Mabion [MAB] cz. 7

wszystko na temat spółek publicznych
MABLASTER
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 03 mar 2015 13:48

Postautor: MABLASTER » 04 mar 2015 14:35

Szanownych kolegów lojalnie informuję, że znów zacząłem się skracać obstawiając zjazd do bazy w okolicach 40 zł. powód ten sam co zawsze- luki ZAWSZE zostają domknięte 8-)
tu juz czasu nie ma . a luka ktora zostala to luka HOSSY.

REKLAMA


Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 04 mar 2015 14:47

Szanownych kolegów lojalnie informuję, że znów zacząłem się skracać obstawiając zjazd do bazy w okolicach 40 zł. powód ten sam co zawsze- luki ZAWSZE zostają domknięte 8-)
tu juz czasu nie ma . a luka ktora zostala to luka HOSSY.
25 groszowa luka hossy :lol:
decyduje data stempla pocztowego

Barmantech
Starszy chorąży
Posty: 1604
Rejestracja: 13 lis 2007 20:04

Postautor: Barmantech » 04 mar 2015 14:53

Szanownych kolegów lojalnie informuję, że znów zacząłem się skracać obstawiając zjazd do bazy w okolicach 40 zł. powód ten sam co zawsze- luki ZAWSZE zostają domknięte 8-)
:shock:
samobujca

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Postautor: zabujca » 04 mar 2015 15:38

Szanownych kolegów lojalnie informuję, że znów zacząłem się skracać obstawiając zjazd do bazy w okolicach 40 zł. powód ten sam co zawsze- luki ZAWSZE zostają domknięte 8-)
Znam kilka luk nie domkniętych. Na przykład na 11Bit, oraz na Brasterze (luka z końcówki września).
nie oznacza to bynajmniej, że luki o których koledzy wspominają nie zostaną kiedyś domknięte 8-)

kurs obecnie słabnie, nastroje na forach szampańskie, należy wg mnie zachować ostrożność. przy poprzedniej luce wielu na mnie psy wieszało a okazało się, że koniec końców ją domknięto.

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 04 mar 2015 15:47

Szanownych kolegów lojalnie informuję, że znów zacząłem się skracać obstawiając zjazd do bazy w okolicach 40 zł. powód ten sam co zawsze- luki ZAWSZE zostają domknięte 8-)
Znam kilka luk nie domkniętych. Na przykład na 11Bit, oraz na Brasterze (luka z końcówki września).
nie oznacza to bynajmniej, że luki o których koledzy wspominają nie zostaną kiedyś domknięte 8-)

kurs obecnie słabnie, nastroje na forach szampańskie, należy wg mnie zachować ostrożność. przy poprzedniej luce wielu na mnie psy wieszało a okazało się, że koniec końców ją domknięto.
Kiedyś to się świat skończy. A to, że za czas nieokreślony, jakaś luka się domknie nie będzie wynikiem działania tej luki, ale normalnym cyklem rynku.

Sam obserwuję te luki i wiem, że lubią się domykać. Ale siła przyciągania ma związek z ich wielkością. A tu nie jest duża.
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

ttytuss
Sierżant sztabowy
Posty: 164
Rejestracja: 02 paź 2014 10:10

Upfront vs royalty

Postautor: ttytuss » 04 mar 2015 16:28

A propos podziału pomiędzy ile z góry a ile jako procent sprzedaży zwracam tylko uwagę, że aby sukces Mabionu miał wymiar zwielokrotniający obecną cenę akcji to konieczne są duże inwestycje, które trzeba ponieść jak najszybciej a nie w miarę wzrostu sprzedaży cd20.
Moim zdaniem potrzebne będzie :
- spore kilkadziesiąt milionów na rozbudowę mocy (wzrost x 2 jest relatywnie prosty ale kolejny moduł 4x2500 to już de facto fabryka bis)
- małe kilkadziesiąt milionów na dokończenie HER2
- kilkadziesiąt milionów na pozostałe cząsteczki

Czyli optymalny upfront powinien dać ok 200 milionów PLN żeby jak najszybciej rozwinąć skrzydła - więcej pewnie nie ma aż takiego sensu i lepiej mieć to w lepszym wynagrodzeniu za produkcje i royalties.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Postautor: hantar » 04 mar 2015 17:04

Wydaje mi się, że 50 mln USD upfront nie jest zbyt wygórowaną kwotą, a nawet jeśli nie jest to realne, to 50 mln USD minus przychody z royalties z rynków nieregulowanych stanowi już bardzo prawdopodobny scenariusz.

Akrobata
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3639
Rejestracja: 31 paź 2013 14:18

Postautor: Akrobata » 04 mar 2015 19:34

Szanownych kolegów lojalnie informuję, że znów zacząłem się skracać obstawiając zjazd do bazy w okolicach 40 zł. powód ten sam co zawsze- luki ZAWSZE zostają domknięte 8-)
Znam kilka luk nie domkniętych. Na przykład na 11Bit, oraz na Brasterze (luka z końcówki września).
nie oznacza to bynajmniej, że luki o których koledzy wspominają nie zostaną kiedyś domknięte 8-)

kurs obecnie słabnie, nastroje na forach szampańskie, należy wg mnie zachować ostrożność. przy poprzedniej luce wielu na mnie psy wieszało a okazało się, że koniec końców ją domknięto.


zgadzam się z zabujcą, kurs słabnie już coraz więcej znowu na ukryciu poustawiane, a poza tym zbuj miał racje pisząc wcześniej, czego z wyjątkiem mnie nie zauwazyl wczesniej :lol: wiec poraz powoli opadac w kierunku 40zl, do infa o plexuxie, które pewnie będzie zgodnie z zasada opoznione :lol: a widze ze już kase liczycie ile będzie kasy od plexusa, euforia

zbuj masz racje, brawa dla tego pana, jeszcze wam mowi ze się skraca

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 04 mar 2015 22:24

Najważniejsze, że zabujca się przyznał i jest ok. 8) mam nadzieję zrobić tak samo tuz pod 100 zł

tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Postautor: tom-reds » 04 mar 2015 23:59

alik rzuc okiem na e kiosk co sądzisz faza testu była tera idzie faza sprawdzam
gratki za 11 bitów mogłes dac cyne :wink: a ja przeoczyłem gada 11bitów obserwowałem jak weszli kolesie z cd projekta do 11bitów i był odpalik mały 6 lutego ale zlekcewazyłem no i długo boczniak byl pozdro
Niemoc inwestycyjna parkietowców jest coraz bardziej porażająca. Alkoita guru inwestycyjny. O matko :lol:
tak se to tłumacz :lol:

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Re: Upfront vs royalty

Postautor: Gerda88 » 05 mar 2015 09:03

A propos podziału pomiędzy ile z góry a ile jako procent sprzedaży zwracam tylko uwagę, że aby sukces Mabionu miał wymiar zwielokrotniający obecną cenę akcji to konieczne są duże inwestycje, które trzeba ponieść jak najszybciej a nie w miarę wzrostu sprzedaży cd20.
Moim zdaniem potrzebne będzie :
- spore kilkadziesiąt milionów na rozbudowę mocy (wzrost x 2 jest relatywnie prosty ale kolejny moduł 4x2500 to już de facto fabryka bis)
- małe kilkadziesiąt milionów na dokończenie HER2
- kilkadziesiąt milionów na pozostałe cząsteczki

Czyli optymalny upfront powinien dać ok 200 milionów PLN żeby jak najszybciej rozwinąć skrzydła - więcej pewnie nie ma aż takiego sensu i lepiej mieć to w lepszym wynagrodzeniu za produkcje i royalties.
Ja mam pytanko:
Dlaczego zakładacie termin majowy?

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 05 mar 2015 09:53

Najważniejsze, że zabujca się przyznał i jest ok. 8) mam nadzieję zrobić tak samo tuz pod 100 zł
Z reguły zabójcy się nie przyznają do swoich czynów.
Jak widać ten przez "u" jest inny :wink:
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

MABLASTER
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 03 mar 2015 13:48

Postautor: MABLASTER » 05 mar 2015 09:55

wklei ktos art z parkietu? :D

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 05 mar 2015 11:08

wklei ktos art z parkietu? :D
Napisali, że lukę trzeba domknąć :wink:
decyduje data stempla pocztowego

kreczek
Sierżant
Posty: 41
Rejestracja: 18 mar 2014 16:34

Postautor: kreczek » 05 mar 2015 11:22

wklei ktos art z parkietu? :D
Napisali, że lukę trzeba domknąć :wink:
a coś o sypaniu z ukrycia było ? :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości