Gdzie najtańsze ubezpieczenie OC

Alex33
Starszy sierżant sztabowy
Kontakt:

Gdzie najtańsze ubezpieczenie OC

Postautor: Alex33 » 06 kwie 2015 09:43

Cześć. Na dniach chciałbym przedłużyć ubezpieczenie OC. Do tej pory ubezpieczałem się w PZU ale w tym roku coś za wysoką składkę mi naliczyli.
U kogo można ubezpieczyć się taniej ? Nie chce mi się tak chodzić od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela.

Manila
Sierżant sztabowy

Postautor: Manila » 06 kwie 2015 10:50

Proponuję skorzystać z porównywarek cen ubezpieczenia OC z różnych TU i wybrać tą która będzie najbardziej odpowiednia,akurat jest teraz kilka ciekawych ofert,musisz po prostu poszukać.

janekbiznes
Starszy sierżant

Postautor: janekbiznes » 06 kwie 2015 12:29

Jeżeli chodzi o OC, to wybieramy najtańsze. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie. Po co przepłacać skoro i tak nas to nie dotyczy.
A przynajmniej ja mam taki zwyczaj.

Alex33
Kontakt:

Postautor: Alex33 » 06 kwie 2015 17:03

A czy można to przez net jakoś załatwić? Czy trzeba iść koniecznie do agenta ? Trochę czas u na to nie mam.
Kolejna sprawa, coś mi się o uszy obiło, że od 1 kwietnia jakieś zmiany weszły w życie. Że teraz moja ubezpieczalnia będzie redukowała szkody?

Manila
Sierżant sztabowy

Postautor: Manila » 06 kwie 2015 17:22

Właśnie z powodu tych nowych regulacji nie powinieneś się tak słuchac Janka Biznesu ( swoją drogą niezły nick...).
Niewielu kierowców jeszcze się orientują ,ze obecnie wypłata odszkodowania zyskuje nowe zasady. Teraz nie będziesz szedł z tym do ubezpieczyciela sprawcy ale do swojego.
Będzie drożej ale bardziej cywilizowanie. Nie musisz już inwestować w te najtańsze części.
Proponuję zostawić kontakt tutaj: http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc . Dzisiaj pewnie się do Ciebie nie odezwą ale jutro powinni podsunać Ci kilka dobrych opcji.

Alex33
Kontakt:

Postautor: Alex33 » 06 kwie 2015 17:31

Proponuję zostawić kontakt tutaj: http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc . Dzisiaj pewnie się do Ciebie nie odezwą ale jutro powinni podsunać Ci kilka dobrych opcji.
Dobra, wypełniłem formularz i wysłałem zgłoszenie, pewnie jutro się skontaktują.
Zastanawiam się nad MTU lub AXA. Co powiecie o tych dwóch ubezpieczalniach? Miał ktoś może w nich wykupione OC?

janekbiznes
Starszy sierżant

Postautor: janekbiznes » 07 kwie 2015 08:10

A sorry, o tych wszystkich zmianach nie słyszałem ale jeśli rzeczywiście teraz jest tak,że teraz od swojego ubezpieczyciela bierze się kasę za stłuczkę to rzeczywiście jest lepiej zabezpieczyć się w czymś pewnym.
Co do Axa to nie wiem czy warto... Generalnie jest na niego sporo skarg w sieci, sam mozesz sobie poczytać.
Proponowałbym PZU, Hestię albo Wartę. To są dobre towarzystwa ubezpieczeniowe.

Manila
Sierżant sztabowy

Postautor: Manila » 07 kwie 2015 08:12

Dobra, wypełniłem formularz i wysłałem zgłoszenie, pewnie jutro się skontaktują.
Zastanawiam się nad MTU lub AXA. Co powiecie o tych dwóch ubezpieczalniach? Miał ktoś może w nich wykupione OC?
Może i sporo osób kupuje tam ubezpieczenia bo faktycznie mają niedrogą ofertę ale ja bym pozostała jednak przy PZU. Jest to moim zdaniem o wiele lepsza i pewniejsza opcja. Ubezpieczyciel nie miga się nigdy od wypłaty odszkodowania, mimo że ma bardzo wiele osób ubezpieczonych to jednak w sieci jest na nich o wiele mniej skarg niż na innych.
Oczywiście w zasady ubezpieczenia zawsze warto jest się dokładnie wczytać.

Alex33
Kontakt:

Postautor: Alex33 » 07 kwie 2015 08:22

Ogólnie dzięki za info. Jeszcze dzisiaj pewnie pogadam sobie z doradcą to jego dokładniej się wypytam o to co warto jest brać. Co jeszcze sądzicie może o ubezpieczeniu NNW? Warto jest kupować?
Bo słyszałem opinie,że nie warto ale z drugiej strony wiele osób mówi ,że jest to praktycznie tak samo obowiązkowe jak OC.

pitar

Postautor: pitar » 07 kwie 2015 09:41

Pewnie, że warto. Jest to wydatek rzędu 50 do 100 zł za rok. A są przecież towarzystwa ubezpieczeniowe które ubezpieczają nawet na 20-30 tys zł gdyby coś Ci się stało (zależy jaki uszczerbek na zdrowiu). Kupując w pakiecie wychodzi taniej - dlatego warto dopytać.

renia81
Starszy szeregowy
Kontakt:

Postautor: renia81 » 07 kwie 2015 09:56

Tanie nie znaczy dobre. Nigdy nie wiadomo potem jak z wypłatami tam gdzie jest tania stawka.

najnowak
Kapral
Kontakt:

Postautor: najnowak » 20 kwie 2015 22:40

A ja mam w TUZ, to chyba najtańsza firma. Wcześniej miałem w HDI

stilzkil
Sierżant sztabowy

Postautor: stilzkil » 28 wrz 2015 08:23

Tak jak już tutaj wcześniej było napisane,że najtańsze nie zawsze znaczy najlepsze. Warto jest poczytać sobie opinie o towarzystwach ubezpieczeniowych i wybrać większe oraz sprawdzone. Jest wiele firm typu krzak, z którymi możęcie mieć problemy w przyszłości.

Ze swojej strony mogę polecić towarzystwo ubezpieczeniowe Proama bo mają dobrą ofertę oraz nie robią problemów z odszkodowaniem.Na stronie mozecie sobie poczytać o nich opinie:
https://www.proama.pl/informacje_o_proa ... _o_proama/

Artuu
Kapral

Postautor: Artuu » 29 lis 2015 21:55

Najpewniej to chyba do jakieś multiagencji podejść np.do CUK, albo porównać sobie ceny OC na ich kalkulatorze.

annabajon
Starszy sierżant

Postautor: annabajon » 10 lut 2016 08:48

Ja ubezpieczenie kupowałam przez internet. Nie miałam czasu na chodzenie od towarzystwa ubepieczeniowego do towarzystwa w poszukiwaniu najlepszej opcji. Oc kupowałam razem z ac tak wiec wolałam się na spokojnie w domu wczytać w warunki ubezpieczenia oraz wybrać to ubezpieczenie, które będzie oferowało mi najwięcej.
Ubezpieczenie kupiłam tutaj:
https://superpolisa.pl/ - jest to porównywarka ubezpieczeń z 20 agencji.

Wróć do „Polska”