca wcale nie wyglada jakos bosko biorac..po uwage FAKT..ze lek referencyjny jest w TOP 5 spzredazy w USA....

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 mar 2015 10:19 przez alkoita1, łącznie zmieniany 2 razy.

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 04 mar 2015 10:06

Al to ten co pol roku pisal o korekcie na DAX, a dzisiaj widze ze jednak odwolal, bo zawrocili :D
One Ziolo to rule them all.

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 04 mar 2015 10:14

Al to ten co pol roku pisal o korekcie na DAX, a dzisiaj widze ze jednak odwolal, bo zawrocili :D
no dlatego AT to tylko....podporka....i zawsze jakas ewentualnosc....jak pzrelamali dyweregencje to powstal mocny sygnal K... jak to bywa czesto jak lamia opory....

ale ty tego i tak nie pojmiesz zapewne.... :lol: 8) :lol:

Obrazek

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 04 mar 2015 10:40

Ja nie moge pojac, jak mozna pier..lic od pol roku o korekcie, gdzie wszyscy pisali ze nie bedzie,bo dodruk, az nagle od wczoraj dotarla do ciebie prawda objawiona, ze jednak w gore :D

A pisales, zeby sie skracac, BO KOREKTA i ZWALA na DAXIE nadciaga :D
One Ziolo to rule them all.

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 04 mar 2015 10:42

Ja nie moge pojac, jak mozna pier..lic od pol roku o korekcie, gdzie wszyscy pisali ze nie bedzie,bo dodruk, az nagle od wczoraj dotarla do ciebie prawda objawiona, ze jednak w gore :D

A pisales, zeby sie skracac, BO KOREKTA i ZWALA na DAXIE nadciaga :D

... bo tylko krowa nie zmienia poglądów. 8)

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 04 mar 2015 11:01

Ja nie moge pojac, jak mozna pier..lic od pol roku o korekcie, gdzie wszyscy pisali ze nie bedzie,bo dodruk, az nagle od wczoraj dotarla do ciebie prawda objawiona, ze jednak w gore :D

A pisales, zeby sie skracac, BO KOREKTA i ZWALA na DAXIE nadciaga :D
ty wielu rzeczy nie mozesz pojac....zoiolo....nic na to nie poradze.....


jesce raz mowie AT...to tylko pewne mozliwosci..i ostrzerzenia....lub szanse..jesli opory dziajaja..to jest ostrzerzenie..jesli opor zostje pzrelamywany to jest sznasa....i powstaje sygnal K...ze wsparciem jest odwrotnie.......ty nawet takich prostych faktow nie mozesz skumac......

P.S....na eex tez pisali ze bedzie dodruk....po 40 PLN... a ty nie spzredales .. tylko marzyles o 200....i nie widziles wsparc...ktore rysowalem...i ktore tez ostrzegaly......WIEC O CZYM TU Z TOBA DYSKUTOWC...o AT??... :lol: 8) :lol:

Ingvar
Młodszy chorąży
Posty: 636
Rejestracja: 08 sty 2011 20:11

Postautor: Ingvar » 04 mar 2015 11:08

Uważam, że Mabionowi raczej nie zależy na jak najwyższej kwocie - ta z pewnością wiązałaby się z oddaniem większości marży przyszłemu dystrybutorowi. Wydaje mi się, że Mabion jest na tyle zaawansowany z CD20, że nie potrzebuje na niego "furmanki siana" i wybierze opcję z mniejszą kasą upfront, a większą marżą dla siebie.
Wielce prawdopodobne. Oby właśnie tak się stało.

Barmantech
Starszy chorąży
Posty: 1604
Rejestracja: 13 lis 2007 20:04

Postautor: Barmantech » 04 mar 2015 11:19

Uważam, że Mabionowi raczej nie zależy na jak najwyższej kwocie - ta z pewnością wiązałaby się z oddaniem większości marży przyszłemu dystrybutorowi. Wydaje mi się, że Mabion jest na tyle zaawansowany z CD20, że nie potrzebuje na niego "furmanki siana" i wybierze opcję z mniejszą kasą upfront, a większą marżą dla siebie.
Wielce prawdopodobne. Oby właśnie tak się stało.
Niby tak, ale mniejsza marża dla dystrybutora to mniejsza motywacja do sprzedaży :roll: To musi być optymalnie wyważone.

Ingvar
Młodszy chorąży
Posty: 636
Rejestracja: 08 sty 2011 20:11

Postautor: Ingvar » 04 mar 2015 11:40

Uważam, że Mabionowi raczej nie zależy na jak najwyższej kwocie - ta z pewnością wiązałaby się z oddaniem większości marży przyszłemu dystrybutorowi. Wydaje mi się, że Mabion jest na tyle zaawansowany z CD20, że nie potrzebuje na niego "furmanki siana" i wybierze opcję z mniejszą kasą upfront, a większą marżą dla siebie.
Wielce prawdopodobne. Oby właśnie tak się stało.
Niby tak, ale mniejsza marża dla dystrybutora to mniejsza motywacja do sprzedaży :roll: To musi być optymalnie wyważone.
Trudno spełnić oczekiwania obydwu stron w 100% :) Jak napisano wcześniej, Mabion nie jest w sytuacji, w której potrzebuje jakiejś olbrzymiej gotówki, tym bardziej z przeznaczeniem na CD20, bo tu jest na bardzo zaawansowanym etapie i ma domknięte finansowanie. W tej sytuacji ma silną pozycję negocjacyjną, aby walczyć o jak najwięcej. Można zakładać, że chętnych będzie kilku, więc wybiorą najlepszą możliwość. Chodzi o to, aby nie zostali z jakąś marną marżą, bo silny dystrybutor teraz wyłoży gotówkę, a potem zgarnie większość dla siebie. Nie ma się co martwić, dystrybutor swoje i tak zarobi. A jak będzie miał mniejszą marżę względną, to będzie się bardziej starał sprzedawać jak najwięcej, aby uzyskać zakładaną marżę wartościowo.
Mabion konsekwentnie realizuje strategię samodzielnego, niezależnego twórcy i producenta biopodobnych (własne badania i rozwój, technologia, fabryka), więc w założeniu nie chce się zadowalać ochłapami dobrymi dla podwykonawcy. Jeśli tak jest, to będzie szukał dystrybutora pasującego do tego modelu, który zaakceptuje swoją rolę w łańcuchu. Czyli dystrybutora, który zajmie się tylko i wyłącznie działaniami sprzedażowymi (bez finansowania rozwoju czy badań i związanego z nim ryzyka, za które w przyszłości by zgarniał wysoką marżę).
Ale zgoda, musi być wyważone. I zapewne będzie. Duży, renomowany dystrybutor, a Mabion zapewne właśnie takiego szuka, na pewno zadba o swoje :)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2015 11:54 przez Ingvar, łącznie zmieniany 1 raz.

MABLASTER
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 03 mar 2015 13:48

Postautor: MABLASTER » 04 mar 2015 11:49

Uważam, że Mabionowi raczej nie zależy na jak najwyższej kwocie - ta z pewnością wiązałaby się z oddaniem większości marży przyszłemu dystrybutorowi. Wydaje mi się, że Mabion jest na tyle zaawansowany z CD20, że nie potrzebuje na niego "furmanki siana" i wybierze opcję z mniejszą kasą upfront, a większą marżą dla siebie.
Wielce prawdopodobne. Oby właśnie tak się stało.
Niby tak, ale mniejsza marża dla dystrybutora to mniejsza motywacja do sprzedaży :roll: To musi być optymalnie wyważone.
Trudno spełnić oczekiwania obydwu stron w 100% :) Jak napisano wcześniej, Mabion nie jest w sytuacji, w której potrzebuje jakiejś olbrzymiej gotówki, tym bardziej z przeznaczeniem na CD20, bo tu jest na bardzo zaawansowanym etapie i ma domknięte finansowanie. W tej sytuacji ma silną pozycję negocjacyjną, aby walczyć o jak najwięcej. Można zakładać, że chętnych będzie kilku, więc wybiorą najlepszą możliwość. Chodzi o to, aby nie zostali z jakąś marną marżą, bo silny dystrybutor teraz wyłoży gotówkę, a potem zgarnie większość dla siebie. Nie ma się co martwić, dystrybutor swoje i tak zarobi. A jak będzie miał mniejszą marżę względną, to będzie się bardziej starał sprzedawać jak najwięcej, aby uzyskać zakładaną marżę wartościowo.
Mabion konsekwentnie realizuje strategię samodzielnego, niezależnego twórcy i producenta biopodobnych (własne badania i rozwój, technologia, fabryka), więc w założeniu nie chce się zadowalać ochłapami dobrymi dla podwykonawcy. Jeśli tak jest, to będzie szukał dystrybutora pasującego do tego modelu, który zaakceptuje swoją rolę w łańcuchu. Czyli dystrybutora, który zajmie się tylko i wyłącznie działaniami sprzedażowymi.
Ale zgoda, musi być wyważone. I zapewne będzie. Duży, renomowany dystrybutor, a Mabion zapewne właśnie takiego szuka, na pewno zadba o swoje :)
ladnie napisales

most
Starszy sierżant
Posty: 71
Rejestracja: 14 mar 2013 11:40

Postautor: most » 04 mar 2015 12:26

a jak mabion będzie pierwszy na rynku ze swoim lekiem,to zagarnie większą część rynku i z tego dystrybutor będzie sobie zdawał sprawę.
wtedy są większe szanse,że dystrybutor będzie bardziej ugodowy odnośnie marż
i zysk mabionu ze sprzedaży leku będzie wyższy.
drugi w wyścigu i następni już takiego wyniku nie osiągną.
więc MABIONIE tempo,tempo,bo kasy nigdy nie za wiele :!: .
bez dywersyfikacji (obecnie)

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Postautor: zabujca » 04 mar 2015 13:40

Szanownych kolegów lojalnie informuję, że znów zacząłem się skracać obstawiając zjazd do bazy w okolicach 40 zł. powód ten sam co zawsze- luki ZAWSZE zostają domknięte 8-)

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 04 mar 2015 13:45

Szanownych kolegów lojalnie informuję, że znów zacząłem się skracać obstawiając zjazd do bazy w okolicach 40 zł. powód ten sam co zawsze- luki ZAWSZE zostają domknięte 8-)
Znam kilka luk nie domkniętych. Na przykład na 11Bit, oraz na Brasterze (luka z końcówki września).
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Postautor: hantar » 04 mar 2015 14:32

Na Monnari są luki w okolicach 1,7zł, 2,7zł i 10zł. Ile człowiek by nie zarobił jakby liczył, że zostaną domknięte...

Generalnie plan jest taki, że Mabion dostaje 30 mln USD upfront w maju i jedziemy na 100 zł.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości